Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.wind.com.gr/Βασικό-μενού/Κινητή/Για-τον-Ιδιώτη/Καρτοκινητή/Q-Card/Q-Card/Νέος-προνομιακός-τιμοκατάλογος.aspx

ΒΑΣΙΚΕΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ MOBILE INTERNET *

Πλόηγηση στο διαδίκτυο WEB (€/KB) 0,0068

Πλόηγηση on portal WAP (€/είσοδο) 0,51

Πλόηγηση off portal WAP (€/KB) 0,0123

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΧΡΗΣΗΣ MOBILE INTERNET για το κινητό **

 

WEB'n'mail 500 5€ / 500MB***

Χρέωση μετά το τέλος του προσφερόμενου όγκου δεδομένων 0,92 € / ΜΒ

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

πόσα ;;;;;;;;;

 

πολλά δεν λες ; στην Κοσμοτέ είναι €1.3/ΜΒ ...

 

έχεις λινκ ;

 

τοσα ειναι... εχεις λινκ για την κοτε? γιατι νομιζα και σαυτην 6-7 ευρω ειναι στην καρτοκινητη

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

στην cosmote από 2 Μαΐου ισχύει το 1 ευρώ την ημέρα όταν βρίσκεσαι εκτός πακέτου.
Link to comment
Share on other sites

στην cosmote από 2 Μαΐου ισχύει το 1 ευρώ την ημέρα όταν βρίσκεσαι εκτός πακέτου.

 

το βρισκω αδικο για 5 κβ να χρεωθω 1 ευρω... υπαρχουν εφαρμογες που μπορει να συνδεθουν για 5 κβ χωρις να το ξερεις η πχ το ovi maps για εντοπισμο μεσω δικτυου θελει 4-5 κβ... αν δεν βαλω πακετο που δεν το χρειαζομαι, θα χρεωνομαι 30 ευρω το μηνα !

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

€7/ΜΒ ;;; πάνε καλά ;;;

 

Για μένα η καλύτερη λύση θα ήταν αν βλέπουν πολύ μεγάλη ξαφνική κίνηση λογαριασμού να ειδοποιούν με ένα αυτόματο sms.

Δεν είναι δυνατόν ένα χρήστης που κάνει μηνιαία 40-50 να πληρώνει ξαφνικά 300-400€

 

Ας στέλνουν ένα sms που να ενημερώνει για αύξηση του λογαριασμού στα 100-120€ και μετά να αφήνουν τον άλλον να κρίνει αν θα συνεχίσει ή όχι... Έτσι αποκτάς και πιο ανθρώπινο χαρακτήρα απέναντι στο συνδρομητή καρτοκινητής ή συμβολαίου...

 

Ούτε η λύση με το 1€ τη ημέρα είναι σωστή!

Link to comment
Share on other sites

πόσα ;;;;;;;;;

 

πολλά δεν λες ; στην Κοσμοτέ είναι €1.3/ΜΒ ...

 

έχεις λινκ ;

ηρέμησε, θεωρητικά είπαμε

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΧΡΗΣΗΣ MOBILE INTERNET για το κινητό **

 

WEB'n'mail 500 5€ / 500MB***

Χρέωση μετά το τέλος του προσφερόμενου όγκου δεδομένων 0,92 € / ΜΒ

 

οχι 6,8...

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΧΡΗΣΗΣ MOBILE INTERNET για το κινητό **

 

WEB'n'mail 500 5€ / 500MB***

Χρέωση μετά το τέλος του προσφερόμενου όγκου δεδομένων 0,92 € / ΜΒ

 

οχι 6,8...

 

Ta 0,92 είναι όταν τελιώσουν τα 500Μβ και έχει ακόμα μέρες ο μήνας.

Όταν τελιώσουν και οι 30 ημέρες πάς στο 6,8 . Θεωρητικά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Ta 0,92 είναι όταν τελιώσουν τα 500Μβ και έχει ακόμα μέρες ο μήνας.

Όταν τελιώσουν και οι 30 ημέρες πάς στο 6,8 . Θεωρητικά πάντα.

 

Πόσο κοστίζει θεωρητικά το mb αν ξεπεράσεις το όριο των 500 mb ?

 

Aυτη ηταν η ερωτηση του χρηστη. Αρα 0,92. Ουτως η αλλως αν εχουν τελειωσει οι 30 μερες και να εχει υπολοιπο απο τα 500 mb δε μπορει να τα χρησιμοποιησει...

