Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ok παιδια το εφτιαξα, εκανα reinstall outlook και Αc και φαινεται να ειναι οκ. Σας ευχαριστω!! . Κατι αλλο τωρα, στο touch flo οταν κανουμε με το δακτυλο αριστερα δεξια το μενου πχ απο μηνυματα στο e-mail κλπ πισω εχει ενα φοντο με τετραγωνακια που πανε αριστερα-δεξια για να σου δινουν την αισθηση του 3d οπως το βιντεο

Σε εμενα αυτα τα κουτακια δεν κουνιουνται καθολου, εκανα και hard reset και παλι τπτ δεν εγινε.

Τι γινεται σ'αυτην την περιπτωση??

 

Αυτα τα κινουμενα effects στο menu τα εκαναν τα diamond με την 1.37 firmware. Επειτα η htc στην 1.93 τα αφαιρεσε για να ειναι πιο γρηγορο το menu και με καλυτερη απόκριση. Ωραια ηταν αλλα δε νομιζω να τα ξαναδουμε...

Οποτε μην αγχωνεσαι..εχεις καινουρια ( σχετικα ) version και γι αυτο δεν τα κανει.

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

"For HTC Diamond owners like me download this

Unrar it and copy-paste in internal storage the folder iGO8 and run the exe"

 

http://rapidshare.com/files/14389697...amond.rar.html:

 

Αυτο τρεχει μια χαρα.

ευχαριστώ για την απάντηση :)

 

το link αυτό όμως δεν τρέχει :(

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση :)

 

το link αυτό όμως δεν τρέχει :(

 

Ριξε μια ματια και στο ipmart-forum.com. Απ΄οτι βλεπω εχουν βγει και πιο καινουργιες εκδοσεις.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Κατι ειχα κανει και ειχα περασει 2 επιπλεον tabs, ημερολογιο και ιστορικο. Κατι εβγαλα ομως και τα εχασα. Μηπως μπορει να μου θυμησει καποιος πως τα εγκαθιστουμε ?

 

Edit : για το ιστορικο κλησεων το βρηκα ηταν μεσα στις ρυθμισεις του advanced configuration. Αλλα παρολο που το επιλεγω δεν μου το εμφανιζει. Τι κουφο τωρα ειναι αυτο ???

 

Edit2 : Τελικα κατα ενα περιεργο τροπο το advanced configuration δημιουργει ολο το προβλημα. Ενω ολα εμφανιζονται κανονικα αν παω απο τις ρυθμισεις του να βαλω τα tabs σε αλλη σειρα χανω τα 2 επιπλεον.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση :)

 

το link αυτό όμως δεν τρέχει :(

 

 

θελει πιο παλια εκδοση του igo .Nav N Go iGO 8 v8.3.1.54384 3 Σεπτ

βρες αυτην και αλαξε οπως σου ειπε ενας φιλος πιο πανω και αυτο [folders]

app="internal storage/igo8" μες στο sys.txt.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα κινουμενα effects στο menu τα εκαναν τα diamond με την 1.37 firmware. Επειτα η htc στην 1.93 τα αφαιρεσε για να ειναι πιο γρηγορο το menu και με καλυτερη απόκριση. Ωραια ηταν αλλα δε νομιζω να τα ξαναδουμε...

Οποτε μην αγχωνεσαι..εχεις καινουρια ( σχετικα ) version και γι αυτο δεν τα κανει.

Α οκ σ'ευχαριστω φιλε μου, εχει και ο κολλητος diamond και σε αυτον παιζει, τσαμπα ανησυχησα ;)

Link to comment
Share on other sites

Α οκ σ'ευχαριστω φιλε μου, εχει και ο κολλητος diamond και σε αυτον παιζει, τσαμπα ανησυχησα ;)

Να πεις στο φίλο σου να περάσει καμιά πιο καινούρια rom γιατί αν έχει μείνει σε αυτή που ακόμα φαινόντουσαν τα κυβάκια στην εναλλαγή των tabs η συσκευή του θεωρητικά θα σέρνεται. Αν θυμάμαι καλά αυτό το feature αφαιρέθηκε στην 2η επίσημη rom που κυκλοφόρησε πολύ κοντά μετά την κυκλοφορία της συσκευής και βελτίωνε υπερβολικά την ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στον Δεκεμβρη ερχεται η V 2.00 firmware :)

