Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παρακάτω άρθρο αιτιολογεί τις αυξήσεις....

 

Σε θετική τροχιά τα έσοδα της Wind – ζημιογόνο το τελικό αποτέλεσμα

http://www.infocom.gr/2017/12/07/thetiki-trochia-esoda-tis-wind-zimiogono-teliko-apotelesma/42073/

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Να πως δικαιολογούνται:

http://www.infocom.gr/2017/12/07/thetiki-trochia-esoda-tis-wind-zimiogono-teliko-apotelesma/42073/

Βάσει των εκτιμήσεων της διοίκησης η αγορά κινητής τηλεφωνίας αναμένεται φέτος να επιστρέψει σε ανάπτυξη

 

Θα τους "κάτσει"; Όπως το πάν€: ΔΕ νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Να πως δικαιολογούνται:

http://www.infocom.gr/2017/12/07/thetiki-trochia-esoda-tis-wind-zimiogono-teliko-apotelesma/42073/

 

 

Θα τους "κάτσει"; Όπως το πάν€: ΔΕ νομίζω.

Ούτε εγώ το πιστεύω. Πιο παλιά είμασταν σχεδον ολοι what's up και μετα σκορπίσαμε. Καιρός να επανερχομαστε πιστευω...

Link to comment
Share on other sites

Για μενα η Q πλεον εσβησε με τις αυξησεις.

Το F2G αξιζει πλεον στην Wind.

Οσο για τα Wu/Cu κλπ,το Whats Up ενω κατι παει να κανει με τα πακετα μας τα χαλαει.Καλυτερα για Frog ειδικα αν δεν εισαι φοιτητης.

Οσο για το CU,τιμιο και κοντα στον μεσο συνδρομητη.Προυποθεση ειναι να γινουν σωστες κινησεις.

Edited by XP130TD

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Από αμέλειά μου, πέρασε το τρίμηνο κι έχασα το χρηματικό υπόλοιπο και τα ενεργά πακέτα και προσφορές (το 1GB απ τα 8€). Υπάρχει τρόπος να επαναφέρω ξανά τουλάχιστον την προσφορά των δεδομένων; Η απλά θα μπει τον επόμενο μήνα το 1GB;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Από αμέλειά μου, πέρασε το τρίμηνο κι έχασα το χρηματικό υπόλοιπο και τα ενεργά πακέτα και προσφορές (το 1GB απ τα 8€). Υπάρχει τρόπος να επαναφέρω ξανά τουλάχιστον την προσφορά των δεδομένων; Η απλά θα μπει τον επόμενο μήνα το 1GB;

 

Έτσι το έπαθα κι εγώ.

Έβαλα 5 ευρώ στον λογαριασμό και ζήτησα απο την Q να μου πιστώσει το 1GB απο την προσφορά των 8ευρώ.

Και όλα μια χαρά τώρα.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Στη σελιδα τους στο φβ εξυπηρετούν αρκετά γρήγορα, ας δοκιμασει κ εκει.

Πλεον μονο εκει στελνω ;)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, η Wind έχει εφαρμόσει κανονικότατα τη φραγή τετραμήνου, πιάνοντάς μας όλους στον ύπνο. Και οι 3 Q SIM που έχω (όλες έχουν να ανανεωθούν πάνω από εξάμηνο), είναι νεκρές, δηλαδή όταν μπουν σε συσκευή, δε συνδέονται καν στο δίκτυο της Wind. Σε επικοινωνία μου με το chat της Q, η κοπέλα μου είπε, ότι έχει γίνει ολική φραγή και στις 3 γραμμές, λόγω μη ανανέωσης για χρόνο περισσότερο από τετράμηνο. Το ωραίο είναι, ότι όταν καλώ τα συγκεκριμένα νούμερα από άλλον αριθμό, δε λέει τίποτα για φραγή, αλλά μόνο ότι το τηλέφωνο είναι κλειστό και ότι ο συνδρομητής θα ειδοποιηθεί για την κλήση μου.
Link to comment
Share on other sites

