Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

22 minutes ago, sapore said:

Είμαι σίγουρος ότι δεν έχεις χρεωθεί πρόσφατα κανένα 1,7€. Αυτό κατάλαβαν!!!

Botιά σου "απάντησε"; Ή Botάνθρωποι;

Απερίγραπτη Wind "Η βάρδια να βγει. Δε χρειάζεται να είμαστε ενημερωμένοι για τίποτα".

Αλίμονο στα 300€ μηνιάτικο των υπαλλήλων: Κι αυτό συνεχίζεται και με τη νέα διοίκηση, προς όσους περίμεναν "κάποια αλλαγή"...

Εγω παντως την βαθμολογησα με αριστα την κοπελα στην αξιολογηση μετα. 

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, pavlitakis1 said:

Μπορείς να στείλεις στο τσατ υποθέτω ή στην φόρμα στην ιστοσελίδα της γουιντ.
Τώρα επί της ουσίας, αφού είσαι ενημερωμένος γιατί συγχιζεσαι? Βάζεις κάθε μήνα πάνω από 11€ και σε χαλάει το μπόνους? Που τα χαλάς τόσα λεφτά? emoji38.pngemoji38.png
Εκτός αν θέλεις να βάλεις 50€ ώστε να αποφεύγεις το 0,30€ της ανανέωσης. Αν είναι έτσι συμφωνώ. Θα το κάνω κι εγώ αν συνεχιστεί και του χρόνου. Για την ώρα τα δώρα είναι καλοδεχούμενα.

Έχω 4 κινητά άλλων που τα τροφοδοτω εγώ. Γι'αυτό κοιτάω να ενημερωνομαι

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites



Εγω παντως την βαθμολογησα με αριστα την κοπελα στην αξιολογηση μετα. 


Σου είπε το μυστικό που ξέρουμε όλοι.

Πόσα είπαμε μένουν από τα 11 ευρώ καθαρά;


Γύρω στα 9,54. Αν θέλεις να βάλεις παραπάνω 2Χ11€ για να έχεις και κάβα για την επόμενη ανανέωση.

Είμαι σίγουρος ότι δεν έχεις χρεωθεί πρόσφατα κανένα 1,7€. Αυτό κατάλαβαν!!!
Botιά σου "απάντησε"; Ή Botάνθρωποι;
Απερίγραπτη Wind "Η βάρδια να βγει. Δε χρειάζεται να είμαστε ενημερωμένοι για τίποτα".
Αλίμονο στα 300€ μηνιάτικο των υπαλλήλων: Κι αυτό συνεχίζεται και με τη νέα διοίκηση, προς όσους περίμεναν "κάποια αλλαγή"...


Δεν νομίζω τέτοια σχόλια να βοηθάνε οποιονδήποτε. Μια χαρά είναι η εξυπηρέτηση πελατών. Εγώ στις ελάχιστες φορές που επικοινώνησα ήταν άψογη.
Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που στον   lyricmyth    το απενεργοποίησαν ενώ στον manosm2 δεν το απενεργοποίησαν ,  εγώ δεν θα χαρακτήριζα την εξυπηρέτηση "μια χαρά είναι "

 

 

 

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κρίνεις από ένα περιστατικό, γιατί στον manos2 έδωσαν και οδηγίες αποφυγής του. Επομένως δεν φαίνεται πρόθεση μη εξυπηρέτησης αλλά μάλλον αδυναμία λογισμικού ίσως. Το ότι ένας υπάλληλος δεν γνωρίζει τα πάντα, συμβαίνει συχνά και σε όλες τις περιπτώσεις γενικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έστειλα στην φόρμα, στο μεσεντζερ ούτε εγώ βρήκα άκρη, ούτε όταν τους πήρα τηλέφωνο. Έστειλα στην φόρμα και επέλεξα ΘΕΜΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ - ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ. https://www.wind.gr/gr/epikoinonia/forma-epikoinonias/

Link to comment
Share on other sites

εγω το έκανα μεσω του τσατ. στην αρχη μ ειπε οτι μπορω να το αποφυγω αν κανω ονλαιν ανανεωση μεχρι 12€, εστειλα την ανακοίνωση της γουιντ κ μ ειπε οτι μεσα σε 2 εργασιμες μερες θα εχει απενεργοποιηθει, όπως κ έγινε κ μ ηρθε κ μνμ στο κντ

unlock your soul

unlock your wifi

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, pavlitakis1 said:

