Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί καποιος να μου πει εάν τα countdown ισχύουν για τη Ρουμανία; Το τσατ δεν μου απάντησε ποτέ. Επίσης το προνομιακό 1500 για όλα ισχύει;
Link to comment
Share on other sites

Τύπος APN: default,supl

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και το supl

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Είχα βάλει αυτό στην αρχή αλλά δεν δούλεψε

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί καποιος να μου πει εάν τα countdown ισχύουν για τη Ρουμανία; Το τσατ δεν μου απάντησε ποτέ. Επίσης το προνομιακό 1500 για όλα ισχύει;

 

Το προνομιακό κατά πασα πιθανότητα όχι. Τα countdown πρέπει να ισχύουν κανονικά κατα την περιαγωγη σε ΕΕ.

 

Προτεινω να στείλεις φορμα επικοινωνιας.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί καποιος να μου πει εάν τα countdown ισχύουν για τη Ρουμανία; Το τσατ δεν μου απάντησε ποτέ. Επίσης το προνομιακό 1500 για όλα ισχύει;

 

Σε αναλογο ερωτημα μου για την ιδια μαλιστα χωρα, μου απαντησαν οτι μονο τα κανονικα αγορασμενα πακετα ισχυουν. Οι προσφορες, οχι.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Σε αναλογο ερωτημα μου για την ιδια μαλιστα χωρα, μου απαντησαν οτι μονο τα κανονικα αγορασμενα πακετα ισχυουν. Οι προσφορες, οχι.

 

Τα countdown δε νομιζω πως θεωρούνται προσφορες. Ειχε ρωτησει συγκεκριμένα για τα countdown?

Link to comment
Share on other sites

Τα countdown δε νομιζω πως θεωρούνται προσφορες. Ειχε ρωτησει συγκεκριμένα για τα countdown?

 

Ναι, ειχα ρωτησει. Η απαντηση ηταν οχι.Δεν ισχυουν.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ειχα ρωτησει. Η απαντηση ηταν οχι.Δεν ισχυουν.

 

οχι, δεν ειναι ετσι.

Παλαιοτερα είχα ρωτήσει και δεν ίσχυαν τα καουντ νταουν σε περιαγωγή, αλλα αυτο το καλοκαίρι δούλευαν.

Αν ανατρέξεις σε παλαιοτερα μυνήματα θα δεις και άλλους χρήστες που χρησιμοποίησαν.

 

Το προνομιακο 1500 δεν ισχύει σε περιαγωγη

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ ρε παιδιά για τις απαντήσεις σας. Ποιο είναι το νούμερο επικοινωνίας;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ ρε παιδιά για τις απαντήσεις σας. Ποιο είναι το νούμερο επικοινωνίας;

 

Είναι το 13800 (ή το 13700 χωρίς χρέωση). Ωστόσο, επειδή μπορει να πετύχεις υπάλληλο που να μην ξερει καν τι ειναι το countdown, σου προτείνω να στείλεις ενα αιτημα απο τη φόρμα επικοινωνιας, για να εχεις και κατι γραπτό στα χερια σου: https://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/epikoinonia-/forma-epikoinonias/

Link to comment
Share on other sites

οχι, δεν ειναι ετσι.

Παλαιοτερα είχα ρωτήσει και δεν ίσχυαν τα καουντ νταουν σε περιαγωγή, αλλα αυτο το καλοκαίρι δούλευαν.

Αν ανατρέξεις σε παλαιοτερα μυνήματα θα δεις και άλλους χρήστες που χρησιμοποίησαν.

 

Το προνομιακο 1500 δεν ισχύει σε περιαγωγη

 

Η ερωτηση μου ηταν πριν το καλοκαιρι.

Οποτε μακαρι να εχεις δικιο εσυ.:)

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 3 μήνες σίγουρα. Πέρισυ ήταν 1 χρόνος. Μπορεί να είναι 1 χρόνος ακόμα, έχω μία παλιά κάρτα κάπου.

Θα ψάξω να την βρω.

Το f2g είναι σίγουρα για έναν χρόνο.

Το δουλεύω ήδη.

Δεν συζητάω για τις τρελές προσφορές που στέλνει για να με πείσει να βάλω λεφτά.

 

δεν είναι 3. μου το είπε επίσημα η q. το έχω ποστάρει μερικές σελίδες πριν.

 

 

ll5UjJ1.jpg

 

αυτά από την επίσημη Q.

