Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια εκανα αναβαθμιση μεσω zeus στην R2A και δεν βρισκω καπου πλεον να βαλω ΜΟΝΙΜΑ αναφορα μυνηματων.

Μονο οταν γραφω νεο sms στα Options εχει επιλογη και πρεπει να το επιλεγεις καθε φορα που στελνεις sms.

Αλλαξε κατι? Παρατηρησε κανεις πουθενα ΜΟΝΙΜΗ επιλογη για αναφορες?

 

Ευχαριστω !

 

Πας στα μηνύματα, SMS\MMS, menu, options, επιλέγεις τα SMS\MMS και τσεκάρεις την επιλογή που ζητάς.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω να πω ενα μεγαλο μπραβο στον Saxtus για το hardware πληκτρολογιο 160 ελληνικων χαρακτηρων! :D Και να δηλωσω φαν του Resco Contact Manager...Δεν υπαρχει αλλο!!! Κορυφαιο :D
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω να πω ενα μεγαλο μπραβο στον Saxtus για το hardware πληκτρολογιο 160 ελληνικων χαρακτηρων! :D Και να δηλωσω φαν του Resco Contact Manager...Δεν υπαρχει αλλο!!! Κορυφαιο :D

 

Τι να σας πω ρε παιδιά, έχω δοκιμάσει όλα τα γνωστά contact managers αλλά μόνο ένα μου άρεσε. Το Yota Contacts (YotaPhone) συνδυάζει ταχύτητα, εμφάνιση, ευκολία αλλά και υποστήριξη ελληνικών.

 

Το μόνο που του λείπει είναι landscape support αλλά σχεδόν ποτέ δεν χρειάζεται για τέτοιου είδους πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω να πω ενα μεγαλο μπραβο στον Saxtus για το hardware πληκτρολογιο 160 ελληνικων χαρακτηρων! :D Και να δηλωσω φαν του Resco Contact Manager...Δεν υπαρχει αλλο!!! Κορυφαιο :D

και εγω ειμαι πλεον φαν του

δεν υπαρχει αλλο προγραμμα επαφων που να ειναι και γρηγορο και στο today να εχεις τοσες πολλες επιλογες !!!!!

βεβαια και το yota ειναι υπεροχο !!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=229594

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιατι μπερδευεστε με το εορτολογιο κλπ υπαρχει μια απλη λυση

κατεβαζετε αυτο το αρχειο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=126784&page=6 sto post 90 !!!!!

Το ξεζιπαρετε και θα δειτε οτι εχει ενα αρχειο excel ok ?

Μετα

Πατε στο outlook και επιλεγετε

ΑΡΧΕΙΟ /ΕΙΣΑΓΩΓΗ -ΕΞΑΓΩΓΗ/Εισαγωγη απο αλλο προγραμμα η αρχειο/microsoft excel/και διαλεγετε το αρχειο που εχετε ξεζιπαρει

Κανετε συγχρονισμο με το ppc και να ολες οι γιορτες μεχρι το 2020 !!! :)

Αν το κανετε αυτο καθε φορα που θα αγοραζετε ppc η θα κανετε format το χ1 με το που κανετε συγχρονισμο θα περνανε οι γιοτες τοσο ευκολα οπως οι επαφες σας

Αυτο κανω εδω και 1 χρονο και πλεον

Αλλα σας ειπα ξανα για ολα υπαρχουν λυσεις αρκει να διαβαζετε , δειτε και εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=126784&page=6

 

Οκ τα εκανα ολα αυτα. Φτανω μεχρι την επιλογη του αρχειου και μετα λεει να επιλεξουμε φακελο προορισμου. Εκει ποιον διαλεγω??? Το ημερολογιο?? Γιατι το διαλεξα αλλα δεν με αφηνει να προχωρησω. Ενω οταν διαλεγω αλλο φακελο πχ "εργασιες" τις βαζει μεν αλλα μετα οταν γινεται συγχρονισμος με το τηλεφωνο μου τις εμφανιζει σαν εργασιες (φυσιολογικο αυτο λογω συγχρονισμου) αλλα δεν ειναι χρηστικο ετσι.

 

Προφανως φανταζομαι οτι με καποιο τροπο πρεπει να μπαινει το εορτολογιο στον φακελο "ημερολογιο" αλλα πως? :rolleyes:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία δεν δείχνει ποσοστό (νούμερο) υπάρχει τρόπος να φαίνεται?
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά η μπαταρία πόσο σας κρατάει με χρήση wi-fi ?

χτες κάθισα κάνα 45λεπτο στο καναπέ και με wifi παρατήρησα οτι έπεσα στα μισά

ενώ το είχα πλήρη φόρτιση με το φορτιστή όχι μεσώ usb.

