Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 minutes ago, Mobileras said:

Το δικό μου έχει το κουτάκι 5ε απεριόριστο ίντερνετ και 1.000 λεπτά, αλλά οι προσφορές των άλλων 2 εταιριών με το 3ο δώρο δεν το κάνει συμφέρον.

Γιατί δεν το κάνει συμφέρον;; 3*5=15 και έχεις και 3000 προς όλους στο 3μηνο..

Οι άλλες δύο δίνουν το τρίμηνο ίντερνετ 19€ και καθόλου ομιλία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους 

Οταν αλλαζουμε καρτα κ ζητησουμε ενεργοποιηση του volte πρεπει να ζητησουμε κ του 5g ? Στην συσκευη μου ηταν κ με την παλια αλλα κ την νεα καρτα η επιλογη του 5g στον προτιμωμενο τυπο δυκτιου. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimispapas said:

Καλησπερα σε ολους 

Οταν αλλαζουμε καρτα κ ζητησουμε ενεργοποιηση του volte πρεπει να ζητησουμε κ του 5g ? Στην συσκευη μου ηταν κ με την παλια αλλα κ την νεα καρτα η επιλογη του 5g στον προτιμωμενο τυπο δυκτιου. 

Με την παλιά κάρτα δεν υπήρχε καν η δυνατότητα του 5G και αυτός είναι και ο λόγος που την αλλάζουμε. Κατά τα άλλα.. ζήτα μία ενεργοποίηση για καλό κ για κακό..

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kalitexnis_g said:

Γιατί δεν το κάνει συμφέρον;; 3*5=15 και έχεις και 3000 προς όλους στο 3μηνο..

Οι άλλες δύο δίνουν το τρίμηνο ίντερνετ 19€ και καθόλου ομιλία.

όμως δεν είναι σταθερή προσφορά για όλους, είναι προσωπική. σε εμένα έδωσε απεριόριστο ίντερνετ με 9.90. χωρίς χρόνο ομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, kalitexnis_g said:

Γιατί δεν το κάνει συμφέρον;; 3*5=15 και έχεις και 3000 προς όλους στο 3μηνο..

Οι άλλες δύο δίνουν το τρίμηνο ίντερνετ 19€ και καθόλου ομιλία.

Έπρεπε να γράψω "δεν το κάνει συμφέρον για μενα". Ομιλία δεν χρειάζομαι γιατί έχω καβατζα από τον βάτραχο. Το ίντερνετ δεν πιανει σε όλα τα μέρη που το θέλω και που πιανει η πρασινη. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Mobileras said:

Έπρεπε να γράψω "δεν το κάνει συμφέρον για μενα". Ομιλία δεν χρειάζομαι γιατί έχω καβατζα από τον βάτραχο. Το ίντερνετ δεν πιανει σε όλα τα μέρη που το θέλω και που πιανει η πρασινη. 

Έτσι ναι.. 😉

18 minutes ago, Alexandros201285 said:

όμως δεν είναι σταθερή προσφορά για όλους, είναι προσωπική. σε εμένα έδωσε απεριόριστο ίντερνετ με 9.90. χωρίς χρόνο ομιλίας.

Έχεις δίκιο αλλά την έδωσε σε πολύ κόσμο την 5άρα..

6 νούμερα διαχειρίζομαι, στα 4 το έδωσε.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, kalitexnis_g said:

Με την παλιά κάρτα δεν υπήρχε καν η δυνατότητα του 5G και αυτός είναι και ο λόγος που την αλλάζουμε. Κατά τα άλλα.. ζήτα μία ενεργοποίηση για καλό κ για κακό..

Να σου πω την αληθεια δεν ειχα δοκιμασει να το βαλω στο 5g σημερα που δοκιμασα με την καινουργια καρτα με γυρναει στο 4+ 

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσα κ εγώ το 13800 για την ενεργοποίηση του 5G. Εξυπηρετήθηκα σε 35" όπου 33" ήταν η ταυτοποίηση και 2" η ενεργοποίηση.

Όλα οκ. Μαζί ενεργοποιήθηκε και το Volte.

Link to comment
Share on other sites

On 31/8/2022 at 9:10 ΜΜ, kalitexnis_g said:

3η ενεργοποίηση της unlimited προσφοράς με τα 5€ σήμερα. Μέσω app η πρώτη, με sms οι άλλες 2.

 

On 1/9/2022 at 6:40 ΠΜ, Don_VitoCorleone said:

Το έβαλα κι εγώ μέσω app 1 Αυγούστου και σήμερα με sms. Να είσαι καλά που το μοιράστηκες, δε θα το σκεφτόμουν να το δοκιμάσω. 

μπορείτε να μου θυμίσετε ποιό sms στέλνουμε και που; ας δοκιμάσω και εγώ....

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kalitexnis_g said:

UD στο 12410

δυστυχώς σε εμένα δεν συνεχίζει η διαδικασία και μου λέει ότι δεν υποστηρίζεται, δεν το έχω και απο την εφαρμογή οπότε δεν υπάρχει τρόπος για απεριόριστα data απο ότι καταλαβαίνω.....

