Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 ώρες πριν, keysmith said:

υπάρχει όμως online. Τα καταστήματα μπορεί να έχουν κέρδος να προωθούν f2g. Και παλιά το έκαναν που η Q ήταν "καλύτερη" εμφανώς του f2g. Το έχω δει με τα μάτια μου. Εμενα να μου δίνει κάρτα αλλαγής SIM και την άλλη που μπηκε και ζητησε καρτοκινητό ούτε της ανέφερε την Q ενώ είχε δεκάδες νέους αριθμούς μπροστά μου. 

Ναι έχει καιρό που δεν διαφημίζεται η q τελευταία διαφημηση ήταν με τον γάιδαρο το 2016

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Redmi Note 10 5G και έχω θέμα με το 5G.

Πήγα σε κατάστημα να ρωτήσω γιατί και μου είπαν να πάρω στο 13700 να το ενεργοποιήσουν. Πήρα, υποτίθεται έκανε κάτι και ενεργοποιήθηκε όμως σήμα 5G γιοκ. Έχω όλες τις επιλογές για 5G ενεργοποιημένες και το έχω δοκιμάσει σε μέρη που όλοι οι άλλοι είχαν σήμα κανονικά (από άλλες εταιρείες, δεν βρήκα κάποιον με Q)

Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να κάνω;

Κι όταν θα πάω στον τρελογιατρό...

...θα τον τρελάνω και αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, blackmore said:

Έχω το Redmi Note 10 5G και έχω θέμα με το 5G.

Πήγα σε κατάστημα να ρωτήσω γιατί και μου είπαν να πάρω στο 13700 να το ενεργοποιήσουν. Πήρα, υποτίθεται έκανε κάτι και ενεργοποιήθηκε όμως σήμα 5G γιοκ. Έχω όλες τις επιλογές για 5G ενεργοποιημένες και το έχω δοκιμάσει σε μέρη που όλοι οι άλλοι είχαν σήμα κανονικά (από άλλες εταιρείες, δεν βρήκα κάποιον με Q)

Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να κάνω;

Σίγουρα δεν έχεις την παλιά κάρτα σιμ με το roaming ε;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kalitexnis_g said:

Σίγουρα δεν έχεις την παλιά κάρτα σιμ με το roaming ε;

Θες να μου πεις ότι υπάρχει καινούργια που δεν θέλει roaming; 😂😂

Εντωμεταξύ έχω ρωτήσει 2 φορές σε κατάστημα αν πρέπει να κάνω κάτι τώρα που πήρα κινητό με 5G. Την πρώτη φορά μου είπαν τίποτα, μετά από 6-7 μήνες που σκέφτηκα να ξαναπάω μου είπαν αυτό με την ενεργοποίηση.

Ξέρεις  μήπως ποια είναι η διαδικασία; Πάω απλά σε κατάστημα και τους λέω θέλω την καινούργια;

Κι όταν θα πάω στον τρελογιατρό...

...θα τον τρελάνω και αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, blackmore said:

Θες να μου πεις ότι υπάρχει καινούργια που δεν θέλει roaming; 😂😂

Εντωμεταξύ έχω ρωτήσει 2 φορές σε κατάστημα αν πρέπει να κάνω κάτι τώρα που πήρα κινητό με 5G. Την πρώτη φορά μου είπαν τίποτα, μετά από 6-7 μήνες που σκέφτηκα να ξαναπάω μου είπαν αυτό με την ενεργοποίηση.

Ξέρεις  μήπως ποια είναι η διαδικασία; Πάω απλά σε κατάστημα και τους λέω θέλω την καινούργια;

Ναι.. κάποια στιγμή στέλνανε και μυνήματα δωρεάν αλλαγής της σιμ. Οι νέες σιμ έχουν 5G και Volte. Επίσης δεν είναι μέσω roaming.

Άρα ξεκίνα να προσπαθήσεις να την αλλάξεις δωρεάν (είναι λίγο δύσκολη στο δωρεάν η Nova) και ΑΝ βρεις σιμ αντικατάστασης, άλλαξέ την. Αλλιώς δεν θα δουλέψει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Αν μεταπηδήσει κάποιος από τη νοβα στην Q, θα δικαιούται τα 23.5 gb με την ανανέωση άραγε?

https://www.myq.gr/gr/ela-stin-q/online-paraggelia/

Link to comment
Share on other sites

Αν υποθέσουμε (που μάλλον έτσι είναι) ότι αφορά τις online παραγγελίες, προφανώς όχι, διότι η αλλαγή από free2go σε q γίνεται μόνο σε κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gpapas640 said:

Ισχύει ακόμη το χαράτσι 0,30€ σε κάθε ανανέωση;

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

Ίσως και Δευτέρα - Τρίτη να εμφανιστούν. Κυριακάτικα λίγο δύσκολο αν δεν είναι πλήρως αυτοματοποιημένο αυτό το σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

Κ εμενα, λήγει αύριο και εξαφανιστηκαν τα 2 εικονίδια με τις προσφορές. 

