Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

28 minutes ago, lyricmyth said:

Μου το έκαναν. Απλά πέτυχα ανενημερωτη υπάλληλο στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση πελατών.IMG_20211119_215043.thumb.jpg.a7802bf713d87a590df5e85505a51418.jpg

Για να δούμε τώρα αν σου δίνουν το δώρο με κάτω από 12€. 

Link to comment
Share on other sites

Πατώντας στο link να διαβάσεις την ανακοίνωση στο site τους λέει The requested URL was rejected. Please consult with your administrator.

Απ'όσο θυμάμαι καταργούν και τα πακέτα των 6.9 ευρώ, το φθηνότερο θα είναι τώρα 8.5 ή κάτι τέτοιο. Σε κάποιες περιπτώσεις που δεν υπήρχε φτηνή προσωπική προσφορά ή countdown ομιλίας ήταν μια λύση για ηλικιωμένους που έχουν άγχος να έχουν χρόνο ομιλίας και ας χρησιμοποιούν ελάχιστο στο μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Με το q fee που το ακυρώνουμε

Το 1 γιγα με 10 ευρώ θα το χάσουμε αυτό ή μόνο τα άχρηστα 3000 λεπτά;

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, spiliot said:

Πατώντας στο link να διαβάσεις την ανακοίνωση στο site τους λέει The requested URL was rejected. Please consult with your administrator.

Απ'όσο θυμάμαι καταργούν και τα πακέτα των 6.9 ευρώ, το φθηνότερο θα είναι τώρα 8.5 ή κάτι τέτοιο. Σε κάποιες περιπτώσεις που δεν υπήρχε φτηνή προσωπική προσφορά ή countdown ομιλίας ήταν μια λύση για ηλικιωμένους που έχουν άγχος να έχουν χρόνο ομιλίας και ας χρησιμοποιούν ελάχιστο στο μήνα.

Οι ηλικιωμένοι δεν βάζουν καν πακέτα. Τρώνε την κάρτα σκέτη. Ας βάλουν την αυτόματη ανανέωση του Q star, η κάποιος συγγενής τους ας τους βάζει ένα countdown.

14 minutes ago, CoyoteD said:

Με το q fee που το ακυρώνουμε

Το 1 γιγα με 10 ευρώ θα το χάσουμε αυτό ή μόνο τα άχρηστα 3000 λεπτά;

Εννοείται ότι χάνονται όλα. Άχρηστα δεν είναι τα λεπτά. Στην δουλειά μου τα χρησιμοποιούμε για να μιλάμε το προσωπικό μεταξύ μας. Μην βιαζόμαστε να κάνουμε κινήσεις πανικού. Ας περιμένουμε να έρθει ο καιρός και θα αποφασίσουμε τότε. Τίποτα δεν θα αλλάξει επί της ουσίας πέρα από το διπλασιασμό των Q star.

15 ώρες πριν, akalos said:

σε λίγο κλείνω ένα χρόνο σε άλλη εταιρεία απόλυτα ευχαριστημένος σε βάθος χρόνου σε όλα,και αυτό το νούμερο θα φύγει μόλις βάλουν φραγή εισερχομένων στο δίμηνο,είναι το πρώτο μου νούμερο από αρχή της κινητής και πάντα ήταν και είναι ακόμα Q
λυπάμαι πραγματικά,σήμερα έμαθα ότι η Q δεν υποστηρίζει 5g

 

15 ώρες πριν, Mobileras said:

Και εγώ θα αφησω να λήξει το νουμερο μου. Εδώ και ενάμιση χρόνο μετέφερα επαφές και τράπεζες σε νουμερο άλλης εταιρίας και απλά το ανανέωσα πριν λιγους μήνες για συντήρηση, μήπως και βγάλει κάτι καλυτερο απο τον ανταγωνισμό. Από το κακό στο χειρότερο παει. Και σε τιμές και σε υπηρεσίες και όπως βλέπω δεν προκειται να ξεκολλήσει από της 3η θέση στην κάλυψη δικτύου. Πολυ κρίμα παντως... 

