Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 είναι στην q. Νομίζω στο f2g είναι 10.

Αλήθεια,είχε κανείς θέμα με το μπόνους ανανέωσης των 10€ απο καταστημα? Πήρε π.χ. 500mb αντί για 1 γίγα?

Link to comment
Share on other sites

6 είναι στην q. Νομίζω στο f2g είναι 10.

Αλήθεια,είχε κανείς θέμα με το μπόνους ανανέωσης των 10€ απο καταστημα? Πήρε π.χ. 500mb αντί για 1 γίγα?

 

Ναι εβαλα 10€και μου εδωσε 500mb

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται έχει αλλάξει το μπόνους από το κατάστημα δηλαδή?
Link to comment
Share on other sites

το Η, Η+ είναι 3G όχι 4G.

Για να έχεις 4G θα πρέπει εκτός από κάρτα 4G (πορτοκαλί χρώμα) να έχεις ενεργοποιημένο από την εταιρία το 4G (όταν εγώ άλλαξα κάρτα ΔΕΝ μου το είχαν ανοίξει το 4g από το σύστημα και χρειάστηκε συνεννόηση μέσω του 1222. Σε άλλους τους περισσότερους λειτούργησε με που άλλαξαν κάρτα). Πρέπει επίσης η συσκευή σου να είναι 4g αλλά ούτε αυτό αρκεί πάντα. Αν στην περιοχή σου η wind εκπέμπει 4g μονο 800mhz (b20) πρέπει εκτός από 4G η συσκευή σου να έχει ΚΑΙ αυτή τη μπάντα (πολλά κινέζικα δεν την έχουν πχ xiaomi, cubot, elephone κτλ). Στην Κομοτηνή πχ εκπέμπει μόνο στην 800mhz μπάντα. Δες στο GSM arena τι μπάντες έχει η συσκευή σου και ενημερώσου τι εκπέμπει στην περιοχή σου (στη θεσσαλονίκη έχει b3, b7 και b20 οπότε όλοι πιάνουν 4g αλλά όχι σε όλες τις πόλεις).

Αυτά..

 

Eχω 4G κινητο με 800 (b20) μπαντα .Σημερα διχνει 4G σημα ,αρα ενεργοποιηθηκε σημερα.Εβαλα την καρτα χθες το απογευμα .Η ταχυτητα βελτιωθηκε οχι και αμαν.π.χ μεσα στο σπιτι δεν ανοιγε σελιδα πριν ενω τωρα την ανοιγει μετα απο ~ 10 s.

ping 218ms dowload 0.06mbs upload 0.03mbs 1 φορα

ping 195ms dowload 0.06mbs upload 0.02mbs 2 φορα μετα 10 λεπτα

Αυτα ειναι αποτελεσματα 4G ?

Με ασυρματο internet εχω στο κινητο 64ms 13mbs 1mbs

Περιοχη Σερρες

Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερων,

Edited by pow
Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα Γουίντ είπανε σε φίλη μου οτι η ελαχίστη ανανέωση κιου είναι 6€, ισχύει αυτό;

 

Ναι ισχύει, αν κ στην εφαρμογή απο οτι ειδα επιτρέπει ανανέωση κ 5 ευρω!

Link to comment
Share on other sites

Eχω 4G κινητο με 800 (b20) μπαντα .Σημερα διχνει 4G σημα ,αρα ενεργοποιηθηκε σημερα.Εβαλα την καρτα χθες το απογευμα .Η ταχυτητα βελτιωθηκε οχι και αμαν.π.χ μεσα στο σπιτι δεν ανοιγε σελιδα πριν ενω τωρα την ανοιγει μετα απο ~ 10 s.

ping 218ms dowload 0.06mbs upload 0.03mbs 1 φορα

ping 195ms dowload 0.06mbs upload 0.02mbs 2 φορα μετα 10 λεπτα

Αυτα ειναι αποτελεσματα 4G ?

