Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι αλλα δεν θα επρεπε να ερθει μνμ? θα επρεπε να εχει 2 μνμτ ενα για την καθε μερα... δεν εχει ΚΑΝΕΝΑ, αυτο ειναι που με μπερδευει.

ερχεται μηνυμα,δυστυχως την επόμενη μερα για το μονοευρο του daily. Απο δικη μου εμπειρια γινεται το εξης ομως σε πληρωμενο πακετο (εχει αναφερθει και απο αλλους εδω στο παρελθον). Δεν χρεωνει 1 ευρω/20 mb αν τελειωσει το πληρωμενο πακετο,αλλα χρεωνει αναλογικα ανα kb, δεν ξερω ακριβως το ποσό. Γι'αυτο δεν ερχεται καποιο μηνυμα για την συγκεκριμενη χρεωση. Ερχονται ομως μηνυματα,ενα στα 50 mb πριν το μηδενισμο του πληρωμενου πακετου(ή του μπόνους) ,και ενα μολις τελειωσει. Στη δικη μου περιπτωση μαλλον ηρθαν με μικρη καθυστερηση και τα 2 μαζι και μεχρι να τα δω ειχε φαει και μερικα ευρω απο το υπολοιπο...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

και είναι προσφορα χωρις ημερομηνία λήξης.

πχ μπορεί αυριο να μην υπάρχει

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και είναι προσφορα χωρις ημερομηνία λήξης.

πχ μπορεί αυριο να μην υπάρχει

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

 

Ε όσο υπάρχει την εκμεταλευόμαστε όμως ;) Από τα best of της q είναι.

Link to comment
Share on other sites

δεν αντιλεγω, απλα δε πρεπει να το θεωρει δεδομενο καποιος που ενδιαφέρεται για φορητοτητα

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν είναι δεδομένο.

Και οι υποτιθέμενες "σταθερές" προσφορές δεν είναι με κάποιο τρόπο εγγυημένες για πάντα.

Κι αυτές μπορεί να αλλάξουν (όπως άλλαξαν πρόσφατα).

 

Ζυγίζεις τα δεδομένα της στιγμής και αποφασίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από έλεγχο στην κίνηση για τις 16/04/2017 ναι κάνατε χρήση των mb από την προσφορά έως τις 22:11' και στην συνέχεια συνεχίσατε την χρήση νέσω της υπηρεσίας daily mobile internet έως τις 23:57' με χρέωση 1,01€.

Jim25

Η προσφορά ενεργοποιείται με δωρεάν αποστολή SMS “2” στο 1285 από 7/4/2017 έως 16/4/2017 (23:59)

Giota

Δηλαδή έως τις 16/04/2017 και ώρα 22:11' κάνατε χρήση των mb από τα 2Gb της προσφοράς όπου και καταναλώθηκαν και συνεχίσατε την χρήση δεδομένων με τα 20mb.

ναι σωστά αυτό ίσχυε.

Jim25

ωραια εγω εκανα μεσα στο δωρο σας χρηση

Giota

4:02 pm

από τις 11/04/2017 κάνατε χρήση των 2Gb .

ναι αλλά το καταναλώσατε νωρίτερα , τα 2Gb που ήταν σε ισχύ κατανάλωσης έως τις 16/4/2017 (23:59)'

 

Αλλάξανε Παραμύθι και οτι καταναλωσα 2Gb μεσω facebook .ουτε 500mb δεν ηταν ..μου φαγανε 2€

Μετα απο μερες καταλαβαν το λαθος στους εκει στη Q και μου εκανα επιστροφή 2€ απο λαθος χρεώσει mb . .

Καλησπέρα. Πιστώθηκαν 2,02ε για internet κίνηση στις 16/4/17. Στη διάθεση σου.

:!:
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μερες καταλαβαν το λαθος στους εκει στη Q

Οχι, δεν καταλαβαν το λαθος τους. Στα επεστρεψαν επειδη τα ζητησες. Πολλοι δεν τα ζητουν

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με πιστωσαν 6€, για τα 500 mb που έγιναν καπνος, τους έπρηξα όμως δύο μέρες.
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από 17/02/17 το τέλος ανανέωσης της υπηρεσίας Free2Talk τροποποιείται από 5€ σε 6€ και θα αφαιρείται από το υπόλοιπο του συνδρομητή μια φορά ανά ημερολογιακό εξάμηνο αυτόματα όταν κάνεις ανανέωση χρόνου ομιλίας με κάρτα αξίας 10€ και άνω. Τα ημερολογιακά εξάμηνα ορίζονται ως: 1ο Εξάμηνο: Ιανουάριος – Ιούνιος & 2ο Εξάμηνο: Ιούλιος – Δεκέμβριος. Στη διάθεσή σου.

Χαθήκανε 5.4 ευρώ από την κάρτα και μετά από διαμαρτυρία στο Facebook και προώθηση στο αρμόδιο τμήμα στείλανε το παραπανω.Ότι να ναι δηλαδή αφού αυτό αναφέρεται σε f2go και όχι Q card.Τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από 17/02/17 το τέλος ανανέωσης της υπηρεσίας Free2Talk τροποποιείται από 5€ σε 6€ και θα αφαιρείται από το υπόλοιπο του συνδρομητή μια φορά ανά ημερολογιακό εξάμηνο αυτόματα όταν κάνεις ανανέωση χρόνου ομιλίας με κάρτα αξίας 10€ και άνω. Τα ημερολογιακά εξάμηνα ορίζονται ως: 1ο Εξάμηνο: Ιανουάριος – Ιούνιος & 2ο Εξάμηνο: Ιούλιος – Δεκέμβριος. Στη διάθεσή σου.