Link to comment
Share on other sites

€7/ΜΒ ;;; πάνε καλά ;;;

 

Παιδιά υποθετικά μιλήσουμε! Πριν λίγο καιρό όλες οι εταιρίες αν δεν είχες ενεργοποιημένο πρόγραμμα internet χρέωναν €7/ΜΒ

(ήταν η παλιά χρέωση 12€ ανά MB που την "μείωσαν")

 

Η VODAFONE και μετά η COSMOTE χρεώνουν 1€ την ημέρα αυτόν που μπαίνει στο internet χωρίς πρόγραμμα.

Η WIND σε κάποια παλιά συμβόλαια έχει αφήσει τα 7€ αφού δεν έχει ακόμα το 1€/μέρα

Πάνω σε αυτό το θέμα έγινε η συζήτηση και ήταν γενικότερη για συμβόλαια και καρτοκινητά

 

Χρεώσεις (ειδικές τιμές) για μετά το ενσωματωμένο όγκο μπορεί να βρει ο καθένας μόνος του, ανάλογα το πακέτο και το web n' mail πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Το αποτελεσμα ειναι οτι δηλαδη το ιντερνετ παραμενει ακριβο στις εταιρειες ακομα...
Link to comment
Share on other sites

Το μεσημερι μου ηρθε ενα Sms παλι σχετικα με το 1ευρω κ τα 300λεπτα ομιλιας κ 300 sms προς ολους τις Wind & Q...
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω

είναι 0.22 το λεπτό.

Με βήμα χρέωσης ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο ?

 

Δηλαδή για 7 δευτερόλεπτα τηλεφώνημα θα πληρώσω 3σεντ ?

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω

είναι 0.22 το λεπτό.

Με βήμα χρέωσης ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο ?

 

Δηλαδή για 7 δευτερόλεπτα τηλεφώνημα θα πληρώσω 3σεντ ?

Η χρέωση ομιλίας έτσι είναι. Απλά για να μεταβείς σε αυτόν τον τιμοκατάλογο, πρέπει να στείλεις ένα κενό sms στο 12260

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους....

εχω μια απορια,,, κι'αν μπορει κανεις να βοηθησει.(συγνώμη για τα ορθογραφικα..(αν εχω :)))

 

Θα αρχησω απο την αρχή.----->!πριν τεσσερης μηνες περιπου αγορασα μια Q καρτα για το κινητο μου,για να εχο ιντερνετ στο κινητο,εκανα την προσφορα με το ενα ευρο που εχεις 1500' και sms και 100MB για το internet...μεσα σε 8 μερες ξοδεψα τα 100MB δεν με επετρεπε να μπο μεχρι που ξανα εδωσα 1 ευρό για να ξανα εχο 100MB....απο εκει και περα ομος :confused: ειχα συνεχεια ιντερνετ και ενω τα ειχα ξοδέψη τα 100MB (και σιγουρα πιο πολλά). Την καρτα την εχο βαλει σε ενα HUAWEI (την εχω συνδεση με το PC μου) που ειναι ασηρματο και εχο κανονικα με την ιδια ταχητητα που ειχαι στο κινητο λιγο πιο αργη,δλδ για να καταλαβετε εδο και τρεις μηνες δεν εχο ξαναδωσει το 1 ευρο για τα 100ΜΒ...:!:ΚΑΙ πριν 5 μερες στις 00:30 το βραδυ στα ξαφνικα επιασα σημα 7.2 Mbps,στην αρχη δεν καταλαβα τι ηταν...μετα το εψαξα και βρικα οτι ηταν απο το 3G που εχει το HUAWEI...///(η απορία μου)...τι ακριβος ειναι δεν ειχα ενημερωθη για αυτο, οτι θα πιασο σημα 7.2 Mbps και χωρις να πληρωσο? ανησιχό λιγο....για να μην με στειλουν κανενα μηναιο παγιο...ειναι λιγο ακραίο αυτο που λεω...Το λέω ακραίω επιδι εκτος απο την ενεργοπηση με το Διαβατήριο που ειχα κανει στην αρχη οταν αγορασα την καρτα δεν εχω κανη τιποτα αλλο,...την γνωμη σας θα ηθελα για ολους αυτους που κτλβν.

