Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 ώρες πριν, dimitroula10 said:

 

Εννοείται ότι αγοράζεις το πακέτο με ΣΜΣ UD στο 12410.

Αν εκεί που το αγόρασες σου είχαν βάλει το Qstar auto, ενεργοποιείται μόνο αφού βάλεις παραπάνω € από 13. Επίσης το Qfee δεν ενεργοποιείται στα 8€. Οπότε βάζεις 9€ αγοράζεις το πακέτο με ΣΜΣ και ζητάς από το σάιτ την απενεργοποίηση του Qfee και του αυτόματου αν έχει ενεργοποιηθεί.

Screenshot_20240713-111811_myQ.jpg

Screenshot_20240713-111838_myQ.jpg

Κάτσε γιατί δεν το "έπιασα". 

Έχει υπόλοιπο 2.34€. 

Μου δίνει την δυνατότητα για ανανέωση από 8€.

Έχει εμφανιστεί το πακέτο "unlimited + 1000' " με 7€, έως 20 Ιουλίου. 

Δεν γνωρίζω εάν είναι ενεργό το Qfee. 

Ποιά βήματα πρέπει να κάνω; 

Να υπενθυμίσω ότι δεν έχω εμπειρία από q. 

Ευχαριστώ! 

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, andreasomageiras said:

Κάτσε γιατί δεν το "έπιασα". 

Έχει υπόλοιπο 2.34€. 

Μου δίνει την δυνατότητα για ανανέωση από 8€.

Έχει εμφανιστεί το πακέτο "unlimited + 1000' " με 7€, έως 20 Ιουλίου. 

Δεν γνωρίζω εάν είναι ενεργό το Qfee. 

Ποιά βήματα πρέπει να κάνω; 

Να υπενθυμίσω ότι δεν έχω εμπειρία από q. 

Ευχαριστώ! 

Τίποτα για την ώρα. Βάζεις 8€ και αγοράζεις το πακέτο.

Τα υπόλοιπα στην πορεία.

3 minutes ago, andreasomageiras said:

Δεν γνωρίζω εάν είναι ενεργό το Qfee.

Σίγουρα είναι αλλά δεν ενεργοποιείται με 8€

Link to comment
Share on other sites

On 29/3/2020 at 2:44 ΜΜ, g_sarris said:

Καλημέρα στη παρέα!

 

Έχω ένα αριθμό Q σαν 2ο νούμερο που δεν χρησιμοποιώ. Όμως δεν θέλω να χάσω το νούμερο. Θέλω να περνώ καποια sms εκεί και ίσως να με περνούν και κάποιοι που δεν έχουν το άλλο μου νούμερο.

 

Κάθε πόσο πρέπει να βάζω χρήματα μέσα για να μην το χάσω? Μέχρι τώρα έβαζα 10 ευρώ κάθε 2 μήνες. Τελευταία ξεχάστηκα και έχασα το υπόλοιπο μου (δεν με ενδιαφέρει) αλλά δεν μπήκε κάποια φραγή. Άρα αν κάποιος ξέρει μέχρι πότε έχω περιθώριο για να μην βάζω κάθε 2 μήνες και ένα 10 ρικο θα το εκτιμούσα!

 

Ευχαριστώ πολύ!

Καλησπέρα σας και πάλι! 

 

Είχα κάνει την πιο πάνω ερώτηση πριν 4 χρόνια και πήρα απάντηση ότι η SIM ισχύει για 12 ~ 13 μήνες μετά την τελευταία ανανέωση.

 

Ξέρουμε αν ακόμη ισχύει αυτό ή υπάρχει κάτι άλλο που ισχύει πλέον?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Τυπικά η φραγή μπαίνει στο τετράμηνο. Άτυπα ισχύει ακόμα αυτό που σου είχαν πει και τότε. Πιθανόν επειδή είναι παλιό νούμερο να μην γίνει φραγή.

Link to comment
Share on other sites

On 13/7/2024 at 5:33 ΜΜ, dimitroula10 said:

Τίποτα για την ώρα. Βάζεις 8€ και αγοράζεις το πακέτο.

Τα υπόλοιπα στην πορεία.

