Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκιμασε να πιεσεις πιο μεσα το βισμα των ακουστικων ετσι ωστε να μη φαινετε καθολου το χρυσαφι μερος του. πιεσετο να μη φαινετε καθολου και μη σε ξεγελαει το πρωτο κλικ που κανει.

 

νομιζω οτι καποιος το ειχε ξανα πει στις προηγουμενες σελιδες.

ελπιζω να ειναι αυτο και να λυθει το προβλημα. :happy:

 

Τωρα μολις δοκιμασα τα ακουστικα μου στο ραδιοφωνο και παιζουν μια χαρα. Μην ξεχνας οτι πρεπει να τα σπρωξεις μεσα μεσα. Θελει λιιιγο δυναμη παραπανω, αλλα μην φοβασαι! οχι βεβαια να το σπασεις κιολας, αλλα πρεπει να μπουν μεσα μεσα μεσα. προεξεχει ελαχιστα χρυσο απο το βισμα.

Omg...i feel so noob!! :lol:

Μόλις τώρα διάβασα τα replies σας κι ήδη το κινητό βρίσκεται σε φάση φλασαρίσματος με την τελευταία official UK R3A γιατί ήθελα να τσεκάρω ότι standard δεν ήταν η custom rom.

Κι ενώ το κινητό "δούλευε", κι εγώ διάβαζα τα posts σας, λέω "ρε μπας και να το δοκιμάσω και δεν το πίεζα τόσο μέσα;". Εεεε το δοκιμάζω κι όντως το άφηνα απ'έξω λίγο το βύσμα, καινούριο κοσκινάκι και το ψιλοφοβόμουν να το σπρώξω κι άλλο, άκουγα το "κλικ" και λέω όλα κομπλέ!

Ευχαριστώ τα μάλλα! :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Ουτε καν πιο γρηγορα απο την Touch X δεν ηταν :X:blink:

 

Αυτό έλειπε!

 

...τωρα μη με ψηνεις με τα εικονιδια...γιατι ψηθηκα!!! :p:happy:

 

Προτείνω αυτά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

sorry gia greeklish, alla den allazei glwssa...

 

@bill_viper: polloi to exoun pathei! kai gw edw eida ti ginetai.. sthn arxh to leei(ena mhna prin to piasw sta xeria mou eixa diavasei olo to topic kai eixa krathsei shmeiwseis ta shmantika!!! :D)

 

@wildgirl: pws htan h empeiria? na to tolmhsw?? kai vale eikonidia!!! xara sto pramma!!!

 

@athanaso: ayta epsaxna stous xda alla den ta vriskw... ta vazw eytheis amesws!! euxaristw!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έλειπε!

Δεν θα επρεπε? :X

 

Προτείνω αυτά.

Ευχαριστώ :happy:

 

@wildgirl: pws htan h empeiria? na to tolmhsw?? kai vale eikonidia!!! xara sto pramma!!!

 

Αν θελεις να εκνευριστεις βαλ' τα... Και οταν εισαι σταματημενος στο φαναρι ο διπλανος σου θα βλεπει με ανεση ο,τι γραφει η today screen σου :shifty:

...ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΑΣΤΕΙΟ να μην το επιχειρησεις! Ασε που εχεις βαλει πρωτα την Touch Χ, εκει ειναι δηλαδη που θα τα παρεις ασχημα! Εγω δεν την ειχα βαλει, την εβαλα αμεσως μετα απο αυτα...

Η...τοποθετηση εικονιδιων εχει δρομολογηθει ηδη :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

me polu xara anaferw oti egkatesthsa epitixws ta eikonidia me APOKLEISTIKH xrhsh tou xperia, apo opou grafw kai twra. akoma kai gia to unzip.. h touch x olo kai kaluterh!

 

wildgirl me epises... den ta vazw!!! xaxaxa ::lol::lol:

 

ante, kalo vrady... ekapsa 8% mpataria kai to kinhto anapse ligo! :lol: :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις (sorry για το ρε) γιατί έχει βγει παντού ανακοίνωση προχθές οτι βγήκαν επιτέλους ελληνικά για το xperia; Δυο μήνες έχει που κυκλοφόρησε η 1η ελληνική rom τώρα το θυμήθηκαν όλοι; Και άντε, τα υπόλοιπα site είναι άσχετα, αλλά κι εδώ το ίδιο στα news στην πρώτη σελίδα;
Link to comment
Share on other sites