Link to comment
Share on other sites

@kattt

Για το ποσοστο της μπαταριας εχει δωσει σε 3-4 προηγουμενες σελιδες ο athanasso77 το link για το Arielbattery που ειναι αρκετα καλο αν δεν θες να επεμβεις αλλιως στην taskbar.

 

@harrys23

Για την καταναλωση μπαταριας με wifi μου φαινεται φυσιολογικο αυτο που αναφερεις.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Σύντομη κλήση μπορείς να κάνεις; :mad:

 

:cry::worry: Υποθετω...πώς όχι...??? Γ@μωτο και θελω κ εγω συντομες κλησεις!!! :(

Ασε που οι φωτο των επαφων δε βγαινουν μεγαλες...:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τα favorites πρεπει να ειναι οι συντομες κλησεις.

επισης στις ρυθμισεις, εχει full picture για εισερχομενες.

αλλα εγω βρισκω αλλο αρνητικο στο resco εναντι του inesoft, το οτι δεν μπορεις να κανεις ακριβη ευρεση επαφης, αλλα μονο με το πρωτο γραμμα. αυτο σε παιδευει, αν εχεις πολλες επαφες. Επισης, δεν εχει slide to answer, κατι επισης πολυ χρησιμο

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Τα αποθηκευμένα στην sim sms μπορούν να εμφανιστούν;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

τα favorites πρεπει να ειναι οι συντομες κλησεις.

επισης στις ρυθμισεις, εχει full picture για εισερχομενες.

αλλα εγω βρισκω αλλο αρνητικο στο resco εναντι του inesoft, το οτι δεν μπορεις να κανεις ακριβη ευρεση επαφης, αλλα μονο με το πρωτο γραμμα. αυτο σε παιδευει, αν εχεις πολλες επαφες. Επισης, δεν εχει slide to answer, κατι επισης πολυ χρησιμο

 

Πραγματι, τα favorites κανουν τη δουλεια αυτη.

Ακριβη ευρεση δε μπορεις να κανεις, αλλα το side ribbon ειναι πραγματικα πολυ καλο.

Slide to answer εχει κανονικα.

Το θεωρω απο τις καλυτερες εφαρμογες για windows mobile...

Και μια συμβουλη παιδια. ΜΗΝ αφηνετε το κινητο να αποφορτιστει εντελως. Δυστυχως η διαχειριση μπαταριας σε αυτο τον τομεα ειναι κακη, δε δεσμευει καποιο φορτιο για να αποφευχθει το φαινομενο της "νεκρης" μπαταριας, οποτε το μονο που μπορει να γινει σε αυτη την περιπτωση αν παρουσιαστει το προβλημα (αδυναμια φορτισης της δηλαδη) ειναι επισκεψη σε καποιο service...

Link to comment
Share on other sites

τα favorites πρεπει να ειναι οι συντομες κλησεις.

επισης στις ρυθμισεις, εχει full picture για εισερχομενες.

αλλα εγω βρισκω αλλο αρνητικο στο resco εναντι του inesoft, το οτι δεν μπορεις να κανεις ακριβη ευρεση επαφης, αλλα μονο με το πρωτο γραμμα. αυτο σε παιδευει, αν εχεις πολλες επαφες. Επισης, δεν εχει slide to answer, κατι επισης πολυ χρησιμο

 

Το εχω βαλει το fullscreen picture...αλλά ειναι μονο για τις εισερχομενες; Εγω ειδα μονο μια εξερχομενη που εκανα σε επαφη με φωτο και εβγαζε ενα εικονακι-ψειρα! Τωρα εβαλα μια επαφη με φωτο να με παρει τηλ να δω :lol:

 

edit: παλι μικρη εμφανιζεται η εικονα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το εχω βαλει το fullscreen picture...αλλά ειναι μονο για τις εισερχομενες; Εγω ειδα μονο μια εξερχομενη που εκανα σε επαφη με φωτο και εβγαζε ενα εικονακι-ψειρα! Τωρα εβαλα μια επαφη με φωτο να με παρει τηλ να δω :lol:

 

edit: παλι μικρη εμφανιζεται η εικονα!

 

απο που το βάζουμε το fullscreen picture ?

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ αφηνετε το κινητο να αποφορτιστει εντελως. Δυστυχως η διαχειριση μπαταριας σε αυτο τον τομεα ειναι κακη, δε δεσμευει καποιο φορτιο για να αποφευχθει το φαινομενο της "νεκρης" μπαταριας, οποτε το μονο που μπορει να γινει σε αυτη την περιπτωση αν παρουσιαστει το προβλημα (αδυναμια φορτισης της δηλαδη) ειναι επισκεψη σε καποιο service...

