Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας.Εχω το Samsung S7 Edge και θελω να ενεργοποιησω τα δωρεαν ΜΒ που δινουν σε καθε ανανεωση της καρτας. Πως θα το κανω;Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ηθελα να ρωτησω εαν γνωριζει καποιος....Στην προσφορα με το 1gb/μηνα με 8 ευρω , ειχε ορο εαν ξεχαστεις και δεν ανανεωσεις το υπολοιπο οτι χανεις την προσφορα τελειως ή ελεγε οτι το gb αποδιδεται την 1η του επομενου μηνα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ηθελα να ρωτησω εαν γνωριζει καποιος....Στην προσφορα με το 1gb/μηνα με 8 ευρω , ειχε ορο εαν ξεχαστεις και δεν ανανεωσεις το υπολοιπο οτι χανεις την προσφορα τελειως ή ελεγε οτι το gb αποδιδεται την 1η του επομενου μηνα?

ανα 3 μηνες πρεπει να κανεις ανανεωση

Καλησπερα σας.Εχω το Samsung S7 Edge και θελω να ενεργοποιησω τα δωρεαν ΜΒ που δινουν σε καθε ανανεωση της καρτας. Πως θα το κανω;Ευχαριστω.

 

δεν νομιζω πως χρειαζεται να κανεις κατι για να τα παρεις

Link to comment
Share on other sites

Θα φτιάξεις ένα νέο APN

Με όνομα: Q Internet

APN: myq

Τύπος APN: default,supl

Όλα τα άλλα άστα όπως είναι.

Επίσης θα πρέπει να έχεις ενεργοποιημένη την περιαγωγή για να συνδέεσαι στο ίντερνετ.

Αυτο φιλε ειναι για ολες τις android συσκευες. Ενεργοποιουντα τα δωρεαν mb;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ηθελα να ρωτησω εαν γνωριζει καποιος....Στην προσφορα με το 1gb/μηνα με 8 ευρω , ειχε ορο εαν ξεχαστεις και δεν ανανεωσεις το υπολοιπο οτι χανεις την προσφορα τελειως ή ελεγε οτι το gb αποδιδεται την 1η του επομενου μηνα?

 

δεν ελεγε τιποτα,αλλα στην πραξη φαινεται οτι αν δεν ανανεωσεις στο 3μηνο χανεις εντελως την προσφορα καθως και το υπολοιπο των mb του τρεχοντος μηνα. Επι της ουσιας μονο το 2ο θα σου συμβει αυτη την στιγμη καθως ειμαστε στον τελευταιο μηνα της προσφορας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτο φιλε ειναι για ολες τις android συσκευες. Ενεργοποιουντα τα δωρεαν mb;

 

αυτο ειναι οι ρυθμισεις της q για να εχεις ιντερνετ στη συσκευη σου. Για να χρησιμοποιησεις τα δωρεαν mb ή τα αγορασμενα πακετα ιντερνετ που παρεχει η εταιρια πρεπει να ρυθμισεις σωστα την συσκευη σου.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι οι ρυθμισεις της q για να εχεις ιντερνετ στη συσκευη σου. Για να χρησιμοποιησεις τα δωρεαν mb ή τα αγορασμενα πακετα ιντερνετ που παρεχει η εταιρια πρεπει να ρυθμισεις σωστα την συσκευη σου.

Τα δωρεαν mb που δινει σε καθε ανανεωση θελω να ρυθμισω.Οποτε να ρωτησω στο S7 Edge ta παιδια να μου πουν;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν υπαρχει κατι να ρυθμισεις οσον αφορα τα δωρεαν mb. Εφοσον κανεις ανανεωση απο 10 ευρω και πανω σου δινει η εταιρια 1 γιγα δωρο (απο ιντερνετ/καταστημα,αλλιως απο περιπτερο 500 mb). Αν δεν τα εχεις λαβει μιλα με την εξυπηρετηση. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν υπαρχει κατι να ρυθμισεις οσον αφορα τα δωρεαν mb. Εφοσον κανεις ανανεωση απο 10 ευρω και πανω σου δινει η εταιρια 1 γιγα δωρο. Αν δεν το εχεις λαβει μιλα με την εξυπηρετηση.

Μάλιστα... Οπότε βάζω περιαγωγή και συνδέομαι. Σωστά;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

δεν ελεγε τιποτα,αλλα στην πραξη φαινεται οτι αν δεν ανανεωσεις στο 3μηνο χανεις εντελως την προσφορα καθως και το υπολοιπο των mb του τρεχοντος μηνα. Επι της ουσιας μονο το 2ο θα σου συμβει αυτη την στιγμη καθως ειμαστε στον τελευταιο μηνα της προσφορας.

Ευχαριστω πολυ.Ουτε κ'εγω θυμαμαι να ελεγε κατι τετοιο. Και στην συνομιλια στο chat που εκανα τελη Απριλη, η κοπελια μου ειπε να περιμενω να μου δωθουν αυτοματα την 1η Μαιου. Οχι μονο αυτο.Κατεθεσα αιτημα στις 3 Μαιου και δεν εχουν καταδεχθει καν να απαντησουν. Παντως εκει στην q ειναι πολυ φειδωλοι με τα mb....

