Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν εχει πρακτική σημασία να το συζητάμε, αλλά παρατήρησα οτι τα 15GB που έδωσαν καταναλώνονται κατά προτεραιότητα, ασχέτως ημερομηνίας λήξης

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

d4ef3abc35f8fac36363026a9e4ec3fc.jpg

bc8b668fb60b0cc55cccbdc84504bb37.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τα δώρα καταναλώνονται πρώτα από τα αγορασμένα.
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι καταναλώνονται πρώτα της ειδικής προσφοράς "Μένουμε Σπίτι".
Link to comment
Share on other sites

Έγραφε μήπως στο μήνυμα πώς γίνεται η ενεργοποίηση;γιατί και εγώ δεν το είχα πάρει.

Δεν έχει αποστολή SMS αν εννοείς αυτό. Έχει έναν σύνδεσμο που παραπέμπει στην εφαρμογή myQ και το εμφανίζει σαν προσφορά στα μωβ δωράκια. Πιθανόν να μην ισχύει για όλους πάρα μόνο για όσους έχουν λάβει το μήνυμα.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε πριν από λίγο το εξής μήνυμα: "Η Wind είναι κοντά σου και παρατείνει για δύο ακόμη μήνες το υπόλοιπο του διαθέσιμου χρόνου ομιλίας σου. Μένουμε σπίτι, μένουμε ασφαλείς". Το υπόλοιπό μου έληγε 18 Απριλίου, τώρα λήγει 6 Ιουνίου. Εννοείται πως δεν είναι καθόλου άσχημο!
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol:

 

Σκεφτομαι να παω απο WIND συμβολαιο με 19 ευρω παγιο και 5 GB και 700 λεπτα σε Q πες τε μια γνωμη τυποι?

 

με συμφερει???

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς λεπτά προς όλλους δεν θα αγόραζα τέτιο συμβόλαιο
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol:

 

Σκεφτομαι να παω απο WIND συμβολαιο με 19 ευρω παγιο και 5 GB και 700 λεπτα σε Q πες τε μια γνωμη τυποι?

 

με συμφερει???

 

Με αυτά τα λεφτά μπορείς να πάρεις καλύτερο συμβόλαιο στην wind.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol:

 

 

 

Σκεφτομαι να παω απο WIND συμβολαιο με 19 ευρω παγιο και 5 GB και 700 λεπτα σε Q πες τε μια γνωμη τυποι?

 

 

 

με συμφερει???

Με αυτά τα λεφτά έχεις περισσότερες παροχές στην Q και χωρίς δέσμευση.

Τα συμβόλαια όλων των εταιρειών είναι ασύμφορα.

Link to comment
Share on other sites

Μερικοί δεν έχουν χρόνο ή διάθεση να κυνηγούν προσφορές και να ψάχνουν να ενεργοποιούν πακέτα. Κάθε μήνα πληρώνεις και τα βάζουν άλλοι για σένα. Γλιτώνεις και χρόνο και κόπο.
Link to comment
Share on other sites

Μερικοί δεν έχουν χρόνο ή διάθεση να κυνηγούν προσφορές και να ψάχνουν να ενεργοποιούν πακέτα. Κάθε μήνα πληρώνεις και τα βάζουν άλλοι για σένα. Γλιτώνεις και χρόνο και κόπο.

 

Αυτό όπως το είπες.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι που πληρώνεις στα συμβόλαια. Η ευκολία που παρέχετε. Άποψη μου δεν αξίζει με τίποτα. Δεν είναι τόσο δύσκολο να βάλεις μια υπενθύμιση στο ημερολόγιο όπου θα χτυπάει κάθε 30 μέρες για να βάλεις κάρτα και ένα πακέτο. Διαχειριζομαι 5 κινητά στην οικογένεια κατ αυτον τον τρόπο. Μεχρι και email έχω βάλει να έρχεται για ειδοποίηση αυτόματα. Δεν έχω χάσει καμία μέρα και όλα τα πακέτα γίνονται rollover. Ειλικρινά δεν βρίσκω τον λόγο να πληρώσει κάποιος έξτρα 10-20ευρω τον μήνα το λιγότερο γι αυτό το πράγμα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι που πληρώνεις στα συμβόλαια. Η ευκολία που παρέχετε. Άποψη μου δεν αξίζει με τίποτα. Δεν είναι τόσο δύσκολο να βάλεις μια υπενθύμιση στο ημερολόγιο όπου θα χτυπάει κάθε 30 μέρες για να βάλεις κάρτα και ένα πακέτο. Διαχειριζομαι 5 κινητά στην οικογένεια κατ αυτον τον τρόπο. Μεχρι και email έχω βάλει να έρχεται για ειδοποίηση αυτόματα. Δεν έχω χάσει καμία μέρα και όλα τα πακέτα γίνονται rollover. Ειλικρινά δεν βρίσκω τον λόγο να πληρώσει κάποιος έξτρα 10-20ευρω τον μήνα το λιγότερο γι αυτό το πράγμα.

