Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα. μια μικρη βοηθεια. εχθες το βραδυ πηγα σε μια εκδηλωση

που ειχε αρκετα δυνατη μουσικη. τραβηξα καποια βιντεο με το omnia

σε αναλυση 640χ480 και 320χ240. οταν πηγα να τα δω διαπιστωσα πως

ο ηχος και στις δυο αναλυσεις ητανε πολυ κακος:mad: σχεδον δεν καταλαβαινω

πιο τραγουδι παιζει. φιλος που ειχε nokia n82 δεν ειχε κανενα προβλημα.

κι εγω σε γαμο που ειχα τραβηξει βιντεο με το Ν95 δεν ειχα προβλημα.

πρεπει να κανω καποια ρυθμιση που δεν ξερω? :O ευχαριστω για την οποια

βοηθεια :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο δυνατος ηχος "μπουκωνει" το μικροφωνο και ειναι λογικο να συμβαινει αυτο.

Το ομνια δε το εχω δοκιμασει ακομα σε αντιστοιχες συνθηκες, αλλα μη περιμενεις κινητα να αποδιδουν καλα. Ακομα και για τα νοκια που λες, μπορει να ηταν λιγο διαφορετικες οι συνθηκες και να ακουγοταν ο ηχος καλυτερα.

Μπορει το ομνια να εχει και πιο ευαισθητο μικροφωνο και να πιανει καλυτερα τους χαμηλους ηχους.

Παντως για τετοιες περιστασεις κανεις τη δουλεια σου με καμερα μονο :)

Link to comment
Share on other sites

Ο δυνατος ηχος "μπουκωνει" το μικροφωνο και ειναι λογικο να συμβαινει αυτο.

Το ομνια δε το εχω δοκιμασει ακομα σε αντιστοιχες συνθηκες, αλλα μη περιμενεις κινητα να αποδιδουν καλα. Ακομα και για τα νοκια που λες, μπορει να ηταν λιγο διαφορετικες οι συνθηκες και να ακουγοταν ο ηχος καλυτερα.

Μπορει το ομνια να εχει και πιο ευαισθητο μικροφωνο και να πιανει καλυτερα τους χαμηλους ηχους.

Παντως για τετοιες περιστασεις κανεις τη δουλεια σου με καμερα μονο :)

 

ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα με το n82 καθομασταν στο ιδιο τραπεζι σε διπλανες καρεκλες αρα μαλλον ιδιες και οι συνθηκες. σιγουρα δεν θα κανει το κινητο την δουλεια μια καμερας αλλα τοσο χαλια ηχο πρεπει να πω πως δεν τον περιμενα απο το omnia :(

Link to comment
Share on other sites

νεα version phone(radio)

πιο καινουρια εκδοση λογισμικου για καλυτερο τηλεφωνικο σημα (gsm)

και ισως καλυτερο gps

 

 

 

κατεβασε αυτο

http://www.turboirc.com/ppc/eortsetup.cab

 

απο εδω

http://www.turboirc.com/ppc/

 

εχει εορτολογιο,σεληνη,παγκοσμιες εορτες και δειχνει και την μπαταρια

 

 

 

ενω αυτο δειχνει μπαταρια αλλα και εισερχομενες ,εξερχομενες,διαρκεια κλησεων και αλλα

 

http://www.chi-tai.info/cs_batterystatus_xda_neo_wm5_def_im_cs.htm

αυτο εδω http://www.turboirc.com/ppc/eortsetup.cab που μ πες να κατεβασω,το κανα αλλα δε το βρισκω στα προγραμματα για να κανω τις επιλογες..ειναι συνεχως μια ειδοποιηση στην επιφανεια..για το ποιος εχει γιορτη τις επομενες μερες κτλ

τα .rar πως τα κανω ινσταλ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια συνεχιζω να εχω προβλημα με την προβολη βιντεο απο σαιτς.εγκατεστησα το flashlite k το flashplayer3 αλλα παλι τα ιδια.μηπως πρεπει να κανω κατι μετα την εγκατασταση που δεν ξερω?
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

αυτο εδω http://www.turboirc.com/ppc/eortsetup.cab που μ πες να κατεβασω,το κανα αλλα δε το βρισκω στα προγραμματα για να κανω τις επιλογες..ειναι συνεχως μια ειδοποιηση στην επιφανεια..για το ποιος εχει γιορτη τις επομενες μερες κτλ

τα .rar πως τα κανω ινσταλ?

