Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να ανοίξεις το Data Roaming για να έχεις internet στην Q

Βρίσκεται σε δωρεάν Roaming στην wind

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,σκεφτομαι να ερθω στην q,θα αγορασω νεα καρτα με νεο αριθμο.Πριν ημουν στο f2g αλλα δεν ηταν δικο μου το νουμερο.Απ'οσα εχω καταλαβει απο αυτα που εχω διαβασει εδω η q κανει και προσφορες με μηνημα οπως η wind...και εχει και την προσφορα με τα 8,5 ευρω 1500' και 1,5 GB.

Για να παιρνω και εγω αυτες τις προσφορες πρεπει να κανω κατι???

Για να κανω φορητοτητα απο f2go se q τι πρεπει να κανω???πρεπει να παω σε καταστημα η γινετε κ με καποιο μηνημα ας πουμε???

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω μπαίνω στο ιντερνετ κανονικά, στη μπάρα βγαίνουν τα γνωστά τριγωνάκια που σου δείχνει ότι έχεις ανοιχτά data, αλλά δεν υπάρχει ένδειξη ταχύτητας δεδομένων!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,σκεφτομαι να ερθω στην q,θα αγορασω νεα καρτα με νεο αριθμο.Πριν ημουν στο f2g αλλα δεν ηταν δικο μου το νουμερο.Απ'οσα εχω καταλαβει απο αυτα που εχω διαβασει εδω η q κανει και προσφορες με μηνημα οπως η wind...και εχει και την προσφορα με τα 8,5 ευρω 1500' και 1,5 GB.

Για να παιρνω και εγω αυτες τις προσφορες πρεπει να κανω κατι???

Για να κανω φορητοτητα απο f2go se q τι πρεπει να κανω???πρεπει να παω σε καταστημα η γινετε κ με καποιο μηνημα ας πουμε???

 

Για το τελευταίο που γνωρίζω.. Η φορητοτητα από F2G σε Q γίνεται από κατάστημα και όχι από κάποιο μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω μπαίνω στο ιντερνετ κανονικά, στη μπάρα βγαίνουν τα γνωστά τριγωνάκια που σου δείχνει ότι έχεις ανοιχτά data, αλλά δεν υπάρχει ένδειξη ταχύτητας δεδομένων!

 

 

 

Το καταλαβα,τωρα τελευταια και εγω εχω θεμα.Η μανα μου με F2G ανοιγουν αμεσως.Μαλλον η περιαγωγη φταιει σε αυτο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ενω εχω εχω 250 mb που ληγουν 23/7 μου ξοδευει απο το 1gb που ληγει 1/8 ξερει κανεις γιατι?

 

 

 

Πρωτα μπονους,μετα πακετα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη πανε χαμενα ε?

 

 

 

Ναι,δυστυχως.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω μπαίνω στο ιντερνετ κανονικά, στη μπάρα βγαίνουν τα γνωστά τριγωνάκια που σου δείχνει ότι έχεις ανοιχτά data, αλλά δεν υπάρχει ένδειξη ταχύτητας δεδομένων!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.outlyer.nettype

Βαλε αυτη την εφαρμογη

LG G6
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση

Πακέτο για SMS προς όλα τα δίκτυα ύπαρχει μόνο αυτό με τα 3€; Ή παίζει και κανένα πιο μικρό;

Είχα αποθηκεύσει κάποια link στο site της Q με 2ευρα πακέτα, αλλά βλέπω δε λειτουργούν πια

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν 600σμσ προς wind με 2 ευρω.

καλεις 12200, επειτα 2(συνδυαστικά πακετα???) και πρεπει στην επιλογή 7 να είναι τα σμσ.

άκουσε καλα τις επιλογες γιατί τα λεει μπερδεμένα

 

προς όλους αυτο που ειπες με 3 ευρώ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα μήνυμα προς γνώσιν τον φίλων.

έχω 4 γραμμές Q και είμαι στα πρόθυρα να τις μεταφέρω όλες σε άλλη εταιρεία.

ο λόγος:

σήμερα το πρωί έστειλα το γιο μου να βάλει 10 euro στο ένα νούμερο από τα 4 με σκοπό να ενεργοποιήσω το πακέτο Q economy η το πακέτο που έχω με 1500 λεπτά προς όλους και 1500MB.