Σίγουρα είναι αλλά δεν ενεργοποιείται με 8€

Μέσο "τσατ" ζήτησα να γίνει κατάργηση του Qfee, μου απάντησαν ότι έγινε (μεγάλη ταλαιπωρία η επικοινωνία μαζί τους). 

Έβαλα υπενθύμιση για να ενεργοποιήσω το πακέτο στις 19 του μηνός (από τότε και έπειτα θα χρειαστεί). 

Έχει διαφορά εάν η ενεργοποίηση του πακέτου γίνει από την εφαρμογή ή με μήνυμα; 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως όταν ενεργοποιείς κάποια προσφορά από την εφαρμογή, χάνεται από το "δωράκι". Με το sms έχεις δυνατότητα να το ενεργοποιησεις και δευτερη φορά μέχρι την ημερομηνία λήξης της προσφοράς.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε που ασχολουμαστε πια εαν το Countdown δινει για 15 η 30 μερες!!

Φυγαμεεεεεεε......

 

Screenshot_20240717_151822_myQ.jpg

Ας προσεχαν.....

Ας κοψουν και την 8€υρη, να το "καταλαβουν" ακομα καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

Είναι επίσημο πλέον ότι μία φορά το μήνα θα δίνει 30ήμερο. Από κει και πέρα όποιος βολεύεται αλλιώς υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές....

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα πως με την παρέλευση του 2μηνου χωρίς ανανέωση υπολοίπου μπαίνει φραγή εισερχόμενων sms.

Δεν μπορούσα να λάβω sms απο καμία τράπεζα, OTP κτλ.

Τα εισερχόμενα sms δεν θα ήταν ανοιχτά ακόμα κ εαν έχεις μηδενικό / ληγμένο υπόλοιπο;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, filippos said:

Τα εισερχόμενα sms δεν θα ήταν ανοιχτά ακόμα κ εαν έχεις μηδενικό / ληγμένο υπόλοιπο;

Ναι παίρνεις κανονικά ΣΜΣ . Μάλλον έχει επηρεαστεί από το γενικό πρόβλημα στο διαδίκτυο.

Αυτό είναι άλλη μία απόδειξη ότι η ζωή μας κρέμεται σε μία τρίχα.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, dimitroula10 said:

Ναι παίρνεις κανονικά ΣΜΣ . Μάλλον έχει επηρεαστεί από το γενικό πρόβλημα στο διαδίκτυο.

Τι εννοείς με το πρόβλημα στο διαδίκτυο;

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Teiresias_ said:

Στείλε μου το λινκ γιατί μάλλον είμαι πολύ χαζός για τα κυβικά σου..

Κάνε αυτό που σου λέω. Έχουν πέσει δίκτυα σε όλον τον κόσμο. Τι λινκ να σου στείλω? Ψάξε τις ειδήσεις.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, opmgls said:

COSMOTE και Nova συνέχεια προβλήματα στο Downdetector εδικά η Cosmote πάει σερί πάνω από 24 ώρες και δεν ξέρω που θα καταλήξει 

 

Link to comment
Share on other sites

@filippos

Μία χαρά λαμβάνει μηνύματα ένα free to go που έχω. Ή υπάρχει πρόβλημα στις τράπεζες, ή αν ηταν κλειστό στο συρτάρι το νούμερο που έχει πρόβλημα, αυθαίρετα εβαλαν φραγή. Δεν είναι πρώτη φορά. Άκρη θα βγάλεις πιο εύκολα μέσω φόρμας επικοινωνίας.

1 minute ago, elkons said:

COSMOTE και Nova συνέχεια προβλήματα στο Downdetector εδικά η Cosmote πάει σερί πάνω από 24 ώρες και δεν ξέρω που θα καταλήξει 

 

Στην πράξη εσύ τι πρόβλημα έχεις διαπιστώσει?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, kmpatra said:

@filippos

 

Στην πράξη εσύ τι πρόβλημα έχεις διαπιστώσει?

