Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα για φορητότητα από cosmote συμβόλαιο χρειάστηκε φωτοτυπία ταυτότητας και ένας λογαριασμός
Link to comment
Share on other sites

10 ευρω απο τα οποία μείναν 3 στο λογαριασμό μου

Αυτά τα δίνεις όταν κάνεις την αίτηση ή όταν εγκριθεί και πάρεις την καινούρια sim ;

Link to comment
Share on other sites

θα έχεις σήμα Internet μόνο με 4G συσκευή. Άλλαξε συσκευή ή πήγαινε σε άλλο δίκτυο. Και για να λιγουρευεσαι, πιο κοντά στην Πάτρα για καφέ;-) Check out my Ookla Speedtest result. What's your speed? http://www.speedtest.net/my-result/a/1665678900

 

Η συσκευη μου δεν ειναι 4G ?

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα δίνεις όταν κάνεις την αίτηση ή όταν εγκριθεί και πάρεις την καινούρια sim ;

Μόλις παρελαβα τη sim.Την επόμενη έγινε η ενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,αλλαγη χρεωσεων στο τηλεφωνητη.Απο 11/2/2016 για κληση στο τηλεφωνητη προς το 1333 η χρεωση θα γινει απο 0,24€/ΚΛΗΣΗ σε 0,35€/ΚΛΗΣΗ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,αλλαγη χρεωσεων στο τηλεφωνητη.Απο 11/2/2016 για κληση στο τηλεφωνητη προς το 1333 η χρεωση θα γινει απο 0,24€/ΚΛΗΣΗ σε 0,35€/ΚΛΗΣΗ.

Περιπου 50% αυξηση. Τόση δεν πηρες και στον μισθό σου ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Γινεται να εκδοσω δευτερη sim με το ιδιο νουμερο, ωστε να τις εχω σε δυο συσκευες και να χρησιμοποιω οποια χρειαζομαι?

 

Αν ναι, υπαρχει τροπος να εκδοθει εκτος καταστηματος, που δεν εχω στη πολη μου?

Link to comment
Share on other sites

Γινεται να εκδοσω δευτερη sim με το ιδιο νουμερο, ωστε να τις εχω σε δυο συσκευες και να χρησιμοποιω οποια χρειαζομαι?

 

Αν ναι, υπαρχει τροπος να εκδοθει εκτος καταστηματος, που δεν εχω στη πολη μου?

 

Μέχρι και πριν 2 μηνες που το ζήτησα δεν ίσχυε...δεν νομιζω να άλλαξε κάτι,είναι πίσω σε αυτό το θέμα γιατί υπάρχει κόσμος που έχει ανάγκη την υπηρεσία για τον χ ή ψ λογο.

Link to comment
Share on other sites

Τα έκοψαν τα 250 MB extra bonus, που έδιναν με το πακέτο των 350+250 MB.
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που μας χαιρέτησαν είναι τα πακέτα των 2€...
Link to comment
Share on other sites

Οταν μου λεει εχεις 4.40 μπονους σε ευρω τι σημαινει ξερει κανεις?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Τα έκοψαν τα 250 MB extra bonus, που έδιναν με το πακέτο των 350+250 MB.

 

Σε εμένα υπάρχουν κανονικά τα πακέτα 250MB +150BONUS με 2€ καθώς και 350MB+500 BOMUS ΜΕ 3€

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που μας χαιρέτησαν είναι τα πακέτα των 2€...

Ναι, τελικά είναι αλήτες. Τα κατήργησαν τα πακέτα των 2 ευρώ. Υπάρχουν βέβαια στο μενού του 12200, αλλά δε δίνουν online bonus και πιστεύω ότι πολύ σύντομα (σε λίγες μέρες) θα φύγουν οριστικά και από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Από frog για να γίνει φορητότητα σε Q card τι χρειάζεται ??? Πόσο κοστίζει ???
Link to comment
Share on other sites

Ναι, τελικά είναι αλήτες. Τα κατήργησαν τα πακέτα των 2 ευρώ. Υπάρχουν βέβαια στο μενού του 12200, αλλά δε δίνουν online bonus και πιστεύω ότι πολύ σύντομα (σε λίγες μέρες) θα φύγουν οριστικά και από εκεί.

 

 

 

Οντως,εγω προλαβα ακομα τα 800 προς Wind/Q.Θα βαζω και γω 10ευρη...

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τελικά είναι αλήτες. Τα κατήργησαν τα πακέτα των 2 ευρώ. Υπάρχουν βέβαια στο μενού του 12200, αλλά δε δίνουν online bonus και πιστεύω ότι πολύ σύντομα (σε λίγες μέρες) θα φύγουν οριστικά και από εκεί.

