Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δύο μέρες τώρα συνεχείς αποσυνδέσεις και μένω και χωρίς τηλέφωνο.

Είμαι στο παρα πέντε να την κάνω. Αν φύγω τι πληρώνω?? Ξέρει κανείς??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aγαπητοί πελάτες,

 

Σας ενημερώνουμε ότι την Τετάρτη 19/08, την Πέμπτη 20/08 και την Παρασκευή 21/08, λόγω προγραμματισμένων τεχνικών εργασιών στο δίκτυό μας, ενδέχεται να παρατηρηθεί διακοπή στις υπηρεσίες internet και σταθερής τηλεφωνίας

 

* μεταξύ 05:30 και 07:00 στην περιοχή του ΡΕΘΥΜΝΟΥ

 

Ζητάμε προκαταβολικά συγνώμη για την όποια ταλαιπωρία.

 

Ήδη καταβάλλουμε κάθε δυνατή προσπάθεια ώστε να αποφύγουμε αυτή την πιθανότητα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ πάντως στην Ημαθία, η Cyta ίσως και να είναι ο Νο1 πάροχος...

Όλοι αυτή λένε ότι έχουν ή αυτή θέλουν να βάλουν...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Πρίν απο λίγο που πήρα ξανά μου είπαν ότι θα έρθει τεχνικός να μου αλλάξει το ρούτερ!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα σε ολους.

θελω να βαλω ιντερνετ με την cyta στα 12mpbs.εχω ιδιοκτητο δικτυο στην περιοχη μου.

γενικα ολα οκ με το ιντερνετ?

αποσυνδεσεις,ping και τα συναφη ολα οκ?

εχω hol,και απο 1 ιανουαριου σερνεται γενικα και το ping ανεβηκε κατα 100ms!

οποτε με 18.5 ευρω τα 12mpbs ειναι παρα πολυ καλη αποφαση πιστευω.

απο modem θελω να επιλεξω το thomson tg782!ειναι απροβληματιστο γενικα?

βασικα εχει κουμπι που να απενεργοποιει το wifi?

αυτο με ενδιαφερει κυριως!!!!!!!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείτε να μας πείτε εντυπώσεις, εκτός από το λογαριασμό, όσον αφορά την ποιότητα του ήχου στο VOIP, αν έχει "κόφτη" στα p2p και τεχνική υποστήριξη.

 

Οι περισσότεροι από ότι διαβάζω φαίνεστε ευχαριστημένοι αν εξαιρέσουμε τις διακοπές που γίνονται μάλλον λόγο εργασιών.

Αν είναι αξιόπιστη λέω να τη δοκιμάσω κι εγώ. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
με cyta δεν μπορω να εχω isdn ε?

 

Όχι από ότι αναφέρεται στο FAQ. Θα πρέπει να μετατρέψεις τη γραμμή σε pstn και μετά να κάνεις αίτηση. Αυτό μάλλον γίνεται γιατί η τηλεφωνία τους είναι voip. Αλλά μπορείς να πάρεις και δεύτερο νούμερο αν θέλεις να μιλάτε δύο άτομα ταυτόχρονα. Το fax παίζει κανονικά αν το χρειάζεσαι γι'αυτό τον σκοπό.

Link to comment
Share on other sites

λετε να κανω την μεταβαση απο forthnet σε cyta? ειμαι στα δυτικα της Θεσσαλονικης (Ευοσμος). υπαρχει ιδιοκτητο δικτυο? υπαρχει η δυνατοτητα να γραψω τον αριθμο τηλεφωνου μου στο site για να δω αν καλυπτομαι απο το ιδιοκτητο?
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει ιδιοκτητο της cyta στην Θεσσαλονικη
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ενας φιλος εχει cyta με το pirelli. αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι σε ποιους ακριβως τομεις το ρουτερ θετει περιορισμους η cyta πως θα κανει firmware upgrade στο pirelli?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αν κανει καποιος νεα συνδεση internet και μεταφορα τηλεφωνου απο τον ΟΤΕ δινουν καποιον εξοπλισμο????
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν κανει καποιος νεα συνδεση internet και μεταφορα τηλεφωνου απο τον ΟΤΕ δινουν καποιον εξοπλισμο????