Μπορείς να στείλεις στο τσατ υποθέτω ή στην φόρμα στην ιστοσελίδα της γουιντ.
Τώρα επί της ουσίας, αφού είσαι ενημερωμένος γιατί συγχιζεσαι? Βάζεις κάθε μήνα πάνω από 11€ και σε χαλάει το μπόνους? Που τα χαλάς τόσα λεφτά? emoji38.pngemoji38.png
Εκτός αν θέλεις να βάλεις 50€ ώστε να αποφεύγεις το 0,30€ της ανανέωσης. Αν είναι έτσι συμφωνώ. Θα το κάνω κι εγώ αν συνεχιστεί και του χρόνου. Για την ώρα τα δώρα είναι καλοδεχούμενα. 

Θα περιμένω κάνα μήνα για να δω πώς θα εξελιχθεί

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

ο καθενας μπορει να μιλαει περι της εξυπηρετησης με βαση την εμπειρια του. Υπάρχουν υπαλληλοι αψογοι, υπαρχουν υπάλληλοι ανενημέρωτοι, υπάρχει κι ένα σπασμένο τηλέφωνο στις συννενοήσεις τους. Είναι που θα πέσεις. Εχω μια βδομάδα που προσπαθώ να βγάλω άκρη για ενα κονέ. Δεν ολοκληρωνόταν αυτόματα, παρενέβη η εξυπηρέτηση και πήρε ο συμφορουμίτης τα γίγα του, εγώ το μόνο που πήρα είναι ένα sms ότι μου έβαλαν 12 γιγα, τα οποία είναι άφαντα. Επειδή σχεδόν πριν από ένα μήνα είχα πάρει και άλλα 12, μάλλον κάπου μπερδεύονται. Ο τελευταίος χτες μου είπε οτι μου το βάζουν σε δόσεις, έχοντας μπερδευτεί από ένα γίγα που πήρα από ανανέωση... για το Q FEE μου ζητησε screenshot της ανακοίνωσης και μου ειπε να τους ξαναενοχλήσω μετά την 1η Δεκέμβρη.... 10 συνεχόμενα χρόνια έχω το κινητό στην q, και ειχα κι αλλα 9 χρόνια το σταθερό. Με τα καλά και τα στραβά τους τόσα χρόνια να τα έχω συνηθίσει, έχω την εντύπωση ότι φέτος έχει χαθεί τελείως η μπάλα...έχουμε και το νέο μότο που το υπενθυμίζουν κάθε φορά " Μην ανησυχείτε - το προωθούμε" (δηλ. σας συνδέουμε με Κάιρο)

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, kmpatra said:
ο καθενας μπορει να μιλαει περι της εξυπηρετησης με βαση την εμπειρια του.

Όταν όμως 4 μιλάνε για σωστή εξυπηρέτηση και ένας μόνο για καθυστέρηση σε κάτι που θα εφαρμοστεί μετά από έναν μήνα, είναι άδικο να τσουβαλιαζουμε.

20 ώρες πριν, kmpatra said:
Εχω μια βδομάδα που προσπαθώ να βγάλω άκρη για ενα κονέ. Δεν ολοκληρωνόταν αυτόματα, παρενέβη η εξυπηρέτηση και πήρε ο συμφορουμίτης τα γίγα του

Όσο για το κονέ έχω κι εγώ μία κακή εμπειρία σαν την δική σου σε σύνολο 24 κονέ σε 3 χρόνια. Προφανώς κακό λογισμικό και όχι κακή εξυπηρέτηση.
Τώρα ψειριζουμε την μαϊμού, αγνοώντας τα πακέτα και προσπαθούμε να βρούμε κάτι να πούμε.
Ανεβάζω τα καουντνταουν τους τελευταίους 2 μήνες να δούμε τι γίνεται στην ουσία.

