Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.715 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      927
    • Έχω MasterCard
      447
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Τραγικό .. δηλαδή η Βασιλόπουλος που λήγει το καλοκαίρι θα με χρεώσουν 15€ για την συνδρομή και 6€ για την αντικατάσταση. Ότι κερδίζω δηλαδή από τα ψώνια θα το πάρουν πίσω...

Για την συνδρομή δεν ξερω

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι παιζει με το taxis πηγα να πληρωσω με μια πιστωτικη euroank και μια alpha και εφαγα απορριψη και τις 2 φορες αν ειναι ετσι ειναι δωρο αδωρον μονο με εθνικη δουλευει?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι παιζει με το taxis πηγα να πληρωσω με μια πιστωτικη euroank και μια alpha και εφαγα απορριψη και τις 2 φορες αν ειναι ετσι ειναι δωρο αδωρον μονο με εθνικη δουλευει?

 

Κάποιοι λίγοι εδώ μέσα έχουν αναφέρει ότι έχουν καταφέρει να πληρώσουν με κάρτα (χρεωστική ή πιστωτική) μέσα από το Taxis. Εγώ εχω προσπαθήσει πολλές φορές για μένα ή για συγγενείς να πληρώσω και πάντα μου γράφει Μη αποδεκτή κάρτα, ότι κάρτα και αν χρησιμοποιησω

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι λίγοι εδώ μέσα έχουν αναφέρει ότι έχουν καταφέρει να πληρώσουν με κάρτα (χρεωστική ή πιστωτική) μέσα από το Taxis. Εγώ εχω προσπαθήσει πολλές φορές για μένα ή για συγγενείς να πληρώσω και πάντα μου γράφει Μη αποδεκτή κάρτα, ότι κάρτα και αν χρησιμοποιησω
Σε αλλο φορουμ μου ειπαν οτι παιζει μονο με χρεωστικες κουλο μου φαινεται αλλα το Ελληνικο δημοσιο δεν εχει λοφικη
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Σε αλλο φορουμ μου ειπαν οτι παιζει μονο με χρεωστικες κουλο μου φαινεται αλλα το Ελληνικο δημοσιο δεν εχει λοφικη

 

Το δοκίμασα και με χρεωστικές και των 4 τραπεζών. Εγώ δεν κατάφερα να κάνω πληρωμή. Το ιδιο με πιστωτικες Alpha Bank, Eurobank και Πειραιώς

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Χθες με καλέσαν από την Πειραιώς για την επικαιροποίηση στοιχείων. Επίσης με πήραν να πάω στο κεντρικό κατάστημα του Νόμου κι όχι από το κατάστημα της πόλης που μένω. Μου είπαν έλα από το κεντρικό να σε γνωρίσουμε κιόλας. Λες και είμαι κάνα αόρατο πρόσωπο.. Τι θέλουν να μου πουλήσουν πάλι;; μια χαρά βρήκα την υγεία μου με την alpha και την επικαιροποιηση μέσω ίντερνετ.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες με καλέσαν από την Πειραιώς για την επικαιροποίηση στοιχείων. Επίσης με πήραν να πάω στο κεντρικό κατάστημα του Νόμου κι όχι από το κατάστημα της πόλης που μένω. Μου είπαν έλα από το κεντρικό να σε γνωρίσουμε κιόλας. Λες και είμαι κάνα αόρατο πρόσωπο.. Τι θέλουν να μου πουλήσουν πάλι;; μια χαρά βρήκα την υγεία μου με την alpha και την επικαιροποιηση μέσω ίντερνετ.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρωτησε τους αν θα σου πληρωσουν και το μεροκαματο που θα χασεις για να πας εκει.

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Χθες με καλέσαν από την Πειραιώς για την επικαιροποίηση στοιχείων. Επίσης με πήραν να πάω στο κεντρικό κατάστημα του Νόμου κι όχι από το κατάστημα της πόλης που μένω. Μου είπαν έλα από το κεντρικό να σε γνωρίσουμε κιόλας. Λες και είμαι κάνα αόρατο πρόσωπο.. Τι θέλουν να μου πουλήσουν πάλι;; μια χαρά βρήκα την υγεία μου με την alpha και την επικαιροποιηση μέσω ίντερνετ.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παράλογο μου ακούγεται... Δεν δοκιμάζεις να πάρεις τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση, να δεις εάν μπορείς να το κάνεις εξ' αποστάσεως;

Link to comment
Share on other sites

Και μενα με εχουν παρει πριν μερες τηλ. απο Πειραιως. Δε σκοπευω να παω μονο για αυτο φυσικα. Καλα λενε οτι εχουν καταντησει γκισε της εφοριας...
Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι παλιότερα όταν πλήρωνα παράβολο στο taxis , η συναλλαγή αυτή για κάποιο λόγο στην τράπεζα φαίνονταν ως "ανάληψη μετρητών"
Link to comment
Share on other sites

Και μενα με εχουν παρει πριν μερες τηλ. απο Πειραιως. Δε σκοπευω να παω μονο για αυτο φυσικα. Καλα λενε οτι εχουν καταντησει γκισε της εφοριας...

