Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να τους κράξεις αλλά έχω την εντύπωση ότι οι υπάλληλοι δεν μπορούν να ενεργοποιήσουν προσωπικές προσφορές πόσο μάλλον αν έχουν λήξει. Δε χάνεις και να δοκιμάσεις βέβαια, πέρα από το χρόνο σου φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να εχω απεριοριστο ιντερνετ καθε μηνα και ποσο στοιχιζει το κοστος μηνιαιως ??

Ρωταω γιατι στο σταθερο τηλεφωνο μου πληρωνω αρκετα και δεν το χρησιμοποιω καν την τηλεφωνια παντα ..μου ζητηθηκε απο τους κοκκινους αυξηση!  Αυξηση η οποια οφειλεται σε αναβαθμιση του Δικτυου σε 50 MBS και σκεφτομαι αν αντικαταστησω το σταθερο με την Q? σε ιντερνετ που μπορω να συνδεω και εναν λαπ τοπ θα ηταν τελεια! Το θεμα ειναι ποσο στοχιζει το Ιντερνετ εστω και αν το βαζω σε διπλη γραμμη κινητο και λαπ τοπ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει μόνιμο πακετο μηνιαίου ιντερνετ σε καμμιά εταιρία αυτή τη στιγμή. Το μοναδικό που θα μπορούσες να κάνεις είναι να αγοράζεις κάθε μέρα το πακετο του CU που δίνει με 1,5€ απεριόριστο ιντερνετ για 1 ημέρα, συνολο 45€/μηνα, ή να το αγοράζεις από το  CU big bang με 1€/ημερα (+κρυστάλλους), συνολο 30€/μηνα

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα θα υπαρχει και αλλος τροπος αυτη τη στιγμη τρεχει 9,99 προσωπικη προσφορα απεριοριστα DATA για 1 μηνα!

Ισως συνδιασμος προσφορων τα οποια με ενα hot spot θα μπορουσα να κανω διαθεσιμα και στο σταθερο τηλεφωνο - λαπ τοπ μου!

ΘΕωρω οτι τα 18,90 που δινω το μηνα στην κοκκινη ειναι πολλα για να εχω 24αρα ταχυτητα ιντερνετ αφου το σταθερο ουτε το δουλευω!

 

καμια αλλη ιδεα - προταση κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Το 9,90 που λες είναι προσωπικη προσφορα με ημερομηνία λήξης. Μακάρι να γίνει μόνιμο πακετο. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, spiliot said:

Μπορείς να τους κράξεις αλλά έχω την εντύπωση ότι οι υπάλληλοι δεν μπορούν να ενεργοποιήσουν προσωπικές προσφορές πόσο μάλλον αν έχουν λήξει. Δε χάνεις και να δοκιμάσεις βέβαια, πέρα από το χρόνο σου φυσικά.

δε μου δίνουν την προσφορά γιατί δεν υπάρχει πλέον και δεν με αποζημειώνουν γιατί δε ξόδεψα λεει χρήματα

 

Είναι γενικά αστείοι.... σαν εταιρεία 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Εάν ο καινουριος ιδιοκτήτης δεν βάλει σοβαρά στελέχη στην εταιρία, θα συνεχίσουν να συμβαίνουν να όλα το τραγελαφικά που κοροϊδεύουμε τόσο καιρό... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mobileras said:

Εάν ο καινουριος ιδιοκτήτης δεν βάλει σοβαρά στελέχη στην εταιρία, θα συνεχίσουν να συμβαίνουν να όλα το τραγελαφικά που κοροϊδεύουμε τόσο καιρό... 

 

3 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Αυτό θα πει "ξύπνια 24/24ωρο"..

