Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[/color]

Δεν έχω πάρει ποτέ μωβ δωράκι

Μωβ δωράκι έχει η τελευταία myQ εφαρμογή, η 3.3. Κι εγώ δεν είχα δει ποτέ γιατί είχα εγκαταστήσει την 3.1, αλλά από τότε που την αναβάθμισα εμφανίστηκε και το μωβ δωράκι.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στις ρυθμίσεις επικοινωνίας και τσεκαρε την 1η επιλογη (επικοινωνία απο wind "ναι") και απο τριτους "οχι" απο κατω.

 

Επι της ουσιας αν παιρνεις μηνύματα προσφορών από το 12410 ειναι το ιδιο πραγμα γενικώς

Το έκανα μόλις τώρα αντε να δούμε

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

που βρίσκω παιδιά τις ρυθμίσεις επικοινωνίας?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το βρήκα τελικά. Είναι μέσα από τις ρυθμίσεις λογαριασμού.... Άντε να δούμε μήπως έρθει καμιά προσφορά της προκοπής...

Link to comment
Share on other sites

Countdown offer με 1GB για 30 μέρες με 2€. Ισχύει μέχρι αύριο το απόγευμα. Όσοι πιστοί προσέλθετε!

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειναι η ημερομηνια οπου η ελαχ.ανανεωση ονλαιν γινεται απο 5 σε 10€. Η Κιού ηταν η τελευταια καρτοκινητη που επετρεπε 5€...
Link to comment
Share on other sites

Στο αππ ακομη εχουν το 5ευρο (μετά από 2 ωρες που δε δούλευε η ανανέωση). Πιστοί στην αστάθεια τους στην Κιου

 

Edit. τέλος η 5ευρη ανανέωση, το αλλαξαν στο αππ

Edited by eksixaraktires
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα μήνα που θα "πρέπει" να ανανεώσω με 10€ πλέον για να διατηρήσω το νούμερο, ΔΕΝ θα βάλω κάρτα.

Τέλος το δεύτερο νούμερο που είχα τόσα χρόνια και η χρήση του ήταν κυρίως για το 8γιγα/8€, άντε και κανένα countdown με ομιλία που έβγαζε ανά διαστήματα. Μου το είχαν κάνει και προνομιακό (αν το λέω σωστά) με 1500' προς όλους και 1500ΜΒ χωρίς να το ζητήσω και χωρίς να το χρησιμοποιήσω ούτε μία φορά.

 

Εχω περιπου 1,30€ υπόλοιπο. Μπορώ να στείλω κάπου αυτά τα χρήματα πχ Χαμόγελο του παιδιού ή οπουδήποτε αλλού, προκειμένου να μην τα πάρει η Q;

Link to comment
Share on other sites

για χαμόγελου του παιδιού είναι η ελάχιστη χρέωση 2.48€,δεν ξέρω κάποιο άλλο με το ποσό που έχεις υπόλοιπο

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σας.Παιδια πως μπορω να ενεργοποιήσω τα δωρεαν mb που δινουν σε καθε ανανεωση;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση που κάνεις ανανέωση μέσω πιστωτικής/χρεωστικής κάρτας ισχύουν τα παρακάτω σύμφωνα με την Q:

https://www.wind.gr/gr/q/ananeosi-hronou/online-ananeosi/ananeosi-me-pistotiki/

Επιπρόσθετα μπορείς να κάνεις ανανεώσεις μέσω των καταστημάτων Wind ή της τράπεζας Πειραιώς όπως αναφέρει στον παρακάτω σύνδεσμο:

https://www.wind.gr/gr/q/ananeosi-hronou/enallaktikoi-tropoi-ananeosis/

Ο καλύτερος τρόπος είναι μέσω πιστωτικής και δίνει και το μεγαλύτερο μπόνους με μόνο 10€ ανανέωση τον μήνα. Επίσης καλό είναι να έχεις κατεβάσει την εφαρμογή myQ και να έχεις κάνει εγγραφή στο myQ.gr για να εκμεταλλεύεσαι τα Countdown offers και ότι άλλες προσφορές δίνει η Q σε τακτά χρονικά διαστήματα.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση που κάνεις ανανέωση μέσω πιστωτικής/χρεωστικής κάρτας ισχύουν τα παρακάτω σύμφωνα με την Q:

https://www.wind.gr/gr/q/ananeosi-hronou/online-ananeosi/ananeosi-me-pistotiki/

Επιπρόσθετα μπορείς να κάνεις ανανεώσεις μέσω των καταστημάτων Wind ή της τράπεζας Πειραιώς όπως αναφέρει στον παρακάτω σύνδεσμο:

https://www.wind.gr/gr/q/ananeosi-hronou/enallaktikoi-tropoi-ananeosis/

Ο καλύτερος τρόπος είναι μέσω πιστωτικής και δίνει και το μεγαλύτερο μπόνους με μόνο 10€ ανανέωση τον μήνα. Επίσης καλό είναι να έχεις κατεβάσει την εφαρμογή myQ και να έχεις κάνει εγγραφή στο myQ.gr για να εκμεταλλεύεσαι τα Countdown offers και ότι άλλες προσφορές δίνει η Q σε τακτά χρονικά διαστήματα.

 

τα countdown offers ενεργοποιουνται μονο μεσω του my q μεσω υπολογιστη ή μεσω κινητου ; δεν γινεται ενεργοποιηση με αλλον τροπο; πχ με sms ή καλωντας καποιο νουμερο; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς, μόνο μέσω του app ή του myQ.gr

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο, τώρα πρόσεξα ότι γράφεις για το data nights..

Δεν το έχω ενεργοποιήσει ποτέ, οπότε δε γνωρίζω.

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο μου των data nights τελειώνει σήμερα,ξέρετε τι ώρα?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Όλα τα πακέτα σε WIND/Q λήγουν 23:59 το βράδυ της ημέρας που λέει ότι λήγει, άρα λογικά και τα Data Nights.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πάρει ποτέ μωβ δωράκι

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

+1 Ούτε εγώ έχω πάρει ποτέ, ούτε η σύζυγος.

 

Η λύση βρίσκεται στις ρυθμίσεις επικοινωνίας μέσα στην εφαρμογή. Αν πατήσετε ΝΑΙ στο "Επικοινωνία από WIND", μαζί με τα (πολλά) διαφημιστικά sms που θα σας έρχονται καθημερινά ( :w00t: ), θα βγαίνουν και τα μωβ δωράκια. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως εδώ και μια εβδομάδα που τικαρα το ναι, δεν έχω λάβει ακόμη δωράκι.

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι έχει αναφερθεί πρέπει να περάσουν λιγες μέρες. Υποθέτω οτι παίζει ρόλο και η κατανάλωση. Αν βάζεις 15€ το μήνα δεν έχουν και πολλούς λόγους να κάνουν παιχνίδι...προσωπική άποψη, μπορεί να μην δουλεύει έτσι...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε νέο κινητό που αγόρασα (Xiaomi mi A2) δεν έχω mobile data. έχω ανοικτό το roaming οπως απαιτείται και πήρα τηλέφωνο και στην εξυπηρέτηση (δεν σκοτώθηκαν να να με βοηθήσουν).

Έχω περάσει τις ρυθμίσεις όπως δείχνει στο site τους και στο παλαιότερο κινητό μου (nexus 6p) παίζει κανονικά. Καμια ιδεά;

 

Η διαφορά που παρατηρώ είναι ότι το κινητό δεν συνδέεται στο δίκτυο q telcom που έμπαινε το παλιό κινητό αλλά γράφει πάνω WindGR και σε χειροκίνητη επιλογή δεν μου ρο συνδέει

Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμίσεις που απαιούνται είναι

α) APN: myq

και β) Ανοικτό το Data Roaming.

Δεν χρειπάζεσαι τίποτα άλλο .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...