Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις το πήρα στα χέρια, τι κάνουμε τι προσέχουμε?????

Βοήθειαααααααα

καλοριζικο ,πηγαινε εδω και θα μαθεις τα παντα για το ομνια

http://www.omniacs.net/

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/forumdisplay.php?f=115

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χρησιμοποιω αρκετα χρονια winmobile συσκευες, αλλα στο OMNIA συναντησα καποια προβληματακια - αποριες και θα ηθελα λιγη βοηθεια

 

1. Σε ολες τις αλλες συσκευες υπηρχε το κλασσικο τριγωνακι πανω - πανω δεξια στην Today screen για να κλεινει τα προγραμματα και μαλιστα τελευταια υπηρχε και η ρυθμιση πατωντας το "X" του εκαστοτε προγραμματος να κλεινει οριστικα. Τωρα αυτο το τριγωνακι με τις ρυθμισεις του ΠΟΥ πηγε;;

κατεβασε το απο εδω και εγκατεστησε το

http://rapidshare.com/files/142954890/vp3G-HTC_X-Button_1.5.cab.html

Link to comment
Share on other sites

Το Touch έδωσε τη θέση του σε ένα 8αρι Omnia, έβαλα και μια 8αρα μνήμη και όλα ΟΚ.

 

1) Το TCMP κολλάει και σε άλλους ρε παιδιά ?

2) Ο Video player μπορεί να πάρει και άλλα codecs για να ανοίγει άλλα formats ?

3) Ωραία και καλά τα accelorometer παιχνίδια, αλλά μήπως υπάρχει καμία εφαρμογή σαν το Dynolicious του iPhone ?

4) Μήπως έχει κανείς ιδέα γιατί μερικές εφαρμογές που έπαιζαν κανονικά σε άλλα WM5 κρεμάνε στο Omnia ? Μόνο λόγω WM6 ?

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

1,2) Bale ton Core Player.

3) Efarmogi pou na ekmetellevetai kata afto ton tropo to accelerometer den yparxei (akoma toulaxiston). Mporeis omws me ta antistoixa GPS tools na exeis paromoia pragmata.

4) Eksartatai tin efarmogi. Synithws oi efarmoges twn WM5 einai symbates me WM6. Pes paradeigmata an theleis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Prin 1 vdomada pira kai egw to omnia kai exw kapoies apories tis opoies ekliparw an kapoios mporei na mou tis lusei na steilei minima.... loipon: mou stelnoun kapoius ixous kai alla diafora arxeia me bluetooth ta opoia enw ston allo lene oti stal8ikan egw den mporw na ta vrw mesa sto tilefwno. pou apo8ikeuonte?

exw lavei kapoia mp3 kai mou vgainei to minima oti i mnimi tou kinitou einai oriaka gemati enw apo ta 8GB exw ta 7.5 free giati sumvainei auto?

den mporw na mpw sto internet mesw wifi 8elei kapoies ri8miseis?? pataw to klidi tou asurmatou diktiou kai den to dexete..( pataw sigoura to swsto kwdiko giati einai diko mou to moden pou prospa8w na sunde8w kai egw exw valei ton kwdiko)

as me voi8isei kapoios SOS!!!!!! perimenw kai sas euxaristw ek ton proteron!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ INTERNET ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΡΕΩΝΕΤΕ Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΜΟΥ; ΠΟΙΕΣ ΡΥΘΜΗΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;
Link to comment
Share on other sites

οχι, γιατι εφαρμογες οπως το fring ή οταν θελω να κατεβάσω κατι μέσω του opera ενεργοποιούν το Cosmote Internet

 

Το ίδιο θα ήθελα να κάνω κι εγώ, π.χ. για εφαρμογές όπως το RSS ή το Spb Weather, που ενεργοποιούν αυτομάτως ΜΟΝΟ το Cosmote Internet. Αλλά νομίζω ότι δεν γίνεται. Για παράδειγμα, το Google Maps, αν έχουμε απενεργοποιήσει το Cosmote Internet ΔΕΝ κάνει update (μέσω WAP). Μόνο στον Opera κατάφερα - από τις ρυθμίσεις σύνδεσης του κινητού - να ενεργοποιείται το WAP.

 

Και μια σχετική ερώτηση. Όταν εγκατέστησα το NO DATA, παρατήρησα ότι στα Προγράμματα εγκαταστάθηκε και ένα shortcut Opera με τίτλο AppToDate. Αυτό πώς μπορεί να βγει από τα Προγράμματα;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.εχω και εγω ενα omnia για καποιες μερες και θελω να ρωτησω απο gps τι γινεται?ποια ειναι τα σπασμενα προγραμματακια με καλυψη χαρτων που εχουν δοκιμαστει και λειτουργουν καλα?ευχαριστω εκ των προτεταιρων.
Link to comment
Share on other sites

Prin 1 vdomada pira kai egw to omnia kai exw kapoies apories tis opoies ekliparw an kapoios mporei na mou tis lusei na steilei minima.... loipon: mou stelnoun kapoius ixous kai alla diafora arxeia me bluetooth ta opoia enw ston allo lene oti stal8ikan egw den mporw na ta vrw mesa sto tilefwno. pou apo8ikeuonte?

exw lavei kapoia mp3 kai mou vgainei to minima oti i mnimi tou kinitou einai oriaka gemati enw apo ta 8GB exw ta 7.5 free giati sumvainei auto?

den mporw na mpw sto internet mesw wifi 8elei kapoies ri8miseis?? pataw to klidi tou asurmatou diktiou kai den to dexete..( pataw sigoura to swsto kwdiko giati einai diko mou to moden pou prospa8w na sunde8w kai egw exw valei ton kwdiko)

as me voi8isei kapoios SOS!!!!!! perimenw kai sas euxaristw ek ton proteron!!!!!