 

ειναι υποχρεωτικη η Επικαιροποίηση Στοιχείων Πελατών νομιζω καθε 2 χρονια , εγω καλου κακου , οταν κανω την φορολογικη μου δηλωση περναω και την δινω και στην τραπεζα να εχει την καινουργια για να μην μου ζητησει επικαιροποιηση. ή την πατησω και δεν μπορω να κανω συναλλαγες στο γκισε της τραπεζας αν τα περισσοτερα τα κανω μεσω internet banking.

για επικαιροποιηση στοιχειων δειτε εδω https://www.piraeusbank.gr/el/Idiwtes/Epikoinonia-Eksypiretisi-Pelaton/epikairopoihsi-stoixeiwn-pelatwn/Personal-data-validation τα χαρτια.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι τράπεζες πρέπει να έχουν επικαιροποιημένα στοιχεία των ενεργών πελατών οπότε θα ζητάνε να τα κάνεις upload μέσω e-banking για όποιους δεν θα πηγαίνουν στα καταστήματα.
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

γινεται στον λογαριασμο μισθοδοσιας να κανω καταθεση ενα μεγαλουτσικο ποσο; Θα εχω φορολογικα προβλημα στο μελλον; καλυτερα σε λογαριασμο ταμιευτεριου;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εννοω λογικα στην μισθοδοσια/τρεχουμενος δεν μπαινει μονο ο μισθος; Η μπορει καποιος να βαλει και αλλα χρηματα; Δεν θα μου πουνε, καλα που τα βρηκες κτλ;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εννοω λογικα στην μισθοδοσια/τρεχουμενος δεν μπαινει μονο ο μισθος; Η μπορει καποιος να βαλει και αλλα χρηματα; Δεν θα μου πουνε, καλα που τα βρηκες κτλ;
Ποιος θα ασχοληθεί φίλε; αν έχεις θέμα να σου δώσω τον δικό μου λογαριασμό μισθοδοσίας xaxaxa
Link to comment
Share on other sites

Αντιλογισμός συνδρομής της university visa απο Πειραιώς παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω κάποιες ερωτήσεις αναφορικά με τη χρήση πιστωτικής κάρτας:

1. Αν το διαθέσιμο υπόλοιπο του μήνα για αγορές είναι 100€, μπορώ να κάνω μια αγορά ενός προϊόντος που κοστίζει περισσότερο από 100€, πχ 600€ σε 10 άτοκες δόσεις των 60€? Αν έχω καταλάβει καλά, μπορώ να κάνω την αγορά, αρκεί το ποσό της δόσης να είναι μικρότερο από το διαθέσιμο υπόλοιπο, σωστά?

2. Αν η πιστωτική κάρτα λήγει πχ σε 5 μήνες, ο μέγιστος αριθμός δόσεων που μπορώ να βάλω σε μια αγορά είναι 5 μήνες? Υπάρχει η δυνατότητα να μπει μεγαλύτερος αριθμός δόσεων και να μεταφερθούν στη νέα κάρτα που θα αντικαταστήσει την παλιά?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω κάποιες ερωτήσεις αναφορικά με τη χρήση πιστωτικής κάρτας:

1. Αν το διαθέσιμο υπόλοιπο του μήνα για αγορές είναι 100€, μπορώ να κάνω μια αγορά ενός προϊόντος που κοστίζει περισσότερο από 100€, πχ 600€ σε 10 άτοκες δόσεις των 60€? Αν έχω καταλάβει καλά, μπορώ να κάνω την αγορά, αρκεί το ποσό της δόσης να είναι μικρότερο από το διαθέσιμο υπόλοιπο, σωστά?

2. Αν η πιστωτική κάρτα λήγει πχ σε 5 μήνες, ο μέγιστος αριθμός δόσεων που μπορώ να βάλω σε μια αγορά είναι 5 μήνες? Υπάρχει η δυνατότητα να μπει μεγαλύτερος αριθμός δόσεων και να μεταφερθούν στη νέα κάρτα που θα αντικαταστήσει την παλιά?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Ωραία ερωτήματα και ν προσθέσω και το εξής ν το όριο μου είναι πχ 1000 ε αν κάνω μια κατάθεση στην πιστωτική μέσω ΑΤΜ άλλα 200 πχ θα μπορέσω να κάνω αγορά των 1200 ευρώ;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Το Πρώτο ερώτημα εξαρτάται από την τράπεζα . Επίσης πέρα από το πιστωτικό όριο υπάρχει και το ημερήσιο όριο.