d577411a250c4dcde3e634c8f582389f.jpg

Edited by XP130TD
αφαίρεση χαρακτηρισμών
Link to comment
Share on other sites

μιλησα καθαρα για την δικη μου εμπειρια όσον αφορα την εξυπηρετηση μου τους τελευταιους μηνες. Δεν ξερω αν τσουβαλιασα κανεναν. Ειπα οτι υπαρχουν απ'ολα, ενημερωμενοι, ανενημερωτοι, και λαθος συννενοησεις. Δεν θυμαμαι να εχω γραψει εδω πολλες φορες τα τελευταια χρονια παραπονα για την εξυπηρετηση. Λεω απλά οτι εχω χαλαστει προσωπικα τελευταια. Αυτο δεν σημαινει οτι δεν εξυπηρετουνται αλλοι καλυτερα απο μενα. Τα πακετα και τα καουντνταουν δεν κολλανε με αυτο που εγραψα. Αλλο πραγμα η τιμολογηση της q και αλλο η εξυπηρετηση.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να καταλάβω που χρειάζεται η εξυπηρέτηση ώστε να καταφύγει κάποιος στην εξυπηρέτηση. Έχουμε μιλήσει εδώ σε λαμογιές των καταστημάτων αλλά με παράπονο στην σελίδα λύθηκαν τα προβλήματα.

Τώρα με το κιούφι μία χαρά εξυπηρετούνται όλοι, από ότι βλέπω και εκτός τηλεφώνου και χρέωσης.

Αναφέρω τα πακέτα για να ξεφύγουμε από την χωρίς νόημα γκρίνια. Μην τσιμπάμε.😆😁😆

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, pavlitakis1 said:


d577411a250c4dcde3e634c8f582389f.jpg

Προσπάθησα να βρω μια σειρά επανάληψης των ίδιων προσφορών σ' αυτό το διάστημα και το μόνο συμπέρασμα που βγαίνει είναι ότι μερικές προσφορές του ΣΕΠ επαναλαμβάνονται το ΝΟΕ, αλλά όχι με την ίδια σειρά.

Βγάζεις εσύ άλλο συμπέρασμα από αυτό ή άλλο μεγαλύτερο δείγμα που, ενδεχομένως, έχεις;

ΥΓ

Και συμπληρώνω ότι και το σημερινό είναι ίδιο με του ΣΕΠ, αλλά όχι στην ίδια σειρά. Δηλαδή επαναλαμβάνονται οι ίδιες προσφορές μετά από 2 μήνες, αλλά όχι με ην ίδια σειρά.

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει μοτίβο επανάληψης, ούτε στο είδος των παροχών κάθε countdown, ούτε στο χρόνο απόδοσης και τη διάρκεια ισχύος της ενεργοποίησης, αλλά ούτε και στο κόστος του πακέτου. Δε μπορείς να βασιστείς σε παρατηρήσεις προηγούμενων μηνών, εν ολίγοις, για να προγραμματίσεις τι και πώς. Η διαπίστωση που κάνεις αφορά ένα μήνα, δε σημαίνει ότι θα συνεχίσει να ισχύει. Κάποτε έδινε Τρίτη (data) Πέμπτη (λεπτά προς όλους) πχ για ένα διάστημα αλλά το συγκεκριμένο μοτίβο άλλαξε.

Δεδομένης και της αύξησης της τιμής του φθηνότερου πακέτου με τη νέα ανακοίνωση (υπερδιπλάσια από το κόστος του μεσου countdown), η μόνη οικονομική λύση (για να μη βρεθείς ποτέ "κρεμασμένος") είναι η ενεργοποίηση νέου πακέτου πριν λήξει το προηγούμενο . Βέβαια, αυτό συνεπάγεται μια de facto μείωση της διάρκειας του κάθε πακέτου.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να βρω μια σειρά επανάληψης των ίδιων προσφορών σ' αυτό το διάστημα και το μόνο συμπέρασμα που βγαίνει είναι ότι μερικές προσφορές του ΣΕΠ επαναλαμβάνονται το ΝΟΕ, αλλά όχι με την ίδια σειρά.
Βγάζεις εσύ άλλο συμπέρασμα από αυτό ή άλλο μεγαλύτερο δείγμα που, ενδεχομένως, έχεις;
ΥΓ
Και συμπληρώνω ότι και το σημερινό είναι ίδιο με του ΣΕΠ, αλλά όχι στην ίδια σειρά. Δηλαδή επαναλαμβάνονται οι ίδιες προσφορές μετά από 2 μήνες, αλλά όχι με ην ίδια σειρά.
Ακριβώς οι ίδιες δεν γίνεται αλλά υπάρχει μία λογική στις ημέρες. Δηλαδή Δευτέρα Πέμπτη κλπ. Αν θέλεις χρόνο ομιλίας θα βρεις +-3 ημέρες. Το ίδιο ως δεδομένα. Γι αυτό προτείνω να ξεχωρίσει κάποιος τα δεδομένα αγοράζοντας μόνο πακέτα με φτηνό ίντερνετ (αν δεν έχει κονέ) και πακέτα με ομιλία ανάλογα, με ταυτόχρονη ύπαρξη ενός VoIP για να δίνει αυτή την ευελιξία που χρειάζεται, αν υπάρχει καθυστέρηση πακέτου με χρόνο ομιλίας.
Αν δεν υπάρχει σμαρτφον τότε είναι συμφέρον να αγοράζει κάποιος πακέτα λίγες μέρες πιο νωρίς για να μην κολλήσει.
Έτσι κι αλλιώς δεν χάνονται τα λεπτά μέχρι την λήξη του πακέτου.
Κρατάω αρχείο από περισυ. Ρίξε μια ματιά στην επανάληψη των φτηνών ίντερνετ πακέτων. Στις αρχές του καουντνταουν είχε μία σταθερότητα, τώρα πλέον έχει αλλάξει λίγο.
Στο σημερινό countdown στο logo λέει 150 λεπτά και μέσα λέει 120'6a4f23240374c334853ddc32d15028a6.jpg4b0739aa7cdc181e4df26d535e67f0d7.jpg


