Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

33 minutes ago, bizbiki said:

Για αυτο και ρώτησα αν ξέρει κανείς κάποιο τρόπο να παρακάμψουμε τον σκόπελο της ταυτοποίησης 

Μπορείς να δοκιμάσεις πάλι 1-2 φορές μήπως πετύχεις πάλι υπάλληλο που δεν θα ζητήσει ταυτοποίηση ή να τον πιέσεις σε φάση "τι την θέλετε τη ταυτοποίηση για να διορθώσετε δικό σας πρόβλημα, εγώ δεν σας ζητάω ούτε να μου αλλάξετε υπηρεσία ή να γίνει χρέωση". Πες τους ότι χρησιμοποιείς το νούμερο αλλά δεν είναι στο δικό σου όνομα μη σε ταλαιπωρούν και μπορεί και να πετύχει.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, spiliot said:

Μπορείς να δοκιμάσεις πάλι 1-2 φορές μήπως πετύχεις πάλι υπάλληλο που δεν θα ζητήσει ταυτοποίηση ή να τον πιέσεις σε φάση "τι την θέλετε τη ταυτοποίηση για να διορθώσετε δικό σας πρόβλημα, εγώ δεν σας ζητάω ούτε να μου αλλάξετε υπηρεσία ή να γίνει χρέωση". Πες τους ότι χρησιμοποιείς το νούμερο αλλά δεν είναι στο δικό σου όνομα μη σε ταλαιπωρούν και μπορεί και να πετύχει.

το έκανα δυστυχώς, τι καταγγελία τους έλεγα, τι ότι θέλουν ταυτοποίηση για να για να διορθώσουν το ότι η γουιντ κλέβει τα λεφτά των συνδρομητών, δεν ένοιωθε τπτ

unlock your soul

unlock your wifi

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bizbiki said:

το έκανα δυστυχώς, τι καταγγελία τους έλεγα, τι ότι θέλουν ταυτοποίηση για να για να διορθώσουν το ότι η γουιντ κλέβει τα λεφτά των συνδρομητών, δεν ένοιωθε τπτ

Από τη στιγμή που δεν είναι στο όνομα σου, τί καταγγελία να τους κάνεις; Στείλε email, ή πάρε αριθμό στο όνομα σου και μετά τους κάνεις όσες καταγγελίες θέλεις. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω και αν μπορεί να έρθει στο όνομα σου αφού δεν γνωρίζεις ποιανού είναι (!)..

Αργά ή γρήγορα θα το χάσεις το νούμερο καθώς κάποια στιγμή κάτι θα γίνει πχ θα απαιτήσουν αλλαγή sim ή κάτι τέτοιο και χωρίς ταυτοποίηση πάπαλα.. Επίσης απλά μπορεί να το "χάσεις" (το τηλέφωνο να σου πέσει και να χαθεί/κλαπεί κτλ). Δεν ξαναβγαίνει

Οπότε σου προτείνω όσο το έχεις στην κατοχή σου να πάρεις ένα "νέο" αριθμό στο όνομά σου και να δίνει σιγά σιγά τον νεο αριθμό στους δικούς σου στις τράπεζες κτλ και να εχεις για ένα διάστημα και τους δύο αριθμούς πάνω (dual sim) να απαντάς και το ένα και το άλλο. Αν το χάσεις θα είναι χειρότερα να κάνεις την ίδια μετάβαση. Αυτά!

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, spiliot said:

Μπορείς να δοκιμάσεις πάλι 1-2 φορές μήπως πετύχεις πάλι υπάλληλο που δεν θα ζητήσει ταυτοποίηση ή να τον πιέσεις σε φάση "τι την θέλετε τη ταυτοποίηση για να διορθώσετε δικό σας πρόβλημα, εγώ δεν σας ζητάω ούτε να μου αλλάξετε υπηρεσία ή να γίνει χρέωση". Πες τους ότι χρησιμοποιείς το νούμερο αλλά δεν είναι στο δικό σου όνομα μη σε ταλαιπωρούν και μπορεί και να πετύχει.

Μα ειναι "αυστηρη και απαρεγκλιτη οδηγια" στους υπαλληλους chat και fb να "ζητανε ταυτοποιηση" ακομα και απλη πληροφορια να ζητας πχ ποιο κωδικο στο 12410 για 3GB για 1 μηνα προσφορα που ελαβα και δε μου εγραφε, να μην πολυαπασχολουνται που ετσι κι αλλιως ανεκπαιδευτοι και κακοπληρωμενοι ειναι και ακομα πιο απλα δε ξερουν να λυσουν, ωστε:

1. Αμεσα να αφαιρειται φορτος εργασιας απο τους υπαλληλους

Και

2. Οποιος εχει παρει "πακιστανικο" να το ξανασκεφτει να δωσει αλλα 12Ε για νεα sim.

