Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έρχεται Αθήνα!!!

 

Ξεκινάνε και τα προβλήματα...

Θα μαζέψει σίγουρα πιο πολλούς συνδρομητές αλλά αναρωτιέμαι πόσοι από αυτούς δεν θα ενοχληθούν οταν δεν θα μπορούν να έχουν νέα αριθμοδότηση ή δεν θα διορθώνεται το πρόβλημά τους!

 

Στην επαρχία είναι μικρότερα τα προβλήματα που δημιουργεί ο ΟΤΕ συγκριτικά με αυτά που ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ στους εναλλακτικούς στην Αθήνα!

 

Πιστεύω και άλλες εταιρίες στην επαρχία με οπτικές ίνες, καλύτερες υποδομές, λιγότερες γραμμές στο καφάο κτλ θα τα πήγαιναν και αυτές αρκετά καλά! Το μεδούλι είναι στην Αθήνα όμως...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βασικά ήρθε στην Αθήνα -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3506092

Από όσα διαβάζω όμως έχω αρκετά ερωτηματικά και ενδοιασμούς για την δυνατότητα της να ανταποκριθεί στο Λεκανοπέδιο.

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Πριν 3 μερες εκανα νεα αιτηση στα 4 Mbps.Ξερετε πως μπορω να ενημερωνομαι για την εξελιξη της διαδικασιας???Μου ειπαν πως θα κανει περιπου 1 μηνα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ακόμη δεν έχουν κάποια σχετική εφαρμογή στη σελίδα τους, οπότε μόνο από το 13877 (ή 215 50 13877 αν προτιμάς).
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

θεωρώ πως είναι λίγο απροετοίμαστοι για το μπάσιμο τους σε μια αγορά όπως η Αττική.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ακόμη δεν έχουν κάποια σχετική εφαρμογή στη σελίδα τους, οπότε μόνο από το 13877 (ή 215 50 13877 αν προτιμάς).

 

Kι ομως εχουν!!!Μου ηρθε χθες μυνημα να μπω στη σελιδα my.cyta.gr με το username που μου στειλαν και να δω την εξελιξη. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θεωρώ πως είναι λίγο απροετοίμαστοι για το μπάσιμο τους σε μια αγορά όπως η Αττική.

 

Aπο που βγάζεις αυτό το συμπέρασμα?

Link to comment
Share on other sites

H cyta στέλνει με το λογαριασμό και αναλυτικό της κίνησης του λογαριασμού ή/και υπάρχει αυτή η δυνατότητα από το internet;

Επίσης παρέχει υπηρεσία απόρριψης κλήσεων με απόκρυψη;

Link to comment
Share on other sites

Aπο που βγάζεις αυτό το συμπέρασμα?

Από το πολύ μικρός έυρος διασύνδεσης με το εξωτερικό καταρχάς!

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Απροετοίμαστους δεν μπορείς να τους πεις, αλλά ακόμα δε μπορεί να θεωρηθεί ανάμεσα στους μεγάλους του χώρου. Ίσως γίνει στο μέλλον, αλλά για την ώρα μένει να δοκιμαστεί και στην Αθήνα. Η διασύνδεση είναι μικρή, αλλά δεν είναι και μεγάλη η βάση συνδρομητών.
Link to comment
Share on other sites

όταν χτυπάς όμως μια μεγάλη αγορά πρέπει να έχεις φροντίσει ότι άμα αυξηθει η πελατειακή σου βάση θα μπορείς να ανταποκριθείς. είναι έτοιμη?
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

όταν χτυπάς όμως μια μεγάλη αγορά πρέπει να έχεις φροντίσει ότι άμα αυξηθει η πελατειακή σου βάση θα μπορείς να ανταποκριθείς. είναι έτοιμη?

 

Δεν λεω ότι έχεις άδικο απλά μην κρίνουμε εκ των προτέρων..

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ κι εγώ. Ας την δοκιμάσουμε πρώτα και μετά να βγάλουμε συμπεράσματα. Για την ώρα τα μόνα αρνητικά που έχω επισημάνει είναι ότι δίνει voip και ότι δεν μπορεί κάποιος να πειράξει ελεύθερα το router της. Στα υπόλοιπα δεν έχω ακούσει σημαντικά παράπονα.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν μπορώ να βάλω cyta στην κομοτηνή?Δεν βρήκα άκρη στο google:confused:

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

μαζί σας 100%, αλλά μου φάνηκε λίγο περίεργο το buzz που κάνανε και στην tv και μου δημιουργήθηκαν οι επιφυλάξεις μου!
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

να κανω και εγω μια ερωτηση,ψαχνομαι να αλλαξω εταιρια και εχω καταληξει μεταξυ on και πιο πολυ cyta.

εχω δυο αποριες. ειχα 24αρα ταχυτητα κλειδωνα στα 18 και επαιζα με ασυρματο παντα γυρω στα 8.

