Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή δεν έχω καταλάβει ακόμα. Το συνολικό κόστος πόσο είναι στη Cyta; Θέλει και πάγιο ΟΤΕ ή παίζει με ιδιόκτητο;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.Εχει ιδιόκτητο δίκτυο και πλέον παρέχει υπηρεσίες και στην Αθήνα!!!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μακριά από cyta. Οι άνθρωποι είναι προκλητικά άσχετοι και αδιάφοροι.

Ενώ εδώ και 2 χρόνια που έχω cyta συγχρόνιζα απροβλημάτιστα σχεδόν, στα 2Mbps. Ξαφνικά και χωρίς να αλλάξουν τα χαρακτηριστικά της γραμμής μου άρχισαν να με ρίχνουν ταχύτητα, με συνέπεια τώρα να είμαι συγχρονισμένος στα 512kbps...

500 ώρες στα τηλέφωνα με την τεχνική υπηρεσία και μανούρες. Στο τέλος (και ενώ είχα κάνει αίτηση φορτικότητας για άλλον πάροχο) μου είπαν να πάω στον ΟΤΕ γιατί αυτοί είναι ανίκανοι να βρουν και να διορθώσουν το πρόβλημα (έτσι ακριβώς μου το παν 2 υπάλληλοι τους).

Μακριάαααααα........

Link to comment
Share on other sites

Εχω cyta ένα χρόνο τώρα,από όταν πρωτοήρθε στην θεσσαλονίκη,και παω στον δεύτερο...η εταιρία είναι εγγύηση κυριολεκτικά,και πότε δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα...1 φορά που έτυχε να κάνουν αναβάθμιση στα μόντεμ,έγινε μεσάνυχτα και δεν επηρέασε καθόλου την πλοήγηση μου...δίνω 22 ευρώ για απεριόριστο σταθερό,απεριόριστο ίντερνετ 8mbps και 20' κινητά...χτυπάω σταθερά 6-6μισή mbps,και πραγματικά ούτε πέφτει,ούτε τίποτα...αξίζει πραγματικά...και δεν έχει πάγιο ΟΤΕ...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Μακριά από cyta. Οι άνθρωποι είναι προκλητικά άσχετοι και αδιάφοροι.

Ενώ εδώ και 2 χρόνια που έχω cyta συγχρόνιζα απροβλημάτιστα σχεδόν, στα 2Mbps. Ξαφνικά και χωρίς να αλλάξουν τα χαρακτηριστικά της γραμμής μου άρχισαν να με ρίχνουν ταχύτητα, με συνέπεια τώρα να είμαι συγχρονισμένος στα 512kbps...

500 ώρες στα τηλέφωνα με την τεχνική υπηρεσία και μανούρες. Στο τέλος (και ενώ είχα κάνει αίτηση φορτικότητας για άλλον πάροχο) μου είπαν να πάω στον ΟΤΕ γιατί αυτοί είναι ανίκανοι να βρουν και να διορθώσουν το πρόβλημα (έτσι ακριβώς μου το παν 2 υπάλληλοι τους).

Μακριάαααααα........

 

μηπως ηταν προβλημα του ΟΤΕ για αυτο στο ειπαν? εγω μεχρι στιγμης δεν εχω παραπονο...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Μακριά από cyta. Οι άνθρωποι είναι προκλητικά άσχετοι και αδιάφοροι.

Ενώ εδώ και 2 χρόνια που έχω cyta συγχρόνιζα απροβλημάτιστα σχεδόν, στα 2Mbps. Ξαφνικά και χωρίς να αλλάξουν τα χαρακτηριστικά της γραμμής μου άρχισαν να με ρίχνουν ταχύτητα, με συνέπεια τώρα να είμαι συγχρονισμένος στα 512kbps...

500 ώρες στα τηλέφωνα με την τεχνική υπηρεσία και μανούρες. Στο τέλος (και ενώ είχα κάνει αίτηση φορτικότητας για άλλον πάροχο) μου είπαν να πάω στον ΟΤΕ γιατί αυτοί είναι ανίκανοι να βρουν και να διορθώσουν το πρόβλημα (έτσι ακριβώς μου το παν 2 υπάλληλοι τους).

Μακριάαααααα........

