Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 αποριες.

1) Αυτο το κολπο με το gps να το κανουν και οσοι δεν εχουν τη rom του dr dot;

2) Οταν λες "φλασαρετε το ραδιο i900XXHI2", τι ακριβως εννοεις; Να το περασουμε στο κινητο;

 

1. ναι αλλα δεν δουλευει...

2.φυσικα :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν ειναι να μη δουλεψει το νο1, να το βρασω τοτε το νο2!
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι να μη δουλεψει το νο1, να το βρασω τοτε το νο2!

 

μαλλον δεν καταλαβες ετσι?:D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν καταλαβες ετσι?:D

 

Παιζει...

Αυτο που καταλαβα ειναι πως το κολπο πιανει μονο σε οσους εχουν τη συγκεκριμενη ρομ, αρα εγω που δεν την εχω, δε θα δουλεψει, αρα δεν υπαρχει λογος να τα περασω στο κινητο μου.

Αλλο εννοουσες;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

 

Τι μας δινει αυτο αν το κατεβασουμε;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να απενεργοποιησω το 3g ετσι ωστε να κερδιζω σε μπαταρια?επισης..μπορω να κανω καμια ρυθμιση για το ξυπνητηρι?γιατι καμια φορα μεχρι τωρα δεν με εχει ξυπνησει..πχ να ξαναχτυπαει μετα απο λιγο..αν δε το ακουσω..οπως τα νοκια..
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να μου θυμησει απο που μπορω να βρω το no data?

και κατι ακομα: πως μπορω να προστατεψω με κωδικο τα διαφορα αρχεια που εχω στο ppc? δεν εννοω ολοκληρο το τηλεφωνο, με τον κωδικο που μπορω να βαλω στις ρυθμισεις, εννοω να μπορω συγκεκριμενα αρχεια πχ τα sms, mail, office files κλπ να μπορω να αποτρεψω προσβαση απο αλλους,

 

NoData - disable your GPRS connection while you are on holiday, and save those bills! - http://www.modaco.com/New-FREE-Utility-t246171.html

 

να προτεινω και αυτο:

OmniaTHREAD - set the threading mode for the messaging application - http://www.modaco.com/content/i900-omnia-h...g-mode-changer/

για να μην παει threadded η απαντηση στα εισερχομενα μυνηματα

 

για προγραμμα κλειδωματος ψαξε εδωεχω την εντυπωση οτι υπαρχει

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να απενεργοποιησω το 3g ετσι ωστε να κερδιζω σε μπαταρια?επισης..μπορω να κανω καμια ρυθμιση για το ξυπνητηρι?γιατι καμια φορα μεχρι τωρα δεν με εχει ξυπνησει..πχ να ξαναχτυπαει μετα απο λιγο..αν δε το ακουσω..οπως τα νοκια..

 

 

ρυθμισεις---->τηλεφωνο---->τελευταιο tab(περισσοτερα)---->επιλογη ζωνης---->gsm 900/1800 και απενεργοποιεις 3G

 

για το ξυπνητηρι, πας στο αναβολη η snooze και διαλεγεις τα λεπτα που θες, υπ'οψιν αν χρησιμοποιεις S2U2 παιζει διενεξη ...

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Με την αυτονομία τι γίνεται, έχει βελτιωθεί?

 

Θέλω να πάρω κάτι τέτοιο για αντικατάσταση του iPaq 4700. Η ram που έχει είναι επαρκής για τις τελευταίες εφαρμογές (π.χ igo 8)? Ρωτάω γιατί το 4700 δυσκολευόταν.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σε ολουσ εσας τους κατοχους.Αξιζει τελικα η αγορα του η θα μπλεξει κανεις με

αναβαθμισεις και σκαλισματα σε ολα τα επιπεδα?

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις---->τηλεφωνο---->τελευταιο tab(περισσοτερα)---->επιλογη ζωνης---->gsm 900/1800 και απενεργοποιεις 3G

για το ξυπνητηρι, πας στο αναβολη η snooze και διαλεγεις τα λεπτα που θες, υπ'οψιν αν χρησιμοποιεις S2U2 παιζει διενεξη ...

 

ευχαριστω για το πρωτο..το 2ο δεν το πιασα ομως..

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για το πρωτο..το 2ο δεν το πιασα ομως..

 

ελληνικο ή αγγλικο εχεις? στο ελληνικο λεει αναβολή στο αγγλικο λεει snooze εκει βαζεις τα λεπτα που θες να ξαναχτυπησει, οταν χτυπησει πατα ματαιωση για να το κλεισεις και αναβολη για να ξαναχτυπησει... το SU2U ειναι ενα προγραμμα εαν δεν το ξερεις αστο μη σε μπερδευω...

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σε ολουσ εσας τους κατοχους.Αξιζει τελικα η αγορα του η θα μπλεξει κανεις με

αναβαθμισεις και σκαλισματα σε ολα τα επιπεδα?

εαν εχεις ξαναδουλεψει wm κινητο το πολυ πολυ να χρειαστει να κανεις μια αναβαθμιση και να βαλεις 5 προγραμματακια και εισαι ενταξει, εαν δεν εχει ασχοληθει θα σε ξενισει ενδεχομενως...λογω δυνατατητων και μονο αξιζει παντως,,,

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

exei kaneis na moy dosei na balo ton flashplayer?exv faei ton kosmo...
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

exei kaneis na moy dosei na balo ton flashplayer?exv faei ton kosmo...

