Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες ανανέωσα με 13 ευρώ και το υπόλοιπο μου πλέον είναι 11,7. Έχασα μόνο τα 1,3 ευρώ του φόρου κινητής. Δεν έγινε δηλαδή αφαίρεση των 0,3 ευρώ όπως γίνεται σε κάθε ανανέωση, επιπλέον δεν μου κράτησε το 1 ευρώ του buy more που έχω από το σταθερό. Τέλος μου έδωσε το 1GB που υποσχόταν για 30 ημέρες αλλά έδωσε και 1000 λεπτά προς όλους χωρίς να το αναφέρει! Τα 897 λεπτά είναι από το buy more που έλαβα πριν μερικές μέρες.

Screenshot_2024-07-08-23-47-51-506_co.trebbble.android.wind.q-edit.jpg

Screenshot_2024-07-08-23-47-27-825_gr.payzy-edit.jpg

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Don_VitoCorleone said:

Χθες ανανέωσα με 13 ευρώ και το υπόλοιπο μου πλέον είναι 11,7. Έχασα μόνο τα 1,3 ευρώ του φόρου κινητής. Δεν έγινε δηλαδή αφαίρεση των 0,3 ευρώ όπως γίνεται σε κάθε ανανέωση

13÷1,1=11,81 -0,30 =11,51 

Μήπως είχες 20 σεντς μέσα? Δεν βγαίνουν τα μαθηματικά.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dimitroula10 said:

13÷1,1=11,81 -0,30 =11,51 

Μήπως είχες 20 σεντς μέσα? Δεν βγαίνουν τα μαθηματικά.

Εκτος εαν το χαρατσι απο -0,30€ το πηγαν -0,11€. Κατι προοδος θα'ταν κι αυτο.

Εαν οντως ειχε μηδενισμενο υπολοιπο πριν φορτωσει τα 13€ καρτα και δε μπερδευτηκε.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, dimitroula10 said:

13÷1,1=11,81 -0,30 =11,51 

Μήπως είχες 20 σεντς μέσα? Δεν βγαίνουν τα μαθηματικά.

Είχα 0.18. δεν ήξερα ότι βγαίνει με αυτή τη διαίρεση, νόμιζα αφαιρείται το 10% που είναι 1,3 ευρώ στα 13 ευρώ. Επίσης ακόμη μια φορά όπως φαίνεται δεν μηδένισε τα χρήματα που είχα (τα 0.18 ευρώ) αμέσως μετά τα μεσάνυχτα της λήξης των χρημάτων, ήμουν σε ένα πολύ κακό wifi εκείνη τη στιγμή που με το ζόρι πήρε την φόρτωση χρημάτων και δεν έκανα έλεγχο αν υπήρχαν στις 00:13 που έβαλα τα 13 ευρώ.

13/1.1 είναι 11.82 - 0.3 = 11.52 + 0.18 που είχα είναι 11.70.

Άρα το τέλος ανανέωσης διατηρείται, τέλος buy more δε χρεώθηκα και γιατί πήρα 1000 λεπτά με τη ανανέωση επίσης παραμένει μυστήριο. Το sms που πήρα συγχαρητήρια ανανεώσατε και κερδίσατε 1gb έλεγε μόνο.

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

Από εχθές το μεσημέρι που το γύρισα σε Κίου έχει ξεκινήσει η κοροϊδία τούς...

Και η ειρωνία είναι σαν Free2Go το έπαιρνα κανονικά τα 1000 λεπτά...

Βγάλε άκρη

Υστερόγραφο: και φυσικά την κάρτα σιμ 100 χρόνια ΜΕΤΑ ακόμα την χρεώνουν και επιλέγουν να γίνονται ρεζίλι στα κεντρικά να πιστωνουν...

IMG_20240709_220910.jpg

Screenshot_2024-07-08-15-33-41-231_com.facebook.orca.jpg

Edited by damianos
Link to comment
Share on other sites

Αργουνε πολλες φορές οι ανανεώσεις των προσφορών,και 1-2 μέρες. Αν λείπει και ο Μήτσος με άδεια τι περιμένεις.