. Βέβαια, αυτό συνεπάγεται μια de facto μείωση της διάρκειας του κάθε πακέτου.


Όχι γιατί δεν χάνονται τα λεπτά αν αγοράσεις νέο πακέτο. Επίσης αν χάσεις και 2-3 μέρες δεν έρχεται το τέλος του κόσμου. Μην υπερβάλλουμε. Επίσης συχνά υπάρχουν εμβόλιμα πολύ φτηνά πακέτα των 3€ που αν τα παίρνει κάποιος που τα χρειάζεται και μπορεί να κάνει άνετα τη δουλειά του με δύο μικρότερα πακέτα αντί να περιμένει, τα μεσάνυχτα ακριβώς, το πακέτο το θέλει.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι μας κρέμασε και αναγκαστικά αγοραστηκε πακέτο ακριβότερο από αυτά που συνήθως αγοραζονταν για δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι μας κρέμασε και αναγκαστικά αγοραστηκε πακέτο ακριβότερο από αυτά που συνήθως αγοραζονταν για δεδομένα.
Πιστεύω ότι κρεμαστήκατε μόνοι σας στην προσπάθεια να αγοραστεί πακέτο την τελευταία στιγμή. Το έχω ακούσει σε πολλούς. Αν δεις τα screenshot που ανέβασα έχει πολύ συχνά και χρόνο ομιλίας αλλά και δεδομένα. Και μαζί με τα SMS με προσφορές που στέλνει πρακτικά είναι αδύνατον να κρεμαστεί κάποιος.
Μην σας πιάνει άγχος μην χάσετε 2 ημέρες.
Δεδομένα είναι, πάρτε ένα πακετάκι 2 € όταν το δίνει και άστο καβατζα να υπάρχει.
Γιατί μετά όντως θα χρειαστεί να αγοράσεις πανάκριβο πακέτο.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, pavlitakis1 said:

Ακριβώς οι ίδιες δεν γίνεται αλλά υπάρχει μία λογική στις ημέρες. Δηλαδή Δευτέρα Πέμπτη κλπ. Αν θέλεις χρόνο ομιλίας θα βρεις +-3 ημέρες. Το ίδιο ως δεδομένα. Γι αυτό προτείνω να ξεχωρίσει κάποιος τα δεδομένα αγοράζοντας μόνο πακέτα με φτηνό ίντερνετ (αν δεν έχει κονέ) και πακέτα με ομιλία ανάλογα, με ταυτόχρονη ύπαρξη ενός VoIP για να δίνει αυτή την ευελιξία που χρειάζεται, αν υπάρχει καθυστέρηση πακέτου με χρόνο ομιλίας.
Αν δεν υπάρχει σμαρτφον τότε είναι συμφέρον να αγοράζει κάποιος πακέτα λίγες μέρες πιο νωρίς για να μην κολλήσει.
Έτσι κι αλλιώς δεν χάνονται τα λεπτά μέχρι την λήξη του πακέτου.
Κρατάω αρχείο από περισυ. Ρίξε μια ματιά στην επανάληψη των φτηνών ίντερνετ πακέτων. Στις αρχές του καουντνταουν είχε μία σταθερότητα, τώρα πλέον έχει αλλάξει λίγο.
Στο σημερινό countdown στο logo λέει 150 λεπτά και μέσα λέει 120'emoji38.pngemoji38.pngemoji38.png
 

Και όμως, επαναλαμβάνονται, αλλά όχι με την δια σειρά.