Screenshot_2022-09-09-15-23-12-53_dc00545bd3b8828f033a02ac25b2d36d.jpg

Ελάτε ρε παιδιά μόνο 1,5 ώρα έκαναν να απαντήσουν. Στο F2g που είχα πρόβλημα απάντησαν μετά από έξι ώρες και επειδή εκείνη την ώρα δεν απάντησα στο 5 λεπτό έβγαλε ότι επειδή δε γράφω εχεί σταματήσει να μου μιλάει ο εκπρόσωπος. Του έγραψα βρε δε γαργαλιόμαστε να ασπρίσουμε.🤣

Το τραγικό είναι ότι στο τηλεφωνικό κέντρο όπως γίνεται συχνά πυκνά καλούσα έπαιζε το μήνυμα έλεγα τα γνωστά  με συνέδεε σε σειρά προτεραιότητας με εκπρόσωπο και μετά από 1 λεπτό μου το έκλεινε εξού και ο λόγος που επικοινώνησα με μήνυμα.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, cmvr said:

 

Ελάτε ρε παιδιά μόνο 1,5 ώρα έκαναν να απαντήσουν. Στο F2g που είχα πρόβλημα απάντησαν μετά από έξι ώρες και επειδή εκείνη την ώρα δεν απάντησα στο 5 λεπτό έβγαλε ότι επειδή δε γράφω εχεί σταματήσει να μου μιλάει ο εκπρόσωπος. Του έγραψα βρε δε γαργαλιόμαστε να ασπρίσουμε.🤣

 

Προφανώς αν ήταν σημαντικό το πρόβλημα θα ήσουν όχι 6.. 16 ώρες πάνω από το τσατ να περιμένεις!! Αχάριστα πελατάκια της Q!! 

🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, cmvr said:

 και επειδή εκείνη την ώρα δεν απάντησα στο 5 λεπτό έβγαλε ότι επειδή δε γράφω εχεί σταματήσει να μου μιλάει ο εκπρόσωπος.

 

Ακριβώς το ίδιο στο chat της κόκκινης. Εντωμεταξυ αυτοί απαντουν μετά από 5-10 λεπτά και εγώ πρεπει να είμαι στην τσίτα για να μην περασει το 5λεπτο! Πρέπει να έχουν μόνο 1 άτομο ανά βάρδια να εξυπηρετεί όλη τη χωρα... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Pedro_G said:

σιγουρα θα υπαρχει και αλλος τροπος αυτη τη στιγμη τρεχει 9,99 προσωπικη προσφορα απεριοριστα DATA για 1 μηνα!

Ισως συνδιασμος προσφορων τα οποια με ενα hot spot θα μπορουσα να κανω διαθεσιμα και στο σταθερο τηλεφωνο - λαπ τοπ μου!

ΘΕωρω οτι τα 18,90 που δινω το μηνα στην κοκκινη ειναι πολλα για να εχω 24αρα ταχυτητα ιντερνετ αφου το σταθερο ουτε το δουλευω!

 

καμια αλλη ιδεα - προταση κανεις?

Εγω εχω HCN...15,75€ τον μηνα 24αρα σύνδεση και οπτικες ινες..Αλλα δεν εχω τηλεφωνο καθολου..Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε.... Στο site άλλες ημερομηνίες....

Στη λήξη των πακέτων. Τι άλλο να πει κανείς...

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Πήγα την Παρασκευή να αλλάξω κάρτα σε κατάστημα. Δεν χρειάστηκε να τους δείξω το SMS που μου είχε στείλει η q ούτε μου είπαν τίποτα για χρέωση. Όμως ο υπάλληλος στον κόσμο του. Ενώ του είπα ότι είμαι σε Q μου ρώτησε αν είναι καρτοσυμβόλαιο ή κάρτα λες και η q έχει καρτοσυμβόλαιο. Τέλος πάντων. Και αφού του λέω κάρτα, μου λέει, ξέρετε, έχουμε προσφορά που με μόνο 5 ευρώ το μήνα παραπάνω θα έχετε απεριόριστα προς όλους και κάποια sms (δεν θυμάμαι πόσα μου είπε και δεν θυμάμαι αν είπε κσι ντάτα, νομίζω μόνο ομιλία). Του λέω μπα φίλε μου δε με ενδιαφέρει. Ψέλισε κάτι που δεν άκουσα, του είπα ότι δεν χρησιμοποιώ το κινητό πολύ να τελειώνουμε και συνέχισε με την αλλαγή.Αλλά αναρωτήθηκα τι εννοεί ο ποιητής 5 ευρώ παραπάνω. Οπότε τον ρώτησα, και αφού προσπάθησε να αποφύγει να απαντήσει δύο φορές, εξήγησε ότι εννοούσε 5 ευρώ παραπάνω από τα... 15 ευρώ κάρτα που μάλλον βάζω το μήνα, δηλαδή 20 και 2 χρόνια συμβόλαιο. Κρατήθηκα και δεν του είπα να πάρει και άλλα 5 ανοιχτά δάχτυλα προσφορά πέρα από τα άλλα πέντε που θα του έδινα έτσι και αλλιώς. Απατεώνες...

