Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστεύω ότι θα την δώσουν την προσφορά κανονικά λίγο πριν το τέλος του μήνα πχ μέχρι τις 25/2 η τελευταια ημερομηνία ενεργοποιησης, ετσι ωστε το πρωτο GB να ισχύει μέχρι το τέλος Φεβρουαρίου κ το δεύτερο να μπει απο 1/3.

 

Και τέτοιο έγινε και πέρισυ.

Link to comment
Share on other sites

Δώρο έκπληξη από την αγαπημένη μας Wind:

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=486

Link to comment
Share on other sites

Η σημαντικότερη αλλαγή, η διάρκεια ισχύος της ανανέωσης θα είναι, από 15/3, 60 ημέρες από 91 που είναι σήμερα, όπως λέει η ανακοίνωση. Καλώς τα δεχτήκαμε.

Βάζω την ανακοίνωση και στο F2G, επειδή αλλαγή θα ισχύει και για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δώρο έκπληξη από την αγαπημένη μας Wind:

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=486

 

Δεν μπορεί να ισχύει αυτό που κατάλαβα ότι θα ισχύσει στην παράγραφο με τις 91 και 60 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος ανακοινώνεται πως από τις 15 Μαρτίου 2018 τροποποιείται η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων για τους συνδρομητές καρτοκινητής WIND Card, Q και F2G. Συγκεκριμένα από την ανωτέρω ημερομηνία, η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων από ανανέωση τροποποιείται από 91 σε 60 ημέρες. Εάν κατά το χρονικό διάστημα των 60 ημερών από την τελευταία ανανέωση δεν πραγματοποιηθεί εκ νέου ανανέωση χρόνου ομιλίας, τότε τυχόν υπολειπόμενη αξία συνδιαλέξεων θα διαγράφεται και δεν θα επιστρέφεται στο συνδρομητή.

 

:shock: :shock: :shock:

Τι είναι αυτά; έκαναν την διάρκεια ανανέωσης 2 μήνες από 3!! Πριν από λιγότερο από χρόνο ήταν 6 μήνες και πιο πριν 12! και τώρα σε μερικούς μήνες από την τελευταία αλλαγή το πάνε στους 2 μήνες!!!! αίσχος!:mad::angry:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

:shock: :shock: :shock:

Τι είναι αυτά; έκαναν την διάρκεια ανανέωσης 2 μήνες από 3!! Πριν από λιγότερο από χρόνο ήταν 6 μήνες και πιο πριν 12! και τώρα σε μερικούς μήνες από την τελευταία αλλαγή το πάνε στους 2 μήνες!!!! αίσχος!:mad::angry:

 

ναι, τείνουν να ζητήσουν μηνιαίο πάγιο απο τα καρτοκινητα.

Απο μια αποψη ήταν αναμενόμενο οτι κατι θα γινόταν, πλέον με τις παροχες που εχουν τα καρτοκινητα, συμβόλαιο θα πληρωνουν μονο οσοι εχουν επαγγελματικο ή το πληρώνει η εταιρία.

 

Αν καταλαβα καλα, τα μπονους γίνονται 15ημερα;

Δηλαδη τα δωρεαν λεπτα και ΜΒ θα ισχύουν για 15 μερες;:mad:

Link to comment
Share on other sites

Bye bye Κιού και Γουιντ. Τα λεφτά που θα σας έδινα προτιμώ να τα δώσω σε άλλο πάροχο. Και ας το κάνει και ο άλλος πάροχος 2μηνο. Ο μονος χαμένος θα είναι η Γουιντ. Ο τελευταίος σε κάλυψη και ταχύτητες πουλάει μούρη, θα μας τρελάνουν!
Link to comment
Share on other sites

Το πιο σημαντικό είναι πως θα πρέπει να βάζουμε χρόνο ομιλίας κάθε 2 μήνες αντι για 3 που ίσχυε μέχρι τις 15/3

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Οταν μας διωξει ολους τους συνδρομητες της θα ειναι πλεον πολυ αργα. Εγω παντως την κανω. Μεταφερω ολες τις συνδεσεις, σταθερες και κινητες σε αλλο παροχο, που δεν θα με κλεβει κιολας με daily internet και αλλες παρομοιες εξυπναδιτσες. Αρκετα τους ανεχτηκα. Δεν προκειται καν να στειλω και την καταγγελια που ειχα ετοιμασει για το κλεψιμο με το daily internet. Δεν τους αξιζει πλεον τιποτα. Απαξίωση μονο.