Το δεν συνδέεται με το δίκτυο wind είναι άλλο από την φραγή εισερχομένων. Αυτό που περιγράφεις είναι όπως όταν χάνεις τον αριθμό το οποίο συμβαίνει και τωρα μετά το 12μηνο (χωρίς ανανέωση). Άλλο φραγή εισερχομένων άλλο ακύρωση κάρτας και αριθμού. Σε frog έχω αριθμό που δεν δέχεται εισερχόμενες αλλά το καλοκαίρι όταν τον χρειαστώ θα βάλω κάρτα και θα "ξυπνήσει" (τώρα που το λες πάω να του κάνω βέβαια μια δοκιμή :lol::p)
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Το δεν συνδέεται με το δίκτυο wind είναι άλλο από την φραγή εισερχομένων. Αυτό που περιγράφεις είναι όπως όταν χάνεις τον αριθμό το οποίο συμβαίνει και τωρα μετά το 12μηνο (χωρίς ανανέωση). Άλλο φραγή εισερχομένων άλλο ακύρωση κάρτας και αριθμού. Σε frog έχω αριθμό που δεν δέχεται εισερχόμενες αλλά το καλοκαίρι όταν τον χρειαστώ θα βάλω κάρτα και θα "ξυπνήσει" (τώρα που το λες πάω να του κάνω βέβαια μια δοκιμή :lol::p)

 

Σε φιλο που εχει whats up με φραγη εισερχομενων λογω 4μηνου βγαζει οτι εχει φραγη ο συνδρομητης και το κλεινει.Ειμαστε σε roaming στην Ιταλια και δεν εβαλε καρτα ακομα.

Σε μενα ηρθε μηνυμα,παλι σε whats up αλλα ανανεωσα εγκαιρα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το δεν συνδέεται με το δίκτυο wind είναι άλλο από την φραγή εισερχομένων. Αυτό που περιγράφεις είναι όπως όταν χάνεις τον αριθμό το οποίο συμβαίνει και τωρα μετά το 12μηνο (χωρίς ανανέωση). Άλλο φραγή εισερχομένων άλλο ακύρωση κάρτας και αριθμού. Σε frog έχω αριθμό που δεν δέχεται εισερχόμενες αλλά το καλοκαίρι όταν τον χρειαστώ θα βάλω κάρτα και θα "ξυπνήσει" (τώρα που το λες πάω να του κάνω βέβαια μια δοκιμή :lol::p)

Έτσι ήξερα κι'εγώ, έλα όμως που είναι το ίδιο. Ανανέωσα online πριν 1 ώρα και η "νεκρή" SIM ξύπνησε μία χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ήξερα κι'εγώ, έλα όμως που είναι το ίδιο. Ανανέωσα online πριν 1 ώρα και η "νεκρή" SIM ξύπνησε μία χαρά.

φαινεται οτι η wind/q κάνει πιο "επιθετική" φραγή σε σημείο που νομίζεις οτι δεν υπάρχει πλέον το νούμερο. Αυτό βέβαια μάλλον μπερδεύει τον κόσμο παρά εξυπηρετεί (ακόμα και το σκοπό τους,που ειναι να βάλεις κάρτα άμεσα).

Link to comment
Share on other sites

φαινεται οτι η wind/q κάνει πιο "επιθετική" φραγή σε σημείο που νομίζεις οτι δεν υπάρχει πλέον το νούμερο. Αυτό βέβαια μάλλον μπερδεύει τον κόσμο παρά εξυπηρετεί (ακόμα και το σκοπό τους,που ειναι να βάλεις κάρτα άμεσα).

Το νούμερο όμως, όχι μόνο υπάρχει κανονικά, αλλά εξακολουθούν να υπάρχουν όλες οι ειδικές προσφορές και τα bonus που απολάμβανε το νούμερο πριν τη φραγή. Το δικό μου, είναι ειδικής προσφοράς Q International. Είχα ενεργοποιήσει την προσφορά, μόνο μία φορά συνολικά (στις 22 Ιουνίου, με την αγορά του πακέτου σύνδεσης) και έκτοτε το είχα παρατήσει, επειδή μετά πήρα το προνομιακό What's Up. Σήμερα έβαλα 10€ online, ξύπνησε αμέσως η SIM και έβαλα και την ειδική προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Η "φάση" με τις "νεκρές" sim Wind/Q πρέπει να τους προέκυψε (σαν ιδέα που εφαρμόζουν ήδη) λίγους μήνες τώρα, δλδ μετά τον Οκτώβρη (το Νοέμβρη, ίσως ; ; ), καθώς είχα 1 sim f2go ως τον Οκτώβρη στο συρτάρι από το Γενάρη και δουλεύει 1 χαρά αφού από τον Οκτώβρη τη λειτουργώ κανονικά για εισερχόμενες.

 

Στη φραγή 4μήνου στις άλλες 2 εταιρίες "πιάνει" κανονικά σήμα, αλλά έχει ό,τι λέει: "φραγή":

Δλδ δεν εκτελεί εξερχόμενες τπτ, και ειδοποιεί όποιον τις καλεί για τη φραγή του καλούμενου με φραγή 4μήνου.

