Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

27 minutes ago, azuli said:

δεν ειδοποιουσαν ποτε

Γινεται αυτο στις αλλες εταιριες?Πως, ξερεις?

Εχω 2 νουμερα cosmote αλλα δεν το εχω ακουσει αυτο

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/new_my_internet.html

https://www.insomnia.gr/forums/topic/743094-επιτέλους-vodafone-my-data-control/

Link to comment
Share on other sites

Δεν συνδέεται με τίποτα με το frog,

Βγάζει μια μωβ σελίδα χωρίς να γράφει κάτι της cosmote αλλά δεν συνδέεται και δεν ρωτάει κάτι, όποτε δεν σε χρεώνει άσκοπα με το έτσι θέλω, και αφού δεν συνδέεται το ψιλιαζεσαι ότι κάτι τρέχει με τα δεδομένα και το ψάχνεις παραπέρα 

Edited by arxioannis
Link to comment
Share on other sites

Ειναι το cosmote myinternet που αναφέρθηκε πριν. Η νοβα ποτέ δεν είχε κάτι τέτοιο.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα γίνεται αυτό με τα 2Ε? Παλαιότερα ήταν 1Ε.

Το κάνανε στον πατέρα μου μέχρι που πήγε από το κατάστημα και με τηλέφωνα και κόντρα τηλ στα κεντρικά για να του το κόψουνε και είναι μόνο με wifi.

Ότι ναναι καταστάσεις...

(Σημ. έχει f2go)

Τις προάλλες που κοιτούσα αυτό το θέμα , είδα ότι είχε παλιά ημερομηνία και σκέφτηκα ότι θα το σταμάτησαν επιτέλους. Αλλά δεν

On 12/2/2024 at 12:10 ΜΜ, GiannisSo said:

θελα να ρωτησω αν στο iphone SE πρωτης γενιας υπαρχει η δυνατοτητα για VoLTE / VoWifi με καρτοκινητη Q.

Επειδή τυχαίνει να το έχω αυτό το τηλ, έκανα όλη τη διαδικασία και βλέπω ότι δεν ενεργοποιήθηκε το  VoWifi με F2go, μακάρι να γίνεται με Q αλλά θεωρείται ως υποδεέστερη σε σχέση με το F2GO.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, arxioannis said:

Έχω 2 κάρτες στο τηλ.

Frog και Q

Κάτσε να ανοίξω δεδομένα με frog να δω τι θα γίνει και ενημερώνω 

 

8 ώρες πριν, azuli said:

δεν ειδοποιουσαν ποτε

Γινεται αυτο στις αλλες εταιριες?Πως, ξερεις?

Εχω 2 νουμερα cosmote αλλα δεν το εχω ακουσει αυτο

Ναι γίνεται. Η cosmote την έχει την δικλείδα ενεργοποιημένη by default. Αν θες την απενεργοποιείς. 
Ακριβή εταιρεία αλλά σοβαρή! Κάνει business με κανόνες και ηθική του συστήματος (του καπιταλισμού που έχουμε).
Πληροφορίες εδώ:
https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/new_my_internet.html

Και η Vodafone το έχει. Δεν θυμάμαι όμως τώρα περισσότερες λεπτομέρειες.

@arxioannis Πάρε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελάτών της ΝΟVΑ  και γκρίνιαξε για το 2 ευρώ. Συχνά το δίνουν πίσω. Επίσης μπορείς να γράψεις το παράπονο σου στην φόρμα επικοινωνίας στην ιστοσελίδα της εταιρείας.

ΥΓ. Γενικά μην εμπιστεύεσαι αυτά που σου λένε οι υπάλληλοι στα κατασήματα των εταιρειών, ΕΙΔΙΚΑ της NOVA!
Οι επόμενοι σε αναξιοπιστία είναι στα κατασήματα Γερμανός. Κι εκεί έχουν αναφερθεί πολλές περιπτώσεις παραπλάνησης, αν και εγώ που πάω και ζητάω κάτι συγκεκριμένο και με ύφος ότι ξέρω ακριβώς τι θέλω δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Καταλάβαίνουν ότι έχουν απέναντι τους κάποιον που ξέρει τι παίζει. Στην NOVA δεν πιάνει αυτό οι περισσότεροι υπάλληλοι/υπεύθυνοι θα σου πούνε το ποιηματάκι κουταμάρα που τους έχουν πει να λένε για να πουλήσουν κάτι παραπάνω. Τις περισσότερες φορές πιάνει και ο πελάτης νομίζει ότι πράγματι δεν έχει αλλη εναλλακτική.
 