Καλό κατευόδιο. Να περνάτε καλά και να προσέχετε τις βροχές.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω. Εγω θελω να ανανεωνω την προσφορα με 10,40 που εχει 1500 λεπτα προς ολους και 1,5 γιγα. Ποσα χρηματα πρεπει να βαζω απο μηδενικο υπολοιπο για να καλυπτομαι; Τι αλλαζει;

Link to comment
Share on other sites

Όσο έχεις ενεργό το q fee, θα χρειάζεσαι 14€

Αν το απενεργοποιήσεις, 12€

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Ο διπλασιασμός των παροχών δεν είναι μέχρι 31/1? Μετά τι γίνεται προφανώς ή θα γυρίσουν στις παροχές που υπάρχουν σήμερα ή θα κάνουν κάθε μήνα ανακοίνωση για επέκταση της προσφοράς... Η κατάργηση των πακέτων των 6,9 δεν αποκλείει την εμφάνιση νέων πακέτων πάντως. Αν και πιστεύω βέβαια ότι θα ξεκινάνε από πιο ψηλά ίσως απο 8.5 αν βγουν...

Link to comment
Share on other sites

Το q fee (-1,70€, εκτός των 0,30€ μόλις φορτωθεί κάρτα) θα εφαρμόζεται και σε ανανέωση υπολοίπου ακόμα και 6€ , αν δεν ζητηθεί από την εξυπηρέτηση πελατών η κατάργησή του; Έχετε καταλάβει;

Δε βιάζομαι, καθώς με τελευταία 6€υρή μου τον 4/2021, έχω χρόνο ακόμη ως 8/2022 στο 16μηνο όπως μπορεί να γίνει με κατάλληλους χειρισμούς των 5€ που απομένουν μετά την αφαίρεση του τέλους 0,30€ από 6€υρη κάρτα με ενεργοποίηση πακέτων 3€ και 2€ με την αντίστοιχη παράταση υπολοίπου. Μην απομένουν μόνο 3€ μετά από 6€ κάρτα αν αφαιρούν το 1,7€ q fee και σε 6€υρη κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, pavlitakis1 said:

Οι ηλικιωμένοι δεν βάζουν καν πακέτα. Τρώνε την κάρτα σκέτη. Ας βάλουν την αυτόματη ανανέωση του Q star, η κάποιος συγγενής τους ας τους βάζει ένα countdown.

Αυτό που μιλάς τόσο απόλυτα εκτός του ότι δημιουργεί συνεχείς αντιπαραθέσεις άνευ ουσίας είναι και κουραστικό. Τουλάχιστον να διαβάζεις πρώτα τι γράφει ο άλλος πριν μπεις στο mode απάντησης "ισχύει μόνο αυτό που λέω εγώ".

Λέμε λοιπόν ότι όταν δεν υπάρχει countdown ομιλίας και πρέπει να τους βάλεις χρόνο γιατί αγχώνονται και δε θες να τους αφήσεις χωρίς για να μη φάνε την κάρτα σε μια κλήση, το λιγότερο πια θα είναι το 8.5 από το 6.9.

Πες μου τώρα να βάλω voip σε 80 χρονών ανθρώπους και θα με αναγκάσεις να φτιάξω meme με τον Batman που χαστουκίζει τον robin...

Link to comment
Share on other sites

 

On 20/11/2021 at 2:13 ΜΜ, spiliot said:
Αυτό που μιλάς τόσο απόλυτα εκτός του ότι δημιουργεί συνεχείς αντιπαραθέσεις άνευ ουσίας είναι και κουραστικό. Τουλάχιστον να διαβάζεις πρώτα τι γράφει ο άλλος πριν μπεις στο mode απάντησης "ισχύει μόνο αυτό που λέω εγώ".
Λέμε λοιπόν ότι όταν δεν υπάρχει countdown ομιλίας και πρέπει να τους βάλεις χρόνο γιατί αγχώνονται και δε θες να τους αφήσεις χωρίς για να μη φάνε την κάρτα σε μια κλήση, το λιγότερο πια θα είναι το 8.5 από το 6.9.
Πες μου τώρα να βάλω voip σε 80 χρονών ανθρώπους και θα με αναγκάσεις να φτιάξω meme με τον Batman που χαστουκίζει τον robin...