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tempo said:

δυστυχώς σε εμένα δεν συνεχίζει η διαδικασία και μου λέει ότι δεν υποστηρίζεται, δεν το έχω και απο την εφαρμογή οπότε δεν υπάρχει τρόπος για απεριόριστα data απο ότι καταλαβαίνω.....

Είχες απεριόριστα σε δωράκι με 5€ τον Ιούνιο πχ;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Είχες απεριόριστα σε δωράκι με 5€ τον Ιούνιο πχ;

ναι, το χρησιμοποίησα το δωράκι και τώρα είπα μήπως με το sms ξαναπάρω απεριόριστα.

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Just now, tempo said:

ναι, το χρησιμοποίησα το δωράκι και τώρα είπα μήπως με το sms ξαναπάρω απεριόριστα.

Περίεργα μας τα λέει η Q ... Εγώ μετά το δωράκι το έκανα άλλες 2 φορές μέσω sms..

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kalitexnis_g said:

Περίεργα μας τα λέει η Q ... Εγώ μετά το δωράκι το έκανα άλλες 2 φορές μέσω sms..

Μήπως όταν το πήρες από το app (δωράκι) έδινε μόνο τα unlimited data και όταν έστειλες το παραπάνω sms έδινε επιπλέον και τα 1000΄ όλους; Μήπως παρότι η "ίδια" προσφορά με 5Ε, επειδή έδινε διαφορετικά (+1000΄όλους μετά από κάποιο διάστημα) μπόρεσες και μέσω app και μέσω sms? Ο σίγουρος τρόπος πολλαπλών ενεργοποιήσεων για "δωράκια" είναι να βρείτε σε ποιό sms στο 12410 αντιστοιχούν, και να το ενεργοποιείτε πολλαπλά, όσο ισχύει η προσφορά, ΜΟΝΟ μέσω sms.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pppe said:

Μήπως όταν το πήρες από το app (δωράκι) έδινε μόνο τα unlimited data και όταν έστειλες το παραπάνω sms έδινε επιπλέον και τα 1000΄ όλους; Μήπως παρότι η "ίδια" προσφορά με 5Ε, επειδή έδινε διαφορετικά (+1000΄όλους μετά από κάποιο διάστημα) μπόρεσες και μέσω app και μέσω sms? Ο σίγουρος τρόπος πολλαπλών ενεργοποιήσεων για "δωράκια" είναι να βρείτε σε ποιό sms στο 12410 αντιστοιχούν, και να το ενεργοποιείτε πολλαπλά, όσο ισχύει η προσφορά, ΜΟΝΟ μέσω sms.

Είχε αλλάξει ήδη και έδινε και το 1000ρικο όταν το πρωτοενεργοποίησα από το δωράκι. Μετά ενεργοποίησα με sms και μου έδωσε και πάλι το 1000ρικο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, 

Ξέρει κάποιος εάν ισχύει το πακέτο και για Ισλανδία? 

Το chat που μίλησα, αστείο, απάντησε πως βέβαια Ισχύει στην ΕΕ. Τους λέω,  η Ισλανδία, ΔΕΝ ανήκει στην ΕΕ😜. Και σαν απάντηση, μου στέλνει ένα κατεβατό χώρες και εκτός ΕΕ που έχει ισχύει το πακέτο. Όμως, στα ψιλά,, γράφει μόνο για ΕΕ. Γνωρίζει κάποιος, τι τελικά ισχύει? 

Ευχαριστώ, για την οποιαδήποτε πληροφορία! 

 

Screenshot_20220903_105229.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω ενα προβλημα, οποιος μπορει να βοηθήσει

Έχω νουμερο κιου, αλλα δεν ειναι στο ονομα μου και ούτε που ξέρω σε ποιανου όνομα είναι (καλώς, κακώς, δεν είναι αυτό το θέμα, γιατί το έχω τοσα χρόνια και είναι ταλαιπωρία να αλλάξω). Έλα όμως που στην κιου το έχουνε βρει και κάθε τόσο μου χρεώνουν ημερήσιο ιντερνετ, ενώ έχω πακέτο δεδομένων και όταν τους λέω στο τσατ ότι έχουν κάνει "λάθος", μου λένε ότι θέλουν ταυτοποίηση για να διορθώσουν το λάθος τους. ότι ναναι δηλαδή. ξέρει κανείς κάποιο τρόπο να ξεπεράσουμε αυτόν τον σκόπελο?

ευχαριστώ

unlock your soul

unlock your wifi

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αλλάζεις το apn λιγο πριν σου τελειώσουν τα mb ή φρόντιζε να έχεις mb αν δε δουλέψει αυτό με το apn

Link to comment
Share on other sites

Αφού γράφει ότι τον χρεώνουν daily ενώ έχει ΚΑΙ πακέτο δεδομένων!!

Πρώτη φορά το ακούω ΚΑΙ αυτό από την Wind!!!

