Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο προσωπικη εμπειρια, το ιντερνετ της Q δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο αυτο της voda. Μια χαρα παει και σε δοκιμες που εχω κανει σε διαφορα μερη της Αθηνας και στις 2 εταιριες, η Q ετρωγε λιγοτερα κολληματα. Παντα με opera mini.. Εχω να κανω 2 ερωτησεις: α)μεχρι πότε ειναι το 5ε/500μβ, και β)μετά τι γινεται; Δε μπορω να βρω καποιο πακετο στο σαιτ της Q
Link to comment
Share on other sites

μέχρι 30/6 η vodafone κι η cosmote έχουν προσορά 120ΜΒ/3€. Άρα σίγουρα η wind θα παρατείνει το οικονομικότερο 500ΜΒ/5€ τουλάχιστον μέχρι 30/6
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, τι θα γίνει μετά τις 30/6 με την Q? Μηδέν προσφορές για λεπτά ομιλίας και SMS? Θα το γυρίσουμε σε συνδέσεις όλοι?

Κι όταν θα πάω στον τρελογιατρό...

...θα τον τρελάνω και αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, τι θα γίνει μετά τις 30/6 με την Q? Μηδέν προσφορές για λεπτά ομιλίας και SMS? Θα το γυρίσουμε σε συνδέσεις όλοι?

θα βγάλουν κλασσικά νέες προσφορές όπως κάνουν όλοι πάντα

Link to comment
Share on other sites

θα βγάλουν κλασσικά νέες προσφορές όπως κάνουν όλοι πάντα

 

Πάντως προσφορές πάτως με 1€ 1500' ή 300' και SMS προς WIND δεν βλέπει ξανά η Ελλάδα...

Θα πάνε την ανανέωση στα 5€ όπως τωρινό F2G ή 10€ και θα δίνουν κάποιο χρόνο για το ίδιο δίκτυο

 

Θετικό να μην αλλαχτεί η χρέωση από το 1ο δευτερόλεπτο, πακέτα εξωτερικό, και σε λογική τιμή ένα πακέτο internet

Όσο αφορά το internet θεωρώ πως 1GB με κόστος 15-20€ είναι σε λογικά πλαίσια (τεράστιος όγκος για χρήση από κινητό) και ας βγάλουν επιλογή με 100-150ΜΒ με 3-4€ και μετά 300-400ΜΒ με 7-8€

 

Δεν είναι λογικό να χρησιμοποιεί κανείς κάρτες καρτοκινητού (παλιά προσφορά 1,5GB F2G δωρεάν) και να μπαίνει από laptop κτλ

Για αυτή τη χρήση 25-30€ για 5GB το μήνα πιστεύω είναι λογική τιμή. Είπαμε να μην χρεώνουν και αυτοί ό,τι θέλουν αλλά να ξέρουμε και εμείς ΣΕ ΛΟΓΙΚΑ ΠΛΑΙΣΙΑ τι ζητάμε!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως προσφορές πάτως με 1€ 1500' ή 300' και SMS προς WIND δεν βλέπει ξανά η Ελλάδα...

Θα πάνε την ανανέωση στα 5€ όπως τωρινό F2G ή 10€ και θα δίνουν κάποιο χρόνο για το ίδιο δίκτυο

 

Θετικό να μην αλλαχτεί η χρέωση από το 1ο δευτερόλεπτο, πακέτα εξωτερικό, και σε λογική τιμή ένα πακέτο internet

Όσο αφορά το internet θεωρώ πως 1GB με κόστος 15-20€ είναι σε λογικά πλαίσια (τεράστιος όγκος για χρήση από κινητό) και ας βγάλουν επιλογή με 100-150ΜΒ με 3-4€ και μετά 300-400ΜΒ με 7-8€

 

Δεν είναι λογικό να χρησιμοποιεί κανείς κάρτες καρτοκινητού (παλιά προσφορά 1,5GB F2G δωρεάν) και να μπαίνει από laptop κτλ

Για αυτή τη χρήση 25-30€ για 5GB το μήνα πιστεύω είναι λογική τιμή. Είπαμε να μην χρεώνουν και αυτοί ό,τι θέλουν αλλά να ξέρουμε και εμείς ΣΕ ΛΟΓΙΚΑ ΠΛΑΙΣΙΑ τι ζητάμε!

οκ, αλλά το 1GB έχει ήδη 10€ :P

Link to comment
Share on other sites

οκ, αλλά το 1GB έχει ήδη 10€ :P

 

Φίλε θέλω να' σαι open-minded...