Φίλε μου, έχει 5 ημέρες την εβδομάδα καουντνταουν. Δηλαδή μόνο στις 23:59 το βράδυ που λήγει πρέπει να κάνεις ανανέωση? Δεν γίνεται να κάνεις την ανανέωση στους παππούδες που έχουν άγχος δυο-τρεις μέρες πιο πριν?

Δεν μπορείς να λες ότι δεν υπάρχει countdown και αναγκαστικά θα βάλεις το Q star με 8,5 ευρώ. Αφού είναι παππούδες και βάζουνε κάρτα από το περίπτερο αν τους κλείσεις και το κιούφι στα ίδια λεφτά θα είναι και με το auto δεν θα ασχολούνται πια με αυτό. Χαίρομαι που γνωρίζεις και το voip που σημαίνει αυτά που λέω τόσο καιρό έχουν πιάσει τόπο, αν όχι σε σένα σε άλλους φίλους εδώ μέσα. Και επίσης φίλε μου εδώ δεν κάνουμε φιλοσοφική συζήτηση για να είμαι απόλυτος ή διαλεκτικός, συζητάμε συγκεκριμένα θέματα που δεν έχουν διαφορετική αντιμετώπιση. Ελπίζω να βοήθησα.
Εγώ προσπαθώ απλά να δείξω ότι δεν έρχεται το τέλος του κόσμου.

On 20/11/2021 at 1:22 ΜΜ, sapore said:
Το q fee (-1,70€, εκτός των 0,30€ μόλις φορτωθεί κάρτα) θα εφαρμόζεται και σε ανανέωση υπολοίπου ακόμα και 6€ , αν δεν ζητηθεί από την εξυπηρέτηση πελατών η κατάργησή του; Έχετε καταλάβει;
Δε βιάζομαι, καθώς με τελευταία 6€υρή μου τον 4/2021, έχω χρόνο ακόμη ως 8/2022 στο 16μηνο όπως μπορεί να γίνει με κατάλληλους χειρισμούς των 5€ που απομένουν μετά την αφαίρεση του τέλους 0,30€ από 6€υρη κάρτα με ενεργοποίηση πακέτων 3€ και 2€ με την αντίστοιχη παράταση υπολοίπου. Μην απομένουν μόνο 3€ μετά από 6€ κάρτα αν αφαιρούν το 1,7€ q fee και σε 6€υρη κάρτα.

Φίλε το ξέρουμε ότι έχεις 15 κάρτες και δεν πληρώνεις τίποτα για να έχεις κινητή τηλεφωνία. Η ανακοίνωση της wind δεν έχει αλλάξει την ανακοίνωση του κιούφη και λέει ότι το δίνει μετά τα 12 ευρώ. Ποτέ το κιούφη δεν το έδινε κάτω από 12 ευρώ και δεν έχει αλλάξει τίποτα. Έχω ανεβάσει screenshot πιο πάνω. Επομένως σύμφωνα με τα μέχρι τώρα γεγονότα δεν έχει αλλάξει τίποτα με τη χριστουγεννιάτικη προσφορά. Εμείς θα συνεχίσουμε να βάζουμε 11 ευρώ να παίρνουμε τα δώρα και να αγοράζουμε countdown. Όσοι έχουν λεφτά ή κινούνται στο εξωτερικό θα βολευτούν άνετα με το διπλασιασμό του Q σταρ.

On 20/11/2021 at 1:12 ΜΜ, kmpatra said:
Ο διπλασιασμός των παροχών δεν είναι μέχρι 31/1? Μετά τι γίνεται προφανώς ή θα γυρίσουν στις παροχές που υπάρχουν σήμερα ή θα κάνουν κάθε μήνα ανακοίνωση για επέκταση της προσφοράς... Η κατάργηση των πακέτων των 6,9 δεν αποκλείει την εμφάνιση νέων πακέτων πάντως. Αν και πιστεύω βέβαια ότι θα ξεκινάνε από πιο ψηλά ίσως απο 8.5 αν βγουν...