 

για να δουμε τι καλυτερο θα εχει αυτη η rom

 

η αληθεια ειναι παντος οτι δεν περιμενω και τιποτα σπουδαιο

Link to comment
Share on other sites

Απο'σο ακουσα εχει μια επιπλεον επιλογη οταν το συνδεεις με τον υπολογιστη μεσω usb, καλύτερο ήχο στην μουσικη/κουδουνισμα...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά νέα αυτά για τον ήχο! για να δούμε.

Τον τελευταίο καιρό δεν μου κάνει ενημέρωση του καιρού μέσω ActiveSync και το κάνω μέσω wifi. Μήπως θυμάστε τι φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Κατι ειχα κανει και ειχα περασει 2 επιπλεον tabs, ημερολογιο και ιστορικο. Κατι εβγαλα ομως και τα εχασα. Μηπως μπορει να μου θυμησει καποιος πως τα εγκαθιστουμε ?

 

Edit : για το ιστορικο κλησεων το βρηκα ηταν μεσα στις ρυθμισεις του advanced configuration. Αλλα παρολο που το επιλεγω δεν μου το εμφανιζει. Τι κουφο τωρα ειναι αυτο ???

 

Edit2 : Τελικα κατα ενα περιεργο τροπο το advanced configuration δημιουργει ολο το προβλημα. Ενω ολα εμφανιζονται κανονικα αν παω απο τις ρυθμισεις του να βαλω τα tabs σε αλλη σειρα χανω τα 2 επιπλεον.

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=12257

 

Πέρνα αυτά τα 2 αρχεία και οργανωσε τη σειρά με το Diamond TF3D Config 0.6.7

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=12257

 

Πέρνα αυτά τα 2 αρχεία και οργανωσε τη σειρά με το Diamond TF3D Config 0.6.7

 

Ευχαριστω μολις ειχα βρει μια ακρη και εγω :)

 

Τελικα εχει βρεθει καμμια σωστη λυση για 1) ηχογραφηση κλησεων και 2) διαχειριση προφιλ ?

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε αν υπάρχει στον φάκελο windows/manila.exe

 

TYYYYYYYYYYYYYYYYYY................ Εκει ηταν τελικα! Οταν εκανα ομως επανεκκινηση μετα απο εγκατασταση ενος theme επρεπε να παω παλι στο manila.exe για να εμφανισω παλι το κλασικο μεγαλο ρολοι και την μπαρα με τισ επιλογεσ απο κατω! Δεν ξερω αν καταλαβαινετε τι εννοω αλλα δεν πολυ κατεχω τους ορους για να σας το κανω πιο λιανα :O

Και κατι αλλο: προσπαθησα να βαλω την πολη μου στον καιρο αλλα κατι δεν κανω σωστα θυμηστε μου την διαδικασια ή δωστε μου το link μην σας κουραζω! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ KONANDRIO KAI ΟΛΟΥΣ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο: προσπαθησα να βαλω την πολη μου στον καιρο αλλα κατι δεν κανω σωστα θυμηστε μου την διαδικασια ή δωστε μου το link μην σας κουραζω! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ KONANDRIO KAI ΟΛΟΥΣ!!!!!!!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=408918

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

TYYYYYYYYYYYYYYYYYY................ Εκει ηταν τελικα! Οταν εκανα ομως επανεκκινηση μετα απο εγκατασταση ενος theme επρεπε να παω παλι στο manila.exe για να εμφανισω παλι το κλασικο μεγαλο ρολοι και την μπαρα με τισ επιλογεσ απο κατω! Δεν ξερω αν καταλαβαινετε τι εννοω αλλα δεν πολυ κατεχω τους ορους για να σας το κανω πιο λιανα :O

Και κατι αλλο: προσπαθησα να βαλω την πολη μου στον καιρο αλλα κατι δεν κανω σωστα θυμηστε μου την διαδικασια ή δωστε μου το link μην σας κουραζω! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ KONANDRIO KAI ΟΛΟΥΣ!!!!!!!

