Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Q έχει αλλάξει πολιτική εδώ και μερικά χρόνια και πλέον είναι ασύμφορη. Να θυμίσω τα πακέτα ομιλίας με 3€, sms από 1€ κλπ.

Να υπενθυμίσω τις τελευταίες αυξήσεις της χρέωσης πακέτων που ανακοινώθηκαν με "δόλωμα" την (άχρηστη για τους πολλούς) άυξηση των παροχών: https://www.wind.gr/gr/wind/media/anakoinoseis/anakoinosi/1526315274063/

 

... και να προτείνω το νέο σλόγκαν: "Έλα στην Καρτοκινητή Q, σύντομα θα γίνει ακόμα ακριβότερη"!:rolleyes::lol::X

 

Και μην ξεχνάμε και το τέλος 0.30€ που σου αφαιρείται, δεν είναι κανένα τραγικό, αλλά είναι για το γ@..το που λέει ο λαός.

Link to comment
Share on other sites

Και μην ξεχνάμε και το τέλος 0.30€ που σου αφαιρείται, δεν είναι κανένα τραγικό, αλλά είναι για το γ@..το που λέει ο λαός.

 

Τι είναι αυτή χρέωση; Πρώτη φορά το βλέπω :confused:

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Χαράτσι 30 λεπτών/ ανανέωση. Βάζεις 10€ και έχεις διαθέσιμα 8,63 αντί για 8,93.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να λέτε κινητή τηλεφωνία με 3 ευρώ το μήνα δεν υπάρχει, με χρέωση ανά δευτερόλεπτο, χωρίς πακέτα.

Ειδικά για παιδιά που έχουν το τηλέφωνο για λόγους ανάγκης ή ακόμα και για να κάνεις κλήσεις λίγων δευτερολέπτων η κιου είναι ασυναγώνιστη.

με δυόμιση ευρώ που μένουν στην κάρτα έχεις περίπου 8 λεπτά χρόνο ομιλίας με χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

και επίσης έχει το WhatsApp δωρεάν για μηνύματα, βίντεο μηνύματα και φωνητικά μηνύματα.

Και αν χρησιμοποιήσεις και το κονέ έχεις δωρεάν internet για ένα χρόνο.

Edited by Vasileios
Σύγκριση ετιαρειών και προσωπικός χαρακτηρισμός.
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτή χρέωση; Πρώτη φορά το βλέπω :confused:

 

Χαράτσι 30 λεπτών/ ανανέωση. Βάζεις 10€ και έχεις διαθέσιμα 8,63 αντί για 8,93.

 

Sent from my SM-G970F

Καιρο τώρα....

Η Q έχει αλλάξει πολιτική εδώ και μερικά χρόνια και πλέον είναι ασύμφορη. Να θυμίσω τα πακέτα ομιλίας με 3€, sms από 1€ κλπ.

Να υπενθυμίσω τις τελευταίες αυξήσεις της χρέωσης πακέτων που ανακοινώθηκαν με "δόλωμα" την (άχρηστη για τους πολλούς) άυξηση των παροχών: https://www.wind.gr/gr/wind/media/anakoinoseis/anakoinosi/1526315274063/

 

... και να προτείνω το νέο σλόγκαν: "Έλα στην Καρτοκινητή Q, σύντομα θα γίνει ακόμα ακριβότερη"!:rolleyes::lol::X

 

Και μην ξεχνάμε και το τέλος 0.30€ που σου αφαιρείται, δεν είναι κανένα τραγικό, αλλά είναι για το γ@..το που λέει ο λαός.

Για θυμίσου και την ανανέωση από 1€ σε κατάστημα wind.

Επίσης και το δωρεάν ίντερνετ κάθε μήνα(δε θυμάμαι πόσα mb) χωρίς να απαιτείται ανανέωση ή αγορά πακέτου.

 

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βασικά στην Q δεν υπάρχει φραγή εισερχομένων και πέρα από το 3μηνο, βολικό για κάποιον που απλά θέλει ένα νούμερο να τον βρίσκουν.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά στην Q δεν υπάρχει φραγή εισερχομένων και πέρα από το 3μηνο, βολικό για κάποιον που απλά θέλει ένα νούμερο να τον βρίσκουν.

 

με το μειονέκτημα οτι δεν εχεις ειδοποιηση κλησεων και αυτος που σε καλει δεν ακουει τιποτα. κλεινει η γραμμη αμέσως

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να λέτε κινητή τηλεφωνία με 3 ευρώ το μήνα δεν υπάρχει, με χρέωση ανά δευτερόλεπτο, χωρίς πακέτα.

Ειδικά για παιδιά που έχουν το τηλέφωνο για λόγους ανάγκης ή ακόμα και για να κάνεις κλήσεις λίγων δευτερολέπτων η κιου είναι ασυναγώνιστη.