 

Αν διαβαζες μερικα ποστ πριν εγω το επαθα αυτο και μου αναβε κοκκινο λαμπακι στο κουμπι ενεργοποιησης και χεσ**κα πανω μου, τελικα με μιση ωρα στην πριζα παιρνει μπρος κανονικα, γεμιζει δηλ η μπαταρια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προσπάθησα να συνδεθώ σε ένα ασύρματο δίκτυο και επειδή δεν τα κατάφερε (κακό σήμα) γύρισε σε κλήση gprs/3g. Κάτι τέτοιο μου έγραψε. Πως μπορώ να ρυθμίσω να μη γίνεται αυτό για να μην έχω εκπλήξεις στο λογαριασμό;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβαζες μερικα ποστ πριν εγω το επαθα αυτο και μου αναβε κοκκινο λαμπακι στο κουμπι ενεργοποιησης και χεσ**κα πανω μου, τελικα με μιση ωρα στην πριζα παιρνει μπρος κανονικα, γεμιζει δηλ η μπαταρια.

 

Ησουν τυχερος μαλλον, γιατι θα μπορουσε ευκολα απλα να μην καταφερει να εχει το καταλληλο φορτιο για το start up... Προσοχη λοιπον. Οχι πληρης αποφορτιση (και ιδανικα φορτιση της συσκευης χωρις να γινει shut down).

* Η HTC το προικισε με μερικα τερτιπια - ενα ειναι ακριβως αυτο ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

 

Εχω σοβαρο προβλημα με ενοχλητικα sms απο καποιους και χρειαζομαι καποιο σοβαρο stable προγραμμα που να κανει delete αμεσα τα μυνηματα που λαμβανω , αν ειναι δυνατον να μη τα βλεπω και ποτε δεν με ενδιαφερει και κατι αντιστοιχο για να κανει drop τις κλησεις απο συγκεκριμενα νουμερα και να δεχεται μονο απο το Contact List μου και να κανει drop και τα απορητα.Υπαρχει κατι ή ζηταω πολλα? (νομιζω ειχα παλια ενα black list αλλα δεν ειχε τετοιες δυνατοτητες, εβαλα το 4,23 και δοκιμασα σημερα αλλα μονο κοβει απο blacklist και δεν ξερω αν δουλευει και με τα sms οπως θελω ).

 

 

Οποιος γνωριζει ας με ενημερωσει θα το εκτιμουσα αφανταστα.

 

Ευχαριστω !!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα αποθηκευμένα στην sim sms μπορούν να εμφανιστούν;

 

Με το "Xperia Tweak 2" σου δίνεται αυτή η επιλογή.

 

edit:Ακυρω... Μονο για τις επαφές ισχύει..

Xperia X1i Black - Cooked: PCTech4U v2.0 ELL
Link to comment
Share on other sites

Με το "Xperia Tweak 2" σου δίνεται αυτή η επιλογή.

 

edit:Ακυρω... Μονο για τις επαφές ισχύει..

 

Καλημερα υπαρχει τροποs να μεγαλοσουν τα γραματα στο χperia και αν ξερη κανεναs ελληνικο μαγαζι που να πουλαει ζαλατινεs προστασιαs

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα το xperia μου εβγαλε 1ο πρωτο του προβλημα...στην οθονη...κοιταξτε...ολα τα χροματα χαθηκαν...

 

http://img3.imageshack.us/img3/7469/0803091514.jpg

http://img3.imageshack.us/img3/0803091514.jpg/1/w799.png

 

http://img26.imageshack.us/img26/6264/0803091515.jpg

http://img26.imageshack.us/img26/0803091515.jpg/1/w798.png

 

απο παντου...μια αλλη φορα μου εδειχνε το πανελ αυτο το κλασσικο του xperia ελαχιστα θολο απο το Panel μenu αλλα μολις το παταγα το εδειχνε κανονικα...πριν καιρο αυτο...σημερα δεν μου εδειχνε τι-πο-τα καθαρα....μηπως φταιει κατι που εχω εγκαταστησει?δεν εγγατεσησα κατι προσφατα ομως...επισης εχει κανεις κανενα αναλογο προβλημα?το update με το GL ES support λετε να κανει καμια δουλεια?δεν εχω ομως καμια εμπειρια απο αλλαγες rom και τετοια...f*ck...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ειμαι καινουργιος στον χώρο των windows mobile και θα ήθελα λίγη βοήθεια. Υπάρχει τρόπος να λειτουργήσει gps στο Xpera χωρίς χρεώσεις όπως το garmin στο nokia; Επίσης διάβασα πως δεν επιτρέπεται να αναφερθει το ''γνωστό μαγαζάκι'' όμως εγώ που είμαι νεοεισελθείς πως θα μπορούσα να το βρώ;

 

Ευχαριστώ πολύ... χρόνια πολλά στις γυναίκες του forum:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@fotisg24:

Ξεκίνα από hard reset και βλέπουμε.

 

Υπάρχει τρόπος να λειτουργήσει gps στο Xpera χωρίς χρεώσεις όπως το garmin στο nokia;

 

Όλα τα προγράμματα πλοήγησης δουλεύουν χωρίς χρέωση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...