 

Κρατα παρατεταμενα πανω στο manila.exe κανε το copy, πήγαινε windows/start menu/programs και κανε past shortcut, ετσι θα το εχεις μεσα στα προγραμματα για να μην το ψαχνεις.

 

Αφου βαλεις το weather editor, μπες στο accuweather βρες την περιοχη σου, δες τον κωδικο της περιοχης και περασε τον στο προγραμμα, στο city βαλε οτι ονομα θες ακομα και με Ελληνικους χαρακτηρες, κανε edit μια υπαρχουσα περιοχη για να καταλαβεις πως πρεπει να ειναι αυτη που θες να φτιαξεις.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανένας φίλος αν θα μπορέσουμε να προσθέσουμε στο Διαμάντι μας αυτό το καινούριο feature που υπάρχει στο HD που απαντάς ή απορρίπτεις την κλήση με slide (αριστερά ή δεξιά) στην οθόνη ?

 

http://i.gsmarena.com/vv/reviewsimg/htc-touch-hd/sshots/thumb/gsmarena_057.jpg

Link to comment
Share on other sites

Aκόμα δε γίνεται. Έχει πέσει και το xda και δεν μπορώ να δω για σίγουρα. Ίσως στο επόμενο firmware?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανένας φίλος αν θα μπορέσουμε να προσθέσουμε στο Διαμάντι μας αυτό το καινούριο feature που υπάρχει στο HD που απαντάς ή απορρίπτεις την κλήση με slide (αριστερά ή δεξιά) στην οθόνη ?

 

http://i.gsmarena.com/vv/reviewsimg/htc-touch-hd/sshots/thumb/gsmarena_057.jpg

 

Με το SU2U :)

:)
Link to comment
Share on other sites

Που το διάβασες αυτό???? Το ψάχνω αλλά δεν βρίσκω κάτι

 

Στο φορουμ της ace για το diamond, εχει αναφερθει .:)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Κρατα παρατεταμενα πανω στο manila.exe κανε το copy, πήγαινε windows/start menu/programs και κανε past shortcut, ετσι θα το εχεις μεσα στα προγραμματα για να μην το ψαχνεις.

 

Αφου βαλεις το weather editor, μπες στο accuweather βρες την περιοχη σου, δες τον κωδικο της περιοχης και περασε τον στο προγραμμα, στο city βαλε οτι ονομα θες ακομα και με Ελληνικους χαρακτηρες, κανε edit μια υπαρχουσα περιοχη για να καταλαβεις πως πρεπει να ειναι αυτη που θες να φτιαξεις.

 

Δεν ξερω τι εκανα λαθος αλλα τωρα ολα καλα! Ευχαριστωωωω:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατάει αντίγραφο στο inbox. Μήπως απλά θέλεις να απενεργοποιήσεις το threaded sms (που σου τα δείχνει σαν διάλογο);

 

τι να σου πω?

εγω ξερω οτι οταν στελνω ενα μηνυμα μετα το βλεπω στο inbox

για πες μου πως απενεργοποιησω το διαλογο μηπως ειναι αυτο

 

επισης εχω εγκαταστησει το S2U2 με σκοπο την μεγιστοποιηση της εικονας οταν με καλουν.υπαρχει κατι αλλο γιατι εμφανιζει πολλα κολληματα

ευχαριστω για το χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω να βάλω στην επιφάνεια του κινητού να φαίνονται οι εργασίες που έχω να κάνω. Στην αρχική οθόνη όπου έχει το ρολόι και το ημερολόγιο πρέπει να έχει και τις εργασίες. Πως γίνεται αυτό? Δεν το έχω βρει και δεν υπάρχει περίπτωση να μην γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω?

εγω ξερω οτι οταν στελνω ενα μηνυμα μετα το βλεπω στο inbox

για πες μου πως απενεργοποιησω το διαλογο μηπως ειναι αυτο

 

Δες εδώ έχει ενδιαφέροντα πειράγματα για το κινητό. Για τα sms σε μορφή διαλόγου δες το post 3.

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=9188

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...