Λύση κατά την εκτίμησή μου μόλις βάζει κάρτα 8Ε (και όχι παραπάνω) να ενεργοποιει το πακέτο προσφορά που έχει. Αν δεν έχει προσφορά να μην βάζει κάρτα γιατί θα του φάνε το υπολοιπο με daily.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, bbbb said:

Δοκίμασε να αλλάζεις το apn λιγο πριν σου τελειώσουν τα mb ή φρόντιζε να έχεις mb αν δε δουλέψει αυτό με το apn

αν πήγαινε για εμενα αυτο, εγραψα ότι είχα ενεργοποιημένο πακέτο δεδομένων και το αναλύω περισσότερο. Είχα ενεργοποιημένα τα απεριορίστα ντατα τα οποία έληγαν 4/9. Στις 3/9 βάζω λεφτά στην κάρτα ώστε πριν την λήξη του πακέτου να ξανααγόραζα τα απεριοριστα. Μάζι με τα λεφτά που έβαλα όμως μου έδωσαν και 1 γκίγκα. Οπότε 4/9 έληγαν τα απεριοριστα και μετά έτρεχε το 1 γκίγκα του δώρου. Έλα που όμως σήμερα, 5/9 και ενώ είχα 1 γκίγκα όπως προανέφερα, μου έρχεται μηνυμα οτι χρεώθηκα ημερήσιο ιντερνετ 2€, δηλαδή και εξαφανίστηκε το 1 γκίγκα χωρίς να έχω κανει σχεδόν τπτ από χρήση και παράλληλα με χρεωσαν και το 2ευρακι για ημερήσιο ιντερνετ.

unlock your soul

unlock your wifi

Link to comment
Share on other sites

Άγρας Έδεσσας 

 

IMG_20220905_181742.jpg

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αααα μόνο 1 φορά συνέβει αυτό; Τυχερός είσαι που διατηρείς αριθμό στη Wind. Μόνο 1 φορά: ΟΚ. Γιατί όπως το έγραψες αρχικά νόμισα ότι σου συμβαίνει διαρκώς και πρώτη φορά το ακούω ΚΑΙ αυτό!

Να ξέρεις ότι στη Wind δεν αφήνουμε τελευταία μέρα που λήγει πακέτο data για το επόμενο: Αν λήγει 5/9 πχ και δεν έχεις βάλει ως 4/9 πρωϊ, μάλλον θα χρεωθείς daily αν δεν έχεις κάνει ότι σου είπε ο bbbb από νύχτα 3/9.

Μια φορά μόνο ΟΚ Τυχερός είσαι για τη Wind : Κάνε ό,τι σου είπε ο bbbb αν δε κάνεις το αμέσως παραπάνω.

Πρώτη φορά σου συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Pppe said:

Αααα μόνο 1 φορά συνέβει αυτό; Τυχερός είσαι που διατηρείς αριθμό στη Wind. Μόνο 1 φορά: ΟΚ. Γιατί όπως το έγραψες αρχικά νόμισα ότι σου συμβαίνει διαρκώς και πρώτη φορά το ακούω ΚΑΙ αυτό!

Να ξέρεις ότι στη Wind δεν αφήνουμε τελευταία μέρα που λήγει πακέτο data για το επόμενο: Αν λήγει 5/9 πχ και δεν έχεις βάλει ως 4/9 πρωϊ, μάλλον θα χρεωθείς daily αν δεν έχεις κάνει ότι σου είπε ο bbbb από νύχτα 3/9.

Μια φορά μόνο ΟΚ Τυχερός είσαι για τη Wind : Κάνε ό,τι σου είπε ο bbbb αν δε κάνεις το αμέσως παραπάνω.

Πρώτη φορά σου συμβαίνει;

Ρε παιδιά το λέω ξεκάθαρα, είχα 1 γκίγκα με λήξη σε 15 μερες. Στις 4/9 εληγαν τα απεριοριστα, στις 3/9 εβαλα καρτα κ μου εδωσε το 1 γκιγκα δώρο μεχρι τις 18/9. Οπότε τελειώνοντας η 4/9 έληγαν τα απεριόριστα και από 5/9, σήμερα, έτρεχε το 1 γκίγκα. Κ ξάφνου, ενώ έχω 1 γκίγκα υπόλοιπο για 15 μέρες μ έρχεται το μνμ. Κ στο τσατ, ενώ εμμέσως πλην σαφώς η υπάλληλος αναγνώρισε την πατάτα, μου είπε οτι πρέπει να γίνει ταυτοποίηση για να μου πιστώσουν και τα ντάτα και τα χρήματα.

 

Γενικά επειδή διαχειρίζομαι 3 νούμερα κιου, το δίκο μου και των γονιών μου, μου εχουν τύχει πολλά ευτράπελα και με επιμονή και υπομονή έχω βγάλει άκρη, συν διαφορους τροπους που διαβάζω εδώ μέσα. Για αυτο και ρώτησα αν ξέρει κανείς κάποιο τρόπο να παρακάμψουμε τον σκόπελο της ταυτοποίησης 

unlock your soul

unlock your wifi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...