β) Μπορείς να βάλεις ακόμα και 48 δόσεις ακόμα και αν η κάρτα λήγει σε 1 μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω κάποιες ερωτήσεις αναφορικά με τη χρήση πιστωτικής κάρτας:

1. Αν το διαθέσιμο υπόλοιπο του μήνα για αγορές είναι 100€, μπορώ να κάνω μια αγορά ενός προϊόντος που κοστίζει περισσότερο από 100€, πχ 600€ σε 10 άτοκες δόσεις των 60€? Αν έχω καταλάβει καλά, μπορώ να κάνω την αγορά, αρκεί το ποσό της δόσης να είναι μικρότερο από το διαθέσιμο υπόλοιπο, σωστά?

2. Αν η πιστωτική κάρτα λήγει πχ σε 5 μήνες, ο μέγιστος αριθμός δόσεων που μπορώ να βάλω σε μια αγορά είναι 5 μήνες? Υπάρχει η δυνατότητα να μπει μεγαλύτερος αριθμός δόσεων και να μεταφερθούν στη νέα κάρτα που θα αντικαταστήσει την παλιά?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Ωραία ερωτήματα και ν προσθέσω και το εξής ν το όριο μου είναι πχ 1000 ε αν κάνω μια κατάθεση στην πιστωτική μέσω ΑΤΜ άλλα 200 πχ θα μπορέσω να κάνω αγορά των 1200 ευρώ;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

1)στις πιστωτικες της eurobank, πρεπει το διαθεσιμο υπολοιπο να ειναι τουλαχιστον ισο με το συνολο των επομενων 2 δοσεων

2) και αυριο να ληγει η πιστωτικη, μπορεις να βαλεις και 100 δοσεις αν θελεις

 

3)στις πιστωτικες της alpha bank η μεγαλυτερη χρεωση που μπορεις να κανειςσε ΜΙΑ συναλλαγη ειναι μεχρι το υψος του πιστωτικου σου οριου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα...Χρειάζομαι άμεσα 500-1000€ για να καλύψω κάποιες ανάγκες για το ιδιωτικό Ιεκ στο οποίο σπουδάζω και δεν μπορεί κανένας δικός μου να μου τα προσφέρει καθώς ίσα ίσα τους φτάνει για τα δίδακτρα (είμαι άνεργος αυτόν τον καιρό και δεν μπορώ να καλύψω ούτε εγώ αυτά που χρειάζομαι).Το καλό με την ειδικότητα μου είναι ότι θα κάνω και φέτος και του χρόνου πρακτική που σημαίνει στην χειρότερη των περιπτώσεων του χρόνου το φθινόπωρο θα μπορέσω να το αποπληρωσω πλήρως.Μπορείτε να μου πείτε ποια από όλες τις τράπεζες συμφέρει για φοιτητικό δάνειο και ποια έχει τις λιγότερες προϋποθέσεις για την έγκριση;
Link to comment
Share on other sites

Εννοω λογικα στην μισθοδοσια/τρεχουμενος δεν μπαινει μονο ο μισθος; Η μπορει καποιος να βαλει και αλλα χρηματα; Δεν θα μου πουνε, καλα που τα βρηκες κτλ;

 

Αν το ποσό ειναι πολύ μεγαλο το προβλημα θα ειναι το ιδιο ειτε στον μισθοδοσιας ειτε σε ταμιευτηριου. και οι δυο ειναι κατω απο το ιδιο ΑΦΜ, οποτε αν ελεχθεις ειναι το ιδιο πραγμα

Ο λογαριασμος μισθοδοσιας ειναι δικος σου λογαριασμός και κανεις οτι κινησεις θελεις

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση για την attica της Eurobank.. Μιας και έχω τη yes και τη χρησιμοποιώ παντού και μετά την πληρώνω απευθείας και έχω πάρει 60€ επιστροφή.. Ζήτησα την yes που αντί για 1% παντού έχει 3%

 

Θα είχα 180 ευρώ επιστροφή τώρα αν την είχα... Δε ξέρω αν θα την εγκρίνουν αλλά ένα χρόνο που έχω τη yes δεν έχω αφήσει ποτέ ούτε βδομάδα απλήρωτο πόσο με το που βγαίνει κάποια δόση ή κάνω κάποια αφορά το πληρώνω αμέσως.. Ελπίζω να παίξει ρόλο

 

Η eurobank δεν έχει κάτι σαν το alpha wallet της alpha bank που να πληρώνεις και με το κινητό ανέπαφα έτσι;

Edited by XP130TD
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Αντιλογισμός συνδρομής της university visa απο Πειραιώς παίζει;

 

Εγώ την έχω από 09/15 και δεν έχω πληρώσει ποτέ συνδρομή. Μόνο τον περασμένο Σεπτέμβρη με δυσκόλεψαν αρκετά μέχρι να την πιστώσουν.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...