Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το myq app αλλά όχι chat με εκπρόσωπο της εταιρίας. Ίσως επειδή έχει περάσει το 3μηνο και δεν έχω ανανεωσει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν εχεις κρατησει στο email σου τη συζητηση τυπωσε τη και αν σου πουν τιποτα διαφορετικο στο καταστημα δειξε τη. Βασικα κατα τη γνωμη μου οντως για την ενεργοποιηση δεν υπαρχει κοστος,επι της ουσιας τα 5 ευρω για τη σιμ τα δινεις,και τα αλλα μπαινουν στο λογαριασμο σου.

 

5 ευρω ειναι το κοστος ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ καρτας σιμ, απο τυχον ΚΛΟΠΗ, ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ, ΑΠΩΛΕΙΑ. Η κοπέλα είπε στο φίλο ότι δεν υπάρχει κόστος, για ποιον λόγο προσπαθείς να συνδέσεις το 5ευρω από το πουθενά; Το ίδιο έκαναν και σε έναν φίλο μου που ήθελε σιμ 4G ενώ η wind του είπε ότι ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ ΚΌΣΤΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

το τσατ υπαρχει μεσα στο myq.gr μονο και οχι στην εφαρμογή. Από τις 10 το πρωί ως τις 6.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γιαυτο ειπα να δειξει την συνομιλια που λεει ακριβως οτι ειναι δωρεαν. Εκδοση νεας σιμ γενικα μερικες φορες σε νεα συνδεση ή και σε αλλαγη q<->f2g την χρεωνουν 5 ευρω. Να μην παιξουμε με τις λεξεις ομως,ελπιζω να πεισθουν απο την συνομιλια με την εταιρια και να μην χρεωσουν τιποτα.Για 4g ειναι απολυτως ξεκαθαρο μεσα και απο το site οτι ειναι δωρεαν,κακως το χρεωνουν.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

νεος στην Q,πριν λιγες μερες διαβασα εδω για ενα πακετο 150' προς όλους και 150' προς wind/q με 3,5€ ... Χρέωση ανα δευτερόλεπτο.Αυτο το πακετο ομως δεν το βρισκω στο MYQ,ισχυει ακομα;πως ενεργοποιειται;περα αυτο με τα 4 ευρω και 120 λεπτα υπαρχει αλλο πακετο με χρονο ομιλιας προς ολους και τιποτα αλλο;
Link to comment
Share on other sites

επειδη το νουμερο ειναι της μητερας μου γραφτηκα στο myq μεσω υπολογιστη(εχει κινητο με πληκτρα) και αυτο το πακετο δεν το εχει μεσα!

αυτο υπαρχει μονο στο myQ App για smartphones οποτε το κατεβασα στο δικο μου κινητο και το ενεργοποιησα!ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

επειδη το νουμερο ειναι της μητερας μου γραφτηκα στο myq μεσω υπολογιστη(εχει κινητο με πληκτρα) και αυτο το πακετο δεν το εχει μεσα!

αυτο υπαρχει μονο στο myQ App για smartphones οποτε το κατεβασα στο δικο μου κινητο και το ενεργοποιησα!ευχαριστω.

 

Έτσι ακριβώς, είναι μόνο στην εφαρμογή. Επίσης αν έχεις και αλλα νουμερακια στην κιου μπορείς να φτιάξεις και αλλα προφιλ και να τα διαχειριζεσαι όλα απο την εφαρμογή σου.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η Q κάνει δώρο 1GB για το τριήμερο της Πρωτομαγιάς.

 

Στείλτε 1 στο 12200 και... καλοφάγωτα !!! :)

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

-Ενεργοποίησα τον αριθμό Q (Q CITY NEW = International Pack) που αγόρασα από πρωθητική ενέργεια στο δρόμο με δώρο τα 2GB και

-Απενεργοποίησα την αυτόματη προσφορά που είχε (600' WIND/Q, 200' ΟΛΟΥΣ, 1GB ME 4 ΕΥΡΩ) γιατί με ενδιαφέρουν τα SMS στελνοντας μύνημα ΟΧΙ στο 12000 αφού μίλησα με το Q Chat.

 

Όταν έκανα ανανέωση 5 ΕΥΡΩ δεν μου έδωσε τα 600' WIND/Q δώρο που λέει όταν παίρνεις τηλέφωνο στο 12200. Ξέρει κανένας γιατί;

*Ανανέωση με PayPal

 

Ευχαριστώ πολύ!:D:D:D

Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family. :D
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θέλει ελάχιστη ανανέωση 10€;

Tι σου λέει ακριβώς όταν παίρνεις τηλέφωνο στο 12200;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θέλει ελάχιστη ανανέωση 10€;

Tι σου λέει ακριβώς όταν παίρνεις τηλέφωνο στο 12200;

 

"Τώρα στην Q με κάθε ανανέωση παίρνεται μπόνους. Με ανανέωση από 5 ευρώ παίρνεται 600' προς Q και τα χρήματα μένουν στην κάρτα σας."

 

Καμιά ιδέα;:D:D:D

Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family. :D
Link to comment
Share on other sites

Μπα, επικοινώνησε μαζί τους. Από ότι καταλαβαίνω έχει κάποιες διαφορές αυτό το πακέτο από τα κοινά νούμερα της Q.
Link to comment
Share on other sites

Δεν αποκλείεται στέλνοντας το ΟΧΙ στο 12000 να απενεργοποίησες το συγκεκριμένο μπόνους εκτός των άλλων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

-Ενεργοποίησα τον αριθμό Q (Q CITY NEW = International Pack) που αγόρασα από πρωθητική ενέργεια στο δρόμο με δώρο τα 2GB και

-Απενεργοποίησα την αυτόματη προσφορά που είχε (600' WIND/Q, 200' ΟΛΟΥΣ, 1GB ME 4 ΕΥΡΩ) γιατί με ενδιαφέρουν τα SMS στελνοντας μύνημα ΟΧΙ στο 12000 αφού μίλησα με το Q Chat.