Δε μιλάμε με τα τωρινά δεδομένα (500x2=1GB // 5x2=10€) αλλά με τη προοπτική πως θα αλλάξει...

 

Τα 500MB θα γίνουν 100ΜΒ με 5€

Οπότε για το 1GB θα είσαι στο 50αρι

 

Απλώς ανέφερα περισσότερες επιλογές πακέτων (σε λογικές τιμές) για τη χρήση που κάνει ο καθένας...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε θέλω να' σαι open-minded...

Δε μιλάμε με τα τωρινά δεδομένα (500x2=1GB // 5x2=10€) αλλά με τη προοπτική πως θα αλλάξει...

 

Τα 500MB θα γίνουν 100ΜΒ με 5€

Οπότε για το 1GB θα είσαι στο 50αρι

 

Απλώς ανέφερα περισσότερες επιλογές πακέτων (σε λογικές τιμές) για τη χρήση που κάνει ο καθένας...

ναι αλλά το 1GB/10€ δεν είναι προσφορά νομίζω αλλά κανονικό πακέτο. τέσπα θα δούμε

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά το 1GB/10€ δεν είναι προσφορά νομίζω αλλά κανονικό πακέτο. τέσπα θα δούμε

Αυτο ισχυει μονο για f2g και wind card

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν έχω μια q card και δώσω 1 ευρώ για να έχω 300' ομιλίας, θα έχω ταυτόχρονα και δωρεάν internet χωρίς να πληρώσω τίποτα - χωρίς να ενεργοποίησω τίποτα, λόγω της ανεπίσημης πολιτικής της Q να μην χρεώνει το internet ;; thanks
Ακριβως..απλα πρεπει να στειλεις ενα μηνυμα για να σουρθουν οι ρυθμισεις στο κινητο.τις αποθηκευεις και εισαι κυριος!

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

δεν λειτουργει για τους νεους συνδρομητες, το τσεκαρα σημερα. και οι παλιοι θα το χαρουν μεχρ τις 15 ιουνιου.

 

τελικά ισχύει ή όχι? Σκέφτομαι να πάρω ένα νέο αριθμό για να συνδέομαι με 3g μέσω λαπτοπ.

Κι αν ισχύει, τι πρέπει να στείλει κάποιος για ενεργοποιηση?

Link to comment
Share on other sites

τελικά ισχύει ή όχι? Σκέφτομαι να πάρω ένα νέο αριθμό για να συνδέομαι με 3g μέσω λαπτοπ.

Κι αν ισχύει, τι πρέπει να στείλει κάποιος για ενεργοποιηση?

περιμενε μέχρι τέλος του μήνα να δούμε με τις αλλαγές που λένε θα κάνουν

αλλιώς υπάρχουν τα πακέτα με 10€/1GB το μήνα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια μα κανω μια ερωτηση, στην καρτα Q που εχω στο τηλ, μου βγαζει συνεχεια το R του Roaming με συνεπεια (μαλλον) να χρεωνομαι παραπανω και στις κλησεις αλλα και στο Internet , πηρα τηλ στην Εξυπηρετηση μου ειπαν να μην ανυσηχω αλλα βλεπω οτι τα ΜΒ και ο χρονος ομιλιας τελειωνει πολυ γρηγορα...... Τα φωτα σας Please
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια μα κανω μια ερωτηση, στην καρτα Q που εχω στο τηλ, μου βγαζει συνεχεια το R του Roaming με συνεπεια (μαλλον) να χρεωνομαι παραπανω και στις κλησεις αλλα και στο Internet , πηρα τηλ στην Εξυπηρετηση μου ειπαν να μην ανυσηχω αλλα βλεπω οτι τα ΜΒ και ο χρονος ομιλιας τελειωνει πολυ γρηγορα...... Τα φωτα σας Please

Όπως σου είπαν και από το τμήμα εξυπηέτησης πελατών, δεν χρειάζεται να ανησυχείς. Οι κάρτες sim της Q έχουν διαφορετικό κωδικό δικτύου από αυτόν της wind. Έτσι όταν συνδέεσαι στο δίκτυο της wind, το κινητό σου βλέπει ότι βρίσκεται σε διαφορετικό δίκτυο από το "μητρικό" και σου βγάζει το σύμβολο R. Είναι απόλυτα φυσιολογικό, φυσικά δεν υπάρχει καμία επιπλέον χρέωση και συμβαίνει σε όλους τους χρήστες Q card.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Θετικό να μην αλλαχτεί η χρέωση από το 1ο δευτερόλεπτο, πακέτα εξωτερικό, και σε λογική τιμή ένα πακέτο internet