Σωστή η σκέψη σου ότι πρόκειται περί χριστουγεννιάτικης προσφοράς. Όταν τελειώσει δεν πιστεύω ότι θα πειράξει τα countdown, την επέκταση του υπολοίπου και το χαράτσι, όπως δεν τα πείραξε τώρα. Οπότε εμείς οι φτωχοί θα συνεχίσουμε όπως είμαστε, χωρίς να αλλάξει τίποτα. Έχω όμως την εντύπωση ότι έχουν δει μεγάλη συμμετοχή στο Q star, γιατί το βάζουν και αυτόματα στις νέες συνδέσεις στα καταστήματα, οπότε μάλλον θα το συνεχίσουν ως μόνιμο πακέτο με το διπλασιασμό.

Αν μη τι άλλο ζωντάνεψε λίγο το forum.

ΥΠΌΨΙΝ ΌΤΙ ΌΛΑ ΟΣΑ ΈΧΩ ΓΡΆΨΕΙ ΙΣΧΎΟΥΝ ΜΈΧΡΙ ΑΥΤΉ ΤΗ ΣΤΙΓΜΉ. ΚΑΝΈΝΑΣ ΔΕΝ ΞΈΡΕΙ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΡΙΟ. 😆😆😆

 

Edited by XP130TD
αφαίρεση χαρακτηρισμών
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον @spiliot στο κομμάτι των ηλικιωμένων.
Όσα countdown offer κι αν εχει την εβδομάδα η Q, η πλειοψηφία των ηλικιωμένων (+ όσων δεν είναι τεχνολογικά εξοικειωμένοι)  δεν θα μπουν στην διαδικασία να το ψάξουν.
Πιο εύκολο τους είναι να βρουν κάποιον κοντά να τους κάνει την διαδικασία απο το να την κανουν μόνοι τους.
Κι επειδή δεν μπορείς να ενοχλείς κάποιον συνέχεια, τους βάζουν συνήθως τα πακέτα Q Star.

Επειδη εσυ κι εγώ έχουμε την άνεση κι ενδεχομένως να θεωρούμε αυτονόητη τη διαδικασία του ψαξίματος κ ενεργοποίησης των πιο οικονομικών πακέτων ΔΕΝ σημαίνει πως είναι εύκολο για όλους να το κάνουν.

Σχετικά με το Q-fee απ' όσο κατάλαβα, με τις νέες αλλαγές θα εφαρμόζεται σε κάθε ανανέωση, ανεξάρτητου ποσού και δεν θα αφορά μονον τις ανανεώσεις απο 12€ και άνω.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια . 

Αυτό που λέει η ανακοίνωση είναι  ότι ενώ μέχρι τώρα εφαρμόζετε στην πρώτη ανανέωση του μήνα, από ττις 17 Δεκεμβρίου θα εφαρμόζετε σε όλες τις ανανεώσεις που θα γίνουν εντός του μήνα. 

Δεν μιλάει για ποσό.

Επιπλέον από 17 Δεκεμβρίου 2021 το bonus ανανέωσης που χαρίζει 3000 λεπτά ομιλίας προς Q με κατανάλωση ανά δευτερόλεπτο για 30 ημέρες κατά την πρώτη ανανέωση του μήνα με τέλος διατήρησης bonus ανανέωσης αξίας 1,7€, θα εφαρμόζεται εφεξής σε κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας 

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites




Θα συμφωνήσω με τον @spiliot στο κομμάτι των ηλικιωμένων..
Κι επειδή δεν μπορείς να ενοχλείς κάποιον συνέχεια, τους βάζουν συνήθως τα πακέτα Q Star.
Επειδη εσυ κι εγώ έχουμε την άνεση κι ενδεχομένως να θεωρούμε αυτονόητη τη διαδικασία του ψαξίματος κ ενεργοποίησης των πιο οικονομικών πακέτων ΔΕΝ σημαίνει πως είναι εύκολο για όλους να το κάνουν.


Σωστά αυτά που λες, αλλά δεν γίνεται να κρίνουμε την αξία των πακέτων με βάση έναν ηλικιωμένο, που ζει μόνος του και έχει και άνοια και ταυτόχρονα δεν έχει ούτε συγγενείς. Αυτός απλώς χρησιμοποιεί την κάρτα σκέτη και παίρνει κάποιο τηλέφωνο αν έχει πρόβλημα το 166.
Η μεγάλη πλειοψηφία των πακέτων, όλων των εταιρειών, απευθύνεται σε αυτούς που έχουν smartphone και χρειάζονται δεδομένα, που μιλάνε με εφαρμογές τύπου viber και WhatsApp και κάνουν βιντεοκλήσεις κλπ.
Δεν λέω ίσως να έπρεπε να υπάρχει ένα φθηνό πακέτο με λίγη ομιλία για παλιά τηλέφωνα για τέτοιες καταστάσεις, σε όλες τις εταιρείες.
Αυτό όμως είναι άλλο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vasileios said:

Δεν μιλάει για ποσό.