Ίδια περίπτωση και εγώ φίλε μου, όλα τα κινητά της οικογένειας τα διαχειρίζομαι ανετότατα μέσα από την εφαρμογή.

Εν τω μεταξύ, υπάρχουν τόσες ευκολίες, όπως widgets κτλ που δεν είναι τόσο δύσκολο να θυμάσαι να βάζεις μία φορά το μήνα κάρτα, δεν απαιτείται δηλαδή επιπλέον χρόνος ούτε ποσότητα σκέψης για να γίνει κάτι τέτοιο.

Δεν είναι όπως παλιά, όσοι επιμένουν στα συμβόλαια έχουν μείνει στις παλιές εκείνες εποχές που πήγαινες στο περίπτερο, αγόραζες την ξυστη κάρτα, έβγαζες τον κωδικό, τον περνούσες, είχε ολόκληρη διαδικασία..

Τωρα τα πράγματα είναι απλά,

αυτοματοποιημένα εντελώς, μη σου πω ότι και πιο γρήγορα γίνεται από το να πληρώσεις ένα λογαριασμό η διαδικασία.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε αυτούς που θέλουν να πληρώνουν συμβόλαια να πληρώνουν, γιατί αυτοί κρατάνε ζωντανές τις εταιρείες. Φανταστείτε να πληρώνανε όλοι 6 € το δίμηνο στην κιου.

Δεν θα υπήρχε κινητή τηλεφωνία ή θα πληρώναμε όλοι 50 € το μήνα ελάχιστο, όπως στην Αμερική.

Να'ναι καλά οι συμπολίτες μας αλλιώς όλοι εμείς θα χωναμε βαθιά το χέρι στη τσέπη.

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε αυτούς που θέλουν να πληρώνουν συμβόλαια να πληρώνουν, γιατί αυτοί κρατάνε ζωντανές τις εταιρείες. Φανταστείτε να πληρώνανε όλοι 6 € το δίμηνο στην κιου.

Δεν θα υπήρχε κινητή τηλεφωνία ή θα πληρώναμε όλοι 50 € το μήνα ελάχιστο, όπως στην Αμερική.

Να'ναι καλά οι συμπολίτες μας αλλιώς όλοι εμείς θα χωναμε βαθιά το χέρι στη τσέπη.

 

Παρα πολύ σωστά. Πρέπει να υπάρχουν κάποιοι να πληρώνουν τα πανάκριβα συμβόλαια για να μπορούμε και εμείς να δίνουμε λίγα για να κάνουμε την δουλειά μας. Δυστυχώς με την οικονομική κρίση τα καρτοκινητα αυξήθηκαν και γι αυτό έχουμε δει τα τελευταία χρόνια αυξήσεις στις τιμές, ελάχιστη ανανέωση από 10€ πακέτα στα 8.5+€ κτλ

Link to comment
Share on other sites

o Υπαλληλος της Εταιρειας μου ειπε......δε θα σε χρεωσει η εταιρεια εξοδα διακοπης συμβολαιου ( ληγει αρχες Μαιου το Συμβολαιο 2 ετιας) αλλα θα εχεις ενα κοστος 30 ευρω για να μεταφερθεις στην Q .......ξερετε μηπως τι μπορω να κανω για να παω στην Q διχως το χαρατσι των 30 ευρω??? εννοειται οτι θελω να κρατησω τον ιδιο αριθμο παντα!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρα πολύ σωστά. Πρέπει να υπάρχουν κάποιοι να πληρώνουν τα πανάκριβα συμβόλαια για να μπορούμε και εμείς να δίνουμε λίγα για να κάνουμε την δουλειά μας. Δυστυχώς με την οικονομική κρίση τα καρτοκινητα αυξήθηκαν και γι αυτό έχουμε δει τα τελευταία χρόνια αυξήσεις στις τιμές, ελάχιστη ανανέωση από 10€ πακέτα στα 8.5+€ κτλ

 

 

πληρωνω 19 ευρω για 4,5 GB ιντερνετ και 700 λεπτα ομιλιας καθε μηνα!