(Μήπως ειναι δωρεάν ιντερνετ και δεν το εχο παρει χαμπάρι?)

Edited by Jhoi2000
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους....

εχω μια απορια,,, κι'αν μπορει κανεις να βοηθησει.(συγνώμη για τα ορθογραφικα..(αν εχω :)))

 

Θα αρχησω απο την αρχή.----->!πριν τεσσερης μηνες περιπου αγορασα μια Q καρτα για το κινητο μου,για να εχο ιντερνετ στο κινητο,εκανα την προσφορα με το ενα ευρο που εχεις 1500' και sms και 100MB για το internet...μεσα σε 8 μερες ξοδεψα τα 100MB δεν με επετρεπε να μπο μεχρι που ξανα εδωσα 1 ευρό για να ξανα εχο 100MB....απο εκει και περα ομος :confused: ειχα συνεχεια ιντερνετ και ενω τα ειχα ξοδέψη τα 100MB (και σιγουρα πιο πολλά). Την καρτα την εχο βαλει σε ενα HUAWEI (την εχω συνδεση με το PC μου) που ειναι ασηρματο και εχο κανονικα με την ιδια ταχητητα που ειχαι στο κινητο λιγο πιο αργη,δλδ για να καταλαβετε εδο και τρεις μηνες δεν εχο ξαναδωσει το 1 ευρο για τα 100ΜΒ...:!:ΚΑΙ πριν 5 μερες στις 00:30 το βραδυ στα ξαφνικα επιασα σημα 7.2 Mbps,στην αρχη δεν καταλαβα τι ηταν...μετα το εψαξα και βρικα οτι ηταν απο το 3G που εχει το HUAWEI...///(η απορία μου)...τι ακριβος ειναι δεν ειχα ενημερωθη για αυτο, οτι θα πιασο σημα 7.2 Mbps και χωρις να πληρωσο? ανησιχό λιγο....για να μην με στειλουν κανενα μηναιο παγιο...ειναι λιγο ακραίο αυτο που λεω...Το λέω ακραίω επιδι εκτος απο την ενεργοπηση με το Διαβατήριο που ειχα κανει στην αρχη οταν αγορασα την καρτα δεν εχω κανη τιποτα αλλο,...την γνωμη σας θα ηθελα για ολους αυτους που κτλβν.

(Μήπως ειναι δωρεάν ιντερνετ και δεν το εχο παρει χαμπάρι?)

ναι είναι :p αλλα πρόσεχε, κάποιοι έχουν πει ότι άμα ξεπεράσεις κάποια GB πέφτει η ταχύτητα κι ένας είχε πει ότι άμα φτάσεις τα 6GB μπλοκαίρνει η κάρτα σ

Link to comment
Share on other sites

Έχετε διαπιστώσει καμιά βελτίωση της ταχύτητας του ίντερνετ;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστό για την απαντηση... οντος κατεβικε η ταχητητα εχο πολλυ μικρη ταχυτητα τορα , σχεδον με αυτο τις 56Kbps που εχει η Q

(Ελεος προχθές εστηλα το μηνυμα (την απορία μου) και σημερα κατεβηκε η ταχυτητα.) πιστευω οτι εχο φτασει το 1GB (και..........).

 

ναι είναι :p αλλα πρόσεχε, κάποιοι έχουν πει ότι άμα ξεπεράσεις κάποια GB πέφτει η ταχύτητα κι ένας είχε πει ότι άμα φτάσεις τα 6GB μπλοκαίρνει η κάρτα σ

 

σε ευχαριστό για την απαντηση... οντος κατεβικε η ταχητητα εχο πολλυ μικρη ταχυτητα τορα , σχεδον με αυτο τις 56Kbps που εχει η Q

(Ελεος προχθές εστηλα το μηνυμα (την απορία μου) και σημερα κατεβηκε η ταχυτητα.) πιστευω οτι εχο φτασει το 1GB (και..........).:)

Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

χτες πήρα μια κάρτα της Q.

την έβαλα στο κινητό , τι πρέπει να κάνω από εδώ και πέρα για να έχω τα 1500 λεπτά?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν 1500 λεπτά. Αλλαξε εδώ κ καιρό σε 300 λεπτά με €1 και 300 σμσ με €1 και 500ΜΒ με €5.

 

Πάρε τηλ στο 12200 για τα 2 πρώτα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...