Με ασυρματο internet εχω στο κινητο 64ms 13mbs 1mbs

Περιοχη Σερρες

Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερων,

 

Ακόμα δουλεύουν Σέρρες στην αναβάθμιση δικτύου. Λογικά θα έχεις κανονικά όταν ενεργοποιηθουν όλοι οι σταθμοί.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Eχω 4G κινητο με 800 (b20) μπαντα .Σημερα διχνει 4G σημα ,αρα ενεργοποιηθηκε σημερα.Εβαλα την καρτα χθες το απογευμα .Η ταχυτητα βελτιωθηκε οχι και αμαν.π.χ μεσα στο σπιτι δεν ανοιγε σελιδα πριν ενω τωρα την ανοιγει μετα απο ~ 10 s.

ping 218ms dowload 0.06mbs upload 0.03mbs 1 φορα

ping 195ms dowload 0.06mbs upload 0.02mbs 2 φορα μετα 10 λεπτα

Αυτα ειναι αποτελεσματα 4G ?

Με ασυρματο internet εχω στο κινητο 64ms 13mbs 1mbs

Περιοχη Σερρες

Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερων,

 

Εγω 2-3Mbps ειχα στη Νοτια Πιερια.

Μην σου πω και μεσα στη θεσσαλονικη.

Υπομονη κανε,γιατι εκει περα θα φτιαξουν το δικτυο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

ριξανε ρολά νωρις στην προσφορα των 8 γιγα? μέχρι 12/10 δεν ελεγε? γιατι καποιος προσπαθει να τη βαλει και λεει εληξε...
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται έχει αλλάξει το μπόνους από το κατάστημα δηλαδή?

 

Σύμφωνα με αυτό δεν έχει αλλάξει κάτι

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ειναι τι γίνεται στην πραξη,το εχω δει αυτό. Αλλά σύμφωνα με άτομα που ανανεώνουν εδώ και μήνες και σε διαφορετικά καταστήματα,δίνουν 500 πλέον.
Link to comment
Share on other sites

Από τον Αυγουστο κάνω ανανέωση μόνο online με prepaid mastercard μέσω της εφαρμογής και το ελάχιστο ποσό για ανανέωση είναι 5€ ενώ δεν κρατάει και κοροϊδίστικα τα 0,30€ για κλήσεις προς wind/q που πρακτικά δεν μου χρειάζονται. Φυσικά σε ανανέωση απο 10€ και πάνω παίρνω κανονικά και τα 1000' προς q και το 1GB. Θεωρώ ότι για οσους έχουν την δυνατότητα η online ανανέωση μέσω της εφαρμογής ή της ιστοσελίδας της q είναι η πιό συμφέρουσα επιλογή.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το μεσημέρι απέστειλα την αίτηση κινήσεως δεδομένων στα κεντρικά της wind. Αναμένω άμεσα απάντηση διότι το έστειλα ως συστημένο (στα 2,62€ αντί για 0,72€ που έχει το απλό, μια χαρά).

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το μεσημέρι απέστειλα την αίτηση κινήσεως δεδομένων στα κεντρικά της wind. Αναμένω άμεσα απάντηση διότι το έστειλα ως συστημένο (στα 2,62€ αντί για 0,72€ που έχει το απλό, μια χαρά).

 

ΝΑΙ: "1 χαρά" για 0,83€ που σου "φάγαν" (για κλήση κ όχι δεδομένα, όπως σου'παν).

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ: "1 χαρά" για 0,83€ που σου "φάγαν" (για κλήση κ όχι δεδομένα, όπως σου'παν).

 

Είναι σίγουρο πως βγαίνω ζημιωμενος χρηματικά αλλά δεν είμαι διατεθειμενος να το αφήσω να περάσει έτσι.

Ο επιμένων νικά.

 

(Μέσω των ΕΛΤΑ έστειλα την αίτηση)

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το μεσημέρι απέστειλα την αίτηση κινήσεως δεδομένων στα κεντρικά της wind. Αναμένω άμεσα απάντηση διότι το έστειλα ως συστημένο (στα 2,62€ αντί για 0,72€ που έχει το απλό, μια χαρά).