Τελικά, έχω την εντύπωση ότι εκεί στην Wind, έχουν επιλεκτική "ασχετοσύνη". Πήρα στο 1222, να ρωτήσω για τα πακέτα των 2 ευρώ. Η κοπελιά, αφού έκανε την άσχετη (με ρώτησε αν θέλω ν'αγοράσω το πακέτο μέσω πιστωτικής κάρτας!!!), μετά από λίγο και αφού εκνευρίστηκα, η γλώσσα της πήγε στην αλήθεια: Τα πακέτα των 2 ευρώ (εκτός από το Q Weekly Combo) δεν είναι πλέον διαθέσιμα για online ενεργοποίηση, αλλά μόνο μέσω κλήσης στο 12200. Ωστόσο, επειδή με τον τρόπο αυτό δε θα πάρετε online bonus, ξανασκεφτείτε το, μήπως σας συμφέρει καλύτερα να αγοράσετε το αντίστοιχο πακέτο των 3 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι αυξήσεις η wind μόνο που με αυτό τον τρόπο τις πέρασε αθόρυβα αφού άφησε για κάποιο χρονικό διάστημα να υπάρχουν ταυτόχρονα και το παλιό και το νέο πακέτο και απλά τώρα κατήργησε το παλιό χωρίς να αναγκαστεί να βγάλει δελτίο τύπου ότι κάνει αυξήσεις. Το ότι έχει παραμείνει το πακέτο χωρίς το bonus στο 12200, και αυτό προσωρινό θα είναι για να αποφύγει τις αντιδράσεις.

 

Edit Παιδιά εγώ δεν ακούω να υπάρχουν τα πακέτα των 2€ στο 12200. Τα αφαίρεσαν και από εκεί;

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Πάλι αυξήσεις η wind μόνο που με αυτό τον τρόπο τις πέρασε αθόρυβα αφού άφησε για κάποιο χρονικό διάστημα να υπάρχουν ταυτόχρονα και το παλιό και το νέο πακέτο και απλά τώρα κατήργησε το παλιό χωρίς να αναγκαστεί να βγάλει δελτίο τύπου ότι κάνει αυξήσεις. Το ότι έχει παραμείνει το πακέτο χωρίς το bonus στο 12200, και αυτό προσωρινό θα είναι για να αποφύγει τις αντιδράσεις.

 

Edit Παιδιά εγώ δεν ακούω να υπάρχουν τα πακέτα των 2€ στο 12200. Τα αφαίρεσαν και από εκεί;

Οχι, υπάρχουν στην επιλογή 2 ("για να ενεργοποιήσετε τα συνδυαστικά πακέτα και τα υπόλοιπα πακέτα για το κινητό σας, πιέστε 2"). Εκεί, οι επιλογές 1, 2, 3 και 7, αντιστοιχούν στα παλιά σχεδόν (κατηργημένα) πακέτα των 2 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, υπάρχουν στην επιλογή 2 ("για να ενεργοποιήσετε τα συνδυαστικά πακέτα και τα υπόλοιπα πακέτα για το κινητό σας, πιέστε 2"). Εκεί, οι επιλογές 1, 2, 3 και 7, αντιστοιχούν στα παλιά σχεδόν (κατηργημένα) πακέτα των 2 ευρώ.

 

Εχεις δικιο, τωρα τα ακουσα (χωρις το bonus οπως ειπατε).

 

Οταν μου λεει εχεις 4.40 μπονους σε ευρω τι σημαινει ξερει κανεις?

 

Λογικα πρεπει να σου μειωσαν κατα 4,4€ το υπολοιπο σου και θα στο γυρισαν σε bonus με το οποιο δεν μπορεις να αγορασεις πακετα. Κανε μια αναζητηση εδω μεσα και θα βρεις αρκετα κρουσματα.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Πάλι αυξήσεις η wind μόνο που με αυτό τον τρόπο τις πέρασε αθόρυβα αφού άφησε για κάποιο χρονικό διάστημα να υπάρχουν ταυτόχρονα και το παλιό και το νέο πακέτο και απλά τώρα κατήργησε το παλιό χωρίς να αναγκαστεί να βγάλει δελτίο τύπου ότι κάνει αυξήσεις. Το ότι έχει παραμείνει το πακέτο χωρίς το bonus στο 12200, και αυτό προσωρινό θα είναι για να αποφύγει τις αντιδράσεις.

 

 

 

 

 

Edit Παιδιά εγώ δεν ακούω να υπάρχουν τα πακέτα των 2€ στο 12200. Τα αφαίρεσαν και από εκεί;

 

 

 

Τα 2€ ηταν τα πιο καλα πακετα για εμενα.Με 5€ ησουν αρχοντας.Εγω προλαβα και τα πακετα με 1€ κι ολας που ηταν 300' προς Wind/Q.

 

Αλλα 3€ ειναι πολλα.Εγω προσωπικα για να παω διμηνο πρεπει να βαζω 11€ και 7€ το μηνα για να παρω λεπτα και MB.Μπορω να βαλω 11€ στο καταστημα;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις. Με την ανανέωση ανω των 10 σε κατάστημα σου δινει 1 gb. Επίσης με ανανεωση ανω των 5 επιλεγεις μπόνους 120 mb ή 120' προς σταθερα. Για το συγκεκριμένο σου κραταει 0,30 απο το υπολοιπο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...