Link to comment
Share on other sites

αναγκαστικά μιλάς πάλι με το chat και βλεπεις...τα αιτηματα απαντωνται πολυ αργοπορημενα απο την φορμα επικοινωνιας παντως (5-7 ημερες) ,στην περιπτωση σου παρα άργησαν.
Link to comment
Share on other sites

Με βάση την εμπειρία σας,ποτε περίπου αναμένεται να δωσει(Αν δωσει) ξανα την προσφορά με τα 1GB καθε μηνα για 8 μηνες με εφάπαξ πληρωμή 8€?
Link to comment
Share on other sites

Με βάση την εμπειρία σας,ποτε περίπου αναμένεται να δωσει(Αν δωσει) ξανα την προσφορά με τα 1GB καθε μηνα για 8 μηνες με εφάπαξ πληρωμή 8€?

 

Ή τελος (25) Μαιου ή τελος Ιουνιου.

Link to comment
Share on other sites

Ή τελος (25) Μαιου ή τελος Ιουνιου.

Το περιμένω κι εγώ για το back up κινητό μου - πολύ καλή προσφορά.

Πώς το υπολόγισες;

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά εχει δωθεί 3-4 φορές ως τώρα. Συνήθως εμφανίζεται στο τέλος του τελευταίου μήνα της προηγουμένης προσφοράς ή 1 μήνα αργότερα. Βέβαια αυτό είναι εντελώς εμπειρικό με βάση το τι γίνεται μέχρι τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια χρειάζομαι τα φωτα σας.

Πηγα σε ενα καταστημα και πηρα μια καρτα q οπου με 8 ευρω παιρνεις 4 γιγα, εδωσα 18 ευρω πηρα 4 γιγα και τα 10 εμειναν στην καρτα. Επισης πηρα αλλα 1,5 γιγα απο ενεργοποίηση myq, κτλ.

Τωρα ψαχνω να ενεργοποιήσω αλλα 4 γιγα αλλα αυτο δεν υπαρχει στα πακετα πουθενα.

Διαβαζω στο φορουμ καποιους που λενε 4 γιγα με 4,44ε αλλα αυτο δεν το δοκίμασα ακομα. Ξερει κανεις πως μπορω να ενεργοποιήσω το αρχικο μου πακετο?.

Link to comment
Share on other sites

σε καποια πακετα που μοιραζαν στο δρομο δινονται 4 γιγα με 4,44 ευρω με αποστολη μηνυματος 70 στο 12000. Αλλά δεν ισχύει για όλους. Για το αρχικο που λες με τα 4 γιγα με 8 ευρω πρεπει να ρωτησεις στο καταστημα,γιατι τετοιο πακετο κανονικα δεν υπαρχει.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πηγα στο κατάστημα και ρωτησα.

Ειναι προσφορά κατάστηματος και για αυτο δεν υπαρχει πουθενα.

Μονο σε κατάστημα στο ενεργοποιούν.

Link to comment
Share on other sites

Ημουν ετοιμος να το δοκιμάσω αλλα για καποιο λογο ενεργοποιηθηκε το πρόγραμμα για τηλεφωνα σε Αμερική και καναδα απο μονο του και μου εφαγε 7 ευρω ετσι απλα εμεινα με 3 ευρω.

Πραγματικά απο μόνο του, τους εστειλα φορμα γιαν ακυρωση του. Εχει ξαναπαθει καποιος κατι αντίστοιχο

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον η κιου εχει χασει πολυ κοσμο προς φρογκ και βονταφον και προσπαθει να βγαλει τα σπασμενα χρεωνωντας στα υπουλα... Εγω παντως σταματησα να βαζω λεφτα στην κιου απο τοτε που πειραξε τα μονόευρα πακέτα.
Link to comment
Share on other sites

Ημουν ετοιμος να το δοκιμάσω αλλα για καποιο λογο ενεργοποιηθηκε το πρόγραμμα για τηλεφωνα σε Αμερική και καναδα απο μονο του και μου εφαγε 7 ευρω ετσι απλα εμεινα με 3 ευρω.

Πραγματικά απο μόνο του, τους εστειλα φορμα γιαν ακυρωση του. Εχει ξαναπαθει καποιος κατι αντίστοιχο

 

το εχω παθει εγω,και τουλαχιστον στην περιπτωση μου δεν εγινε ακριβως μονο του,διαβασε:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7150950#post7150950

θα τα παρεις πισω τα 7 ευρω αλλα κανε υπομονη 5-7 μερες γιατι τελευταια εχουν αυξηθει πολυ οι χρονοι αναμονης...

υ.γ. υποψην,ενω τα λεφτα θα επιστραφουν πιθανον να μην σου ακυρωσουν το πακετο,θα τα εχεις στη διαθεση σου τα 200' προς Ελλάδα/Αμερική κλπ.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...