Επιπλέον από 17 Δεκεμβρίου 2021 το bonus ανανέωσης που χαρίζει 3000 λεπτά ομιλίας προς Q με κατανάλωση ανά δευτερόλεπτο για 30 ημέρες κατά την πρώτη ανανέωση του μήνα με τέλος διατήρησης bonus ανανέωσης αξίας 1,7€, θα εφαρμόζεται εφεξής σε κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας 

Επειδή δεν μιλάει για ποσό ... μήπως το επέκτειναν για όλα τα ποσά;

4 minutes ago, pavlitakis1 said:

Σωστά αυτά που λες, αλλά δεν γίνεται να κρίνουμε την αξία των πακέτων με βάση έναν ηλικιωμένο, που ζει μόνος του και έχει και άνοια και ταυτόχρονα δεν έχει ούτε συγγενείς. Αυτός απλώς χρησιμοποιεί την κάρτα σκέτη και παίρνει κάποιο τηλέφωνο αν έχει πρόβλημα το 166.
Η μεγάλη πλειοψηφία των πακέτων, όλων των εταιρειών, απευθύνεται σε αυτούς που έχουν smartphone και χρειάζονται δεδομένα, που μιλάνε με εφαρμογές τύπου viber και WhatsApp και κάνουν βιντεοκλήσεις κλπ.
Δεν λέω ίσως να έπρεπε να υπάρχει ένα φθηνό πακέτο με λίγη ομιλία για παλιά τηλέφωνα για τέτοιες καταστάσεις σε όλες τις εταιρείες.
Αυτό όμως είναι άλλο θέμα.

 

Μην το απλουστεύεις.
Πχ οι δικοί μου ούτε έχουν άνοια, ούτε ζουν μόνοι.
Τους έχω δείξει την διαδικασία πολλές φορές, κι ενώ την θεωρώ υπερ-απλή, εκείνοι απλά δεν το μαθαίνουν.
Αρκετές φορές έχουν φάει την κάρτα τους επειδή δεν με έβρισκαν να τους ενεργοποιήσω πακέτο.
Γι αυτό κι εγώ τους έβαλα το Q Star με rollback κι έκτοτε ούτε παράπονα ούτε μηδενικά υπόλοιπα στην κάρτα.

Και φυσικά δεν κρινουμε πακέτα.
Καμία εταιρία δεν μπορεί να καλύψει τις ανάγκες όλων των πελατών με τα πακέτα της, γιατί κάθε πελάτης έχει διαφορετικές συνήθειες. 

Edited by filippos

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites



Μην το απλουστεύεις.
Πχ οι δικοί μου ούτε έχουν άνοια, ούτε ζουν μόνοι.
Τους έχω δείξει την διαδικασία πολλές φορές, κι ενώ την θεωρώ υπερ-απλή, εκείνοι απλά δεν το μαθαίνουν.
Αρκετές φορές έχουν φάει την κάρτα τους επειδή δεν με έβρισκαν να τους ενεργοποιήσω πακέτο.
Γι αυτό κι εγώ τους έβαλα το Q Star με rollback κι έκτοτε ούτε παράπονα ούτε μηδενικά υπόλοιπα στην κάρτα.
Και φυσικά δεν κρινουμε πακέτα.
Καμία εταιρία δεν μπορεί να καλύψει τις ανάγκες όλων των πελατών με τα πακέτα της, γιατί κάθε πελάτης έχει διαφορετικές συνήθειες. 