14 minutes ago, Teiresias_ said:

@dimitroula10έχει φύγει η προσφορά από το δωράκι. Να ανησυχήσουμε ή όχι ακόμα;

Δεν έχει σημα στο χωριό να σου απαντήσει 🙃

Υ.Γ. εμένα σε f2g παρέμεινε με νέα λήξη 20/7

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως μέχρι τις 10:00 είχαν βάλει την προσωπικη προσφορά... Σε τρια Q και ένα f2go δεν έχει έρθει τίποτα ακόμη!!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Teiresias_ said:

@dimitroula10έχει φύγει η προσφορά από το δωράκι. Να ανησυχήσουμε ή όχι ακόμα;

Ναι λίγη ανησυχία δεν κάνει κακό. Πιστεύω ότι σε μερικές μέρες θα επανέλθει. Μάλλον ψάχνουν να δούνε πως θα αντιδράσει ο κόσμος για να δούνε πως θα μαζέψουν περισσότερα λεφτά.

Για αυτό λέμε να μην παλεύουμε για να γλυτώσουμε μία μέρα, γιατί μένουμε ξεκρέμαστοι.

Όσοι βάζουν σταθερά αυτό το πακέτο το βάζουν στην αρχή και ξανά στο τέλος της προσφοράς.

10 minutes ago, mikepaltri said:

Συνήθως μέχρι τις 10:00 είχαν βάλει την προσωπικη προσφορά... Σε τρια Q και ένα f2go δεν έχει έρθει τίποτα ακόμη!!!

Ναι έτσι είναι αλλά ψάχνονται οι ψωριάρηδες.

 

1 hour ago, kmpatra said:

Υ.Γ. εμένα σε f2g παρέμεινε με νέα λήξη 20/7

Και σε μένα το ίδιο. Μάλλον ο Μήτσος δουλεύει και στο άλλο γραφείο και δεν πρόλαβε.

 

1 hour ago, kmpatra said:

Δεν έχει σημα στο χωριό να σου απαντήσει 🙃

Τώρα με το αλουμίνιο σήμα καμπάνα, αλλά πάμε παραλία συνήθως.😁

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dimitroula10 said:

Τώρα με το αλουμίνιο σήμα καμπάνα, αλλά πάμε παραλία συνήθως.😁

Πρέπει να φέρω παντζούρι να έχει και 5g+

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, elkons said:

Πρέπει να φέρω παντζούρι να έχει και 5g+

Θεωρητικά το ψεύτικο 5g που δουλεύουμε έχει λίγο υψηλότερη συχνότητα και ίσως δουλεύει καλύτερα σε μεγαλύτερες αποστάσεις. Δεν έχω κάνει δοκιμές λόγω ελλείψεως συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω μία εγκράτεια γενική από τις εταιρείες, τώρα που έρχονται και οι τουρίστες, στα unlimited. Μακάρι να βγω ψεύτης αλλά δεν βλέπω να το ξαναδίνουν πριν το Σεπτέμβρη.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Teiresias_ said:

Εγώ βλέπω μία εγκράτεια γενική από τις εταιρείες, τώρα που έρχονται και οι τουρίστες, στα unlimited. Μακάρι να βγω ψεύτης αλλά δεν βλέπω να το ξαναδίνουν πριν το Σεπτέμβρη.

Μην αφήνεις τον φόβο να σε κατευθύνει. Και μόνο που το σκέφτεσαι σε φρενάρει.

3 πράγματα είναι καταστροφή για τον άνθρωπο. Ο φόβος, η ελπίδα και η αγάπη για την πατρίδα. Και τα 3 μας σπρώχνουν σε αποφάσεις εναντίον του συμφέροντος μας.

Τους είναι δύσκολο ψυχολογικά να καταργήσουν αυτά τα πακέτα. Και μετά τι?😁

Link to comment
Share on other sites

ΗΡΘΕ.7€ Απεριοριστα +1000'.

2€ τσιμπισε σε 6μηνες η προσφορα.

ερωτησεις:

Αν εχει πανω απο 1 € υπολοιπο δεν λεει καθε μερα" το υπολοιπο ειναι χαμηλο πρεπει να ανανεωσετε το χρονο ομιλειας" ?(ισχυει?)