 

Sent from my Z2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο εξάμηνο το πήγαν τρίμηνο και τώρα πλέον δίμηνο;

Άντε και στις 30 μέρες σαν τα πακέτα να ευχηθουμε.

 

Εχω μια ερωτηση επειδή δεν είχα χρησιμοποιήσει ποτε μέχρι σήμερα τα δεδομένα βλέπω οτι με gsm έχω full σήμα αλλά μόλις το γυρνάω σε wcdma έχω 0 με μισή γραμμή κοινώς τίποτα. φταίει η κάλυψη στο σημείο που βρίσκομαι ή θα μου δώσουν κάποια λύση από την εξυπηρέτηση πελατών;δοκίμασα 2 διαφορετικες συσκευές αλλά στο ίδιο σημείο (σπίτι μου) στο οποίο και με ενδιαφέρει να έχω ιντερνέτ

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αν εφαρμοστεί αυτό με τη δίμηνη ανανέωση είναι μια πολιτική που θα ακολουθήσουν όλες οι εταιρείες και δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι.

Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα.

 

Υπάρχει ανακοίνωση που το λέει αυτό;

Edited by tripolis
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, το wifi είναι κλειστό, όταν συνδέεσαι με δεδομένα;

Δεν χρειάζεται

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Δλδ εαν καταλαβα καλα πρωτον σε αναγκαζει να βαζεις χρηματα σε μικροτερο χρονικο διαστημα κ δευτερον το μπονους απο την αναναιωση π.χ 1000 προς q kai 1giga θα ειναι μονο για 15 μερες?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πλέον είναι ξεκάθαρο που το πάνε. Μετά απο κάποιους μήνες θα δείτε ανακοίνωση για 30 μέρες, και είτε θα μείνει εκεί, ή μπορεί να κατέβει και στις 15 μέρες ακόμα. Οι εταιρίες έχουν υποστεί σημαντική συμπίεση κερδών στην μνημονιακή εποχή και οι μανατζαρέοι σαν καλά νεοφιλελεύθερα παιδιά που είναι προσπαθούν να μας κάνουν να πληρώσουμε παραπάνω με κάθε τρόπο για να μην πέσουν κι άλλο τα κέρδη τους. Το λάθος βέβαια εδώ είναι οτι ο κόσμος δε μπορεί να δώσει λεφτά που δεν έχει!

 

Ήδη χτες που επισκέφτηκα το τοπικό μου κατάστημα Wind για μια αντικατάσταση SIM που ήθελα είδα ενα σωρό κόσμο να βάζει κάρτα στο κατάστημα με το ελάχιστο ποσό. Δεν παίρνουν πλέον κάρτες απο αλλού (μιλάμε για άτομα κάποιας ηλικίας και/ή άτομα που δεν έχουν καλές ψηφιακές δεξιότητες, πάρα πολλοί στην χώρα δυστυχώς) γιατί ακόμα και τα 10€ είναι πολλά για την τσέπη τους.

 

Καλώς ήρθατε στη δεκαετία του 1990 (όσον αφορά την κινητή στην Ελλάδα).

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αν εφαρμοστεί αυτό με τη δίμηνη ανανέωση είναι μια πολιτική που θα ακολουθήσουν όλες οι εταιρείες και δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι.

Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα.

 

 

Μπορούμε να κάνουμε. Αντί να δίνουμε 10αρικα σε 2-3 εταιριες, θα δίνουμε 20αρικο σε μία. Θα λέμε, όπως πριν 10 χρόνια, "μα καλά, δεν έχεις γουατς απ;".

Link to comment
Share on other sites

Νομιζουν οι "μανατζαρέοι" οτι θα μας τα παρουν ! Βασικα θα φανε τετοια ητα που θα δειτε οτι σε λιγο καιρο με αυτες τις αλλαγες θα ξεβρακωνοντε και θα στα δινουν ολα !
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι πελάτες βάζουν έτσι και αλλιώς μία κάρτα τον μήνα. Οπότε δεν πρόκειται να προκύψει σοβαρή αύξηση εσόδων από αυτή την αλλαγή. Απλά κάποια νούμερα που τα κρατάει κανείς χωρίς να τα χρησιμοποιεί τα οποία μάλλον θα τα καταργήσουμε .