αν τωρα βαλω 8αρα θα παιζω με μεγιστη ταχυτητα κλειδωμενη στα 8? η 8 να κλειδωνει. π.χ. 5 και κατω?

η 2 ερωτηση ειναι, το τηλεφωνο συνδεεται στο ρουτερ σαν voip η στην πριζα?

ευχαριστω.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

να κανω και εγω μια ερωτηση,ψαχνομαι να αλλαξω εταιρια και εχω καταληξει μεταξυ on και πιο πολυ cyta.

εχω δυο αποριες. ειχα 24αρα ταχυτητα κλειδωνα στα 18 και επαιζα με ασυρματο παντα γυρω στα 8.

αν τωρα βαλω 8αρα θα παιζω με μεγιστη ταχυτητα κλειδωμενη στα 8? η 8 να κλειδωνει. π.χ. 5 και κατω?

η 2 ερωτηση ειναι, το τηλεφωνο συνδεεται στο ρουτερ σαν voip η στην πριζα?

ευχαριστω.

 

θα πρεπει να εχεις πολυ χαλια γραμμη για να μην κλειδωσεις στα 8 ακριβως!

μιας και ειχες 24 πριν και κλειδωνες στα18 τοτε τα 8 στην cyta ειναι σιγουρα!

επισης το τηλεφωνο συνδεεται στο router!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

παρακολουθω ψιλοτακτικα το http://my.cyta.gr για να δω σε τι κατασταση ειναι το αιτημα μου,και ενω πριν λιγες μερες ελεγε οτι πρεπει να περασουν 10 εργασιμες για φορητοτητα κτλ... τωρα λεει συντομα κοντα σας!

δεν μου εχει ερθει εν τω μεταξυ κανενας εξοπλισμος....(!)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα για wind επαψα να το σκεφτομαι και περιμενω εξελιξεις απο cyta in kilkis,εχει πολλες επιλογες και μπορεις να χρησιμοποιησεις πακετα για ιντερνετ,σταθερα και κινητα,απο τιμες ειναι γαματη,στη πραξη ελπιζω να ειναι και αξιοπιστη....
Link to comment
Share on other sites

με την τηλεφωνια πως τα πατε?

επειδη εχω συναγερμο και πρεπει να αλλαξω συνδεσμολογια αξιζει η θα εχω τραβηγματα? ειμαι 6 χρονια με 2play αλλα οχι μεσω ρουτερ.

με βασικο παραγοντα τα οικονομικα εχω καταληξει cyta kai on telecom.εχω ακουσει καλα λογια για cyta αλλα με χαλαει η συνδεση στο ρουτερ.να το τολμησω?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Από ποιότητα ήχου είναι άψογη.Κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα.Ανεξάρτητα από το αν κατεβάζειs κτλ..Εγώ μέχρι τώρα γενικά δεν είχα κανένα πρόβλημα με τον ήχο.δεν έχει καμία διαφορά από τον ήχο του ΟΤΕ.

Εγώ θα σου πρότεινα ένα ups σε περίπτωση που επιλέξεις cyta.

 

παρακολουθω ψιλοτακτικα το http://my.cyta.gr για να δω σε τι κατασταση ειναι το αιτημα μου,και ενω πριν λιγες μερες ελεγε οτι πρεπει να περασουν 10 εργασιμες για φορητοτητα κτλ... τωρα λεει συντομα κοντα σας!

δεν μου εχει ερθει εν τω μεταξυ κανενας εξοπλισμος....(!)

 

Πάρε στο 13877 και θα σου εξηγήσουν

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση!
Link to comment
Share on other sites

τωρα που το ξανατσεκαρα ειναι στο ιδιο σημειο δηλαδη

Βήμα 2

 

Η διαδικασία ελέγχου και έγκρισης της αίτησης σας έχει ολοκληρωθεί. Βρίσκεστε στο στάδιο φορητότητας του αριθμού, διαδικασία που υπολογίζεται να ολοκληρωθεί εντός 10 εργάσιμων ημερών.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα ένα ups σε περίπτωση που επιλέξεις cyta.

βασικά εγώ θα σου πρότεινα ΚΑΙ ενα ups! ή μάλλον 2 γιατί με διακόπή ρεύματος για πάνω από μισάωρο θα χρειαστείς γεννήτρια μετά! χαχαχαχαχα!!!

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Από ποιότητα ήχου είναι άψογη.Κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα.Ανεξάρτητα από το αν κατεβάζειs κτλ..Εγώ μέχρι τώρα γενικά δεν είχα κανένα πρόβλημα με τον ήχο.δεν έχει καμία διαφορά από τον ήχο του ΟΤΕ.

Εγώ θα σου πρότεινα ένα ups σε περίπτωση που επιλέξεις cyta.

 

ο συναγερμος ειναι ενα θεμα δυσκολο.

με εχεις βαλει σε σκεψεις.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...