Νομίζω ότι δεν είναι θέμα μία υπενθύμιση 3-4 μέρες πρίν την λήξη ώστε να τους βάλεις ένα πακέτο καουντνταουν με τα μισά λεφτά όπως βάζουμε και στα δικά μας αν είμαστε Q.
Δεν λέγεται απλούστευση αυτό. Σε όλους μπορείς να γίνει αυτό.
Το θέμα είναι ότι θεωρείται αρνητικό σημείο στη μεταβολή που έκανε τα πακέτα, η αδυναμία των ηλικιωμένων να αντιληφθούν και τεχνολογία.
Όσο για το κιούφι μέχρι στιγμής δεν έχει αλλάξει τίποτα, χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ότι δεν ΘΑ αλλάξει τίποτα.5f0bacfdf5df4e443a309e4e4b4c2cc1.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μα γι'αυτό μιλάμε: Αν κατάλαβε κανείς τι ΘΑ ισχύει με το νέο έτος 2022.

ΘΑ δείξει, βέβαια, καθώς 17/12/2021 πέφτει Παρασκευή και μην περιμένουμε αμέσως να φανεί το τι ΘΑ ισχύει:
Από Δευτέρα 20/12/2021 και ΑΝ.....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως την καταγγελία θα την φάνε στο τέλος

Θα τους πούμε... Βάζω λεφτά και μου τα τρώς

και θέλεις 0.25 για να μη μου τα φάς

Οχι ρε φίλε... βάλε ένα tab στο app να πατήσω το κουμπάκι.

Ακου να σε παρω τηλεφωνο.... 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Πάντως την καταγγελία θα την φάνε στο τέλος
Θα τους πούμε... Βάζω λεφτά και μου τα τρώς
και θέλεις 0.25 για να μη μου τα φάς
Οχι ρε φίλε... βάλε ένα tab στο app να πατήσω το κουμπάκι.
Ακου να σε παρω τηλεφωνο.... 
Μπορείς να στείλεις στο τσατ υποθέτω ή στην φόρμα στην ιστοσελίδα της γουιντ.
Τώρα επί της ουσίας, αφού είσαι ενημερωμένος γιατί συγχιζεσαι? Βάζεις κάθε μήνα πάνω από 11€ και σε χαλάει το μπόνους? Που τα χαλάς τόσα λεφτά?
Εκτός αν θέλεις να βάλεις 50€ ώστε να αποφεύγεις το 0,30€ της ανανέωσης. Αν είναι έτσι συμφωνώ. Θα το κάνω κι εγώ αν συνεχιστεί και του χρόνου. Για την ώρα τα δώρα είναι καλοδεχούμενα.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς:

"Επιπλέον από 17 Δεκεμβρίου 2021 το bonus ανανέωσης που χαρίζει..... με τέλος διατήρησης bonus ανανέωσης αξίας 1,7€,..... Οι συνδρομητές έχουν δυνατότητα αίτησης απενεργοποίησης του Bonus, κατόπιν σχετικού αιτήματος καλώντας στο 13800 - τμήμα εξυπηρέτησης πελατών (χρέωση 0,25€/κλήση)."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μεσο φιμπι μπήκα και γω στη διαδικασία να ζητήσω την κατάργηση του 1,70. Για να μης σας κουράζω αφού ελεξε το ζήτημα μου, μου απάντησε αυτό: Η χρέωση του 1,70€ αφορά το τέλος διατήρησης των bonus σου κατά την ανανέωση, το οποίο σας προσφέρει 1500’ προς Q. Η προσφορά αυτή εφαρμόζεται για όλους τους συνδρομητές Q και παρέχει τη διατήρηση του bonus ανανέωσης. Το ΚΙΟΥ ΦΙ αφαιρείται στις ανανεώσεις από 12€ κ άνω. Εάν δεν επιθυμείτε να χρεώνεστε το ΚΙΟΥ ΦΙ, έχετε τη δυνατότητα να μεταβείτε στο MyQ app ή MyQ.gr ώστε να πραγματοποιήσετε ανανέωση 10€ με χρήση της κάρτας σου ή με χρήση PayPal. Δεν υπάρχει δυνατότητα ακύρωσης του πακέτου και προκειμένου να σας γίνει πίστωση στα πλαίσια εξυπηρέτησης του συγκεκριμένου ποσού . Εφόσον το επιθυμείτε στα πλαίσια καλής συνεργασίας μπορούμε για αυτή τη φορα να σας πιστώσουμε το 1,70 ευρώ .