 

Όταν έκανα ανανέωση 5 ΕΥΡΩ δεν μου έδωσε τα 600' WIND/Q δώρο που λέει όταν παίρνεις τηλέφωνο στο 12200. Ξέρει κανένας γιατί;

*Ανανέωση με PayPal

 

Ευχαριστώ πολύ!:D:D:D

Λογικο δεν ειναι? αφου απενεργοποιησες την αυτο ματη προσφορα..... τι να σου δωσει? υποθετω οτι ειναι κατα καποιον τροπο "πακετο" αυτο.

Link to comment
Share on other sites

ειχε παραθεσει καποιος τον καταλογο με τα πακετα για το εξωτερικο.

Εδώ έχει όλα τα πακέτα για διεθνής προορισμούς για f2g και q. Αυτά που ανακάλυψαν τα παιδιά για Βουλγαρία και Ρουμανία δεν τα αναφέρει καν. 6db42586659a0c29e70535de2a53e615.jpg

κατα λαθος ενεργοποιησα το 2ο με μηνυμα 1 στο 12000. Δεν ξερω αν άλλαξε κάτι σε σχεση με τον κατάλογο,αλλά μου έδωσε σύμφωνα με το απαντητικό sms

20 ΛEΠTA ΠPOΣ KINHTA K ΣTAΘEPA AΛBANIAΣ, ITAΛIAΣ, KOΣOBOY, ΣEPBIAΣ, MAYPOBOYNIOY K ΦYPOM KAI 200 ΛEΠTA ΠPOΣ WIND/Q KAI 500MB ΓIA 30 MEPEΣ.

Στο myq ομως μου δειχνει 300' προς wind/q,25' προς Αλβανία/Ιταλία και 500 mb.Περίεργα πράγματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο μεταξύ στο myq τα mb έχουν κολλήσει και δεν κατεβαίνουν (αυτά της σημερινής προσφοράς). Στην εφαρμογη φαίνεται να ενημερώνονται εστω και με μικρη καθυστερηση.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Το 1gb μπήκε και αυτόν τον μήνα...

 

Σε μενα , οχι ακομη

http://imgur.com/a/f8o4x

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή του myq δεν αφήνει να βάλω το κιου εκονομυ.Σε ένα γείτονα μου, που του βάζω κάθε φορά το πακέτο, τώρα δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω. Σημειωτέον ότι έχει 11,52 ευρώ στην κάρτα του. Αυτό πρώτη φορά συνέβη. Μπορείς να μπεις μέσα στην εφαρμογή, και πατάς ενεργοποίηση του οποιοδήποτε πακέτου, αλλά δεν ενεργοποιείται. Μα τόσο τραγική η εταιρεία αυτή? Έλεος. Edited by MPOMP
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προχτες το έβαλα κανονικά. Σου βγάζει κάποιο μήνυμα? Δοκίμασε να καθαρίσεις την προσωρινή μνήμη της εφαρμογής ή να κάνεις μια επανεκκίνηση μήπως έχει κολλήσει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προχτες το έβαλα κανονικά. Σου βγάζει κάποιο μήνυμα? Δοκίμασε να καθαρίσεις την προσωρινή μνήμη της εφαρμογής ή να κάνεις μια επανεκκίνηση μήπως έχει κολλήσει τίποτα.

 

Κατά τις 8 με 9 η ώρα απόψε το προσπάθησα με ίντερνετ από φρογκ, αλλά και ίντερνετ από σταθερό κοσμοτε, αλλά τίποτα.Κατα τις 12:20 με ίντερνετ από κιου έγινε.Δεν ξέρω αν η εφαρμογή είχε πάθει τίποτα που να μην μπορείς να βάλεις πακέτο, η αν δεν αφήνει με ίντερνετ της κοσμοτε να βάλουμε πακέτα;Αυτο το να μπεις στην εφαρμογή και να βλέπεις τα υπόλοιπα κλπ, και να μην μπορείς να βάλεις πακέτο δεν μου έχει ξανασυμβεί. Πρωτη φορά έγινε αυτό.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους....

 

Φορητότητα απο F2G σε Q card Πόσο κοστίζει ???

Link to comment
Share on other sites

Κακως λένε 30, η εξυπηρέτηση επίσημα λέει δωρεάν. Πολλά καταστήματα ζητάνε 5 για την σιμ και 10 για την ενεργοποίηση τα οποία μένουν μέσα. 30 σε καμμία περίπτωση για την συγκεκριμένη αλλαγή. Απλά δοκιμάζετε σε άλλο κατάστημα. Ή ζητήστε από το chat να σας στείλουν την νεα sim σπίτι,ίσως μπουν στην διαδικασία αν δεν βγαίνει αλλιώς άκρη.
Link to comment
Share on other sites

η αλλαγη απο f2g σε q και το αναποδο δεν πιανει ως φορητοτητα.

σε ενα καταστημα wind γινεται απλα αλλαγη της καρτας σιμ χωρις κοστος,εντελως δηλαδη ΔΩΡΕΑΝ.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά ισχύουν όλα αυτά,αλλά στα καταστήματα λένε άλλα είτε από κακή ενημέρωση είτε απο συμφέρον. Αν βρεις κατάστημα που να το κάνει χωρίς κόστος,καλώς.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...