 

ισως να σε βοηθησει καποιος που θα καταφερει να διαβασει τα greekglish σου....

 

ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ INTERNET ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΡΕΩΝΕΤΕ Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΜΟΥ; ΠΟΙΕΣ ΡΥΘΜΗΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;

 

δεν γραφουμε με κεφαλαια φιλε μου ;)

 

απλα βρες ενα wifi δικτυο ανοιξε το wifi στο κινητο σου και συνδεσου ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.εχω και εγω ενα omnia για καποιες μερες και θελω να ρωτησω απο gps τι γινεται?ποια ειναι τα σπασμενα προγραμματακια με καλυψη χαρτων που εχουν δοκιμαστει και λειτουργουν καλα?ευχαριστω εκ των προτεταιρων.

 

ipmart-forum

κανε εγγραφη και χρησιμοποιησε την αναζητηση

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ξανα γράφω στα ελληνικά αυτη τη φορά....Πριν μια βδομάδα πήρα και εγω το omnia και εχω καποιες απορίες τις οποιες εκληπαρω αν καποιος μπορει να μου τις λύσει... λοιπόν:

1) Μου στέλνουν καποιυσ ήχους και αλλα διάφορα αρχεια μεσω bluetooth τα οποια ενω στον αλλο λενε οτι σταλθηκαν κανονικα εγω δεν μπορω να τα βρω καπου... που αποθηκευοντε?

2) Οταν λαμβάνω καποιο mp3 η οποιοδιποτε αλλο αρχειο ή οταν προσπαθω να βάλω κατι στο κινητο μου βγαίνει το μήνυμα ¨Η μνήνη του τηλεφωνου είναι οριακα γεματη¨ ενω απο τα 8GB του τηλεφώνου τα 7,5 είναι ελεύθερα. γιατί συμβαίνει αυτο τι πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

ipmart-forum

κανε εγγραφη και χρησιμοποιησε την αναζητηση

αυτο που ρωταω ειναι εσεις που εχετε το τηλ πιο εχετε βαλει και ειστε ικανοποιημενοι απο καλυψη χαρτων και σωστη λειτουργια του ως προγραμμα.αν μου πεις ξερω που θα το βρω...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αυτο που ρωταω ειναι εσεις που εχετε το τηλ πιο εχετε βαλει και ειστε ικανοποιημενοι απο καλυψη χαρτων και σωστη λειτουργια του ως προγραμμα.αν μου πεις ξερω που θα το βρω...

 

Ta Destinator 7 kai iGO8.3.2 einai ta kalytera afti ti stigmi kai kanoun poly kala ti douleia tous . Me ti syskevi sou doulevoun aproblimatista.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτο που ρωταω ειναι εσεις που εχετε το τηλ πιο εχετε βαλει και ειστε ικανοποιημενοι απο καλυψη χαρτων και σωστη λειτουργια του ως προγραμμα.αν μου πεις ξερω που θα το βρω...

 

Dest7 (λόγω ελληνικών χαρτών) με το απαραίτητο skin για την ανάλυση του Omnia :cool:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

αγορασα πριν μερικες μερες το omnia αλλα εχω καποια προβληματακια.

επειδη το player του δεν παιζει αρκετα vids προσπαθησα να βαλω το core player. την πρψτη φορα το εκανα ινσταλλ εβαλα και το serial και ανοιξε, αλλα μετα δεν ανοιγε.

βρηκα αλλες εκδοσεις και εκανα install αλλα δεν ανοιγε καθολου μετα. μονο σε μια ανοιξε αλλα ηθελε serial αλλα δεν μ το ζηταγε πουθενα(ενω το ειχα).

μηπως πρεπει να ειναι συμβατο με omnia?

 

και ενα αλλο ειναι οτι vids απο youtube και αλλα sites δεν παιζει, παει να συνδεθει με gprs οταν παταω πανω στο βιντεο

 

Κατατοπιστε με λιγο γιατι ειναι η πρωτη μου επαφη με ppc kai win mobile

 

ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θυμαστε που σας ειχα πει οτι μου καηκε ενα pixel ?

 

απο οταν το αγορασα μαλλον ετσι ηταν αλλα δεν φαινετε και πολυ στο σημειο που ειναι.

 

καλα που ειναι και γνωστος μου ο υπαλληλος απο εκει που το πηρα και θα μου το αλλαξει κρυφα.

