Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

eχει κανεις δουλεψει το miomap 2008 στο τηλεφωνο μας?

 

Το κανω εγκατασταση και δεν βγαζει γραμματα και αριθμους.

 

Ξερει κανεις την λυση, φενεται καλο navigator.

 

Σας Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χθες έπαιξα με ένα όμνια ενώς φίλου και παρατήρησα ότι έχει 5 dead pixels. Αυτός είναι λίγο άσχετος και ούτε που τα είχε προσέξει. Το έχει πάρει από wind πριν από ένα μήνα, τον καλύπτει η εγγύηση? Θα του το αλλάξουν?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μπορείτε να μου θυμίσετε απο που μπορώ να προμηθευτώ screen protectors από την Ελλάδα? υπάρχουν;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ το φόρουμ (καθώς και άλλα φόρουμ) παρόλο που δεν είμαι ενεργό μέλος και δεν είμαι για το λόγω ότι έχουν λυθεί όλες οι απορίες μου (μπράβο στα παιδιά που ασχολούνται και ενδιαφέρονται). Στο θέμα όσον αφορά το GPS του ΟΜΝΙΑ ήθελα να καταθέσω την προσωπική μου εμπειρία. Είχα το Destinator και το IGO και πραγματικά αυτό που μου δούλεψε χωρίς ρυθμίσεις και ιδιαίτερα τερτίπια ήταν το IGO. Οχι ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από τους χάρτες του (που προσωπικά για μένα μόνο εκεί υστερεί) αλλά σαν μέσος χρήστης κάνω μιά χαρά τη δουλειά μου. Στην πορεία ήθελα να δοκιμάσω και άλλα προγράμματα (Garmin, Tom Tom, Mio) αλλά από ότι φαινεται δεν ήταν "συνεργάσιμα" με το gps του ομνια. Tελικά όπως έγραψε ένας φίλος πιο πρίν το Ομνια βγήκε για το IGO.:blink:

Συμπέρασμα: Γιατί να κάθομαι να παιδεύομαι για να "χορτάσω την λαιμαργία μου" με πληθώρα λογισμικών πλοήγησης αφου υπαρχει έστω και ένα που μου κάνει τη δουλεία και συνεργάζεται άψογα με το ομνια (τουλάχιστον αυτό συμβαίνει μα το δικό μου).

Μήπως το ίδιο δεν συμβαίνει και με άλλα προγράμματα? Θέλουμε να τα δοκιμάσουμε όλα μήπως βρούμε το τέλειο, αλλά και να το βρίσκαμε πάντα θα θέλουμε και κάτι παραπάνω.

Ελπίζω να μην σας κούρασα με τη φλυαρία μου αλλά να βοήθησα καποιιυσ να σκεφτούν:cool::ninja:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, ξερει καποιος τι παιζει με την εγγυηση αν το αγορασω απο expansys?

Στο site του expansys λεει "Η συσκευή συνοδεύεται από εγγύηση 18 μηνών από την eXpansys".

Το ερωτημα δηλαδη ειναι αν το παρω απο expansys θα μπορω να το παω στην αντιπροσωπεια αν χαλασει ή θα πρεπει να το στειλω μονο στο expansys.

Επισης η εγγυηση γιατι να ειναι 18 μηνες και οχι 2 χρονια?

(εννοειται πως θα παρω και τηλεφωνο στο expansys να ρωτησω)

 

Thanks προκαταβολικα σε οποιον ξερει να μου απαντησει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Καταφερε κανεις να δουλεψει το mio2008 σε ομνια.

 

Οντως το MioMap 2008 ειναι κατι διαφορετικο απο το igo.

 

Αλλα απο ταχυτητα το mio σκιζει.

 

Ας μας πει καποις την εμπιρεια του.

Link to comment
Share on other sites

Εϊναι το I-Go8. Κυκλοφορεί έτοιμη έκδοση για το ομνια που παίζει άψογα.

 

 

 

Εγώ έχω να πω ότι -δίχως παρεξηγηση- είσε απαράδεκτος. Βασικά ίσως είναι βαρύς οχαρακτηρισμός μου αλλά τουλάχιστον να πω ότι είσε τρεχάλας και προσπαθείς να τα κάνεις όλα μαζί και βγάζεις γ΄ρηγορα συμπεράσματα δίχως ουσία και ταλαιπωρέισε άδικα.

 

 

Είναι να τρελένεσε Η ΟΧΙ ??? :lol: Βρε καλέ μου άνθρωπε πέραν ότι δεν είναι το νικ μου netcon

 

ΜΗΝ ΤΡΕΧΕΙΣ ΣΟΥ ΛΕΩ ΤΟ GPS XTRA. Κάνε HARD RESET σου είπα και μην εγκαταστίσεις ΤΙΠΟΤΕ από τις εφαρμογές που μου έστειλες ότι έχεις εγκατεστημένες. Βάλε destinator ΔΙΧΩΣ ΝΑ ΑΓΓΙΞΕΙΣ τίποτε και δοκίμασεπλοήγηση.

