Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στη cyta δε μπορεις να βαλεις νεα τηλεφωνικη γραμμη με δικια της αριθμοδοτηση??? μονο με φορητοτητα πηγαινεις???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στη cyta δε μπορεις να βαλεις νεα τηλεφωνικη γραμμη με δικια της αριθμοδοτηση??? μονο με φορητοτητα πηγαινεις???

Μπορείς κανονικά και έχει κόστος ενεργοποίησης 50 ευρώ.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

βασικά εγώ θα σου πρότεινα ΚΑΙ ενα ups! ή μάλλον 2 γιατί με διακόπή ρεύματος για πάνω από μισάωρο θα χρειαστείς γεννήτρια μετά! χαχαχαχαχα!!!

μεγάλο ξενέρωμα αυτό .... εγώ έχω forthnet 2play και σκεφτόμουν να αλλάξω, γιατί πάνω από 6-8mbps δεν έχω πιάσει ποτέ (Καματερό Αττικής) αλλά να παίζω με κλειδωμένο ρούτερ και voip που χωρίς ρεύμα μένεις και χωρίς τηλέφωνο.... μπααα..

Link to comment
Share on other sites

μεγάλο ξενέρωμα αυτό .... εγώ έχω forthnet 2play και σκεφτόμουν να αλλάξω, γιατί πάνω από 6-8mbps δεν έχω πιάσει ποτέ (Καματερό Αττικής) αλλά να παίζω με κλειδωμένο ρούτερ και voip που χωρίς ρεύμα μένεις και χωρίς τηλέφωνο.... μπααα..

 

μια ιδεα ειναι.σαμπως μενεις χωρις ρευμα για ωρες? η σε ενοχλει για 3-4 φορες τον χρονο που θα μεινεις?

το μπερδεμα γινεται με συναγερμο και παλι θεωρητικα καταστρεφεις.μια δικλιδα.ασφαλειας.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε αν η cyta αλλαζει τις τιμες μετα τον πρωτο χρονο παραμονης σε double play;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε αν η cyta αλλαζει τις τιμες μετα τον πρωτο χρονο παραμονης σε double play;

 

Αλλάζει με βάση τις τιμές του τρέχοντος τιμοκαταλόγου.

Link to comment
Share on other sites

μια ιδεα ειναι.σαμπως μενεις χωρις ρευμα για ωρες? η σε ενοχλει για 3-4 φορες τον χρονο που θα μεινεις?

το μπερδεμα γινεται με συναγερμο και παλι θεωρητικα καταστρεφεις.μια δικλιδα.ασφαλειας.

Είτε κοπέι για πολύ ώρα είτε 3-4 φορές, όπως και να έχει θεωρώ πω δεν είναι "ασφαλές" να εξαρτάται από τη ΔΕΗ το τηλ!

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Είτε κοπέι για πολύ ώρα είτε 3-4 φορές, όπως και να έχει θεωρώ πω δεν είναι "ασφαλές" να εξαρτάται από τη ΔΕΗ το τηλ!

 

πολυ μικρο το κακο...για την οικονομια που θα εχεις στην τσεπη σου!

αν η οικονομια δεν ειναι γνώμονας αποφασεων,απο ακριβες εταιρειες υπαρχουν μπολικες για επιλογη!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και εκτός των άλλων, το VoIP είναι κλάσεις ανώτερο από το POTS.

E εντάξει νομίζω ότι αυτό ειναι υπερβολικό. Από θέμα οικονομίας αν το δείς η Cyta δίνει 24αρι με 38 ευρώ αλλά έχει τηλ Voip, κλειδωμένο ρούτερ και περιρορισμένο έυρος διασύνδεσης με το εξωτερικό. Και διεθνή έχει τσάμπα σε 38 χώρες. Η forthnet όμως πχ έχει 41,2 ευρώ το μήνα το 24άρι, POTS τηλ, βάζεις ότι εξοπλισμό θέλεις, 43 χωρες και σου δίνει και προσφορά τσάμπα το startpack της νόβα για ένα χρόνο. Κι αμα δε θες διεθνείς κλήσεις, 24αρι νετ με απεριοριστα εθνικά τηλ στα 25 ευρώ/μήνα για ένα χρόνο. Νομίζω ότι για 3 ευρώ παραπάνω στο 2play τα αξίζει τα έξτρα ή για 13 ευρώ λιγότερα στο economy, μιλάμε για οικονομία!

 

Κι η HOL κι οι άλλες σχεδόν τα ίδια με 41 ευρώ (χωρίς τη νόβα όμως). Do the maths! Δεν είναι δα και τόση πολύ η οικονομία της Cyta!

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ βλέπω διαφορά στις τιμές.Εκτός από τον ΟΤΕ νομίζω ότι όλες οι άλλες εταρείες είναι οικονομικές. Απο εκεί και πέρα η μέχρι τώρα αξιοπιστία της cyta στις περιοχές όπου έχει κάλυψη είναι το συγκριτικό της πλεονέκτημα και η πολύ καλή και άμεση τεχνική υποστήριξη.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου υπερβολικό. Ψάξε λίγο για το VoIP και θα καταλάβεις.