Link to comment
Share on other sites

Πετάω για Γερμανία.

Τα MB από το countdown ή από τις "Προσφορές μόνο για σένα" ισχύουν στο εξωτερικό χωρίς έξτρα χρέωση;

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, barca10 said:

Πετάω για Γερμανία.

Τα MB από το countdown ή από τις "Προσφορές μόνο για σένα" ισχύουν στο εξωτερικό χωρίς έξτρα χρέωση;

Ότι είναι από countdown σίγουρα ΔΕΝ ισχυεί σε περιαγωγή.
Νομίζω ότι ούτε οι προσωπικες προσφορές ισχύουν αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, opmgls said:

Ότι είναι από countdown σίγουρα ΔΕΝ ισχυεί σε περιαγωγή.
Νομίζω ότι ούτε οι προσωπικες προσφορές ισχύουν αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Διαβάζοντας τους όρους επιβεβαιώνω και τα 2.

Link to comment
Share on other sites

Εφυγα,εκανα online αιτηση για frog,πηρε 20-25 μερες γιατι μενω και επαρχια.Χρειαστηκε μια φωτοτυπια ταυτοτητας και 13€ για καρτα που θα βαλεις,με την οποια περνας χαλαρα 3 μηνες με προγραμματα και δωρα που δινει στους πρωτους μηνες.Για μενα που εχω ενα αριθμο και δεν κανω πολλα τηλεφωνηματα και θελω 5-10 giga για οταν ειμαι εξω ειναι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ekatonenteka said:

Εφυγα,εκανα online αιτηση για frog,πηρε 20-25 μερες γιατι μενω και επαρχια.Χρειαστηκε μια φωτοτυπια ταυτοτητας και 13€ για καρτα που θα βαλεις,με την οποια περνας χαλαρα 3 μηνες με προγραμματα και δωρα που δινει στους πρωτους μηνες.Για μενα που εχω ενα αριθμο και δεν κανω πολλα τηλεφωνηματα και θελω 5-10 giga για οταν ειμαι εξω ειναι μια χαρα.

Δεν περνάς χαλαρά τρεις μήνες με αυτά τα λεφτα. 15Ε έβαλα και έχω υπόλοιπο 3, 89.  Με 12Ε πήρα τα 26 γιγα και 200'.

Ή θα έχεις ιντερνετ ή ομιλία

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hercoulis said:

Δεν περνάς χαλαρά τρεις μήνες με αυτά τα λεφτα.

Αυτό ακριβώς πήγα να γράψω.

Link to comment
Share on other sites

Η νέα σύνδεση ίσως και να περνάει.Αν οι απαιτήσεις είναι λίγες,τα 60'+60' και το ίντερνετ μπόνους ανανέωσης,και το πακέτο mb με τα 5,30 για 25 μέρες σου βγάζει 3 μήνες. Μετά τον 1ο χρόνο δεν θα βγαίνει.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Εχω 120 λεπτα για καθε μηνα επι 12 μηνες,προσφορα 1 γιγα απο τη 13 ευρη καρτα που μου δωσανε μαζι με την νεα συνδεση,προσφορα ενεργοποιησης 25 γιγα και 200 λεπτα για εθνικα δυκτια και νομιζω αυτο θα ειναι για καθε μηνα για τους 3 πρωτους μηνες,600 προς φρογ για ενα μηνα τα οποια μαλλον μου ειναι αχρηστα,και μου μενουν και 12,07€(εβαλα τη 13€ καρτα).Δεν ξερω πως θα ειναι τα πραγματα σε ενα χρονο,το θεμα ειναι οτι για τις αναγκες μου θα εχω ξοδεψει λιγοτερα αυτο το χρονο,απο οτι οταν ειμουνα στην Q.Σκεφτομαι να βαζω λεφτα με payeasy να εχω extra,με 13€ το διμηνο(ισως και παραπανω) ειμαι σουπερ.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ekatonenteka said:

προσφορα ενεργοποιησης 25 γιγα και 200 λεπτα για εθνικα δυκτια και νομιζω αυτο θα ειναι για καθε μηνα για τους 3 πρωτους μηνε

Αυτό το πακέτο που περιγράφεις, είναι με χρέωση 10€, όχι δωρεάν

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, sou_d said:

Αυτό το πακέτο που περιγράφεις, είναι με χρέωση 10€, όχι δωρεάν

οχι ειναι δωρεαν,ειναι προσφορα ενεργοποιησης για νεους δεν ξερω αν υσχιει ακομα για καποιον που θελει να παει.επιπλεον η frog δεν σε χρεωνει αυτοματα αν τελειωσουν τα giga σου και εχει και ενα ωραιο μια φορα το μηνα μπορεις να ενεργοποιησεις εντελως δωρεαν δυο ωρες ιντερνετ το οποιο βολεβει αν θελεις να δειξεις ας πουμε την ταυτοτητα σου στο gov wallet σε μια υπηρεσια.για μενα προς το παρον ειναι +++ η frog,τωρα ο καθενας,οπου τον βολευει.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, ekatonenteka said:

οχι ειναι δωρεαν,ειναι προσφορα ενεργοποιησης για νεους δεν ξερω αν υσχιει ακομα για καποιον που θελει να παει.επιπλεον η frog δεν σε χρεωνει αυτοματα αν τελειωσουν τα giga σου και εχει και ενα ωραιο μια φορα το μηνα μπορεις να ενεργοποιησεις εντελως δωρεαν δυο ωρες ιντερνετ το οποιο βολεβει αν θελεις να δειξεις ας πουμε την ταυτοτητα σου στο gov wallet σε μια υπηρεσια.για μενα προς το παρον ειναι +++ η frog,τωρα ο καθενας,οπου τον βολευει.

Φίλε μου στο μήνυμα που σου έχει έρθει γράφει super προσφορά. Όχι δώρο. Το δώρο το γράφει παρακάτω.  Η προσφορά είναι οτι παίρνεις τοοοσο πολλά Gb και 200 λεπτά ομιλίας με την χρήση των 12 ευρώ που βάζεις. Γενικά καλά θα είσαι και το payzy καλή φάση.

Screenshot_20240302-235808-150.thumb.png.9456bb11e40c882fc0b1a177f9a2ecaa.png

Edited by opmgls
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, ekatonenteka said:

ειναι δωρεαν λεμεεε

Screenshot_2024-03-03-14-14-16-364.jpg

Screenshot_2024-03-03-14-14-31-718.jpg

Γιατί δεν το ενεργοποιείς να δούμε τι ισχύει;; Είμαστε off topic ομως..

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Το δευτερο μενου βγαινει αφου πατησω το δωρεαν extras μονο για σενα.Ενεργοποιησα ενα αλλο δωρεαν κλησεις για frog και ηταν δωρεαν.θα ξοδεψω πρωτα τα ευρω και θα το βαλω το 3ο μηνα.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, alexpef said:

Ρε παιδια τι δουλεια εχει η frog εδω στο τοπικ της Q ;

Πραγματικά όμως...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

εχετε δικιο,το ξεχασα.οποιος αλλος εχει αποριες σε προσωπικο μηνυμα παρακαλω.με συγχωρειτε.τελευταια φορα αλλωστε γιατι αλλαξα πλεον.

Link to comment
Share on other sites

https://www.myq.gr/gr/paketa/countdown/?fbclid=IwAR2L1yg7G3Bt398BRoNCmT2WRj65fDtIsD0BiOouh_02x6W8hLf58N3cvqU&d=null

Τρέξτε χωριανοί!!! Countdown διάρκειας 30 ημερών!!!

Λέτε να επιστρέψουμε στα παλιά καλά της Q τώρα πριν αλλάξει χέρια;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, kalitexnis_g said:

https://www.myq.gr/gr/paketa/countdown/?fbclid=IwAR2L1yg7G3Bt398BRoNCmT2WRj65fDtIsD0BiOouh_02x6W8hLf58N3cvqU&d=null

Τρέξτε χωριανοί!!! Countdown διάρκειας 30 ημερών!!!

Λέτε να επιστρέψουμε στα παλιά καλά της Q τώρα πριν αλλάξει χέρια;;

Εαν αρχίσει να δίνει 30ημερα και σε καουνταουν ομιλιας, τότε βλέπουμε. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kalitexnis_g said:

https://www.myq.gr/gr/paketa/countdown/?fbclid=IwAR2L1yg7G3Bt398BRoNCmT2WRj65fDtIsD0BiOouh_02x6W8hLf58N3cvqU&d=null

Τρέξτε χωριανοί!!! Countdown διάρκειας 30 ημερών!!!

Λέτε να επιστρέψουμε στα παλιά καλά της Q τώρα πριν αλλάξει χέρια;;

Είχε δώσει ατις 8/1/24 2,5 GB με 4,5€ για 30 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...