 

 

ΚΑΝΤΟ ΛΟΙΠΟΝ και να είσε σίγουρος ότι θα τα έχεις όλα σε ένα. Και ας μην είναι νοικοκυρεμένα ;)

 

:ninja:

 

το οτι ειμαι πολυ βιαστικος (τρεχαλας) γενικα, ειναι αληθεια, θελω να τα κανω ολα μαζι. :D αλλα καλα εσυ κολησες στο ενα "s" που εκανα λαθος? :rolleyes: αφου εξηγησα οτι εκανα, ολους τους πιθανους συνδυασμους. τι να πω? μπορει να εχεις και δικιο. μπορει κατι να περναω, που να κανει conflict. θα δοκιμασω αλλη μια φορα ποιο συντηριτικα, και θα σου πω νεα. :)

Link to comment
Share on other sites

Καταφερε κανεις να δουλεψει το mio2008 σε ομνια.

 

Οντως το MioMap 2008 ειναι κατι διαφορετικο απο το igo.

 

Αλλα απο ταχυτητα το mio σκιζει.

 

Ας μας πει καποις την εμπιρεια του.

 

το igo8, ειναι πολυ καλο και το ιδιο γρηγορο ισως και γρηγοροτερο απο το miomap. και σιγουρα ποιο ενημερωμενο. για να πλοηγηθω ομως θα προτιμουσα miomap. ουτε εγω εχω καταφερει να το δουλεψω το miomap ακομα σε ομνια. ουτε το παλιο ουτε το 2008. το παλιο βγαζει σφαλμα, και το καινουργιο μαλλον δεβ εχει skin για ομνια. :)

Link to comment
Share on other sites

Χθες έπαιξα με ένα όμνια ενώς φίλου και παρατήρησα ότι έχει 5 dead pixels. Αυτός είναι λίγο άσχετος και ούτε που τα είχε προσέξει. Το έχει πάρει από wind πριν από ένα μήνα, τον καλύπτει η εγγύηση? Θα του το αλλάξουν?

 

Ναι τον καλυπτει εγγυηση. Εφ'οσον το εχει 1 μηνα, να το παει στο service να του αλλαξουν οθονη.

Η wind μαλιστα νομιζω οτι δινει και "δεσμευση επισκευης", αρα σε 1 εβδομαδα το πολυ θα το εχει πισω

Link to comment
Share on other sites

το λινκ που σου εδωσα εχει το αρχειο σε μορφη zip που ειναι συμπιεσμενο αρχειο ,πρεπει να το ξεζιπαρεις με το winzip για να σου δωσει το αρχειο με τελειωμα cab που τρεχει απο το κινητο σου

αστο αυτο σου ανεβασα εδω το αρχειο ετοιμο το αντιγραφεις στο "η αποθ.μου"

πηγαινεις και το τρεχεις μετα

http://rapidshare.com/files/165434523/NETCFv35.wm.armv4i.cab.html

ok!!!ευχαριστω για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

το igo8, ειναι πολυ καλο και το ιδιο γρηγορο ισως και γρηγοροτερο απο το miomap. και σιγουρα ποιο ενημερωμενο. για να πλοηγηθω ομως θα προτιμουσα miomap. ουτε εγω εχω καταφερει να το δουλεψω το miomap ακομα σε ομνια. ουτε το παλιο ουτε το 2008. το παλιο βγαζει σφαλμα, και το καινουργιο μαλλον δεβ εχει skin για ομνια. :)

 

Το destinator ειναι μονοδρομος για Ελλαδα, δεν υπαρχει λογος να ψαχνεστε για αλλα προγρμματα.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χθες έπαιξα με ένα όμνια ενώς φίλου και παρατήρησα ότι έχει 5 dead pixels. Αυτός είναι λίγο άσχετος και ούτε που τα είχε προσέξει. Το έχει πάρει από wind πριν από ένα μήνα, τον καλύπτει η εγγύηση? Θα του το αλλάξουν?

 

επειδη εχει περασει το doa θα το επισκευασουν (αλλαγη οθονης)

αντικατασταση γινεται 7-14 μερες αναλογα με το καταστημα και μετα απο αυτο το διαστημα ισχυει η εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, ξερει καποιος τι παιζει με την εγγυηση αν το αγορασω απο expansys?

Στο site του expansys λεει "Η συσκευή συνοδεύεται από εγγύηση 18 μηνών από την eXpansys".

Το ερωτημα δηλαδη ειναι αν το παρω απο expansys θα μπορω να το παω στην αντιπροσωπεια αν χαλασει ή θα πρεπει να το στειλω μονο στο expansys.

Επισης η εγγυηση γιατι να ειναι 18 μηνες και οχι 2 χρονια?

(εννοειται πως θα παρω και τηλεφωνο στο expansys να ρωτησω)

 

Thanks προκαταβολικα σε οποιον ξερει να μου απαντησει κατι.