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, manosn2 said:

Καλησπέρα παιδιά, μεσο φιμπι μπήκα και γω στη διαδικασία να ζητήσω την κατάργηση του 1,70. Για να μης σας κουράζω αφού ελεξε το ζήτημα μου, μου απάντησε αυτό: Η χρέωση του 1,70€ αφορά το τέλος διατήρησης των bonus σου κατά την ανανέωση, το οποίο σας προσφέρει 1500’ προς Q. Η προσφορά αυτή εφαρμόζεται για όλους τους συνδρομητές Q και παρέχει τη διατήρηση του bonus ανανέωσης. Το ΚΙΟΥ ΦΙ αφαιρείται στις ανανεώσεις από 12€ κ άνω. Εάν δεν επιθυμείτε να χρεώνεστε το ΚΙΟΥ ΦΙ, έχετε τη δυνατότητα να μεταβείτε στο MyQ app ή MyQ.gr ώστε να πραγματοποιήσετε ανανέωση 10€ με χρήση της κάρτας σου ή με χρήση PayPal. Δεν υπάρχει δυνατότητα ακύρωσης του πακέτου και προκειμένου να σας γίνει πίστωση στα πλαίσια εξυπηρέτησης του συγκεκριμένου ποσού . Εφόσον το επιθυμείτε στα πλαίσια καλής συνεργασίας μπορούμε για αυτή τη φορα να σας πιστώσουμε το 1,70 ευρώ .

Η Wind στην επίσημη ανακοίνωση γράφει αυτολεξεί

 "επιπλέον από 17 Δεκεμβρίου (....) Οι συνδρομητές έχουν δυνατότητα αίτησης απενεργοποίησης του Bonus, κατόπιν σχετικού αιτήματος καλώντας στο 13800 - τμήμα εξυπηρέτησης πελατών (χρέωση 0,25€/κλήση)." 

 

Ήμουν τόσο σίγουρη πως στην εξυπηρέτηση πελατών  θα μας λένε αντί άλλων. Αν τώρα δεν μπορούμε να το απενεργοποιήσουμε ( που αμφιβάλλω) ,θα μπορούμε από 17 Δεκεμβρίου. Αυτό γιατί δεν στο ανέφερε;

 

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, neutral said:

Η Wind στην επίσημη ανακοίνωση γράφει αυτολεξεί

 "επιπλέον από 17 Δεκεμβρίου (....) Οι συνδρομητές έχουν δυνατότητα αίτησης απενεργοποίησης του Bonus, κατόπιν σχετικού αιτήματος καλώντας στο 13800 - τμήμα εξυπηρέτησης πελατών (χρέωση 0,25€/κλήση)." 

 

Ήμουν τόσο σίγουρη πως στην εξυπηρέτηση πελατών  θα μας λένε αντί άλλων. Αν τώρα δεν μπορούμε να το απενεργοποιήσουμε ( που αμφιβάλλω) ,θα μπορούμε από 17 Δεκεμβρίου. Αυτό γιατί δεν στο ανέφερε;

 

Εμενα δεν ειναι ο βασικος μου αριθμος, απλα τον κραταω γιατι τον εχω απ το 2002. Βαζω κανενα 6ευρακι που και που. Αλλα δε με χαλαει να βαλω πανω απο 10 αρκει να μη μου τρωει τζαμπα σε κατι που δε χρησιμοποιησω το 1,70.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, manosn2 said:

 Εφόσον το επιθυμείτε στα πλαίσια καλής συνεργασίας μπορούμε για αυτή τη φορα να σας πιστώσουμε το 1,70 ευρώ .

Είμαι σίγουρος ότι δεν έχεις χρεωθεί πρόσφατα κανένα 1,7€. Αυτό κατάλαβαν!!!

Botιά σου "απάντησε"; Ή Botάνθρωποι;

Απερίγραπτη Wind "Η βάρδια να βγει. Δε χρειάζεται να είμαστε ενημερωμένοι για τίποτα".

Αλίμονο στα 300€ μηνιάτικο των υπαλλήλων: Κι αυτό συνεχίζεται και με τη νέα διοίκηση, προς όσους περίμεναν "κάποια αλλαγή"...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...