Jump to content

Αντιπροσωπεία / Service LG


psilelos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτά που μπορείς να κάνεις είναι εφ'οσον θεωρείς ότι δεν καλύπτεσαι

Ινστιτούτο προστασίας καταναλωτή 210 3632443.

-Γενική Γραμματεία Καταναλωτή(Υπουργείο ανάπτυξης) 1520.

-Ενωση Καταναλωτών Ποιότητα Ζωής(ΕΚΠΟΙΖΩ) 210 3304444,2310 257776.

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 476
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

LG g3 είμαι οριακά εντός εγγύησης μέχρι 30 Νοέμβρη, αγορά από skroutz, πρέπει όμως να ναι από Ρουμανία

Ξαφνικά δεν δουλεύει η υποδοχή για microSd

να το στείλω για service; παίζει να κάνει μήνες; επιπλέον, παίζει μετά το σέρβις να βγουν σοβαρότερα προβλήματα αν αλλάξουν πχ μητρική κ θα έχει λήξει κ η εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

εσύ στείλτο εντός εγγύησης και μην σε νοιάζει τι θα κάνουν αυτοί, από την στιγμή που θα το παραλάβουν είναι δικό τους προβλημα

αν αλλάξουν πλακέτα λένε τα παιδιά εδώ ότι ανανεώνεται η εγγύηση για άλλα δύο χρόνια

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

LG g3 είμαι οριακά εντός εγγύησης μέχρι 30 Νοέμβρη, αγορά από skroutz, πρέπει όμως να ναι από Ρουμανία

Ξαφνικά δεν δουλεύει η υποδοχή για microSd

να το στείλω για service; παίζει να κάνει μήνες; επιπλέον, παίζει μετά το σέρβις να βγουν σοβαρότερα προβλήματα αν αλλάξουν πχ μητρική κ θα έχει λήξει κ η εγγύηση;

 

Σε κοβω να παιρνεις κανενα lg g5 se

Link to comment
Share on other sites

εσύ στείλτο εντός εγγύησης και μην σε νοιάζει τι θα κάνουν αυτοί, από την στιγμή που θα το παραλάβουν είναι δικό τους προβλημα

αν αλλάξουν πλακέτα λένε τα παιδιά εδώ ότι ανανεώνεται η εγγύηση για άλλα δύο χρόνια

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

κομπλε θα το πάω αν είναι! κ θα ψάξω να βρω το παλιό Kc910 για τους επόμενους μήνες :p

 

Σε κοβω να παιρνεις κανενα lg g5 se

λες; μακάρι! είχα ακούσει ότι παίζει για κάποιους με lg flex 2

αλλά απ' ότι είδα σε προηγούμενα ποστ εδώ συνήθως τα g3 τα επισκευάζουν

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

LG G3 d855 αγορασμένο από Skroutzομαγαζο (μάλλον εισαγωγή από Ρουμανία αφού το φυλλάδιο μέσα στο κουτί ήταν στα ρουμάνικα)

 

είχε καιρό προβλήματα με τη micro Sd έκανε data corrupt κ τελευταία δεν την αναγνώριζε καν

επιπλέον είχε ένα κόκκο σκόνης μεταξύ οθόνης πρόσοψης κ τις κλασσικές ρωγμές που εμφανίζουν τα g3 στα bezel

πριν την επισκευή φλασαρα το stock kdz

 

Τετάρτη παραδίδω στο μαγαζί ο ίδιος, μου λένε θα ελεγχθεί κ αύριο αναφορά βλάβης κ μεθαύριο έτοιμο αν υπάρχουν ανταλλακτικά

αν βρεθεί μου λένε οξείδωση ή root χάνει την εγγύηση κ πληρώνεις 7ε για τον έλεγχο που έκαναν. Κ μετά αποφασίζεις αν θα πληρώσεις για επισκευή

 

Πέμπτη παίρνω τηλ μου λένε πρόβλημα πλακέτας περιμένουμε ανταλλακτικό θα κάνει το πολύ σε μια βδομάδα

 

Παρασκευή βγάζει στο trackit λήφθηκε ανταλλακτικό - προς επισκευή

 

Τρίτη ξαναπαίρνω τηλ μου λένε θα επισκευασθει σήμερα ελάτε αύριο να το πάρετε

 

Τετάρτη μου έρχεται sms κ πάω για παραλαβή

είχαν αλλάξει πλακέτα κ πρόσοψη, φαίνεται σαν καινούριο κ νέο IMEI

η εγγύηση ισχύει για αλλά 2 χρόνια μόνο για ότι αντικατασταθηκε

 