 

και η πιο καινουρια εκδοση flash

http://rapidshare.com/files/166990220/My_Flash3_1.CAB.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα,

εδώ και 10 μέρες είμαι και εγώ κάτοχος ενός omnia, το forum με έχει βοηθήσει πάρα πολύ να το ρυθμίσω και να εγκαταστήσω προγράμματα.

Οι εντυπώσεις μου είναι : θεώρω ότι είναι ένα πολύ όμορφο κινητό με πολλές δυνατότητες, καθώς μπορείς να παίξεις πολύ μαζί του.

Επειδή όμως έχω χαθεί λίγο σε όλες τις πληροφορίες που διαβάζω θέλω να ρωτήσω 3 πράγματα : 1) η έκδοση της rom που έχω είναι καινούργια ή παλαιά (BDHI2) ?

2) μπορώ να κάνω κάπιοα επίσημη αναβάθμιση χωρίς να το στείλω στο service ?

3) είναι λογικό η μπαταρία να διαρκεί από 36 έως 40 ώρες?

ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα,

εδώ και 10 μέρες είμαι και εγώ κάτοχος ενός omnia, το forum με έχει βοηθήσει πάρα πολύ να το ρυθμίσω και να εγκαταστήσω προγράμματα.

Οι εντυπώσεις μου είναι : θεώρω ότι είναι ένα πολύ όμορφο κινητό με πολλές δυνατότητες, καθώς μπορείς να παίξεις πολύ μαζί του.

Επειδή όμως έχω χαθεί λίγο σε όλες τις πληροφορίες που διαβάζω θέλω να ρωτήσω 3 πράγματα : 1) η έκδοση της rom που έχω είναι καινούργια ή παλαιά (BDHI2) ?

2) μπορώ να κάνω κάπιοα επίσημη αναβάθμιση χωρίς να το στείλω στο service ?

3) είναι λογικό η μπαταρία να διαρκεί από 36 έως 40 ώρες?

ευχαριστώ για τη βοήθεια.

 

1.η προτελευταια (BDHJ2 ειναι η τελευταια)

2.ναι αλλα επειδη ακομη αυτη η ρομ δεν εχει δοθει απο το επισημο site της samsung μπορεις να τη βρεις αλλα αν τη βαλεις μονος σου δε θα καλυπτεσαι απο εγγυηση

3ναι ,μιλαμε για windows,3.2 ιντσες οθονη,αν χρησιμοποιεις gps και wifi μια χαρα εισαι

Link to comment
Share on other sites

Με την αυτονομία τι γίνεται, έχει βελτιωθεί?

 

Θέλω να πάρω κάτι τέτοιο για αντικατάσταση του iPaq 4700. Η ram που έχει είναι επαρκής για τις τελευταίες εφαρμογές (π.χ igo 8)? Ρωτάω γιατί το 4700 δυσκολευόταν.

 

Για το παραπάνω κάποια απάντηση?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση.

Όσον αφορά την μπαταρία, χρησιμοποίησα ελάχιστα και τα δυο. Ένα hard reset έκανα και μετά εγκατέστησα τις εφαρμογές. Το κινητό το είχα φορτισμένο από χθές το πρωί στις 8 και μου έσβησε σήμερα στις 18:00. Το πρωί δούλευα και το χρησιμοποίησα ελάχιστα.

:D

Πως λύνεται η διένεξη του S2U2 με το ξυπνητήρι ?

Link to comment
Share on other sites

επισης πως μπορω να φαινεται το ποσοστο της μπαταριες που απομενει κ οχι οι γραμμουλες?
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κάποιος update την επίσημη uk rom MSHJ1 ??? Αν ναι έχει δει κάποια διαφορά στο θέμα αυτονομίας της μπαταρίας? Ψες το φόρτισα σήμερα είναι στο 80% ΧΩΡΙΣ καθόλου χρήση! (απλά ήταν ανοικτό) ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ! Με την παλιά μετά από 2 μέρες θυμόταν να πέσει στο 80% και με κανονική χρήση! :mad::mad:
Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

Τι μας δινει αυτο αν το κατεβασουμε;

 

νεα version phone(radio)

πιο καινουρια εκδοση λογισμικου για καλυτερο τηλεφωνικο σημα (gsm)

και ισως καλυτερο gps

 

επισης πως μπορω να φαινεται το ποσοστο της μπαταριες που απομενει κ οχι οι γραμμουλες?

 

κατεβασε αυτο

http://www.turboirc.com/ppc/eortsetup.cab

 

απο εδω

http://www.turboirc.com/ppc/

 

εχει εορτολογιο,σεληνη,παγκοσμιες εορτες και δειχνει και την μπαταρια

 

επισης πως μπορω να φαινεται το ποσοστο της μπαταριες που απομενει κ οχι οι γραμμουλες?

 

ενω αυτο δειχνει μπαταρια αλλα και εισερχομενες ,εξερχομενες,διαρκεια κλησεων και αλλα

 

http://www.chi-tai.info/cs_batterystatus_xda_neo_wm5_def_im_cs.htm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...