με έκπληξη είδα ότι με το έτσι θέλω μου έβαλαν το πακέτο 100 λεπτά προς όλους, όταν δε πήρα τηλέφωνο να μάθω το γιατί, όχι μονο δεν μου έδωσε το όνομα της και το όνομα του υπευθυνου η κοπέλα που μίλησα αλλα μου έκλεισε και το τηλέφωνο αφού πρώτα μου είπε ότι είναι νέος τρόπος λειτουργίας και ότι αν δεν θέλω το πακέτο να παίρνω κάρτα από το περίπτερο...

εννοείται ότι το θέμα δεν έληξε εδώ για μένα και από αύριο θα έχουμε τρεχάματα. το συγκεκριμένο κατάστημα είναι της τούμπας στην θεσσαλονίκη στην λαμπράκη.

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια περίπτωση τραγικών υπαλλήλων, αν και όλα αυτά υπό την ανοχή της wind γίνονται

Παρε στην εξυπηρέτηση, αν τους αναφέρεις την περίπτωση και τους ζητήσεις να σου πιστώσουν πίσω το ποσό θα το κάνουν λογικά

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, όσο περνάει ο καιρός και όχι αποκλειστικά για τη wind, μην περιμένετε καλύτερους υπαλλήλους. Χειρότερους, ναι...
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ένα μήνυμα προς γνώσιν τον φίλων.

έχω 4 γραμμές Q και είμαι στα πρόθυρα να τις μεταφέρω όλες σε άλλη εταιρεία.

ο λόγος:

σήμερα το πρωί έστειλα το γιο μου να βάλει 10 euro στο ένα νούμερο από τα 4 με σκοπό να ενεργοποιήσω το πακέτο Q economy η το πακέτο που έχω με 1500 λεπτά προς όλους και 1500MB.

με έκπληξη είδα ότι με το έτσι θέλω μου έβαλαν το πακέτο 100 λεπτά προς όλους, όταν δε πήρα τηλέφωνο να μάθω το γιατί, όχι μονο δεν μου έδωσε το όνομα της και το όνομα του υπευθυνου η κοπέλα που μίλησα αλλα μου έκλεισε και το τηλέφωνο αφού πρώτα μου είπε ότι είναι νέος τρόπος λειτουργίας και ότι αν δεν θέλω το πακέτο να παίρνω κάρτα από το περίπτερο...

εννοείται ότι το θέμα δεν έληξε εδώ για μένα και από αύριο θα έχουμε τρεχάματα. το συγκεκριμένο κατάστημα είναι της τούμπας στην θεσσαλονίκη στην λαμπράκη.

 

Και γω εβαλα σημερα το πρωι φιλε μου χωρις τετοια παρατραγουδα δεν μου ειπε κατι για νεα τακτικη απλα με ρωτησε αν θελω πακετο οποτε κανουν οτι θελουν καποιοι υπαληλοι.

Link to comment
Share on other sites

Ένα μήνυμα προς γνώσιν τον φίλων.

έχω 4 γραμμές Q και είμαι στα πρόθυρα να τις μεταφέρω όλες σε άλλη εταιρεία.

ο λόγος:

σήμερα το πρωί έστειλα το γιο μου να βάλει 10 euro στο ένα νούμερο από τα 4 με σκοπό να ενεργοποιήσω το πακέτο Q economy η το πακέτο που έχω με 1500 λεπτά προς όλους και 1500MB.

με έκπληξη είδα ότι με το έτσι θέλω μου έβαλαν το πακέτο 100 λεπτά προς όλους, όταν δε πήρα τηλέφωνο να μάθω το γιατί, όχι μονο δεν μου έδωσε το όνομα της και το όνομα του υπευθυνου η κοπέλα που μίλησα αλλα μου έκλεισε και το τηλέφωνο αφού πρώτα μου είπε ότι είναι νέος τρόπος λειτουργίας και ότι αν δεν θέλω το πακέτο να παίρνω κάρτα από το περίπτερο...

εννοείται ότι το θέμα δεν έληξε εδώ για μένα και από αύριο θα έχουμε τρεχάματα. το συγκεκριμένο κατάστημα είναι της τούμπας στην θεσσαλονίκη στην λαμπράκη.