Από χθες τεστάρω την latest Touch X v7.0! Πάρα πολύ καλή rom, ακόμα πιο γρήγορη από την v6.2 και μέχρι στιγμής bugless! Επίσης έχω την εντύπωση ότι κάνει καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον bill_viper, οι rom του itje και ειδικα η Touch 7 Final ειναι πολύ γρήγορη, έχει καλή διαχείριση της μνήμης, η μπαταρία διαρκεί αισθητά πιο πολύ και γενικότερα το TouchFlo μου αρέσει περισσότερο απο το today screen που εχουν οι original ROM. Ένα πρόβλημα έχω μονο με την Touch7, δεν παίζει το Destinator 7 και έβαλα iGO 8, το οποίο δε μου αρέσει και τόσο. Έχει κανείς άλλος που φοράει την ίδια rom αντίστοιχο πρόβλημα με το Dest7;
Link to comment
Share on other sites

Από χθες τεστάρω την latest Touch X v7.0! Πάρα πολύ καλή rom, ακόμα πιο γρήγορη από την v6.2 και μέχρι στιγμής bugless! Επίσης έχω την εντύπωση ότι κάνει καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας!

 

Νομιζω λες την Touch-IT 7...δε βρισκω Touch X 7 στους xda.

 

Θα συμφωνήσω με τον bill_viper, οι rom του itje και ειδικα η Touch 7 Final ειναι πολύ γρήγορη, έχει καλή διαχείριση της μνήμης, η μπαταρία διαρκεί αισθητά πιο πολύ και γενικότερα το TouchFlo μου αρέσει περισσότερο απο το today screen που εχουν οι original ROM. Ένα πρόβλημα έχω μονο με την Touch7, δεν παίζει το Destinator 7 και έβαλα iGO 8, το οποίο δε μου αρέσει και τόσο. Έχει κανείς άλλος που φοράει την ίδια rom αντίστοιχο πρόβλημα με το Dest7;

 

Εμενα στην Touch-IT 7 επαιξε κανονικα το Destinator τη μία φορά που το ανοιξα στη 1 μερα που τη φορεσα :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

molis ebala to garmin 5.0.0.10 kai brika ton xarti Auto_Drive_Hellas_v1.70_el alla den lei pou kai pos na to balo xerete tin lisi? kai episis den mporo na bro tin 5.0.0.40 gia mobile windows xerete poy the tin bro? thanks prokatabolika
Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει σχεδον ολες τις γνωστες ρομ του xda.απο 6.5 καλυτερη ηταν η Valkyrie_v1 RC1 ενω απο 6.1 που χρησιμοποιω κ τωρα η Touch-IT 7 Final .παιζει κ το destinator...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον bill_viper, οι rom του itje και ειδικα η Touch 7 Final ειναι πολύ γρήγορη, έχει καλή διαχείριση της μνήμης, η μπαταρία διαρκεί αισθητά πιο πολύ και γενικότερα το TouchFlo μου αρέσει περισσότερο απο το today screen που εχουν οι original ROM. Ένα πρόβλημα έχω μονο με την Touch7, δεν παίζει το Destinator 7 και έβαλα iGO 8, το οποίο δε μου αρέσει και τόσο. Έχει κανείς άλλος που φοράει την ίδια rom αντίστοιχο πρόβλημα με το Dest7;

 

Νομιζω λες την Touch-IT 7...δε βρισκω Touch X 7 στους xda.

Παιδιά για την Touch X v7.0 του smaberg (η οποία κυκλοφόρησε χθες) λέω κι όχι για την Touch It 7 του itje. ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχεις δίκιο. Κι εγώ από χθες έχω βάλει την Touch X Ultimate 7.0 και μπορώ να πω πως είναι απλά κορυφαία... Απίστευτα γρήγορη και πάρα πολύ καλή διαχείρηση μπαταρίας. Το μόνο bug που έχει, είναι πως αν βάλεις το cab για classic menu (ή και χωρίς αυτό), το tab με τα προγράμματα είναι κλειδωμένο. Δηλαδή δεν μπορείς να αφαιρέσεις συντομεύσεις. Πράγμα το οποίο ο παίχτης το έλυσε ανεβάζοντας ένα cab που το λύνει και αυτό το πρόβλημα. Πάρα πολύ καλή δουλειά έχει κάνει το αλάνι... :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχεις δίκιο. Κι εγώ από χθες έχω βάλει την Touch X Ultimate 7.0 και μπορώ να πω πως είναι απλά κορυφαία... Απίστευτα γρήγορη και πάρα πολύ καλή διαχείρηση μπαταρίας. Το μόνο bug που έχει, είναι πως αν βάλεις το cab για classic menu (ή και χωρίς αυτό), το tab με τα προγράμματα είναι κλειδωμένο. Δηλαδή δεν μπορείς να αφαιρέσεις συντομεύσεις. Πράγμα το οποίο ο παίχτης το έλυσε ανεβάζοντας ένα cab που το λύνει και αυτό το πρόβλημα. Πάρα πολύ καλή δουλειά έχει κάνει το αλάνι... :cool:

 

link εχουμε?

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Θα την δοκιμασω και την νεα TouchX 7 και γω...! Και θελω να δω και τις ρομ του itje...

 

Αλλα τωρα εχω ενα αλλο θεμα. Ενω αν εχω μια απλη κανονικη today μου εμφανιζει το επομενο event στο calendar, αν εχω TF3D δεν εμφανιζεται... Καμια λυση??

 

Σας δινω και δυο screenshots για να καταλαβετε ακριβως τι εννοω...

 

Και επισης ρε παιδια, το πληκτρολογιο στην οθονη που φαινεται εδω : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=493848

που ΣΚ***Α ειναι και δεν το βρισκω, αλλα εχω το κλασικο που ειχε και η official ρομ...? Ειναι ξεχωριστο κομματι και δεν ιεναι μερος της ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Θα την δοκιμασω και την νεα TouchX 7 και γω...! Και θελω να δω και τις ρομ του itje...

 

Αλλα τωρα εχω ενα αλλο θεμα. Ενω αν εχω μια απλη κανονικη today μου εμφανιζει το επομενο event στο calendar, αν εχω TF3D δεν εμφανιζεται... Καμια λυση??

 

Σας δινω και δυο screenshots για να καταλαβετε ακριβως τι εννοω...

 

Και επισης ρε παιδια, το πληκτρολογιο στην οθονη που φαινεται εδω : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=493848

που ΣΚ***Α ειναι και δεν το βρισκω, αλλα εχω το κλασικο που ειχε και η official ρομ...? Ειναι ξεχωριστο κομματι και δεν ιεναι μερος της ρομ?

ειναι το Finger Keyboard 2 κ το κατεβαζεις απο δω... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=501122

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι εικονιδια έχετε να προτείνετε εκτος απο αυτα του αθανάσο!ειχα παλια τις SE τα icons καλουτσικα αλλα τα βαρέθηκα! υπάρχουνε και εικονηδια απο τα W.6.5 ??

 

επισεις ποιος ελεγε για φλασάρισμα απο 6.1 στα 6.5 ?? soom εσυ ελεγες?? που θα τα βρω να τα βάλω? xda?

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επισεις ποιος ελεγε για φλασάρισμα απο 6.1 στα 6.5 ??

 

Ακόμα τα διάφορα beta WM6.5 builds που κυκλοφορούν δεν είναι ικανά για να φτιαχτεί μία απροβλημάτιστη ROM.

 

που θα τα βρω να τα βάλω? xda?

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=471

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω να πουλήσω το Xperia μου, αλλά δεν ξέρω που.

Εδώ στο Myphone δεν έχω 75 μνμ..

Που μπορώ να το πουλήσω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω να πουλήσω το Xperia μου, αλλά δεν ξέρω που.

Εδώ στο Myphone δεν έχω 75 μνμ..

Που μπορώ να το πουλήσω;

στο http://www.emarket.gr

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

εκτός το E-Market, που αλλού μπορώ να το πουλήσω;

 

και σε τι τιμή μου προτίνετε (γιατί δεν επιτρέπετε να υποδείξω τιμή..) άμα είναι σε P.M.

Link to comment
Share on other sites

ειναι το Finger Keyboard 2 κ το κατεβαζεις απο δω... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=501122

 

Το εβαλα.. Εβαλα αυτο για WVGA αλλα απο την στιγμη που το εβαλα κολλουσε πολυ το τηλεφωνο.. ακομα και μετα απο 2 επανεκκινησεις παλι κολλουσε πολυ. Οποτε το εβγαλα! Δεν με πειραζει! Εξαλλου, για αυτο πηρα Xperia.. Για το hardware keyboard και να μην με απασχολουν τα software...!;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...