 

-rar και zip ειναι συμπιεσμενα αρχεια για να πιανουν λιγοτερο χωρο ,για να ερθουν στο κανονικο τους μεγεθος χρησιμοποιησε το 7zip απο εδω

http://www.7-zip.org/

κατεβασε ενα exe τρεχτο και κανε εγκατασταση μετα τα rar,zip αρχεια θα ανοιγουν και θα μπορεις να τα κανεις extract στο σκληρο

-στην ειδοποιηση πατας ναι

αφου θα το βλεπεις στο today screen πατας επανω στη γιορτη μετα >> μετα ρυθμισεις/γενικα και τσεκαρεις τη μπαταρια (δεν υπαρχει στα προγραμματα αυτο )

Link to comment
Share on other sites

παιδια συνεχιζω να εχω προβλημα με την προβολη βιντεο απο σαιτς.εγκατεστησα το flashlite k το flashplayer3 αλλα παλι τα ιδια.μηπως πρεπει να κανω κατι μετα την εγκατασταση που δεν ξερω?

 

δεν εισαι ο μονος και γω ολα τα sites δεν τα βλεπω

Link to comment
Share on other sites

δεν εισαι ο μονος και γω ολα τα sites δεν τα βλεπω

 

δεν υπαρχει καποια εξηγησει ια αυτο?ρωταω γιατι δεν καταλαβαινω πως παιζει youtube k τα αλλα δεν παιζουν.εν το μεταξυ μετα απο την εγκατασταση του flash3 δεν ενεργοποιηται το samsung widget:worry:

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει καποια εξηγησει ια αυτο?ρωταω γιατι δεν καταλαβαινω πως παιζει youtube k τα αλλα δεν παιζουν.εν το μεταξυ μετα απο την εγκατασταση του flash3 δεν ενεργοποιηται το samsung widget:worry:

 

ναι υπαρχει ασυμβατοτητα αν το θελεις το widget βγαλτο το flash3 και βαλε μονο το fp7

Link to comment
Share on other sites

ναι υπαρχει ασυμβατοτητα αν το θελεις το widget βγαλτο το flash3 και βαλε μονο το fp7

 

se eyxaristo.

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ ΟΔΗΓΟΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΠΩΣ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΚΑΤΟΧΟΥΣ PDA ΑΛΛΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ ΓΙΑ.......... Υ Π Ν Ο ! ! ! το βραδακι μετα τηs 11 :D :D :D
Link to comment
Share on other sites

ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ ΟΔΗΓΟΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΠΩΣ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΚΑΤΟΧΟΥΣ PDA ΑΛΛΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ ΓΙΑ.......... Υ Π Ν Ο ! ! ! το βραδακι μετα τηs 11 :D :D :D

Κάνας οδηγός πως να διώξω τις πιξελάρες από το google maps, τον opera κ.α. υπάρχει (εκτός από το να αγοράσω άλλη συσκευή;) :p Να κάνουμε και λίγη πλάκα!

Link to comment
Share on other sites

ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ ΟΔΗΓΟΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΠΩΣ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΚΑΤΟΧΟΥΣ PDA ΑΛΛΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ ΓΙΑ.......... Υ Π Ν Ο ! ! ! το βραδακι μετα τηs 11 :D :D :D

 

να σε προλαβω (και να σε ξεκουρασω λιγο) ?

 

http://omniacs.net/showthread.php?t=540

 

τωρα πλεον το ομνια απλα δεν παιζεται :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Message delete by own

 

Problhma me thn kwdikoselida postarw apo to BB mou

Molist to dior8wsw 8a xanapostarw sorry...

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ ΟΔΗΓΟΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΠΩΣ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΚΑΤΟΧΟΥΣ PDA ΑΛΛΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ ΓΙΑ.......... Υ Π Ν Ο ! ! ! το βραδακι μετα τηs 11 :D :D :D

 

Περιμένω με αγωνία. Μετά το Champions league .... OMNIA!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από όλα τα ppc που περάσαν από τα χέρια μου και αυτά είναι σχεδόν όλα,το όμνια είναι απλά ότι πιο κορυφαίο είχα....

ΤΟ ΛΑΤΡΕΥΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω με αγωνία. Μετά το Champions league .... OMNIA!!!

τι εννοεις φίλτατε? τζαμπα τσοντες θα δειχνει? αυτο το κανουν ολα :lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ ΟΔΗΓΟΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΠΩΣ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΚΑΤΟΧΟΥΣ PDA ΑΛΛΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ ΓΙΑ.......... Υ Π Ν Ο ! ! ! το βραδακι μετα τηs 11 :D :D :D

Τι εγινε? Να περιμενουμε? 'H ειναι για αυριο?

Link to comment
Share on other sites

Να πώς θα γίνει, είναι απλό:

Οι άλλοι θα πάνε για ύπνο ενώ εμείς θα περιμένουμε το μήνυμα. :lol::lol:

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα σας παρακαλώ πολύ την βοήθειά σας.

Έχω αγοράσει πριν μία εβδομάδα το ομνια 8γιγα απο τον γερμανό.