Αυτό που θα φέρει σοβαρή αύξηση είναι η απαίτηση να βάζουμε 15 ευρώ τον μήνα για να έχουμε Bonus internet το οποίο έχει ήδη δρομολογηθεί.

 

Η πρόβλεψη μου είναι ότι το επόμενο διάστημα θα πάνε στις 45 μέρες για να έχεις κάποια προθεσμία μετά το τέλος του πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα το μείον είναι οτι δεν θα μπορώ να έχω το μηνιαίο bonus 1GB Internet με ανανέωση 10 euro που έκανα κάθε μήνα.Και σαν και εμένα είναι αρκετοί άνθρωποι.Θα δω τι μπορώ να κάνω με άλλο πάροχο αν και νομίζω ότι πάνω κάτω όλοι ίδιοι είναι.Στο τέλος θα ζητάνε ανανέωση ανά 30 ημέρες.Κάτι σαν συμβόλαιο.
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα το μείον είναι οτι δεν θα μπορώ να έχω το μηνιαίο bonus 1GB Internet με ανανέωση 10 euro που έκανα κάθε μήνα.Και σαν και εμένα είναι αρκετοί άνθρωποι.Θα δω τι μπορώ να κάνω με άλλο πάροχο αν και νομίζω ότι πάνω κάτω όλοι ίδιοι είναι.Στο τέλος θα ζητάνε ανανέωση ανά 30 ημέρες.Κάτι σαν συμβόλαιο.

γιατι εχω την εντυπωση οτι αυτο το μπονους δεν αλλάζει για την online ανανεωση?

και κάτι άλλο. Δεν βαζω το χερι στη φωτια οτι τελικα θα ισχυσει το διμηνο,κωλοτουμπες εχουν γινει κι αλλες φορες. Βεβαια εδω η ανακοινωση εγινε επανω στο μηνα πριν την αλλαγη (αντι για 2-3 μηνες πισω που γινονταν αλλες που δεν ισχυσαν ή καθυστερησε η εφαρμογή τους) και αυτο με υποψιαζει οτι δεν το γλυτωνουμε τελικα.

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι πελάτες βάζουν έτσι και αλλιώς μία κάρτα τον μήνα. Οπότε δεν πρόκειται να προκύψει σοβαρή αύξηση εσόδων από αυτή την αλλαγή. Απλά κάποια νούμερα που τα κρατάει κανείς χωρίς να τα χρησιμοποιεί τα οποία μάλλον θα τα καταργήσουμε .

Αυτό που θα φέρει σοβαρή αύξηση είναι η απαίτηση να βάζουμε 15 ευρώ τον μήνα για να έχουμε Bonus internet το οποίο έχει ήδη δρομολογηθεί.

 

Η πρόβλεψη μου είναι ότι το επόμενο διάστημα θα πάνε στις 45 μέρες για να έχεις κάποια προθεσμία μετά το τέλος του πακέτου.

 

Μάλλον οι περισσότεροι δεν βάζουν κάθε μήνα, γι'αυτό και δημιουργείται θέμα. Πέσανε τα έσοδα από τα συμβόλαια και τώρα ψάχνουν να τα πάρουν από τα καρτοκινητά. Ειδάλλως θα το αφήνανε όπως παλιά που ανανέωνες μια φορά το χρόνο με ότι ποσό ήθελες.