 

Edited by notisjunior
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι 3. μου το είπε επίσημα η q. το έχω ποστάρει μερικές σελίδες πριν.
Για Q δεν είμαι σίγουρος αλλά το προνομιακό f2g σίγουρα είναι για έναν χρόνο από ότι ξέρω από εμένα αλλά έχει επιβεβαιωθεί και από συμφορουμίτη σε προηγούμενο ποστ.

Μόλις κλείσει 4 μηνο μια σιμ Q που έχω θα πω με σιγουριά.

Link to comment
Share on other sites

Τα 2,6GB ισχύουν και για περιαγωγή εντός ΕΕ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν υπάρχει περίπτωση. Όλες οι σύγχρονες συσκευές μετράνε τα δεδομένα που διακινεί η κεραία τους. Ψάξε στο μενού της συσκευής να δεις ποια εφαρμογή κάνει τη ζημιά.

Παιζει και να ισχυει,εμενα ο μετρητης της συσκευης λεει παντα οτι εχω πιο πολλα απ οτι ο μετρητης της Q.

 

Οποτε ναι,ΑΝΕΤΑ μπορει να τρωνε κι απο κει.

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο myQ app με τα 150-150-300 με 5,9

Ισχύει για περιαγωγή στο εξωτερικό;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα "κανονικά" πακέτα ισχύουν στο εξωτερικό.

Τα countdown καθώς και τα μωβ δωράκια, θεωρούνται "προσφορές".

Κι εδώ ακριβώς υφίσταται η κομπίνα των παρόχων.

Η οδηγία της Ε.Ε., δεν αναφέρει τίποτα για προσφορές.

Τουναντίον. Όσο αφορά λεπτά ομιλίας καθώς & SMS, η κατάσταση είναι ξεκάθαρη:

" Όταν βρίσκεστε σε περιαγωγή, δεν ισχύει κανένας περιορισμός όσον αφορά τον όγκο των φωνητικών κλήσεων και των γραπτών μηνυμάτων σας (SMS) "

Αλλά οι Ελληνικοί πάροχοι, πολύ απλά, βαφτίζουν το κρέας (κανονικά αγορασμένα πακέτα) ως ψάρι (προσφορές)! Problem solved!

Ας ρίξουμε μια ματιά και στα GB να γελάσουμε.

Πόσο χρεώνει η Q το ΜΒ εκτός πακέτων; Σύμφωνα με τον τιμοκατάλογο Ιουνίου 2019, 1.2€/50ΜΒ

Αυτό σημαίνει ότι με 4.5€+ΦΠΑ=5.58€ μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε 5.58/1.2=4*50=200ΜΒ πριν εξαντληθεί η κάρτα μας.

Με το ίδιο ποσό, μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε 1GΒ εκτός συνόρων.

 

Η οδηγία κλείνει με μία συμβουλή:Τι να κάνετε σε περίπτωση προβλήματος - Τα δικαιώματα που έχετε ως καταναλωτής

 

Αν πιστεύετε ότι ο πάροχός σας δεν έχει σεβαστεί τα δικαιώματά σας, πρέπει να επικοινωνήσετε μαζί του και να κάνετε χρήση της σχετικής διαδικασίας καταγγελίας.

 

Εάν δεν ικανοποιηθείτε με την αντίδρασή του, μπορείτε να επικοινωνήσετε με τις αρμόδιες εθνικές ρυθμιστικές αρχέςen της χώρας σας, συνήθως την οικεία εθνική ρυθμιστική αρχή τηλεπικοινωνιών, η οποία θα χειριστεί την υπόθεση.

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Όσα κάουντ ντάουν πήρα έως τώρα για ομιλία ισχύουν και στην υπόλοιπη ΕΕ. Για τα MB δεν γνωρίζω... Αλλά αν δεν υπάρχει νομοθεσία για τις προσφορές, υποθέτω μπορεί να αλλάξει η Q την ισχύ σε ΕΕ την οποιαδήποτε στιγμή...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Η χριστουγεννιάτικη προσφορά έγινε 20GB με 10,40 για 30 μέρες και λέει ενεργοποιείται και με 8GIGA στο 12000.

 

Αυτό με το 8G δεν το κατάλαβα

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά τα 20 ποσά είναι για εξωτερικό γνωρίζει καποιος;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

https://www.myq.gr/gr/paketa/data/

στο site ακομα γραφει 8+2=10 (στο μαθε περισσοτερα),και αναφερει οτι τα 2,6 ισχύουν σε περιαγωγή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...