Δηλαδη να αφησω 1,2 € υπολοιπο για να μην αναφερεται το παραπανω μηνυμα (ισχυει ?) ή

0,2€ υπολοιπο κι να το ακουω στην 1η  κληση καθε μερας ?( κι λογο χαμηλου υπολοιπου παρω ξανα την προσφορα τον αλλο μηνα)

Edited by powerup
Link to comment
Share on other sites

Πανω απο 1 δεν ακούγεται,κατω απο 1 ακούγεται στην πρωτη κληση της ημέρας.

Το αν θα είναι 1,2 ή 0,2 το υπολοιπο για να ξαναπαρεις την προσφορά δεν μπορεί να σου πει κανείς με σιγουριά. Εγώ θεωρώ ότι έχει να κάνει με το πόσα λεφτά βάζεις όχι πόσο αφήνεις μέσα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Ναι λίγη ανησυχία δεν κάνει κακό. Πιστεύω ότι σε μερικές μέρες θα επανέλθει. Μάλλον ψάχνουν να δούνε πως θα αντιδράσει ο κόσμος για να δούνε πως θα μαζέψουν περισσότερα λεφτά.

Σου έχω ευχάριστα νέα.. η εξαίρεση που περιέγραψες έγινε σε δικό μου νούμερο!

Μου έδωσε την προσφορά σε νούμερο που μετά από φορητότητα δεν έχω βάλει καθόλου κάρτα. Στον 4ο μήνα περίπου.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hercoulis said:

Τετράμηνο είναι πολύ. 
(αν μας διαβάζετε, ρυθμίστε το στο δίμηνο…έστω).

Θα απευθύνεσαι στον Μήτσο προσωπικά.. δεν είναι πολλοί, ένας είναι. 😂😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

Στον αριθμό που είχα δύο μήνες να βαλω χρήματα ήρθε προσφορά. Στον άλλο που έβαλα τον προηγούμενο μήνα τίποτα. Έτσι επιβραβεύει τους πελάτες της η Q!!!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mikepaltri said:

Στον αριθμό που είχα δύο μήνες να βαλω χρήματα ήρθε προσφορά. Στον άλλο που έβαλα τον προηγούμενο μήνα τίποτα. Έτσι επιβραβεύει τους πελάτες της η Q!!!

Δεν υπάρχει πρόθεση επιβράβευσής. Μόνο να μας τα πάρουν με όποιον τρόπο μποροούν.
Γι αυτό και το δόγμα της συντριπτικής πλειοψηφίας εδώ μέσα είναι να τους τα δίνουμε με το σταγονόμετρο.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mikepaltri said:

Στον αριθμό που είχα δύο μήνες να βαλω χρήματα ήρθε προσφορά. Στον άλλο που έβαλα τον προηγούμενο μήνα τίποτα. Έτσι επιβραβεύει τους πελάτες της η Q!!!

Εγώ έχω 3 αριθμούς για να γίνεται δουλίτσα. Αφού έτσι θέλει η κυρά Q.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, powerup said:

ΗΡΘΕ.7€ Απεριοριστα +1000'.

2€ τσιμπισε σε 6μηνες η προσφορα.

ερωτησεις:

Αν εχει πανω απο 1 € υπολοιπο δεν λεει καθε μερα" το υπολοιπο ειναι χαμηλο πρεπει να ανανεωσετε το χρονο ομιλειας" ?(ισχυει?)

Δηλαδη να αφησω 1,2 € υπολοιπο για να μην αναφερεται το παραπανω μηνυμα (ισχυει ?) ή

0,2€ υπολοιπο κι να το ακουω στην 1η  κληση καθε μερας ?( κι λογο χαμηλου υπολοιπου παρω ξανα την προσφορα τον αλλο μηνα)

Ξεχαστηκα κι δεν προλαβα την ανανεωση με 8€ κι πανω  εχω υπολοιπο 0,20€ .

Αν δεν ανανεωσω σημερα με 13€ θα χασω μονο τα 0,20 € υπολοιπο  ή και την προσωπικη προσφορα (απεριοριστα+1000' με 7€ που μου ηρθε σημερα ?

Εχω και την προσφορα (1,5 gb κι 1500' με 10,5 €) που μου εδωσαν πριν καμια 10αρια χρονια .θα χαθει η δυνατοτητα αυτη ?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...