Link to comment
Share on other sites

πληρωνω 19 ευρω για 4,5 GB ιντερνετ και 700 λεπτα ομιλιας καθε μηνα!

 

Data στην q για 1 μήνα με countdown (~3€/3gb)

~1000' προς όλους με 6€ χωρίς λήξη σε υπηρεσία voip

Συνολικό κόστος κάτω από 10€ τον μήνα :)

Το κυριότερο χωρίς δεσμεύσεις :)

Link to comment
Share on other sites

1. Η χρέωση μετάβασης από συμβόλαιο σε καρτοκινητό εχει απαγορευτεί απο το νέο κανονισμο της ΕΕΤΤ. Κανένα 30ευρο λοιπον, το πολυ πολυ 5ε τη σιμ.

2. Όποιος βαριέται τις ειδοποιήσεις κλπ για να βάζει κάρτα στην ώρα του, πολυ απλά επιλέγει αυτόματη ανανέωση πχ καθε 1η του μηνός και ξενοιαζει.

3. Σε κάθε περίπτωση, για να δεσμευτείς σε συμβόλαιο πρέπει να σου προταθεί πολυ καλος συνδυασμός τιμής-παροχών ο οποίος να εξυπηρετεί τις προσωπικές σου ανάγκες. Ή να έχεις λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

πληρωνω 19 ευρω για 4,5 GB ιντερνετ και 700 λεπτα ομιλιας καθε μηνα!

 

Με 5€ δίνει 500' προς όλους και 1γκίγκα.

Και μία προσφορά 3€ 3γκίγκα + δώρα ανανέωσης

 

Καλή προσφορά έχεις στο καρτοσυμβολαιο. Μείνε εκεί, μην πας πουθενά.

Χάλια είναι η κιου.

 

ΥΓ

καλά σε κάρτα sim αγορασμένη από τη λαϊκή με 1 € η οποία έχει 0,09€ μέσα και λήγει στις 13 Απριλίου πάτησα σήμερα και μου έδωσε τα 15 χωρίς να έχω βάλει ποτέ λεφτά.

Καλά μιλάμε τι θα τα κάνω τώρα?

Θα δούμε αν θα μηδενιστεί το υπόλοιπο στην λήξη.

 

Επίσης με speedtests 2 φορές σε LTE 3G EDGE.

Ακόμα και στο 2G η ταχύτητα είναι μία χαρά για φβ ή για ιντερνετικό Ραδιόφωνο.

 

Οι 6 μετρήσεις φάγανε 250 ΜΒ

 

f0ea2ff23702fb39f2c10cdb7f6d770c.jpg

d8ab2eaa82b83b1d3e102e66e6bd6b8b.jpg

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Με 5€ δίνει 500' προς όλους και 1γκίγκα.

Και μία προσφορά 3€ 3γκίγκα + δώρα ανανέωσης

 

Καλή προσφορά έχεις στο καρτοσυμβολαιο. Μείνε εκεί, μην πας πουθενά.

Χάλια είναι η κιου.

 

ΥΓ

καλά σε κάρτα sim αγορασμένη από τη λαϊκή με 1 € η οποία έχει 0,09€ μέσα και λήγει στις 13 Απριλίου πάτησα σήμερα και μου έδωσε τα 15 χωρίς να έχω βάλει ποτέ λεφτά.

Καλά μιλάμε τι θα τα κάνω τώρα?

Θα δούμε αν θα μηδενιστεί το υπόλοιπο στην λήξη.

 

Επίσης με speedtests 2 φορές σε LTE 3G EDGE.

Ακόμα και στο 2G η ταχύτητα είναι μία χαρά για φβ ή για ιντερνετικό Ραδιόφωνο.

 

Οι 6 μετρήσεις φάγανε 250 ΜΒ

 

f0ea2ff23702fb39f2c10cdb7f6d770c.jpg

d8ab2eaa82b83b1d3e102e66e6bd6b8b.jpg

 

Αφενός, θα τα χρησιμοποιήσεις τουλάχιστον έως τις 13-04 και αφετέρου μπορεί να σου γίνει αυτόματη ανανέωση υπολοίπου κατά 2 μήνες, όπως έγινε σε κάποιους.

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που δεν μπορείς με μόνιμα πακέτα να πάρεις αυτά που ισχυρίζεσαι ότι παίρνεις με 6€/2μηνο, έρχεσαι στα λόγια μου. Edited by Laz5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...