Και σε σημεία στη Βενιζέλου που πήγα στη Χαλκίδα στην Cosmote με φουλ σήμα σβηναν οι κλήσεις, σπίτι πάντα είχα θέμα με αυτό σε άλλη περιοχή, κάτω από το θηρίο στη Βενιζέλου ποτέ 

54 minutes ago, opmgls said:

https://www.iefimerida.gr/ellada/papastergioy-pagkosmio-psifiako-black-out-ellada

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, kmpatra said:

@filippos

Μία χαρά λαμβάνει μηνύματα ένα free to go που έχω. Ή υπάρχει πρόβλημα στις τράπεζες, ή αν ηταν κλειστό στο συρτάρι το νούμερο που έχει πρόβλημα, αυθαίρετα εβαλαν φραγή. Δεν είναι πρώτη φορά. Άκρη θα βγάλεις πιο εύκολα μέσω φόρμας επικοινωνίας.

Στην πράξη εσύ τι πρόβλημα έχεις διαπιστώσει?

Την Πέμπτη χρειάστηκε να λάβω sms απο τράπεζα και δεν ερχόταν, όπως και κάτι άλλα OTP απο διάφορες σελίδες.
Την Παρασκευή, δηλαδή χθές, το υποψιάστηκα κι έβαλα 8€ λόγω countdown και μου ήρθαν όλα τα sms μαζεμένα.

Το υπόλοιπο μου είχε λήξει 7 Ιουνίου 2024 και είχαν μηδενιστεί όλα. Εισερχόμενες κλήσεις δεχόμουν αλλά όχι sms.

Και τώρα που το θυμήθηκα δεν μπορούσε να ενεργοποιηθεί το facetime για το συγκεκριμένο νούμερο, προφανώς λόγω του sms. Λάμβανα τακτικα ειδοποίηση, μέρα παρα μέρα, στο iphone για την αδυναμία. Δεν του έδωσα προσοχή τότε.

Οπότε μήπως η Q βάζει φραγή στα εισερχόμενα sms;

Edited by filippos

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Φραγή μπαίνει στο 4μηνο. Αναφερέ το στην εξυπηρέτηση, αν δεν υπάρχει αλλο τεχνικο θέμα, κάνουν ο, τι τους καπνίσει.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι χτες ήταν η ατομική προσφορά για τα απεριόριστα gb και την ξέχασα. 

Υπάρχει περίπτωση να την ξαναβαλει? 

Πρέπει να βάλω κάποια χρήματα?

 

Link to comment
Share on other sites

Μονο να περιμένεις μπορείς μηπως την ξαναβάλουν. Θα ελεγα οχι,μη βαλεις χρήματα. Ως αύριο μεθαύριο θα φανεί αν σου την ξαναδώσουν ή οχι

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, kmpatra said:

Μονο να περιμένεις μπορείς μηπως την ξαναβάλουν. Θα ελεγα οχι,μη βαλεις χρήματα. Ως αύριο μεθαύριο θα φανεί αν σου την ξαναδώσουν ή οχι

οκ ευχαριστω

το προηηουμενο που ειχα ληγει 31/7 και ελεγα να το επαιρνα απο τωρα για τις διακοπες αλλα το ξεχασα 

 Στη χειροτερη εχει και το 150gb με 11ε νομιζω 

Link to comment
Share on other sites

Σημερα Κυριακη εχει βολτα ο Μητσος της γνωστης νοοτροπιας Nova, που δε θα αλλαξει ποτε οπως αποδεικνυεται διαρκως απο τα franchise καταστηματα της αλλα οποιος επιμενει για το αντιθετο μπορει "η ελπιδα να πεθαινει τελευταια" να επιμενει ως το τελος (του) αλλωστε c'est la vie για τη συντριπτικη % των Homo Sapiens εδω και χιλιετιες.

Απο αυριο Δευτερα στη βαρδια του, που συνεχιζεται ανελλιπως ολα τα καλοκαιρια , εκτος ΣΚ ενταξει: μη τον ξεκανετε, θα πεταξει τους αριθμους απο τον ανεμιστηρα του για το ποιοι θα λαβουν την προσφορα με 7€. Μη τυχον και του βαλουν aircondition στο γραφειο του! Και ο ανεμιστηρας "δουλευει", οπως και αναμεταξυ μας οσοι παραμενουμε Nova/Q.

Βαλετε, δε βαλετε καρτα , ο "ανεμιστηρας" θα δουλεψει αυριο για την 7€υρη. Για την επομενη 7€υρη ανανεωση της προσφορας τον Αυγουστο:ΝΑΙ στην μεθεπομενη θα παιξει εαν βαλετε και δε θα τη λαβετε εαν βαλετε καρτα σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...