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Τέλος οι προσωπικές προσφορές δλδ; Κι εμένα από χθες πάπαλα!!!

On 1/2/2024 at 12:50 ΜΜ, gpapas640 said:

Ισχύει ακόμη το χαράτσι 0,30€ σε κάθε ανανέωση;

Ναι.. στο νεο free2go μόνο δεν ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Τέλος οι προσωπικές προσφορές δλδ; Κι εμένα από χθες πάπαλα!!!

Ναι.. στο νεο free2go μόνο δεν ισχύει.

Σήμερα το πρωί, εμφανιζόταν σε εμένα. Τώρα τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είστε Q και έχουν εξαφανιστεί τα δωράκια δοκιμάστε να στείλετε σμσ να δούμε αν δουλεύει και αν είναι bug του συστήματος.

Επίσης πριν φύγετε αφήστε την κάρτα χωρίς λεφτά και αγοράστε μία eSIM που δίνει 1gb/0,90€ για έναν μήνα για όλη την Ευρώπη και Τουρκία (36 χώρες) και δουλέψτε με VoIP τις εξερχόμενες (0,005 €/1’) και δωρεάν σμσ με το smsbox.  Αν δεν έχει eSIM το κινητό σας, μπορεί να  αναβαθμιστεί, εύκολα, με κάποιο λογικό κόστος (12€) και αποκτά eSIM που μπορεί να χρησιμοποιηθεί όπου νομίζετε.

Οπότε με περίπου 20€ ανά έτος έχετε κινητή λειτουργική τηλεφωνία σε όλο τον κόσμο. 

Λύση δοκιμασμένη.

Όποιος θέλει μόνο με πμ γιατί δεν θέλω να μπλέξω με τρολς.😁
 

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιο απλός τρόπος για ντατα, χωρίς περιαγωγή όμως. Το cosmote mobile internet με κάρτα, κοστίζει 20€ και περιέχει 15 GB για 12 μήνες. Μόνο που κάθε χρόνο πρέπει να αγοράζεις νέα σιμ γιατί δεν υπάρχει η προσφορά για ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, powerup said:

Αλλη μια μερα χωρις ......... προσωπικες προσφορες 

και εγω θελω να βαλω κανα πακετο στους γονεις μου και θα αναγκαστω να βαλω απο τα μεγαλα που θα πανε και αχρηστα 😞

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, stathis123 said:

και εγω θελω να βαλω κανα πακετο στους γονεις μου και θα αναγκαστω να βαλω απο τα μεγαλα που θα πανε και αχρηστα 😞

Αν δεν χρησιμοποιούν δεδομένα υπάρχει πακέτο 150’ με 6,90€. Όταν καλώ 12200 μου το λέει στα πακέτα. 
Επισης ρώτησα στο chat τι γίνεται με τις προσφορές και μου απάντησε γενικές αερολογίες του στυλ είναι τυχαίες και τερμάτησε τη συνομιλία χωρίς να περιμένει να απαντήσω. 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να αναφέρω ότι ακόμα και αν το τηλέφωνο σας δεν είναι συμβατό με esim ούτε ανήκει στα μοντέλα που μπορούν να επαναπρογραμματίσουν την sim, αν ο επαναπρογραμματισμός γίνει σε συμβατό κινητό, τότε η κάρτα δουλεύει σε οποιαδηποτε συσκευή χωρίς πρόβλημα.

Το κόστος σε είναι 1gb/0,90€ με διάρκεια 1 μήνα σε 36 χώρες με αυτόματη ανανέωση που μπορεί να διακοπεί οποτεδήποτε. Η επαναπρογραμματιζόμενη σιμ κοστίζει 12€ και ψάχνω για φτηνότερη τιμή. 

Όποιος θέλει πληροφορίες π.μ. για να μην βγαίνουμε εκτός θέματος, σε συνέχεια αυτού του σχολίου. https://myphone.gr/forum/topic/38184/?do=findComment&comment=7246799

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2024 at 7:49 ΠΜ, powerup said:

Αλλη μια μερα χωρις ......... προσωπικες προσφορες 

Σίγουρα τέλος μόνιμες προσωπικές προσφορές.. θα δούμε αν θα βγαίνει καμιά πού και πού.. κρίμα πάντως θα μείνουν μόνο όσοι τηλεφωνούν στο εξωτερικό..

Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2023 at 3:36 ΜΜ, bill33 said:

 

 

5 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Σίγουρα τέλος μόνιμες προσωπικές προσφορές.. θα δούμε αν θα βγαίνει καμιά πού και πού.. κρίμα πάντως θα μείνουν μόνο όσοι τηλεφωνούν στο εξωτερικό..

Ποτε δεν ξερεις Ποιες ειναι η βουλες τις Q .Μπορει για λιγο καιρο να ξαποστενει (χωρις προσωπικες διαφορες ) και ξαν προς τη δοξα τραβα

Η ελπιδα πεθαινει τελευταια.

Edited by powerup
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...