 

τηλεφωνεις με την εταιρεια και αυτοι σου λενε τι να κανεις με πιο πιθανο σεναριο να σου ζητησουν να το στειλεις στο expansys

Link to comment
Share on other sites

ok!!!ευχαριστω για την βοηθεια

βασικα φιλε μου θα σε πρειξω λιγο ακομα!!!το προβλημα μου ειναι οτι δεν εχει αρχειο ψαβ sto ifonz και δεν μπορω να το περασω!!!αν εχεις λυση και για αυτο εισαι θεος :D

Link to comment
Share on other sites

Το destinator ειναι μονοδρομος για Ελλαδα, δεν υπαρχει λογος να ψαχνεστε για αλλα προγρμματα.

Παλιά στο τέξας. Και τα mio (και όχι μόνο) χάρτες της gi έχουν και θα συνεχίσουν να έχουν ενώ το destinator χλωμό!!!

Link to comment
Share on other sites

βασικα φιλε μου θα σε πρειξω λιγο ακομα!!!το προβλημα μου ειναι οτι δεν εχει αρχειο ψαβ sto ifonz και δεν μπορω να το περασω!!!αν εχεις λυση και για αυτο εισαι θεος :D

 

κατεβασε απο εδω (στο ανεβασα τωρα) το αρχειο σε cab και αντεγραψε το στο κινητο κλπ

http://rapidshare.com/files/165625000/iFonz-1.0.4-Setup.cab.html

Link to comment
Share on other sites

Παλιά στο τέξας. Και τα mio (και όχι μόνο) χάρτες της gi έχουν και θα συνεχίσουν να έχουν ενώ το destinator χλωμό!!!

εμπρος για το tomtom (ηδη βγηκε χαρτης ελλαδας )

Link to comment
Share on other sites

Παλιά στο τέξας. Και τα mio (και όχι μόνο) χάρτες της gi έχουν και θα συνεχίσουν να έχουν ενώ το destinator χλωμό!!!

 

Της ngi εννοεις, δεν το ηξερα, καλο νεο.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

εμπρος για το tomtom (ηδη βγηκε χαρτης ελλαδας )

 

για δωστε περισοτερες πληροφοριες ...

που τον βρισκουμε?

γιατι στα γνωστα μαγαζια δεν βρισκω κατι σχετικο

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχει περασει το doa θα το επισκευασουν (αλλαγη οθονης)

αντικατασταση γινεται 7-14 μερες αναλογα με το καταστημα και μετα απο αυτο το διαστημα ισχυει η εγγυηση

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Το ανέλαβα εγώ και το πήγα σε ένα κατάστημα της wind. Μου είπαν ότι ισχύουν οι 7 εργάσιμες για επισκευή αλλά λέει μόνο για τις συσκευές που έχει αγοράσει το κατάστημα από τα κεντρικά της wind. Λες και με αφορά εμένα από που το έχουν αγοράσει. 7 μέρες διαφημίζουν σε 7 το θέλω πίσω. Επίσης μόλις έβγαλα τη μπαταρία είδα ότι γράφει πάνω στη συσκευή 1000ma. Τελικά 1000άρα είναι η μπαταρία του?:blink:

Link to comment
Share on other sites

για δωστε περισοτερες πληροφοριες ...

που τον βρισκουμε?

γιατι στα γνωστα μαγαζια δεν βρισκω κατι σχετικο

 

http://www.tomtom.com/products/maps/select.php?D=1028&Language=1&P=5672

και με 40 λιρες δικο μας

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Το ανέλαβα εγώ και το πήγα σε ένα κατάστημα της wind. Μου είπαν ότι ισχύουν οι 7 εργάσιμες για επισκευή αλλά λέει μόνο για τις συσκευές που έχει αγοράσει το κατάστημα από τα κεντρικά της wind. Λες και με αφορά εμένα από που το έχουν αγοράσει. 7 μέρες διαφημίζουν σε 7 το θέλω πίσω. Επίσης μόλις έβγαλα τη μπαταρία είδα ότι γράφει πάνω στη συσκευή 1000ma. Τελικά 1000άρα είναι η μπαταρία του?:blink:

 

1000 γραφει σε ολους μας στη συσκευη μη σε ανησυχει αυτο

Link to comment
Share on other sites

μια πληροφοριας της στιγμης στο site που δινουν για download τις ρομ μπηκαν και αλλες χωρες σαν επιλογη (και η αγγλια)

http://www.samsungmobile.com/support/omnia/index.jsp

αντε και η ελλαδα με επισημες ρομ σιγα σιγα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, το μσν που το βρισκουμε για το κινητο; Γιατι με τη νεα light rom που εβαλα, δεν το εχει μεσα, και το χρειαζομαι οσο να'ναι.

Στο γνωστο μαγαζακι ψαχνω, αλλα δεν εχει κατι να μου κανει.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...