Όσο αφορά το internet θεωρώ πως 1GB με κόστος 15-20€ είναι σε λογικά πλαίσια (τεράστιος όγκος για χρήση από κινητό) και ας βγάλουν επιλογή με 100-150ΜΒ με 3-4€ και μετά 300-400ΜΒ με 7-8€

 

Κατά την άποψή μου, οι τιμές που λες είναι ακριβές.

 

Έτσι έπρεπε να είναι:

1 ευρώ = 100 megabytes

5 ευρώ = 1 gigabyte

10 ευρώ = 5 gigabyte

20 ευρώ = unlimited

 

Υπενθυμίζω το internet δεν έχει τέλη τερματισμού άλλης εταιρίας. Είναι καθαρό κέρδος (δεν λαμβάνουμε υπόψιν το κόστος της τηλεπικοινωνιακής υποδομής και της υποστήριξής της).

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

από περιέργεια κοιταξα σε ξενες εταιρείες κινητής πόσο κοστίζει το φορητό ίντερνετ

πώς γίνεται να είναι ακριβότερο απ ότι στην ελλάδα? :wacko:

http://www.cytamobile-vodafone.com/Default.aspx?ID=636 (κύπρος)

http://shop.vodafone.de/Shop/internet/laptop/mobile-connect/

http://www.t-mobile.com/shop/plans/Cell-Phone-Plans.aspx?catgroup=MobileBroadband&WT.z_shop_plansLP=Mobile_broadband

Link to comment
Share on other sites

από περιέργεια κοιταξα σε ξενες εταιρείες κινητής πόσο κοστίζει το φορητό ίντερνετ

πώς γίνεται να είναι ακριβότερο απ ότι στην ελλάδα? :wacko:

http://www.cytamobile-vodafone.com/Default.aspx?ID=636 (κύπρος)

http://shop.vodafone.de/Shop/internet/laptop/mobile-connect/

http://www.t-mobile.com/shop/plans/Cell-Phone-Plans.aspx?catgroup=MobileBroadband&WT.z_shop_plansLP=Mobile_broadband

Έχουν υψηλότερους μισθούς ίσως; Σε αυτές τις τιμές δε θα πουλούσαν καθόλου εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν υψηλότερους μισθούς ίσως; Σε αυτές τις τιμές δε θα πουλούσαν καθόλου εδώ.

ναι αλλά όλα τ άλλα γτ είναι φθηνότερα? μηνύματα, κλήσεις κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση..η προσφορα με τα 300 λεπτα ομιλιας ειναι προς δικτυα WInd & Q σε ολους τους αριθμους (συμβολαιου) η μονο για καρτοκινητα??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση..η προσφορα με τα 300 λεπτα ομιλιας ειναι προς δικτυα WInd & Q σε ολους τους αριθμους (συμβολαιου) η μονο για καρτοκινητα??

 

προς ολη τη wind

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

RAVER,σε ολους(και Wind και Q καρτοκινητα και συμβολαια):cool:

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Για το 1 ευρω που δινει 300 λεπτα πρεπει να κλεισεις μηνα για να το ξαναενεργοποιησεις. Μπορω δηλ στην μεση του μηνα αν μου τελειωσουν τα λεπτα να βαλω ξανα χρονο? (νομιζω οτι η F2go πλεον το κανει). Πρεπει να κανω ανανεωση χρονου? η μπορω να εχω πχ. 5 ευρω και να ενεργοποιησω τα 300 λεπτα 5 φορες το μηνα που λεει ο λογος!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Για το 1 ευρω που δινει 300 λεπτα πρεπει να κλεισεις μηνα για να το ξαναενεργοποιησεις. Μπορω δηλ στην μεση του μηνα αν μου τελειωσουν τα λεπτα να βαλω ξανα χρονο? (νομιζω οτι η F2go πλεον το κανει). Πρεπει να κανω ανανεωση χρονου? η μπορω να εχω πχ. 5 ευρω και να ενεργοποιησω τα 300 λεπτα 5 φορες το μηνα που λεει ο λογος!

 

Τελικα τα ερωτηματα μου απαντηθηκαν απο το site της wind.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...