Με βάση αυτά που διαβάζω στο adslgr εχω κατατάξει τη Cyta ως την καλύτερη εταιρεία στην επαρχία. Για Αττική η καλύτερη συμπεριλαμβανομένου και του ΟΤΕ είναι η NetOne.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πολύ ευχαριστημένος με την Cyta.

22ευρό πάγιο για απεριόριστα αστικά τηλεφωνήματα και προς 20κάτι χώρες,1ώρα προς κινητά+5Μbps internet.

Αυτό που με έκανε εντύπωση,ήταν ότι 2 φορές που τους πήρα τηλέφωνο για να ρωτήσω κάτι και ολες οι γραμμές ήταν πιασμένες,με ζήτησαν να αφήσω το τηλέφωνό μου για να με πάρουν αυτοί.

Και ενώ είχα αρχίσει να απογοητεύομαι,μέσα σε 10' με πήραν όντως τηλέφωνο και με εξυπηρέτησαν:)

+1 από εμένα στη Cyta

Link to comment
Share on other sites

Πολύ θετικό που φαίνεται ότι είναι σοβαρή εταιρεία. Εκεί που θα κριθεί είναι τώρα που μπαίνει και στην Αθήνα, οπότε και λογικά θα αυξηθεί η συνδρομητική βάση της. Ελπίζω να μην έχει παρενέργειες στο δίκτυο της.
Link to comment
Share on other sites

Και γω CYTA 2PLAY με internet 8mbps.Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος και από το τηλέφωνο και πιάνω σταθερά ταχύτητες 750-850kbps.Μέχρι τώρα δείχνει να είναι μιά πολύ σοβαρή εταιρεία..
Link to comment
Share on other sites

Βόρεια Ελλάδα είναι νούμερο 1 εταιρία πλέον.Αν κάνεις αναζήτηση σε wifi τα 7 στα 10 δίκτυα είναι CYTA(Μιλάω για νομό Πέλλας).Δεν νομίζω να είναι τυχαίο...

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονικη εχουν δυο φιλοι μου (Λεωφορος Στρατου) επισης και οι δυο πληρωνουν πραγματικα φτηνα (16 ευρω νομιζω με τηλεφωνο και 12Mbps) και οι ταχυτητα παντα οπως πρεπει να ειναι.Συγχρονιζουν παντα στα 12 η λιγο παρακατω. Ειναι απο την αρχη συνδρομητες και μεχρι τωρα και οι δυο δεν ειχαν κανενα προβλημα γενικα.

Φαινεται οντως αξιοπιστη δεν ξερω στις Σερρες και γενικα στον νομο αν υπαρχει καλυψη αλλα σκεφτομαι και εγω να παρατησω τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρος,πρέπει να υπάρχει στις Σέρρες κάλυψη...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονικη εχουν δυο φιλοι μου (Λεωφορος Στρατου) επισης και οι δυο πληρωνουν πραγματικα φτηνα (16 ευρω νομιζω με τηλεφωνο και 12Mbps) και οι ταχυτητα παντα οπως πρεπει να ειναι.Συγχρονιζουν παντα στα 12 η λιγο παρακατω. Ειναι απο την αρχη συνδρομητες και μεχρι τωρα και οι δυο δεν ειχαν κανενα προβλημα γενικα.

Φαινεται οντως αξιοπιστη δεν ξερω στις Σερρες και γενικα στον νομο αν υπαρχει καλυψη αλλα σκεφτομαι και εγω να παρατησω τον ΟΤΕ.

 

 

Τα πακέτα της Cyta αυτή τη στιγμή είναι 4,8,24 mpbs

4mbps/512kbps 16 ευρώ

8mbps/1mbps 19 ευρώ

24mbps/1mbps 40 ευρώ με απεριόριστες τηλέφωνα κτλ

Αν μπείς στη σελίδα σου γράφει ποιες περιοχές καλύπτει..Έχω την εντύπωση ότι στις Σέρρες δεν είναι διαθέσιμη ακόμα..

Link to comment
Share on other sites

Οχι ο Νομος Σερρων ακομα δεν καλυπτετε απο την Cyta ειδα στην σελιδα μου ειπαν και τηλεφωνικος οτι για Σερρες αναμενατε....

ειδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Οχι ο Νομος Σερρων ακομα δεν καλυπτετε απο την Cyta ειδα στην σελιδα μου ειπαν και τηλεφωνικος οτι για Σερρες αναμενατε....