Χαθήκανε 5.4 ευρώ από την κάρτα και μετά από διαμαρτυρία στο Facebook και προώθηση στο αρμόδιο τμήμα στείλανε το παραπανω.Ότι να ναι δηλαδή αφού αυτό αναφέρεται σε f2go και όχι Q card.Τι να πω.

 

Καλύτερα να μην πάρεις τηλέφωνο, να ζητήσεις εξηγήσεις.... Δε φαντάζεσαι τι θα ακούσεις...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

ήταν η ευκολη απαντηση για να τελειωνουν γρηγορα και σιγουρα δεν μπηκαν στον κοπο να τσεκαρουν το νουμερο σου.Εκτος αν προοριζοταν η απαντηση για αλλον και την εστειλαν σε σενα κατα λαθος. Προφανως δεν πρεπει να το αφησεις,να τους αναφερεις στο fb οτι ειναι q και οτι το ποσο που χαθηκε ειναι 5,4 και οχι 6.
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό εχω παρατηρήσει πως κάνει αρκετή ώρα να καλέσει νουμερο...

Με το που πατάω κλήση, περνάνε αρκετά δευτερόλεπτα μέχρι να ακουστεί το "τουτ τουτ" και η ποιότητα της κλήσης δεν ειναι καλή (με σήμα δυνατό).

Μήπως υπερφορτώθηκε το δίκτυο ή απλά το δίκτυο κλάταρε;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται η αλλαγη απο q σε f2g ;κοστος;

σε (καλα ενημερωμενο) καταστημα πρεπει να πας,ζητανε 5 ευρω για την sim και 10 ευρω που μπαινουν μεσα. Τυχον υπολοιπο πριν την αλλαγη διαγραφεται.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ρύθμιση στο κινητό να μην μου βγαζει αυτο σε καθε κληση που κανω με την καρτα της Q ?
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι θέμα της συσκευής; Σε 2-3 συσκευές που είχα δεν το είδα ποτέ όσο είχα Q.

 

Αν τυχόν η συσκευή σου είναι root και έχεις Xposed framework, με ένα module που λέγεται national roaming πιθανώς να λυθεί αυτό το θέμα.

https://forum.xda-developers.com/xposed/modules/xposed-national-roaming-t2420249

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

απο αλλο νουμερο f2g που εχω ρωτησα μεσα απο το τσατ και μου απαντησε η κοπελα στην ερωτηση μου ως εξης

 

Θα χρειαστεί να επισκεφτείτε ένα κατάστημα WIND για την διαδικασία αλλαγής όπου θα σας δώσουν νέα sim με τον ίδιο αριθμό αλλά πλέον σαν f2g και όχι σαν Q .

 

Για την αλλαγή αυτή δεν υπάρχει κόστος .

 

Δεν υπάρχει δηλαδή χρέωση ενεργοποίησης του καρτοκινητού σαν f2g από Q .

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι θέμα της συσκευής; Σε 2-3 συσκευές που είχα δεν το είδα ποτέ όσο είχα Q.

 

Αν τυχόν η συσκευή σου είναι root και έχεις Xposed framework, με ένα module που λέγεται national roaming πιθανώς να λυθεί αυτό το θέμα.

https://forum.xda-developers.com/xposed/modules/xposed-national-roaming-t2420249

 

Sent from my Moto X Play

 

Ισως να ειναι θεμα συσκευης. Δεν ειμαι rooi

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

απο αλλο νουμερο f2g που εχω ρωτησα μεσα απο το τσατ και μου απαντησε η κοπελα στην ερωτηση μου ως εξης

 

Θα χρειαστεί να επισκεφτείτε ένα κατάστημα WIND για την διαδικασία αλλαγής όπου θα σας δώσουν νέα sim με τον ίδιο αριθμό αλλά πλέον σαν f2g και όχι σαν Q .

 

Για την αλλαγή αυτή δεν υπάρχει κόστος .

 

Δεν υπάρχει δηλαδή χρέωση ενεργοποίησης του καρτοκινητού σαν f2g από Q .

 

αν εχεις κρατησει στο email σου τη συζητηση τυπωσε τη και αν σου πουν τιποτα διαφορετικο στο καταστημα δειξε τη. Βασικα κατα τη γνωμη μου οντως για την ενεργοποιηση δεν υπαρχει κοστος,επι της ουσιας τα 5 ευρω για τη σιμ τα δινεις,και τα αλλα μπαινουν στο λογαριασμο σου.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχουμε πληροφορίες για το πότε θα πιάνει αξιοπρεπές νετ στη Βοιωτία? Σε κατάστημα Wind μου είπαν για τελευταίο τρίμηνο του χρόνου, είναι αξιόπιστες οι ανακοινώσεις τους η' ίδιου τύπου με τις υπόλοιπες απατεωνιές τους?

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρωτα εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=373731 ή εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164504 αναλογα αν αναφερεσαι σε 4g ή 3g.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...