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Θα πάω Σόφια, μια εβδομάδα.

Το Q Star με καλύπτει για να τηλεφωνω Ελλάδα η πρέπει να βάλω από πακέτο?

Έχει ενδιαφέρον η επίσκεψή σου στη Βουλγαρία γιατί ένας συμφορουμίτης πριν μέρες είχε χοντρό θέμα.. περιμένουμε όλο αγωνία!

Ναι, καλύπτεται με το Q Star ακόμα και για κλίσεις προς βουλγαρικά νούμερα..

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, spiliot said:

Πήγα την Παρασκευή να αλλάξω κάρτα σε κατάστημα. Δεν χρειάστηκε να τους δείξω το SMS που μου είχε στείλει η q ούτε μου είπαν τίποτα για χρέωση. Όμως ο υπάλληλος στον κόσμο του. Ενώ του είπα ότι είμαι σε Q μου ρώτησε αν είναι καρτοσυμβόλαιο ή κάρτα λες και η q έχει καρτοσυμβόλαιο. Τέλος πάντων. Και αφού του λέω κάρτα, μου λέει, ξέρετε, έχουμε προσφορά που με μόνο 5 ευρώ το μήνα παραπάνω θα έχετε απεριόριστα προς όλους και κάποια sms (δεν θυμάμαι πόσα μου είπε και δεν θυμάμαι αν είπε κσι ντάτα, νομίζω μόνο ομιλία). Του λέω μπα φίλε μου δε με ενδιαφέρει. Ψέλισε κάτι που δεν άκουσα, του είπα ότι δεν χρησιμοποιώ το κινητό πολύ να τελειώνουμε και συνέχισε με την αλλαγή.Αλλά αναρωτήθηκα τι εννοεί ο ποιητής 5 ευρώ παραπάνω. Οπότε τον ρώτησα, και αφού προσπάθησε να αποφύγει να απαντήσει δύο φορές, εξήγησε ότι εννοούσε 5 ευρώ παραπάνω από τα... 15 ευρώ κάρτα που μάλλον βάζω το μήνα, δηλαδή 20 και 2 χρόνια συμβόλαιο. Κρατήθηκα και δεν του είπα να πάρει και άλλα 5 ανοιχτά δάχτυλα προσφορά πέρα από τα άλλα πέντε που θα του έδινα έτσι και αλλιώς. Απατεώνες...

Δυστυχώς είναι σπάνιο να βρεί κάποιος κατάστημα wind που να μην προσπαθήσουν να τον εξαπατήσουν. Από παλιά είναι αυτό το πρόβλημα. Άραγε το ξέρει αυτό η νόβα, ή θα συναινέσει στην τακτική;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Mobileras said:

Δυστυχώς είναι σπάνιο να βρεί κάποιος κατάστημα wind που να μην προσπαθήσουν να τον εξαπατήσουν. Από παλιά είναι αυτό το πρόβλημα. Άραγε το ξέρει αυτό η νόβα, ή θα συναινέσει στην τακτική;

Εμένα με ξέρουν στο κατάστημα ότι είμαι καρτοκινητός και μου λέει με μισή καρδιά όταν πήγα να αλλάξω τη sim "να φανταστώ δεν σε ενδιαφέρει κάποια προσφορά ε;"

- "Να φανταστείς!" της είπα 🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν ξέρω αν είμαι off topic εδώ ( αν είμαι πείτε μου ). Πραγματικά έχω αγανακτήσει με το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας της Q.

