Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπα, γιατι πρίν λίγο ξύπνησα, και είδα οτι το Phone 1 ήταν σβησμένο! Άρα κάτι άλλο παίζει. Αλλα όλα οκ τώρα σε μένα...

 

Edit: Τώρα πάλι δεν έχω! Τί #%$@# κάνουν πάλι;

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αναβαθμίσεις του δικτύου = Πινγκ-πονγκ με τα νεύρα μας...

 

Θα χαλούσε να μας έστελναν ένα mail ενημέρωσης για να ξέρουμε όσοι μας αφορά;

Κοστίζει;

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Βραδυ θα φυγει και η Cyta απο την Ελλαδα ..... οπως οι δικες μας Altec lanet μπλα μπλα μπλα ... το θεμα ειναι θα βγαλει την χρονια??
Link to comment
Share on other sites

Για ποιόν λόγο να φύγει; Έχει ήδη αρκετά μεγάλη βάση πελατών, και οι υπηρεσίες τους (τουλάχιστον προς το παρόν) είναι πιό αξιόπιστες απο των δικών μας (βλέπε Forthnet - φίλοι μου στο ιδιόκτητο στη θεσ/νίκη μου λένε οτι σέρνονται σχεδόν συνέχεια, κλπ).

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Ο Κυπριακός ΟΤΕ ήρθε για να μείνει.

Ο δικός μας ΟΤΕ μας φεύγει...

 

Μην απαριθμήσω πόσες φορές μένω χωρίς Conn-X στη δουλειά...Μέρες ολόκληρες.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Tην περασμένη εβδομάδα έκανα και εγώ αίτηση φορητότητας στην CYTA.

Απο την εμπείρία σας πόσες μέρες κάνει να γίνει η φορητότητα??

Καλησπέρα και ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε fanish1, αν και λίγο αργά ;p

Εξαρτάται απο την τύχη σου! Εγώ όταν έκανα την αίτηση, ξεκίνησαν εργασίες στην περιοχή μου, και με ενεργοποίησαν μόλις τελείωσαν (1,5 μήνα μετα), αλλα πετάει και είναι perfect!

 

Με μόνη εξαίρεση σήμερα που το myphone.gr είναι απο τις λιγοστές ιστοσελίδες που μπορώ να ανοίξω, κ αυτή με χρήση των dns servers του opendns... Έκανανν κάτι εργασίες πάλι λέει, και γύρω στις 12:30 που μίλησα μαζί τους είπαν οτι το πολύ σε μία ώρα όλα θα είναι οκ... η ώρα πέρασε, και πέρασε και η δευτερη, και η τρίτη, και σε λίγο θα ολοκληρωθεί και η τέταρτη, αλλα ακόμα σέρνεται... Αν δεν βάλω και τους opendns, δέν παίζει ούτε το myphone.gr, ούτε τίποτα άλλο... Τί κανατε παλι ρεεεεεεεεεεε!

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

Μου ήρθε χθές μύνημα ότι θα ενεργοποιηθώ 02/06.

Για να δούμε!!

Link to comment
Share on other sites

Χθες δεν είχαμε internet.

Σήμερα δεν έχουμε τηλέφωνο.

Στην ιστοσελίδα τους αναφέρουν ότι κάνουν συντήρηση στη Φλώρινα, εμείς, γιατί να επηρεαζόμαστε;

Α, ρε Lio, από τότε που έβαλες Cyta, όλο προβλήματα είναι.

Να μαζευτούμε μερικοί, να σου πληρώναμε τη forthnet, να έμενες εκεί...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Όλο Black Humor μου είσαι... :P

Εσυ τουλάχιστον, σήμερα είχες internet.. εγω το πρωί που το χρειαζόμουν για να ανεβάσω μια εργασία, ούτε internet είχα, ούτε τηλέφωνο :)

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου έστειλαν μηνυμα στο κινητό ότι γίνονται εργασίες και να κάνω υπομονή...

Σήμερα πάντως, φτου,φτου, όλα ΟΚ!

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Άργησες φίλε μου.

Έκοψαν αρκετά πράγματα από το φθηνό πακέτο. Μόνο στο πακέτο των 35 ευρώ (12Mbps) έχουν πλέον τις κλήσεις προς κινητά κι εξωτερικό...