Ρεε παιδια για τη Wind μιλαμε. Περιμενετε να αλλαξει ως Nova, και ενα αμαξι δωρο στον καθενα σας. "Η ελπιδα πεθαινει τελευταια" ,οσο αλλαζουν και οι Ιδιοτητες των ανθρωπων (γνωστοι εδω μεσα και γιατι ετσι).

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

On 3/9/2022 at 11:20 ΠΜ, telson71 said:

Καλησπέρα, 

Ξέρει κάποιος εάν ισχύει το πακέτο και για Ισλανδία? 

Το chat που μίλησα, αστείο, απάντησε πως βέβαια Ισχύει στην ΕΕ. Τους λέω,  η Ισλανδία, ΔΕΝ ανήκει στην ΕΕ😜. Και σαν απάντηση, μου στέλνει ένα κατεβατό χώρες και εκτός ΕΕ που έχει ισχύει το πακέτο. Όμως, στα ψιλά,, γράφει μόνο για ΕΕ. Γνωρίζει κάποιος, τι τελικά ισχύει? 

Ευχαριστώ, για την οποιαδήποτε πληροφορία! 

 

Screenshot_20220903_105229.jpg

Θα μπερδεψαν το σ με το ρ.

Αλλο Ισλανδια, αλλο Ιρλανδια.

Δε προκειται να μαθουν τη διαφορα οι υπαλληλοι της Wind. Μη τους ταλαιπωρεις: Το 10ευρω στη βαρδια να παρουν και μια καρτα καθε μηνα για το Q τους. Βρες το μονος σου. Μονο χειροτερα μπορουν να γινουν τα πραγματα για σενα αν τους ρωτας: Μπορει να μπερδεψουν την ΕΕ με την ΗΠΑ και να γινει καμια ενεργοποιηση πακετου για Ρωσια αν δε καταλαβουν τι ζητας. Τοσο ικανοι και ενδιαφερον να λυσουν τα θεματα εχουν.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Κάθε μήνα μου έρχονταν δωράκια ...σήμερα ημέρα ανανέωσης ακόμα δεν μου έχει εμφανιστεί κάτι ....συμβαίνει και σε κανέναν άλλον αυτό ? 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, smetcfu said:

Καλημέρα ! Κάθε μήνα μου έρχονταν δωράκια ...σήμερα ημέρα ανανέωσης ακόμα δεν μου έχει εμφανιστεί κάτι ....συμβαίνει και σε κανέναν άλλον αυτό ? 

Εμενα μολις μου εβγαλε τα παρακατω.

Οι ημερομηνιες ληξης ειναι ενδειξη οτι μολις μπηκαν οι προσφορες. Γνωστον αυτο για την Wind. Ως το βραδυ θα μπουν οι σωστες.

 

Screenshot_20220907-085609_myQ.jpg

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Pppe said:

Εμενα μολις μου εβγαλε τα παρακατω.

Οι ημερομηνιες ληξης ειναι ενδειξη οτι μολις μπηκαν οι προσφορες. Γνωστον αυτο για την Wind. Ως το βραδυ θα μπουν οι σωστες.

 

Screenshot_20220907-085609_myQ.jpg

Εάν έκαναν τέτοιο λάθος στην Αμερική, ένα απλό σκρινσοτ και είσαι βασιλιάς για τα επόμενα 7 χρόνια... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μολις μου εβγαλε τα παρακατω.
Οι ημερομηνιες ληξης ειναι ενδειξη οτι μολις μπηκαν οι προσφορες. Γνωστον αυτο για την Wind. Ως το βραδυ θα μπουν οι σωστες.
 
Screenshot_20220907-085609_myQ.thumb.jpg.af7810d2d8478e877881d6e6c829773c.jpg
Εμένα πάντως μου έβγαλε 3ευρη προσφορα που ληγει το 2050!!
Smart-Select-20220907-101126-my-Q.jpg

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παρατηρώ ότι στην Q δίνει συχνότερα προσωπικές προσφορές σε σχέση με το F2G. Στο F2G δεν λαμβάνω ποτέ και έχω ενεργοποιημένη τη ρύθμιση στις ρυθμίσεις επικοινωνίας στο app.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, kalitexnis_g said:

Τι έγινε; Η Q μετατρέπεται σε "λαγό" του απεριόριστου ίντερνετ στα 10€;

Δυστυχώς δεν το δίνει σε όλους. Όταν το δώσει μόνιμο πακετο, τότε αλλάζει το παιχνιδι... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Mobileras said:

Δυστυχώς δεν το δίνει σε όλους. Όταν το δώσει μόνιμο πακετο, τότε αλλάζει το παιχνιδι... 

Να γίνει η αρχή κι ας μην το δίνει σε όλους.. μέχρι τώρα δεν είχαμε κάτι χωρίς "αφορμή" όπως Χριστούγεννα Πάσχα κλπ.. Από τη στιγμή που σπάει αυτό και γίνεται και μηνιαίο.. Ζούμε μεγάλες στιγμές!!! 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, kalitexnis_g said:

Να γίνει η αρχή κι ας μην το δίνει σε όλους.. μέχρι τώρα δεν είχαμε κάτι χωρίς "αφορμή" όπως Χριστούγεννα Πάσχα κλπ.. Από τη στιγμή που σπάει αυτό και γίνεται και μηνιαίο.. Ζούμε μεγάλες στιγμές!!! 