 

 

 

Αλλη φορα μην πηγαινεις...και επρεπε να τους πει ο γιος σου οτι θα βαλει αυτος πακετο.Αντικατασταση sim εκανα εκει.Καλυτερα βαζε ονλαιν,οτι ωρα θες,οποτε θες...μην ξαναπας αλλη φορα...αμα κατεβαινεις χαριλαου,εχει στην 25ης Μαρτιου ψηλα καταστημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και γω εβαλα σημερα το πρωι φιλε μου χωρις τετοια παρατραγουδα δεν μου ειπε κατι για νεα τακτικη απλα με ρωτησε αν θελω πακετο οποτε κανουν οτι θελουν καποιοι υπαληλοι.

 

 

 

Ναι...στη Τουμπα μαλλον ειναι οτι να ναι.Χαριλαου που ειμαι δεν ειχα θεμα.Απλα λεω βαζω απο το myQ και δεν βαζουν τιποτα.Αυτο το να βαζουν οτι θελουν,χωρις να ρωτανε με εκνευριζει.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αλλη φορα μην πηγαινεις...και επρεπε να τους πει ο γιος σου οτι θα βαλει αυτος πακετο.Αντικατασταση sim εκανα εκει.Καλυτερα βαζε ονλαιν,οτι ωρα θες,οποτε θες...μην ξαναπας αλλη φορα...αμα κατεβαινεις χαριλαου,εχει στην 25ης Μαρτιου ψηλα καταστημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Ναι...στη Τουμπα μαλλον ειναι οτι να ναι.Χαριλαου που ειμαι δεν ειχα θεμα.Απλα λεω βαζω απο το myQ και δεν βαζουν τιποτα.Αυτο το να βαζουν οτι θελουν,χωρις να ρωτανε με εκνευριζει.

 

Και να πεις οτι χανουν λεφτα? Ειτε βαλουν αυτοι το πακετο ειτε εμεις η wind παλι τα παιρνει οποτε μονο να σου σπανε τα νευρα.

Link to comment
Share on other sites

Και να πεις οτι χανουν λεφτα? Ειτε βαλουν αυτοι το πακετο ειτε εμεις η wind παλι τα παιρνει οποτε μονο να σου σπανε τα νευρα.

 

Τα καταστήματα είναι franshise και φαντάζομαι παίρνουν κάποια προμήθεια σε ενεργοποίηση πακέτου. Στα περισσότερα καταστήματα βέβαια είναι τόσο κουτοπόνηροι που για λίγα cents προμήθειας καταφέρνουν να χάνουν πελάτες που αφήνουν αρκετά περισσότερα. Προσωπικά προτιμούσα να κάνω ανανέωση στα καταστήματα και να πληρώνω λογαριασμούς σταθερής ώστε και αυτά να παίρνουν μία προμήθεια και να βγάζει ένα μεροκάματο ο κόσμος αλλά με έχασαν από πελάτη τους όταν προσπαθούσαν να με πουλήσουν την κάρτα 4G που η αντικατάσταση είναι δωρεάν

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έκαναν και στο δεύτερο νούμερο, το είδα πριν λίγο, στο τρίτο έβαλα online, και για το δικό μου, ....θα παw από εκεί αύριο.... :whistle:

ήδη μίλησα με Q στο FB, ζήτησαν τα νούμερα να το εξετάσουν και έστειλα και παράπονο στην forma της wind.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έκαναν και στο δεύτερο νούμερο, το είδα πριν λίγο, στο τρίτο έβαλα online, και για το δικό μου, ....θα παw από εκεί αύριο.... :whistle:

ήδη μίλησα με Q στο FB, ζήτησαν τα νούμερα να το εξετάσουν και έστειλα και παράπονο στην forma της wind.

 

 

 

Μονο ονλαιν βαζε...ετσι κανω κ γω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μονο ονλαιν βαζε...ετσι κανω κ γω.

 

Επειδή δηλαδή μία υπάλληλος δε γουστάρει τη δουλειά της, ο φίλος θα πρέπει να δίνει τα στοιχεία της κάρτας του το ίντερνετ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...