Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά..δεν έχω παρακολουθήσει την όλη συζήτηση, αλλά εγώ με τη Cyta δεν είμαι καθόλου μα καθόλου ευχαριστημένος.. Κατ' αρχήν το Thomson router που μου είχαν δώσει δεν έχει όλες τις επιλογές της οποίες θα ήθελα να ρυθμίσω..Ούτε το όνομα δικτύου δεν αλλάζει αν είναι ποτέ δυνατόν! ! ! Επίσης θέλω να σας πω ότι όταν ανοίγει το desktop pc που έχω στο σπίτι (συνδεμένο με ethernet στο router) οποιοδήποτε άλλο pc είναι συνδεμένο wifi χάνει αμέσως τη σύνδεση του. Τι μπορέι να φταίει άραγε? έχω απελπιστεί!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχεις conflict της ip στην registry του υπολογιστη σου !και οταν παει να συνδεθει ασυρματα καποιος αλλος ακυρωνεται ο πρωτος!δοκιμασε να απεκγκαταστησεις τελειως τους drivers απο την καρτα δικτυου σου στον σταθερο υπολογιστη που εχεις και ξαναπερασετα παλι!και για να διαπιστωσεις αν ισχυει αυτο που ειπα,δοκιμασε να συνδεθεις με 2 διαφορετικα λαπτοπ χωρις στον σταθερο συνδεδεμενο!η αν εχεις κανα usb wifi stick κουμπωσε το πανω στον σταθερο σου και δοκιμασε ταυτοχρονη wifi συνδεση 2 υπολογιστων!

για να δεις αν φταει η καρτα δικτυ σου!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

εχεις conflict της ip στην registry του υπολογιστη σου !και οταν παει να συνδεθει ασυρματα καποιος αλλος ακυρωνεται ο πρωτος!δοκιμασε να απεκγκαταστησεις τελειως τους drivers απο την καρτα δικτυου σου στον σταθερο υπολογιστη που εχεις και ξαναπερασετα παλι!και για να διαπιστωσεις αν ισχυει αυτο που ειπα,δοκιμασε να συνδεθεις με 2 διαφορετικα λαπτοπ χωρις στον σταθερο συνδεδεμενο!η αν εχεις κανα usb wifi stick κουμπωσε το πανω στον σταθερο σου και δοκιμασε ταυτοχρονη wifi συνδεση 2 υπολογιστων!

για να δεις αν φταει η καρτα δικτυ σου!

 

 

Σ' ευχαριστώ ιδιαιτέρως! Μου έλυσες το πρόβλημα! :D

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ ιδιαιτέρως! Μου έλυσες το πρόβλημα! :D

 

να σαι καλά φίλε μου!

χαίρομαι που μπόρεσα να σε βοηθήσω!:D

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εχω αρχίσει κι εγω να ενδιαφέρομαι για CYTA. TEllAS έχω τώρα, όχι πως δεν είμαι ευχαριστημένη αλλά η πρώτη είναι οικονομικότερη. Απλά μου έχουν πει πως το τηλεφωνο συνδέεται με την βοήθεια ενός "κουτιου" ?? Του ρούτερ δηλαδή? Και δεν μπορείς να το μετακινήσεις σε άλλη πρίζα?? Αληθέυει αυτό? Επίσης, γενικά είσαστε ευχαριστημένοι από ποιότητα ήχου και ταχύτητα? Μένω Νεάπολη Θεσσαλονίκης και με την τωρινή εταιρία η ταχύτητα είναι μιά χαρά και σπάνίως έχω διακοπές. Και μαζί με απεριόριστα σταθερά πληρώνω 34 ευρώ τον μήνα. Edited by Snoopitsa
When I die I'm going to haunt the f*** out of you people
Link to comment
Share on other sites

Σε τι ταχύτητα συγχρονίζεις τώρα; με τη cyta θα έχεις 8 mbps. Και θα είσαι στα 19 ευρώ για τη γραμμή συν 9 ευρώ για τα απεριόριστα σταθερά θα πας στα 28 ευρώ το μήνα. Η προσωπική μου εμπειρία από τη cyta δεν ήταν η καλύτερη. Είχες πολλές αποσυνδέσεις εκ των οποίων η μία κράτησε τρεις ημέρες! Εδώ και έναν μήνα που πήγα στην Tellas, είμαι απόλυτα ικανοποιημένος (αν και τη φοβόμουν λίγο στην αρχή για να είμαι ειλικρινής). Επίσης από τα 8 mbps που μου έδινε η cyta, με την Tellas συνδέομαι στα 15 και κατεβάζω στο μισό χρόνο απ' ότι πριν.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Σε τι ταχύτητα συγχρονίζεις τώρα; με τη cyta θα έχεις 8 mbps. Και θα είσαι στα 19 ευρώ για τη γραμμή συν 9 ευρώ για τα απεριόριστα σταθερά θα πας στα 28 ευρώ το μήνα. Η προσωπική μου εμπειρία από τη cyta δεν ήταν η καλύτερη. Είχες πολλές αποσυνδέσεις εκ των οποίων η μία κράτησε τρεις ημέρες! Εδώ και έναν μήνα που πήγα στην Tellas, είμαι απόλυτα ικανοποιημένος (αν και τη φοβόμουν λίγο στην αρχή για να είμαι ειλικρινής). Επίσης από τα 8 mbps που μου έδινε η cyta, με την Tellas συνδέομαι στα 15 και κατεβάζω στο μισό χρόνο απ' ότι πριν.

 

και ποσα δινεις για ολα αυτα?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

και ποσα δινεις για ολα αυτα?