Γενικά είμαι αρκετά ευχαριστημένος με βάση τις προσδοκίες που είχα :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εχω ενα lg g4 dual το οποιο το αγορασα απο Ελλαδα και δεν αναβει.Ειναι στην εγγυηση.Τι κανω παιρνω τηλ την lg η το παω στο μαγαζι που το πηρα?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Μια εβδομάδα μου κράτησε η procordia το g5 μου. Έιχε θέμα με το gps και τελικά μου άλλαξαν την οθόνη μαζί με την επισκευή του gps. Η νέα οθόνη δεν φαίνεται να έχει ir και το gps κλειδώνει στο δευτερόλεπτο. Τετάρτη πήρα στην lg και είπα για το πρόβλημα μου, Πέμπτη ήρθε δωρεάν κούριερ. Πήγε procordia και με καλούσαν διαρκώς για την εξέλιξη του προβλήματος και μετά από μια εβδομάδα ήρθε πάλι δωρεάν. Άψογο σέρβις.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Πήγα το g5 μου πάλι procordia για την κάμερα, είχε ένα μικρό θεματάκι με εστίαση. Σε 2 μέρες έγινε αλλαγή κάμερας και είναι σαν καινούργιο. Μπράβο στην procordia για το άψογο σερβις.
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Καλησπέρα και καλή χρονιά. Για την ιστορία να αναφέρω ότι πήγα στην Procordia για το πρόβλημα που είχαν τα hands free της συσκευασίας (lg v30) και, χωρίς πολλά πολλά, παρέλαβα σήμερα καινούρια στο σπίτι. Στα θετικά της αντιπροσωπείας αυτό.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Όλο τσαντίλα είχα γράψει στη νήμα του V30 πριν μια βδομάδα..........

"ΤΕΛΙΚΑ που να ΠΑΡΕΙ κ να ΣΗΚΩΣΕΙ τα V30 και την LG....

Το τηλέφωνο είναι bugy όσο δε πάει. Τουλάχιστον εμένα.

Ακόμα κ μετά απο 6 ρεσέτ, όταν πας να ανάψεις το ράδιο ακούς για λίγα δευτερόλεπτα ράδιο κ μετά ξαφνικά σβήνει ο ήχος κ κολλάει η εφαρμογή. Κ δε φτάνει που κολλάει αυτή κ όλο προσπαθεί να κλείσει τον δέκτη κ ποτε δε τα καταφέρνει, αλλά κολλάει κ το κουάντ ντακ που πας να το ανοίξεις να βάλεις μπ3 αλλα κ το μπλεδόντι......... Κ δε δουλεύει τίποτα. Εως να κάνεις επανεκκίνηση ή το 7ο ρεσέτ , να συνέλθουν τα άλλα, αλλα ΑΝ τολμήσεις να ξανατρέξεις το ράδιο, τότε όλα πάλι μια απο τα ίδια......."

 

Tελικά η Procordia καθάρισε........ Να είναι καλά τα παιδιά και ειδικά το παλικάρι ο τεχνικός, κάποιος Γιώργος.

Απίστευτα εξυπηρετικοί κ σχολαστικοί. Αν κ το πρόβλημα στην αρχή δε το έβλεπε, είχε την υπομονή κ την επιμονή να το ψάξει κ να μιλήσει μαζί μου για περισσότερες λεπτομέρειες ώστε τελικά να καταφέρει να αναπαράξει το πρόβλημα. Τελικά αλλάχτηκε η πλακέτα. Σε 3 μέρες όλα αυτά. :O

Δωρεάν εντός εγγύησης

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μετά από θέμα στα ακουστικά του V30 (το ένα έπαιζε σε μισή ένταση απ το άλλο), τα αντικατέστησα εντός εγγύησης.

 

Δευτέρα πήρα την LG κι έκλεισα ραντεβού , Τρίτη ήρθε ο κούριερ, Τετάρτη τα πήραν και τα ελεγξαν , Πέμπτη έστειλαν τα καινούργια και Παρασκευή πρωί έφτασαν!! Εξυπηρέτηση σε χρόνο ρεκόρ!

Και είμαι και στην επαρχία. Μπράβο η Procordia και η LG...

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επικοινωνία μαζί τους λόγω ενός θέματος με το λογισμικό καινούριας συσκευής LG G7 και άμεση αναβάθμιση αυτού στην τελευταία έκδοση. Άψογη εξυπηρέτηση, άκουσαν τους προβληματισμούς μου και έδωσαν άμεσα ξεκάθαρη απάντηση σε αυτούς. Μπράβο στη Procordia

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

Αψογη εξυπηρετηση απο την procordia.Αλλαγη μητρικης σε G4 μεσα σε δυο μερες.Αλλαγη μητρικης σε V10 σε 4 μερες.Αντικατασταση συσκευης G Flex 2 με G5 SE.Και τα τρια κινητα ειχαν bootloop.Επισης,μου χαλασε ο φορτιστης και μου τον αντικατεστησαν και αυτον.Απολυτα ευχαριστημενος!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια καλημερα ...

εχω ενα lgv30 το οποιο μου παρουσίασε πολυ εντονα φαινόμενα burn in ...