Μη "φτιαχνεσαι" αμεσως. Καρτα εχω να βαλω απο τα μεσα Ιουνη και δε θα βαλω ως τον Ιουλη του χρονου στο 13μηνο, ουτε ενεργοποιησα την με 5Ε καθολου.

Αμα το ενεργοποιησω θα εξαφανιστει τον επομενο μηνα οπως και σε οσους το ενεργοποιησαν στην προηγουμενη φουρνια ως χτες. Ας μας πουν αν τους το ξαναεβγαλε, πχ σε σενα;

Επισης να πω να μας ενημερωσουν οσοι εχουν τελευταια καρτα μετα την 1/7/2022 και δε βαλουν αλλη καρτα ως το Νοεμβρη (4 μηνες μετα) εαν τους εβαλε φραγη εισερχομενων.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση έχω πακέτο 100 sms. Μπορώ να στείλω φωτογραφία αντί sms εννοώ στη τιμή του πακέτου;

Πόσο στοιχίζει η αποστολή MMS στην Q ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pppe said:

Μη "φτιαχνεσαι" αμεσως. Καρτα εχω να βαλω απο τα μεσα Ιουνη και δε θα βαλω ως τον Ιουλη του χρονου στο 13μηνο, ουτε ενεργοποιησα την με 5Ε καθολου.

Αμα το ενεργοποιησω θα εξαφανιστει τον επομενο μηνα οπως και σε οσους το ενεργοποιησαν στην προηγουμενη φουρνια ως χτες. Ας μας πουν αν τους το ξαναεβγαλε, πχ σε σενα;

Επισης να πω να μας ενημερωσουν οσοι εχουν τελευταια καρτα μετα την 1/7/2022 και δε βαλουν αλλη καρτα ως το Νοεμβρη (4 μηνες μετα) εαν τους εβαλε φραγη εισερχομενων.

Το ενεργοποίησα 3 φορές των 5€ την περασμένη περίοδο προσφοράς...

Και τώρα μου το δίνει με 9,90 χωρίς τα 1000 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Το ενεργοποίησα 3 φορές των 5€ την περασμένη περίοδο προσφοράς...

Και τώρα μου το δίνει με 9,90 χωρίς τα 1000 λεπτά.

Ενεργοποίησέ το και σε αυτό το μήνα -περίοδο (ως 4/10/2022) και δε θα στο βγάλει ξανά....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pppe said:

Ενεργοποίησέ το και σε αυτό το μήνα -περίοδο (ως 4/10/2022) και δε θα στο βγάλει ξανά....

Εσύ δλδ ήξερες ότι θα βγάλει πάλι τα απεριόριστα και ξέρεις ότι δεν θα μου το βγάλει και ξανά.. 

Τεσπα δεν θα το μάθουμε τουλάχιστον από εμένα γιατί δεν έχω σκοπό να το ενεργοποιήσω αυτή τη φορά.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kalitexnis_g said:

Εσύ δλδ ήξερες ότι θα βγάλει πάλι τα απεριόριστα και ξέρεις ότι δεν θα μου το βγάλει και ξανά.. 

Τεσπα δεν θα το μάθουμε τουλάχιστον από εμένα γιατί δεν έχω σκοπό να το ενεργοποιήσω αυτή τη φορά.

ενεργοποίησα τη προσφορά απεριόριστα data για 30 μέρες με 9.90 τον Ιούνιο, από τότε δεν το ξαναεβγαλε όλο το καλοκαίρι. σήμερα έκανε την επανεμφάνιση του. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandros201285 said:

ενεργοποίησα τη προσφορά απεριόριστα data για 30 μέρες με 9.90 τον Ιούνιο, από τότε δεν το ξαναεβγαλε όλο το καλοκαίρι. σήμερα έκανε την επανεμφάνιση του. 

Κι εμένα μου εξαφάνισε το "δωράκι" με τα 5€ αλλά το ενεργοποίησα άλλες 2 φορές με sms.. Δεν ξέρω αν υπάρχει sms για το πακέτο των 9.90 αλλά δεν έχει νόημα γιατί η προσφορά είναι μέχρι αρχές Οκτώβρη.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Mobileras said:

@Pppe εγώ έχω πανω απο 4 μήνες να βάλω κάρτα και δέχομαι κλήσεις κανονικά. 

Για όσους τελευταία κάρτα μετά την 1/7/2022 

Από τους ΓΕΝΙΚΟΙ ΟΡΟΙ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΣΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ:

 

https://www.wind.gr/ext_files/prepaid/f2g/files/oroi_kartokinitis 01072022.pdf

 

Wind 1.7.2022.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...