ειδωμεν

 

Αν το σκέφτεσαι πάντως φένεται μέχρι στιγμής ότι είναι σοβαρή εταιρεία.Και γενικά σε άλλα φορουμ που έχω διαβάσει το μεγαλύτερο ποσοστό είναι ικανοποιημένοι.

Link to comment
Share on other sites

Δίνει και THOMSON. Θα τα δεις εδώ.

 

Το pirelli που έδωσε σε εμένα δε είναι αυτό.Είναι μαύρο κ γενικά το τελευταίο διάστημα αυτό δίνει περισσότερο.

Τουλάχιστον στα άτομα που γνωρίζω εγώ ότι έχουν κάνει cyta το τελευταίο μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα περισυ ειχαν δωσει pirreli ασπρο....

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγη ωρα εκανα αιτηση μεταφορας απο forthnet σε cyta. ταχυτητα ιντερνετ 8mbps/1mbps.

μενω δυτικη θεσσαλονικη. με φορθνετ κλειδωνα μεχρι 10 mbps.

ελπιζω τα 8mbps να τα κλειδωνει ΠΑΝΤΑ :)

 

γενικα πως ειναι η cyta στις δυτικες συνοικιες Θεσσαλονικης?

 

την ακυρωσα τελικα. την επομενη μερα:mad:

 

δε θα με αφηναν να διαβασω το συμβολαιο και η ακυρωση εγινε απευθειας:mad:

Link to comment
Share on other sites

την ακυρωσα τελικα. την επομενη μερα:mad:

 

δε θα με αφηναν να διαβασω το συμβολαιο και η ακυρωση εγινε απευθειας:mad:

Μπορούσες να διαβάσεις τους όρους με την ησυχία σου άλλη στιγμή και αν δεν συμφωνούσες σε κάτι μπορούσες να ζητήσεις ακύρωση της αίτησης σου και ας είχε δρομολογηθεί από την CYTA.Ακόμα και αν ενεργοποιηθείς στην cyta έχεις προθεσμία 10 εργάσιμες μέρες να ζητήσεις να φύγεις χωρίς να χρεωθείς τέλη απενεργοποίησης.

Εγώ έχω κάνει αίτηση και περιμένω ημερομηνία ενεργοποίησης. Με 25ευρώ απεριόριστα αστικά υπεραστικά,80 λεπτά προς κινητά και απεριόριστο internet στα 4mbps(+3ευρώ έχεις 8mbps).

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι κι εγω να παω στη cyta..

1.απο αυτα που δινει,ποιο ρουτερ ειναι καλυτερο?

εγω αυτη τη στιγμη ειμαι στη forthnet ,ειμαι ευχαριστημενος,αλλα εκτος απο το ιντερνετ ,δεν αξιοποιω τους αλλους τομεις σχεδον καθολου(τηλεφωνια), οποτε σκεφτηκα να δοκιμασω την cyta..

2.θα χει διαφορα αισθητη στο ιντερνετ (forthnet 24mbps & cyta 8mbps)?

3.στο διαστημα που θα κανω την αιτηση μεχρι να μου ενεργοποιηθει θα χω κανονικα ιντερνετ?

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι κι εγω να παω στη cyta..

1.απο αυτα που δινει,ποιο ρουτερ ειναι καλυτερο?

εγω αυτη τη στιγμη ειμαι στη forthnet ,ειμαι ευχαριστημενος,αλλα εκτος απο το ιντερνετ ,δεν αξιοποιω τους αλλους τομεις σχεδον καθολου(τηλεφωνια), οποτε σκεφτηκα να δοκιμασω την cyta..

2.θα χει διαφορα αισθητη στο ιντερνετ (forthnet 24mbps & cyta 8mbps)?

3.στο διαστημα που θα κανω την αιτηση μεχρι να μου ενεργοποιηθει θα χω κανονικα ιντερνετ?

 

Θα έχεις κανονικά ιντερνετ.Θα ξυπνήσεις ξαφνικά ένα πρωί και δεν θα δουλεύει το ρουτερ της φορθνετ.Θα σε ενημερώσουν και με sms στο κινητό πότε θα ενεργοποιηθείς.Για την ταχύτητα σου παίζουν πολλά ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...