Οι περισσότερες του ΝΟΕ υπήρχαν και το ΣΕΠ και τον ΙΟΥΛ.

Το ίδιο συμβαίνει και στον ΟΚΤ, ΑΥΓ, ΙΟΥΝ.

Επίσης, το 200'+200'+400ΜΒ με 4€ επαναλαμβάνεται κάθε μήνα.από ΙΟΥΝ έως ΝΟΕ.

Υπάρχουν και άλλες επαναλήψεις και θα τολμήσω να προβλέψω ότι την ΠΑ θα δούμε 3GB με 2€ ή 3€.

 

Σε κάθε περίπτωση, ο σκοπός της σύγκρισης δεν ήταν να ξέρουμε την επόμενη προσφορά, αλλά να επισημάνουμε κάποιες επαναλήψεις. Και από τη μελέτη/σύγκριση βγαίνουν μερικά συμπεράσματα.

 

ΥΓ

Μπορείς να επαναλάβεις την 1η προσφορά του ΙΟΥΝ που κρύβεται ;

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites





Και όμως, επαναλαμβάνονται, αλλά όχι με την δια σειρά.
Οι περισσότερες του ΝΟΕ υπήρχαν και το ΣΕΠ και τον ΙΟΥΛ.
Το ίδιο συμβαίνει και στον ΟΚΤ, ΑΥΓ, ΙΟΥΝ.
Επίσης, το 200'+200'+400ΜΒ με 4€ επαναλαμβάνεται κάθε μήνα.από ΙΟΥΝ έως ΝΟΕ.
Υπάρχουν και άλλες επαναλήψεις και θα τολμήσω να προβλέψω ότι την ΠΑ θα δούμε 3GB με 2€ ή 3€.
 
Σε κάθε περίπτωση, ο σκοπός της σύγκρισης δεν ήταν να ξέρουμε την επόμενη προσφορά, αλλά να επισημάνουμε κάποιες επαναλήψεις. Και από τη μελέτη/σύγκριση βγαίνουν μερικά συμπεράσματα.
 
ΥΓ
Μπορείς να επαναλάβεις την 1η προσφορά του ΙΟΥΝ που κρύβεται ;


Βασικά δεν πρέπει να κυνηγάμε ένα και μοναδικό πακέτο σε δεδομένα ή ομιλία, αλλά να παίρνουμε όταν σκάσει φτηνό πακέτο, που σημαίνει ότι με 1-2 ευρώ παραπάνω έχουμε αξιοπρεπέστατη κινητή χωρίς να κινδυνεύουμε να ξεμείνουμε αν μιλήσουμε λίγο παραπάνω.
Επίσης στις γιορτές βγάζει καλά πακετάκια με μεγάλη διάρκεια αγοράς.
Αγοράζοντας το 200 + 200 μηνιαία (4€) και μετά τσονταροντας ένα 3ευρο αν χρειαστεί, με 9€ σύνολο με φόρους κλπ έχουμε πλήρη κάλυψη για την μεγάλη πλειοψηφία των συνδρομητών.
Σε 2-3 προβλέψεις που έκανα έπεσα έξω για το επόμενο.19479421ac6093c551abc74eecf21f68.jpg

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, pavlitakis1 said:

Βασικά δεν πρέπει να κυνηγάμε ένα και μοναδικό πακέτο σε δεδομένα ή ομιλία, αλλά να παίρνουμε όταν σκάσει φτηνό πακέτο, που σημαίνει ότι με 1-2 ευρώ παραπάνω έχουμε αξιοπρεπέστατη κινητή χωρίς να κινδυνεύουμε να ξεμείνουμε αν μιλήσουμε λίγο παραπάνω.
Επίσης στις γιορτές βγάζει καλά πακετάκια με μεγάλη διάρκεια αγοράς.
Σε 2-3 προβλέψεις που έκανα έπεσα έξω για το επόμενο.

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί, αφού εξήγησα το λόγο της σύγκρισης/μελέτης, συνεχίζεις τις συμβουλές, όπως συνηθίζεις πάντα.

Δοκίμασες πρόβλεψη και έπεσες έξω, όπως λες. Περίμενε να δούμε και τη δική μου.

Πάντως, ο νέος πίνακας επιβεβαιώνει τις προηγούμενες παρατηρήσεις μου, για επαναλήψεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...