Link to comment
Share on other sites

Όσο είχα την προσφορά των GB πάντα έβαζα κάθε μήνα online 5€ επειδή αυτό με εξυπηρετούσε στο να ενεργοποιήσω το Q economy. Τώρα στο τέλος έβαλα μια 10€ για να πάρω τα 1000 mb. Πάντως η αλήθεια είναι ότι πλέον οι εταιρείες το πάνε σιγά σιγά να το κάνουν να βάζεις μηνιαία κάρτα. Σκεφτείτε μόνο και μόνο την χασούρα που έχουν με τις διάφορες εφαρμογές που λίγο πολύ όλοι χρησιμοποιούμε στέλνοντας μνμ και κάνοντας φωνητικές κλήσεις μέσω ίντερνετ ΔΩΡΕΑΝ.
Link to comment
Share on other sites

Απ’ότι φαίνεται στο Online δεν θα υπάρχει αλλαγή στο bonus, άρα το 1GB θα το έχουμε κάθε μήνα με 10€! Βέβαια η αλήθεια είναι ότι δύσκολα θα άλλαζα την Q, μόνο κ μόνο για τη χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Είναι σημαντικό πλεονέκτημα αυτό σε σχέση με τους άλλους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Bye bye Κιού και Γουιντ. Τα λεφτά που θα σας έδινα προτιμώ να τα δώσω σε άλλο πάροχο. Και ας το κάνει και ο άλλος πάροχος 2μηνο. Ο μονος χαμένος θα είναι η Γουιντ. Ο τελευταίος σε κάλυψη και ταχύτητες πουλάει μούρη, θα μας τρελάνουν!

 

θα σκεφτόμουν και εγώ να αλλάξω αν έβρισκα κάποιον άλλον με χρέωση ανά δευτερόλεπτο που έχει η Q. Επιπλέον πιστεύω πως σε τέτοιες αλλαγές θα προχωρήσουν και οι υπόλοιποι επομένως τσάμπα κόπος!

Link to comment
Share on other sites

θα σκεφτόμουν και εγώ να αλλάξω αν έβρισκα κάποιον άλλον με χρέωση ανά δευτερόλεπτο που έχει η Q. Επιπλέον πιστεύω πως σε τέτοιες αλλαγές θα προχωρήσουν και οι υπόλοιποι επομένως τσάμπα κόπος!

η frog (cosmote) έχει με το δευτερόλεπτο. Ακόμα διατηρεί το 3μηνο και έχει πακετάκια από 3€ αντί από 4.6€ (με λιγότερα λεπτά από την Q, δλδ 60 ή 60+60 δώρο αρκετές φορές). Για ανθρώπους με περιστασιακή χρήση ή δεύτερα νούμερα είναι πλέον πιο συμφέρουσα περίπτωση εκτός αν δούμε αυξήσεις και στην frog.

 

Δυστυχώς η φορητότητα φρόντισαν να στοιχίζει 30€ για να στο κάνουν δύσκολο εκτός βέβαια αν βγάλεις νέο αριθμό που μάλλον είναι φτηνότερο (ή όχι δεν ξέρω εκτός αν πάρεις από το δρόμο κάποιο wu και το γυρίσεις με μνμ σε frog).

 

Των γωνιών μου τους αριθμούς σκέφτομαι να τους πάω εκεί.. :mad: Τα δεύτερα f2g τα έχω είδη καταργήσει (και ας "έχασα" 30€ που δεν χρησιμοποιούσα). Αρκετά τα τάισα. Ένα νούμερο και καλό και περιμένω μπας και εμφανιστεί νέος παίκτης να ταρακουνήσει τα πράγματα.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι πελάτες βάζουν έτσι και αλλιώς μία κάρτα τον μήνα. Οπότε δεν πρόκειται να προκύψει σοβαρή αύξηση εσόδων από αυτή την αλλαγή. Απλά κάποια νούμερα που τα κρατάει κανείς χωρίς να τα χρησιμοποιεί τα οποία μάλλον θα τα καταργήσουμε .

Αυτό που θα φέρει σοβαρή αύξηση είναι η απαίτηση να βάζουμε 15 ευρώ τον μήνα για να έχουμε Bonus internet το οποίο έχει ήδη δρομολογηθεί.

 

Η πρόβλεψη μου είναι ότι το επόμενο διάστημα θα πάνε στις 45 μέρες για να έχεις κάποια προθεσμία μετά το τέλος του πακέτου.

Μη βιαστείτε να με πείτε Τζίμη, αλλά η δική μου πρόβλεψη είναι, ότι θα πάει πρώτα στις 45 μέρες και μετά στις 30, ενώ η διάρκεια των πακέτων θα έχει πάει στις 25 μέρες, για να μην πω στις 20. Μακάρι να διαψευσθώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...