Πάντως επανέφεραν την έκπτωση για την αγορά laptop που την είχαν κόψει στην περιοχή μας.

 

κοίτα πάντως: Έχω φίλο με Forthnet στη Θεσσαλονίκη που μου λέει αναίσθητα λες και δεν τρέχει τίποτε για ολόκληρα απογεύματα χωρίς τηλέφωνο... Άρα εμείς πάλι καλά.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

για 12 Mbps με ενδιαφερει αλλα ποσο περιπου θα πιανει???μην τυχον πηγαινει με 2 Mbps.

Mε τις διακοπες τι γινετε? ειναι συχνες και πολυωρες? γιατι και το τηλεφωνο θα το χρησιμοποιω!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν 02/06 συνδέθηκα στην Cyta. Χωρίς κανένα πρόβλημα. Μια χαρά πάνε όλα. Σταθερότατη μέχρι τώρα. 12ΜΒ έβαλα και έκανα μέτρηση 10.660 Klbs. Πρίν είχα Connex 24άρα και έπιανα 12 ΜΒ και με συχνές διακοπές στο ADSL.

 

Μέχρι τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αναρωτιέμαι γιατί να βάλει κάποιος Cyta 2Play στα 12Mbps με 37,5 ευρώ όταν η HOL με το Double Play δίνει ίδια σταθερά αλλά 24Mbps με 40 ευρώ :worry:

 

Εμπειρίες για κάποια εκ των δύο εταιρειών στη Βέροια;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κάθε 20 λεπτά αποσύνδεση 2 λεπτών περίπου και απο τίς 5 δεν έχω τηλέφωνο!!

Τούς πήρα και μου είπαν να περιμένω ακόμα 2-3 μέρες και να τους ξαναπάρω.

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΩΝ ΕΡΓΑΣΙΩΝ ΔΙΚΤΥΟΥ

 

Aγαπητοί πελάτες,

 

Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 26/6/09, λόγω προγραμματισμένων εργασιών αναβάθμισης στο δίκτυό μας, ενδέχεται να παρατηρηθεί διακοπή της υπηρεσίας

 

* μεταξύ 03:00-05:00 σε Κρήτη και Αργοσαρωνικό για 20 λεπτά

* μεταξύ 00:01 και 07:00 σε πελάτες με αριθμό που αρχίζει από 233 η 238 προς αριθμούς άλλων εταιρειών που αρχίζουν από 241-242-243-244-246-249 και σε πελάτες με αριθμό που αρχίζει από 246 προς αριθμούς άλλων εταιρειών που αρχίζουν από 232-233-234-235-237-238.

 

Ζητάμε προκαταβολικά συγνώμη για την όποια ταλαιπωρία.

 

Ήδη καταβάλλουμε κάθε δυνατή προσπάθεια ώστε να αποφύγουμε αυτή την πιθανότητα.

 

Και για χθες βγήκε παρόμοια ανακοίνωση την οποία δεν βρίσκω στο site.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!!

Και να σκεφτείς ότι τους πήρα και δεν μου το είπαν.

Το πρωί πήρα τον τοπικό αντιπρόσωπο και μου το είπε ότι κάνουν εργασίες δικτύου.

Σήμερα πάντως όλα καλά!!

Link to comment
Share on other sites

καμια αποψη για την πολη της κοζανης;

καποιος που να εχει δοκιμασει την τυχη της cyta σε αυτην την πολη;

εχει ιδιοκτητο δικτυο;

ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ...

 

Γιώργος

iPhone 3G S, 32GB, White, non JB

Link to comment
Share on other sites

Το αν έχει ιδιόκτητο δίκτυο μπορείς να το διαπιστώσεις από το site τους.

Κάποιος φίλος από Κοζάνη, ίσως μπορεί να σε διαφωτίσει από ποιότητα.

Εμένα πάντως στην Ημαθία, κόλλησε 2 φορές τον Ιούνιο, αλλά με επανεκκίνηση του Router ολα καλά! Φαντάζεσαι όμως, έναν παππού που δε θα μπορεί να κάνει ένα τηλεφώνημα;

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...