 

Συγνωμη ρε φιλε αλλα περιμενεις οτι θα επιταχυνουν τις διαδικασιες και θα σου απαντησουν αμεσα επειδη θα δουν οτι το εστειλες συστημένο και οχι απλο;;:blink::X

 

ΥΓ. Παρεμπιπτοντως καλα εκανες και την εστειλες και δεν την αφησες σε καταστημα καθως εγω πριν 3 χρονια ειχα συμπληρωσει μια αναλογη αιτηση, σε καταστημα ομως, και δεν πηρα ποτε απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ρε φιλε αλλα περιμενεις οτι θα επιταχυνουν τις διαδικασιες και θα σου απαντησουν αμεσα επειδη θα δουν οτι το εστειλες συστημένο και οχι απλο;;:blink::X

 

ΥΓ. Παρεμπιπτοντως καλα εκανες και την εστειλες και δεν την αφησες σε καταστημα καθως εγω πριν 3 χρονια ειχα συμπληρωσει μια αναλογη αιτηση, σε καταστημα ομως, και δεν πηρα ποτε απαντηση.

 

Το συστημένο παραδίδεται άμεσα και στο χέρι. ( Έχω και τον αριθμό παρακολούθησης)

Στο κατάστημα μου είπαν να την στείλω εγώ, αυτοί δεν τις στέλνουν λένε.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ρε φιλε αλλα περιμενεις οτι θα επιταχυνουν τις διαδικασιες και θα σου απαντησουν αμεσα επειδη θα δουν οτι το εστειλες συστημένο και οχι απλο;;:blink::X

 

ΥΓ. Παρεμπιπτοντως καλα εκανες και την εστειλες και δεν την αφησες σε καταστημα καθως εγω πριν 3 χρονια ειχα συμπληρωσει μια αναλογη αιτηση, σε καταστημα ομως, και δεν πηρα ποτε απαντηση.

 

(Με ΕΕΤΤ) κ chat κ site "εξυπηρετήθηκα" πολλές φορές (Και σε πιο "δύσκολες" περιπτώσεις), έστω και σε 2-3 μήνες : Και κ€ρδισμένος.

Link to comment
Share on other sites

(Με ΕΕΤΤ) κ chat κ site "εξυπηρετήθηκα" πολλές φορές (Και σε πιο "δύσκολες" περιπτώσεις), έστω και σε 2-3 μήνες : Και κ€ρδισμένος.

 

Ούτε το τσατ ούτε το τηλεφώνημα με εξυπηρέτησε (με εξυπηρέτησε αλλά δεν μου δώσανε τα λεφτά πίσω δηλαδή)

Το φαξ Κμπατρα ούτε που το σκέφτηκα ούτε που το πρότειναν...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το συστημένο παραδίδεται άμεσα και στο χέρι. ( Έχω και τον αριθμό παρακολούθησης)

Στο κατάστημα μου είπαν να την στείλω εγώ, αυτοί δεν τις στέλνουν λένε.

 

Αμεσα δεν παραδιδεται, δεν ειναι courier. Αλλα ok θα κερδισεις 1-2-3 μερες από οτι αν το εστελνες απλο. Τι σε κανει ομως να πιστευεις οτι θα σου απαντησουν αμεσα;

Link to comment
Share on other sites

ριξανε ρολά νωρις στην προσφορα των 8 γιγα? μέχρι 12/10 δεν ελεγε? γιατι καποιος προσπαθει να τη βαλει και λεει εληξε...

Και εγω μολις τωρα το ειδα και εστειλα μνμ αλλα μου ηρθε απαντηση οτι εληξε....:(

Link to comment
Share on other sites

τωρα που είναι 13/10 λογικό είναι να μη δουλέψει,εμένα μου το είπανε πριν τις 6.Η απάντηση γνωστή: συστημικό θέμα.Και σε λίγες μέρες θα το ενεργοποιήσουν οι ίδιοι (στο συνδρομητή που παραπονέθηκε).
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...