Δυστυχώς δεν είχα ψάξει και πολύ πριν το αγοράσω. Ενας βασικός λόγος για τον οποίο έπρεπε να αγοράσω κιν. ηταν οτι στο QTEK 2020. η μπαταρία κρατούσε το πολύ 10 με 12 ώρες. Ρωτάω λοιπών, στο όμνια με μία σχετικά ήπια χρήση η μπαταρία κρατάει μόνο μία μέρα??Οταν το βράδυ το κλείνω παρατήρησα οτι το πρωί η μπαταρία είναι ακόμα πιο πεσμένη χωρίς να έιναι ανοιχτό το κιν.

Τελος εχω XP στον υπολογιστή μου υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την σύνδεση του Win.Mob. 6.1 που έχει το όμνια??

Ευχαριστώ θερμά για τις απαντήσεις σας.

Με εκτίμηση

Krisos

Link to comment
Share on other sites

καλως ορισες φίλε και συγχαρητήρια για την αγορα σου. εχεις παρει το ισχυροτερο ppc της αγορας. βεβαια, και εδω θα σε στεναχωρησω λιγο, υπαρχουν μερικα προβληματακια με τη συσκευη και μια προβληματαρα.. η μπαταρία η οποια δυστυχως διαρκει πολυ λιγοτερο απο το αναμενομενο. λενε οτι η εγκατασταση της νεας rom που εχει μολις αφιχθει βελτιώνει την κατάσταση αρκετά. Μακάρι..

για να μη σε κουραζω λοιπον, να αναμενεις 1.5 μέρα βαριά 2 με κανονική χρήση και λιγοτερο αν ενεργοποιείς συχνά το bluetooth, wifi, gps. Μπαταρία τρώει και τη νυχτα δυστυχως..

με τα xp συνεργαζεται αψογα οποτε μην ανησυχεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

geia sas 8a h8ela na me boh8isete. exw agorasei to omnia kai prospa8w na mpw sto facebook kai na einai energopoihmeni h mpara gia live chat. osoi exoun facebook kseroun ti ennow. mporei na mou pei kapoios me poion tropo mporw na to kataferw ayto giati oute me ton internet explorer mporw oute me ton opera. a kai mipws mporeite na mou peite an yparxei kamia pio kainourgia ekdosi gia to java kai an nai apo poy mporw na thn katebasw? eyxaristw
David
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ αγορίνα:)

Το καλώδιο tv out το βλέπω λίγο δύσκολο να βρεθεί..εεε;;;

 

http://www.limbastore24.de&source=produkt=819725&hnr=6783&pnr=819725&ppr=8,17

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ghostdoc σε ευχαριστώ για την απάντηση. Εχω λιγο μπερδευτεί σχετικά με τις rom. Η rom έιναι το λειτουργικό, δηλαδή το Win.Mob. 6.1 που έχει εμένα, ή κάτι άλλο? Σχετικά με την μπαταρία μου κάνει εντύπωση οτι ενώ το βράδυ το έχω κλειστό και απενεργοποιημένο το κιν.(εννοείτε ολα τα υπόλοιπα, BT,WiFi,GPS) το πρωί η μπαταρία πέφτει αρκετά χωρίς λόγο. Γιατί???? Δεν το έχω τελείως κλειστό γιατί βάζω ξυπνητήρι.

Με εκτίμηση

Krisos

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα σας παρακαλώ πολύ την βοήθειά σας.

Έχω αγοράσει πριν μία εβδομάδα το ομνια 8γιγα απο τον γερμανό.

Δυστυχώς δεν είχα ψάξει και πολύ πριν το αγοράσω. Ενας βασικός λόγος για τον οποίο έπρεπε να αγοράσω κιν. ηταν οτι στο QTEK 2020. η μπαταρία κρατούσε το πολύ 10 με 12 ώρες. Ρωτάω λοιπών, στο όμνια με μία σχετικά ήπια χρήση η μπαταρία κρατάει μόνο μία μέρα??Οταν το βράδυ το κλείνω παρατήρησα οτι το πρωί η μπαταρία είναι ακόμα πιο πεσμένη χωρίς να έιναι ανοιχτό το κιν.

Τελος εχω XP στον υπολογιστή μου υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την σύνδεση του Win.Mob. 6.1 που έχει το όμνια??

Ευχαριστώ θερμά για τις απαντήσεις σας.

 

 

Εφόσον δεν αναζήτησες γενικά post περί μπαταρίας να σε βοηθήσω ένα κλικ με μια παλαιότερη μου διαπίστωση,σχετικά με το σύμπτωμα που αναφέρεις: Απενεργοποίησε την αυτόματη ρύθμιση της έντασης του φωτισμού της οθόνης (Κύριο Μενού-Ρυθμίσεις-Σύστημα->Backlight->Μη αυτόματο->οκ),φόρτισε πλήρως το κινητό σου (πράσινη ένδειξη LED στο On/Off πλήκτρο) και άστο άφοβα το βράδυ σε αναμονή!!! Τουλάχιστον μέχρι όπως λένε να βάλεις τη νέα Ελληνική Rom... Πολύ πιθανά να εκπλαγείς με τη δραματική αύξηση της αυτονομίας!!! ;)

Καλορίζικο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...