με δυόμιση ευρώ που μένουν στην κάρτα έχεις περίπου 8 λεπτά χρόνο ομιλίας με χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

και επίσης έχει το WhatsApp δωρεάν για μηνύματα, βίντεο μηνύματα και φωνητικά μηνύματα.

Και αν χρησιμοποιήσεις και το κονέ έχεις δωρεάν internet για ένα χρόνο.

τα 3 ευρω το μηνα που τα ειδες?εμενα γιατι ζηταει 10ε το 2μηνο?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι δωρεάν το watch up?

 

'Η Q σου παρέχει δωρεάν τη χρήση δεδομένων της εφαρμογής WhatsApp! Η δωρεάν προσφορά αφορά μόνο όλες τις υπηρεσίες ανταλλαγής γραπτών ή φωνητικών μηνυμάτων, φωτογραφιών και βίντεο στο WhatsApp. Πρόσεξε όμως ότι η δωρεάν χρήση δεν ισχύει σε καθεστώς περιαγωγής.'

 

https://www.myq.gr/gr/upostirixi/sixnes-erotiseis/

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έδωσε 1,5GB για 30μέρες , έτσι στα ξαφνικά.

Τρέχει κάποια προσφορά λόγω black friday όπως στην cote?

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Τις ωρες που τρέχει countdown η online ανανέωση ξεκινά από 6€.
αληθεια? Δεν το ηξερα αυτο.

Σου δινουν παλι το 1gb που δινουν με τα 10ε ανανεωση?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έδωσε 1,5GB για 30μέρες , έτσι στα ξαφνικά.

Τρέχει κάποια προσφορά λόγω black friday όπως στην cote?

Ανανεώσες το χρόνο ομιλίας σου με 10€.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω q εδώ και χρόνια. Είχα έρθει από frog.

Το σήμα της q είναι απαράδεκτο. Άλλαξα και κάρτα sim και πάλι χάλια είναι.

Σε δίκαρτο κινητό με κάρτα q και wind η wind πιάνει πολύ καλύτερα από την q. Τους το είπα στην wind και μου λένε ότι είναι το ίδιο και δε θα έπρεπε να έχει διαφορά. Παρόλα αυτά εγώ βλέπω μεγάλη διαφορά.

Ναι είναι η φτηνότερη λύση αν χρησιμοποιείς τις προσφορές αλλά λόγω κάκιστης ποιότητας σκέφτομαι να αλλάξω.

Πάντως αυτό με τα 6 ευρώ δεν ισχύει. Βάζεις 6, σου μένουν 5, οπότε με 5 ευρώ το δίμηνο τι κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

αυτος που το εγραψε παραπανω μαλλον αναφεροταν σε απλη συντηρηση αριθμου. Αν το χρησιμοποιεις συστηματικα συμφωνοι τα 5 ευρω καθαρα που μπαινουν το διμηνο δεν σε φτανουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κανονικα διαφορα στο σημα δεν θα επρεπε να βλεπεις. Δοκιμασε να αλλαξεις θεση στις σιμ μεταξυ τους. Το πιο πιθανο ομως στο ιδιο σημειο να δινει προτεραιοτητα στη wind καθως η q δουλευει με εσωτερικο roaming. Δοκιμασε επισης με την καρτα της q μονη της στη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Ανανεώσες το χρόνο ομιλίας σου με 10€.

Λες να έκανα κάτι τέτοιο κ να μην το κατάλαβα;

Δεν έκανα ανανέωση κ όπως έγραψα παραπάνω μου έδωσαν 1,5GB.

Στην 10€ ανανέωση δίνουν 1GB.

Η εφαρμογή της q σε iphone crasharei μετά την αναβάθμιση.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω q εδώ και χρόνια. Είχα έρθει από frog.

Το σήμα της q είναι απαράδεκτο. Άλλαξα και κάρτα sim και πάλι χάλια είναι.

Σε δίκαρτο κινητό με κάρτα q και wind η wind πιάνει πολύ καλύτερα από την q. Τους το είπα στην wind και μου λένε ότι είναι το ίδιο και δε θα έπρεπε να έχει διαφορά. Παρόλα αυτά εγώ βλέπω μεγάλη διαφορά.

Ναι είναι η φτηνότερη λύση αν χρησιμοποιείς τις προσφορές αλλά λόγω κάκιστης ποιότητας σκέφτομαι να αλλάξω.

Πάντως αυτό με τα 6 ευρώ δεν ισχύει. Βάζεις 6, σου μένουν 5, οπότε με 5 ευρώ το δίμηνο τι κάνεις;

Βαλε ΚΑΙ στις 2 καρτες να ειναι με 2G και δες αν διαφερει το σημα

 

Opto

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...