Το έχω ψάξει και όταν διατίθεται είναι αρκετά καλό, αλλά από θέμα διαθεσιμότητας, μου δημιουργεί ανασφάλειες που καλύπτει το POTS.

 

Όσον αφορά την αξιοπιστία, ας αφήσουμε να περάσει λίγος καιρός, κι αν ο κόσμος την εμπιστευτεί, και την επιλέξει τότε θα δούμε να μπορεί να διαχειριστεί σωστά το μέγεθος της πελατείας της. Δεν είμαι αρνητικός απλά, αρκετά επιφυλακτικός.

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Το μερίδιο αγοράς της cyta είναι κοντά στο 10%

Και τα στοιχεία αυτά είναι χωρίς κάλυψη στην Αθήνα. Νομίζω ότι είναι ένα πολύ σημαντικό επίτευγμα για τα 3 χρόνια παρουσίας της και μάλιστα εκτός αθηνών.

 

http://techblog.gr/internet/greece-internet-9492/

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δε ξέρω αν ισχύει στα σίγουρα είναι ότι οι δωρεάν κλήσεις που περιέχονται στα πακέτα της CYTA αφορούν κλήσεις ανάμεσα σε συνδρομητές CYTA και ότι οι κλήσεις σε άλλους συνδρομητές χρεώνονται. Αυτό μπορεί να το διασταυρώσει/επιβεβαιώσει κάποιος; Αν ισχύει τότε μάλλον πρέπει να μπει κι άλλο βαρίδι στη σύγκριση της με τους υπόλοιπους.
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και αφορούν κλήσεις προς όλους (σταθερά έτσι, για κινητά υπάρχει άλλο πακέτο).

 

Επίσης για κλήσεις μεταξύ συνδρομητών cyta υπάρχει άλλο πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις απεριόριστα σταθερά με 9 ευρώ είναι απεριόριστα προς όλα τα σταθερά.

Αν θες απεριόριστα μόνο προς cyta η χρέωση είναι 2 ευρώ.

 

Με το 2play στα 38 ευρώ έχεις έως 24mbps internet απεριόριστα σταθερά προς όλους,60 λεπτά προς κινητά και απεριόριστα σταθερά σε 38 χώρες.

Link to comment
Share on other sites

Εχει πακετα και μπορεις να προσαρμοσεις τις επιλογες σου οπως θελεις αναλογα με τις αναγκες σου,παντα με τις πιο χαμηλες τιμες της αγορας,ειναι η καλυτερη εταιρια αυτη τη στιγμη,βεβαια τιθεται ενα θεμα περι αξιοπιστιας του δικτυου της,εαν καταφερει και σε αυτο να διακριθει τοτε θα παρει τη δευτερη θεση στην αγορα με την αξια της.....

 

Περιμενω να ερθει και στο Κιλκις για να απαλλαγω απο τον οτε....

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι πλέον θέλουν όσο πιο γρήγορο νετ γίνεται και οσο λιγότερα τηλέφωνα γίνεται. Το τήλ ειναι για ώρα αναγκης. Οπότε θεωρώ ότι το 24άρι είναι αυτό που επιλέγουν οι περισσότεροι και για τους λόγους που είπα παραπάνω δεν θεωρώ ότι τα 3 ευρώ λιγότερα από τα 41 που δίνουν όλοι οι άλλοι εναλλακτικοί με POTS τηλεφωνία δεν είναι τόσο φοβερή προσφορά για μια εταιρία με περιορισμένο έυρος σύνδεσης που μπορεί να μπουκώσει αν παει πολύς κόσμος.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Συνδέθηκα με cyta εδώ και μερικές μέρες στον Κορυδαλλό και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την ποιότητα. Σε θέμα ακουστικότητας είναι στην ποιότητα του ΟΤΕ και ας είναι voip και το internet χωρίς να κολλάει και ας έχω επιλέξει το πακέτο 4mbps + 200' προς σταθερά +20' προς κινητά μόνο με 19Ε!!!Επίσης μου έκανε εντύπωση που πήρα στην εξυπηρέτηση πελάτών και δεν περίμενα στην αναμονή όπως σε άλλες εταιρίες.Εξυπηρετήθηκα αμέσως!Επίσης πλεονέκτημα είναι οτι μπορείς να αλλάζεις τους χρόνους ομιλίας κάθε 3 μήνες είτε προς τα πάνω είτε προς τα κάτω.Ελπίζω στο μέλλον να μην έχω πρόβλημα...

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Σε θέμα ακουστικότητας είναι στην ποιότητα του ΟΤΕ και ας είναι voip

 

Το έχω πει 1.000.000 φορές. Η τεχνολογία VoIP είναι πολύ καλύτερη από το POTS.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πει 1.000.000 φορές. Η τεχνολογία VoIP είναι πολύ καλύτερη από το POTS.

 

δεν ξερω αν ειναι ηδη παντως μπορει να γινει πολυ καλυτερη τα επομενα χρονια....

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εξαρτάται από τον πάροχο και το στήσιμο του δικτύου του. Σύγκρινε το VoIP της NetOne με το VoIP της HOL. Η μέρα με τη νύχτα.
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...