αρχιζει να γινει πολυ ενοχλητικό ...

το κινητο εχει εγγύηση κανονικα απλα ειμαι αλεξανδρουπολη ..

θα μπορεσω να βγαλω ακρη με την procordia απο μακρια η δεν "αναγνωρίζουν" το πρόβλημα ?

εχει κανεις αναλογη εμπειρια να βοηθήσει ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα ...

εχω ενα lgv30 το οποιο μου παρουσίασε πολυ εντονα φαινόμενα burn in ...

αρχιζει να γινει πολυ ενοχλητικό ...

το κινητο εχει εγγύηση κανονικα απλα ειμαι αλεξανδρουπολη ..

θα μπορεσω να βγαλω ακρη με την procordia απο μακρια η δεν "αναγνωρίζουν" το πρόβλημα ?

εχει κανεις αναλογη εμπειρια να βοηθήσει ?

 

Για μενα αν εχεις αλλο τηλ να μην ξεμεινεις στειλε το, θεωρω οτι θα σε εξυπηρετησουν. Παρε και ενα τηλ πιο πριν να δουν ΙΜΕΙ, πες τους οτι εχεις αποδειξη κλπ τα στοιχεια να τα δουν και βλεπεις. και τονισε τους τη διευθυνση σου, γιατι η αποδειξη αγορας δειχνει αλλη (αφου το πηρες απο εμενα :P )

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

burn in?? BURN IN?????

O Θεοί, αυτό να δω κ θα με ακούσουν ως την κορέα..........

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Για μενα αν εχεις αλλο τηλ να μην ξεμεινεις στειλε το, θεωρω οτι θα σε εξυπηρετησουν. Παρε και ενα τηλ πιο πριν να δουν ΙΜΕΙ, πες τους οτι εχεις αποδειξη κλπ τα στοιχεια να τα δουν και βλεπεις. και τονισε τους τη διευθυνση σου, γιατι η αποδειξη αγορας δειχνει αλλη (αφου το πηρες απο εμενα :P )

 

αυτο εχω σκοπο να κανω φιλε μου απο δευτερα λογικα ...(εκτος αν πιασει το κολπακι που εβαλε ο φιλος στο θεμα toy LGV30 )...

:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

burn in?? BURN IN?????

O Θεοί, αυτό να δω κ θα με ακούσουν ως την κορέα..........

και ομως φιλε και πολυ εντονο μαλιστα ..δεν το περιμενα ουτε εγω ..:)

Link to comment
Share on other sites

αυτο εχω σκοπο να κανω φιλε μου απο δευτερα λογικα ...(εκτος αν πιασει το κολπακι που εβαλε ο φιλος στο θεμα toy LGV30 )...

:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και ομως φιλε και πολυ εντονο μαλιστα ..δεν το περιμενα ουτε εγω ..:)

 

 

Από G4 εποχή η lg έχει παράδοση..

Link to comment
Share on other sites

Από G4 εποχή η lg έχει παράδοση..

δυστυχως φιλε ...

το ειχα στο G4 το ειχα στο v10 δεν περιμενα οτι θα εβγαινε και στο v30 ...

λυνεται βεβαια με extra εφαρμογες αλλα η αληθεια ειναι οτι ξενερωσα λιγο ...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλημέρα

Η procordia δουλεύει η μας δουλεύει .....

Παίρνω σήμερα τηλ. και με έχουν στην αναμονή 2 20λεπτες και μια 10λεπτη κλήση και ακούω το "σύντομα ένας εκπρόσωπος μας θα σας εξυπηρετήσει "

Τόσο πολύ δουλειά τέλος πάντων.....a91e4c9e703bc2b0df3d71d77888db6b.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Μετά απο μια απογοήτευση που πηρα γιατί δεν βρισκω πουθενά κινητό LG σε καμιά αλυσίδα μου ειπανε οτι εκλεισε η αντιπροσωπεία και γι αυτό δεν φέρνουν πια κινητα της επικονώνησα με την εταιρεία και πητα αυτη την απάντηση

2.jpg

Edited by corsas_opc
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μετά απο μια απογοήτευση που πηρα γιατί δεν βρισκω πουθενά κινητό LG σε καμιά αλυσίδα μου ειπανε οτι εκλεισε η αντιπροσωπεία και γι αυτό δεν φέρνουν πια κινητα της επικονώνησα με την εταιρεία και πητα αυτη την απάντηση

2.jpg

 

Είναι γνωστό καιρό τώρα αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο μια απογοήτευση που πηρα γιατί δεν βρισκω πουθενά κινητό LG σε καμιά αλυσίδα μου ειπανε οτι εκλεισε η αντιπροσωπεία και γι αυτό δεν φέρνουν πια κινητα της επικονώνησα με την εταιρεία και πητα αυτη την απάντηση

2.jpg

Δε φαίνεται κάτι

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...