επειδη μου ειπε θα τραβιομουνα στα σερβις και δουλεια δεν θα εκανα.(εδω ελλαδιτσα).

 

εγω ομως πιστευω οτι αν δεν μου το αλλαζανε το πολυ πολυ θα τα εσπαγα ολα και στο σερβις και στο μαγαζι που το αγορασα και θα τους εκανα να το αλλαζανε ειτε το θελανε ειτε οχι. (εχει ξανασυμβει γιαυτο το λεω)..(550 ευρω ειναι αυτα)

 

ηθικο διδαγμα:

 

βυσμα παντου,ψωνια απο γνωστους και Τσαμπουκα στα σερβις!!!!

 

θα σας ενημερωσω οταν το παρω.

Link to comment
Share on other sites

εισαι τυχερος γιατι και μολοτωφ να εριχνες δεν υπηρχε ουτε μια στο μυριο να σου το αλλαξουν με ενα καμενο πιξελ, δε δικαιολογουν την αντικατασταση. γιαυτο, αν θελεις κερασε μια μπυρα στο καλο παληκαρι που θα σε εξυπηρετησει :-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ξανα γράφω στα ελληνικά αυτη τη φορά....Πριν μια βδομάδα πήρα και εγω το omnia και εχω καποιες απορίες τις οποιες εκληπαρω αν καποιος μπορει να μου τις λύσει... λοιπόν:

1) Μου στέλνουν καποιυσ ήχους και αλλα διάφορα αρχεια μεσω bluetooth τα οποια ενω στον αλλο λενε οτι σταλθηκαν κανονικα εγω δεν μπορω να τα βρω καπου... που αποθηκευοντε?

2) Οταν λαμβάνω καποιο mp3 η οποιοδιποτε αλλο αρχειο ή οταν προσπαθω να βάλω κατι στο κινητο μου βγαίνει το μήνυμα ¨Η μνήνη του τηλεφωνου είναι οριακα γεματη¨ ενω απο τα 8GB του τηλεφώνου τα 7,5 είναι ελεύθερα. γιατί συμβαίνει αυτο τι πρέπει να κάνω?

 

Ακου φιλε μου......

Στην πρωτη σου ερωτηση οταν σου ερχονται με bluetouth πηγαινει εναρξη-προγραμματα-η συσκευη μου-και ψαξε δεν θυμαμαι εαν ειναι μεσα στο my documeds ή στο programe files....(σορρυ φιλε δεν θυμαμαι) αλλα stadar ειναι αυτα που σου στειλανε μεσα σε ενα απο τους δυο φακελους.....μαλλον στον πρωτο.....δες τους μεχρι κατω...:p

Οσο για το δευτερο ειναι φυσικο επακολουθω γιατι εαν δεν μπορεις να τα βρεις και εχουν μεινει μεσα στη συσκευη μου εχεις μποτιλιαρη:p την μνημη της συσκευης...τα 8GB βρισκονται στο φακελο Η αποθηκη μου οπου εκει πρεπει να αποθηκευεις τα αρχεια σου εκτος και εαν χρεισημοποιεις εξωτερικη καρτα οποτε τα βαζεισ οπου θες.....:lol::ninja::blink:

Link to comment
Share on other sites

εισαι τυχερος γιατι και μολοτωφ να εριχνες δεν υπηρχε ουτε μια στο μυριο να σου το αλλαξουν με ενα καμενο πιξελ, δε δικαιολογουν την αντικατασταση. γιαυτο, αν θελεις κερασε μια μπυρα στο καλο παληκαρι που θα σε εξυπηρετησει :-)

 

δηλαδη ποσα πρεπει να καουν για να το αλλαξουν?

καμια 50αρα?

 

μαλλον μολοτοφ θελουνε καλα το λες.

 

εταιρια του κ.λου μου φαινετε

Link to comment
Share on other sites

5-6 σιγουρα ! οχι του κ.λου αλλα σιγουρα θελουν πολυ δρομο να διανυσουν για να φτασουν σε υψηλο επιπεδο

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

5-6 σιγουρα ! οχι του κ.λου αλλα σιγουρα θελουν πολυ δρομο να διανυσουν για να φτασουν σε υψηλο επιπεδο

 

εχεις δικο.

 

να εισαι καλα!!:D

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα παιδια,

αγορασα πριν μερικες μερες το omnia αλλα εχω καποια προβληματακια.

επειδη το player του δεν παιζει αρκετα vids προσπαθησα να βαλω το core player. την πρψτη φορα το εκανα ινσταλλ εβαλα και το serial και ανοιξε, αλλα μετα δεν ανοιγε.

βρηκα αλλες εκδοσεις και εκανα install αλλα δεν ανοιγε καθολου μετα. μονο σε μια ανοιξε αλλα ηθελε serial αλλα δεν μ το ζηταγε πουθενα(ενω το ειχα).

μηπως πρεπει να ειναι συμβατο με omnia?

 

Είναι συμβατό. Απλά βρες την έκδοση 1.2.5 στο ipmart-forum.com

 

Με αυτή δε θα έχεις πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...