 

το μόντεμ με τα συναφη:)

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν πηγα ο ιδιος να κανω τη συνδεση αλλα η μητερα μου δεν της δωσαν τιποτα (οπως εκανε με μενα η forthnet) oυτε ανεφεραν κατι.Τα δινουν μαζι με την ενεργοποιηση???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν πηγα ο ιδιος να κανω τη συνδεση αλλα η μητερα μου δεν της δωσαν τιποτα (οπως εκανε με μενα η forthnet) oυτε ανεφεραν κατι.Τα δινουν μαζι με την ενεργοποιηση???

 

θα στα φερει η courier σε 7-10 ημερες.;)

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά, μένω θεσσαλονίκη και έχω connx και ψάχνω αυτό το καιρό να το αλλάξω. Έχω κάνει αίτηση στη HOL για το double-play lite.Σήμερα όμως με πήρε ο πατέρας μου και μου είπε ότι η CYTA είναι και στην Θεσσαλονίκη πλεον (Τσέκαρα και τον αριθμό μου στο site τους και πράγματι ισχύει).Στο πατρικό μου(σε ένα χωριό κοντά στην Φλώρινα) έχουμε Cyta και έχουμε μείνει ευχαριστιμένοι. Αυτό που με προβληματίζει είναι εάν θα ανταπεξέλθει το ίδιο καλά και στην θεσσαλονίκη. Εάν έχει βάλει κάποιος από θεσσαλονίκη εας μας πει τις εντυπώσεις του. Τέλος στο 1play της Cyta που δεν έχει δωρεάν κλήσεις υπάρχει πάγιο ΟΤΕ, ή μόνο στο 2play δεν υπάρχει; Γιατί για παράδειγμα στην HOL μόνο τα double-play (με ADSL και τηλεφωνία)γλυτώνεις το πάγιο ΟΤΕ!
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ο παλιος μου υπολογιστης δεν εχει θυρα Ethernet δεν μπορω να συνδεσω το router που μου δωσαν,καταφερα ομως να συνδεθω με ενα παλιο που ειχα(αυτο που δινουν μετο ConnX) αλλα το τηλεφωνο γιατι δεν λειτουργει???:confused:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μηπως γιατι θελει το δικο του router?της εταιρειας που εισαι πλεον (cyta) και οχι του οτε!

το τηλεφωνο που το εχεις συνδεδεμενο?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το συνδεσα μολις στο τηλεφωνο αλλα δεν λειτουγει παλι(χωρις να εχω ανοικτο η συνδεδεμενο τιποτα αλλο).
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εαν ειναι ολα οκ με την συνδεσμολογια που εχεις,τοτε δοκιμασε μια επανεκινηση του μοντεμ.

κλεισε ανοιξε το ρευμα του.

το τηλεφωνο που συνδεεις ειναι κανονικο η ασυρματο τυπου dect?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τελικα το τηλεφωνο λειτουργησε.Συνδεσα το router που μου δωσαν στο τηλεφωνο και ολα ΟΚ,αλλα αυτο εγινε αφου αποσυνδεσα την αλλη τηλεφωνικη συσκευη που ειχα σε αλλο δωματιο.Βεβαια μολις ανοιξα το μοντεμ του ConnX παλι το τηλεφωνο επεσε.

Απ οτι καταλαβα δηλαδη θα πρεπει τηλεφωνα και υπολογιστης να συνδεθουν πανω στο router και οχι στα πριζακια σωστα???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απ οτι καταλαβα δηλαδη θα πρεπει τηλεφωνα και υπολογιστης να συνδεθουν πανω στο router και οχι στα πριζακια σωστα???

 

σωστά!

τώρα το έπιασες το νόημα φίλε μου!:wink:

έτσι πρέπει να είναι η συνδεσμολογία στο router!:up:

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...