Άρα ΔΕΝ πρόκειται για φραγή 4μήνου αυτό που εφαρμόζει τώρα η Wind/Q , αλλά για "κάτι άλλο": "Νεκρώνει" τη sim.

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία (μηδενισμός υπολοίπου και πακέτων στο 3μηνο), αφού έκανα ανανέωση, μίλησα με το chat στο site και μου επανέφεραν τα 120' από συνδιασμό με σταθερό εξ ολοκλήρου (χωρίς να αφαιρεθεί η χρήση που είχα ήδη κάνει). Το 1GB από το 8ευρω δεν το βάλαμε γιατί μου πε ότι θα ανανεωθεί σύντομα (στις 15/12) οπότε κάνω υπομονή
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε κατι στις προτεραιότητες των mb? Ειχα ενεργοποιήσει το countdown της black friday (400mb) και στις 10/12 αποδόθηκε το 1 gb της προσφοράς 8 gb. Βλέπω οτι εξακολουθεί να τραβάει απο τα 400. Με παλιότερα δεδομένα το 1 γιγα της προσφοράς υπερίσχυε εναντι όλων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μιας και δεν αναφερθηκε,το νεότερο countdown δίνει 1 γιγα με 2€ για 30 μέρες. Αρκετά καλό θα έλεγα.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ηρθε η ωρα να παμε για αλλες πολιτειες ....

 

απο 3 σε 4.6 ευρω. Ετσι ξεκινησα, με 3 ευρω.

 

Δηλαδη τωρα πρεπει να δινουμε 6 ευρω καθε μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε κατι στις προτεραιότητες των mb? Ειχα ενεργοποιήσει το countdown της black friday (400mb) και στις 10/12 αποδόθηκε το 1 gb της προσφοράς 8 gb. Βλέπω οτι εξακολουθεί να τραβάει απο τα 400. Με παλιότερα δεδομένα το 1 γιγα της προσφοράς υπερίσχυε εναντι όλων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μιας και δεν αναφερθηκε,το νεότερο countdown δίνει 1 γιγα με 2€ για 30 μέρες. Αρκετά καλό θα έλεγα.

 

Στη Wind/Q πάντα θα βρίσκεται "κάτι" (ιδίως στα πακέτα ΜΒ/GB) να "υπερισχύει" άλλων:

Φαίνεται ότι στα ΜΒ/GB που δίνουν τα Countdown έχουν απόλυτη προτεραιότητα (ακόμα και "έναντι" του 8G), μέχρι να βρεθεί κάτι ακόμα πιο "ισχυρό"......:lol:

Όπως μας τα λες......:)

 

Αλλά, και τί πρόβλημα έχεις πια;

24/12 λήγει το Countdown σου 400MB (Μα καλά δε τα'φαγες ακόμα εδώ και 20 μέρες..?.?.:lol:)

10/01 λήγει τη προτελευταία δόση σου του 8G.

No problem far.:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω πρόβλημα ισα ισα που μου εκανε θετικη εντυπωση. Απλα εκανα την επισημανση.

Ειχα υπολοιπο απο το προηγούμενο γιγα και τωρα μπηκα στα 400 γιαυτο δεν τα εφαγα ακομα. Ας ειναι καλά το wifi. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Είμαι νέος συνδρομητής και θα ήθελα να μάθω πόσες ανανεώσεις πρέπει να κάνω για να είναι ενεργή η σύνδεση μου για 1 χρόνο.Είμαι περιστασιακός χρήστης και δεν θέλω να ανανεώνω συχνά τον χρόνο ομιλίας.
Link to comment
Share on other sites

Για να διατηρείς το υπόλοιπο σου 4 (μία κάθε 3 μήνες)

Για να διατηρείς τις εισερχόμενες κλήσεις 3 ( μία κάθε 4 μήνες)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα παιδιά: προσφορά με μηνυμα.

500 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ 50SMS ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ 30 ΗΜΕΡΕΣ ΜΟΝΟ ΜΕ 4,44€! ΣΤΕΙΛΕ 12 ΣΤΟ 12410 & ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΕΩΣ 02/01

Edited by Dracula
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα παιδιά: προσφορά με μηνυμα.

500 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ 50SMS ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ 30 ΗΜΕΡΕΣ ΜΟΝΟ ΜΕ 4,44€! ΣΤΕΙΛΕ 12 ΣΤΟ 12410 & ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΕΩΣ 02/01

Φίλε αυτό είναι "αποκλειστική" προσφορά (εσύ έλαβες σμσ). Δεν αφορά το σύνολο ούτε καν την πλειοψηφία ούτε καν "πολλούς".. :whistle:

Για να δούμε, εμάς θα μας στείλει;

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...