Έκανα το πακέτο best price που το δίνουν με 15,40 το μήνα για ένα χρόνο (μετά πάει 23) αλλά επειδή είχα και σύνδεση wind, έχω 10 ευρώ το μήνα έκπτωση στο λογαριασμό οπότε είναι σαν να μου βγήκε 5,40 η Tellas!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έκανα το πακέτο best price που το δίνουν με 15,40 το μήνα για ένα χρόνο (μετά πάει 23) αλλά επειδή είχα και σύνδεση wind, έχω 10 ευρώ το μήνα έκπτωση στο λογαριασμό οπότε είναι σαν να μου βγήκε 5,40 η Tellas!

 

σε ποια περιοχή?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη, κοντά στο σιδ. σταθμό.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ρε παιδια πανε καλα αυτοι εκει στην cyta.?. δεν μπορω να βαλω internet 24mbps χωρις παγιο ΟΤΕ! αν θελω να μην πληρωνω ΟΤΕ πρεπει να πληρωσω full 2play 40 ευρω μεσω του δικτυου της... σκετο internet μεχρι 8 ταχυτητα δινουν! για Λαρισα μιλαμε παντα!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πανε καλα αυτοι εκει στην cyta.?. δεν μπορω να βαλω internet 24mbps χωρις παγιο ΟΤΕ! αν θελω να μην πληρωνω ΟΤΕ πρεπει να πληρωσω full 2play 40 ευρω μεσω του δικτυου της... σκετο internet μεχρι 8 ταχυτητα δινουν! για Λαρισα μιλαμε παντα!

 

το ιδιο προεκυψε και σε εμενα παλαιωθεν!

παρε τηλ στην εξυπηρετηση πελατων και θα λυθει το προβλημα σου!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

οταν λες θα διορθωθει θα μου δωσουν 24 χωρις πακετα ομιλιας μεσω του δικτυου τους;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

οταν λες θα διορθωθει θα μου δωσουν 24 χωρις πακετα ομιλιας μεσω του δικτυου τους;

 

εαν εχεις ιδιοκτητο δικτυο στην περιοχη σου,τοτε μπορεις να επιλεξεις οποιοδηποτε πακετο θελεις ,απο τα προσφερομενα!

και αποσο εχω δει ειναι,4 - 8 - 24 mbps , στα 16 -19 - 38 ευρω αντιστοιχα!

μπορεις να πεις οτι δεν θελεις τιποτα απο λεπτα προς σταθερα και κινητα!

θελεις το πακετο ετσι οπως ειναι και να πληρωνεις για οτι μιλας και οχι να προπληρωνεις πακετα ομιλιας,γιατι σου ειναι αχρειαστα!

αυτα! :D

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

ναι στο ιδιοκτητο δικτυο ειμαι αλλα δεν επιτρεπουν 24 mpbs ΧΩΡΙΣ πακετα ομιλιας!μεχρι 8!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ναι στο ιδιοκτητο δικτυο ειμαι αλλα δεν επιτρεπουν 24 mpbs ΧΩΡΙΣ πακετα ομιλιας!μεχρι 8!

 

oποτε αναγκαστικα στα 8 mbps !

για 19 ευρω double play,αμεση τεχνικη υποστηριξη και αλλαγη μοντεμ σε περιπτωση που στο κάψει κεραυνος και μαλιστα χωρις να πληρωνεις τιποτα,ειναι η καλυτερη επιλογη!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

ναι εκει θα κανω αιτηση αλλα ειναι πολυ χαζο αυτο που λενε! δεν εχει νοημα! τελος παντων... συνηθως σε νεα συνδεση ποσο καιρο κανουν να το συνδεσουν ξερεις;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ναι εκει θα κανω αιτηση αλλα ειναι πολυ χαζο αυτο που λενε! δεν εχει νοημα! τελος παντων... συνηθως σε νεα συνδεση ποσο καιρο κανουν να το συνδεσουν ξερεις;

 

εαν εχεις ηδη οτε γραμμη στο σπιτι σου και πας για φορητοτητα ,τοτε θελει 15 ημερες με μια μικρη αποκλιση +- 3 ημερες!

εαν δεν εχεις οτε τοτε θελει 30 ημερες το πολυ!

συνηθως μολις φτασεις στην 30η ημερα σε συνδεουν!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να με συνδεσουν πιο πριν γιατι δεν εχω οτε!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συμφωνα και με ανακοινωση της εταιριας απο τισ 20/10/10 καλυπτει κανονικα

και το πανοραμα Θεσσαλονικης

οσοι εδιαφερονται να κανουν αυτο που εκανα να καλεσουν στο 13877

η αιτηση στελνεται μεσω εμαιλ και αφου εκτυπωθει και υπογραφει στελνετε στη CYTA

εγω περιμενω δε με συνδεσαν ακομη θα γραψω εντιπωσεις οταν ειναι παντος ακουγονται καλα λογια

Link to comment
Share on other sites

και εγω περιμενω εκανα το σαββατο αιτηση για λαρισα... λογικα σε κανενα μηνα θα συνδεθω...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
τελικα εκανε μηνα :) και μεχρι στιγμης ολα οκ και φυσαει - να μην το ματιασω!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

πριν λιγη ωρα εκανα αιτηση μεταφορας απο forthnet σε cyta. ταχυτητα ιντερνετ 8mbps/1mbps.

μενω δυτικη θεσσαλονικη. με φορθνετ κλειδωνα μεχρι 10 mbps.

ελπιζω τα 8mbps να τα κλειδωνει ΠΑΝΤΑ :)

 

γενικα πως ειναι η cyta στις δυτικες συνοικιες Θεσσαλονικης?

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...