Πραγματικά δεν έχω κάλυψη στο 70% των περιοχών που κινούμαι. Δεν έχω δυνατότητα χρήσης δεδομένων, σε περιοχές όπως η Αγία Παρασκευή, ο Χολαργός,  ή το Χαλάνδρι. Σε ανοιχτούς χώρους μιλάμε. Για να μην αναφέρω επαρχία. Και σε περπάτημα που κάνω, χάνεται το σήμα από τετράγωνο σε τετράγωνο για πλάκα.

Έχω μια δεύτερη κάρτα Q που την πήρα πριν 10 μήνες για το kone και στις δύο μου κάρτες, αλλά είναι χάλια. Τώρα που τελειώνει ο χρόνος σκέφτομαι τι μπορώ να κάνω για να έχω ένα αξιοπρεπές δίκτυο.

Μία λύση είναι να καταργήσω τη δεύτερη κάρτα και να πάρω μια sim Internet on the go. αλλά δεν ξέρω τι άλλες επιλογές έχω.

Edited by green dragon
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mobileras said:

Μία λύση θα ήταν να δοκιμάσεις τα υπόλοιπα 2 δίκτυα στις περιοχες που κινείσαι. 

Το ιδανικό για μένα θα ήταν να κρατήσω την πρώτη και κύρια κάρτα μου στη Q ( για ομιλία, sms, countdowns κ.α ). 

Να καταργήσω την δεύτερη κάρτα και να βρω μια μόνο data sim.  Σε άλλο πάροχο βεβαίως. Χωρίς να είμαι υποχρεωμένος να μπω σε φάση καρτοκινητής με ομιλία και sms. Η Cosmote έχει αν δεν κάνω λάθος την internet on the go. Η Vodafone έχει κάτι ανάλογο; Θα το ψάξω βέβαια αλλά ρωτάω μήπως κάποιος γνωρίζει ή έχει παρόμοια εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, green dragon said:

Το ιδανικό για μένα θα ήταν να κρατήσω την πρώτη και κύρια κάρτα μου στη Q ( για ομιλία, sms, countdowns κ.α ). 

Να καταργήσω την δεύτερη κάρτα και να βρω μια μόνο data sim.  Σε άλλο πάροχο βεβαίως. Χωρίς να είμαι υποχρεωμένος να μπω σε φάση καρτοκινητής με ομιλία και sms. Η Cosmote έχει αν δεν κάνω λάθος την internet on the go. Η Vodafone έχει κάτι ανάλογο; Θα το ψάξω βέβαια αλλά ρωτάω μήπως κάποιος γνωρίζει ή έχει παρόμοια εμπειρία.

Ναι  έχουν και οι δυο. COSMOTE Mobile Internet με κάρτα και Vodafone Giga WiFi on the spot.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, green dragon said:

Ρε παιδιά δεν ξέρω αν είμαι off topic εδώ ( αν είμαι πείτε μου ). Πραγματικά έχω αγανακτήσει με το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας της Q.

Πραγματικά δεν έχω κάλυψη στο 70% των περιοχών που κινούμαι. Δεν έχω δυνατότητα χρήσης δεδομένων, σε περιοχές όπως η Αγία Παρασκευή, ο Χολαργός,  ή το Χαλάνδρι. Σε ανοιχτούς χώρους μιλάμε. Για να μην αναφέρω επαρχία. Και σε περπάτημα που κάνω, χάνεται το σήμα από τετράγωνο σε τετράγωνο για πλάκα.

Έχω μια δεύτερη κάρτα Q που την πήρα πριν 10 μήνες για το kone και στις δύο μου κάρτες, αλλά είναι χάλια. Τώρα που τελειώνει ο χρόνος σκέφτομαι τι μπορώ να κάνω για να έχω ένα αξιοπρεπές δίκτυο.

Μία λύση είναι να καταργήσω τη δεύτερη κάρτα και να πάρω μια sim Internet on the go. αλλά δεν ξέρω τι άλλες επιλογές έχω.

Επειδή το 70% χωρίς κάλυψη ακούγεται λίγο υπερβολικό ακόμα και για την wind, μήπως φταίει κάτι άλλο, πχ. δεν είναι ενεργοποιημένο το 4G; Λέω τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...