Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατι τελευταιο

υπαρχει και με λευκο χρωμα ? ειναι καλυτερο απο το μαυρο οσοι το εχετε δει ?

 

ευχαριστω:)

 

σε λευκο υπαρχει εδω

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=172646

 

εκανα και για τις 2 επιλογες που εχει ,και τηλεφωνο και αποθηκη!τον κερσορα πως θα τον κανω να φαινεται?

 

εναρξη/ρυθμισεις/συστημα(κατω)/κερσορας δακτυλου

και τσεκαρεις το"κερσορας"

 

εκανα και για τις 2 επιλογες που εχει ,και τηλεφωνο και αποθηκη!τον κερσορα πως θα τον κανω να φαινεται?

 

οταν εχεις σκοπο να κανεις και τα δυο κανε αυτο

Press and hold the send and end button then use the stylus to reset Samsung i900 Omnia

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω παιδια σημερα πηγα στο eshop point να το παραλαβω απο αντικατασταση DOA, 1 μηνα μετα απο την ημερα που τους το εστειλα πισω!!!!για να δουν οτι εχει 4 καμμενα pixel !!!!

και προς μεγαλη μου εκπληξη βλεπω οτι μου εστειλαν το ιδιο τηλεφωνο (ΙΜΕΙ και S/N τα ιδια)!!!

περνω τηλ την SMARTECH και μου λενε τα δικα τους,...μετα απο 10 λεπτα κραξιματος τους δινω τον υπευθυνο του eshop να δουνε τι θα γινει.τελικα η αποφαση ηταν να το ξαναστειλουν στην SMARTECH να δουν αν οντος εχει καμμενα πιχελ και αν ναι να μου στειλουν καινουργιο!!2 μηνες μετα???τα εχω παρει στο κρανιο!!!

 

Για αυτό το αγόρασα από wind!!! Σε 7 εργάσιμες ημέρες παράδοση επισκευασμένο,ή σου δίνουν ένα ολοκαίνουργιο!!! Το παρέδωσα σήμερα λοιπόν και περιμένω... ως την άλλη Παρασκευή!

:p:p:p

 

καλησπερα με λενε θεμη και απ την παρασκευη ειμαι κι εγω ενας απ την μεγαλη σας παρεα.(omnia 16gb ) το θεμα ειναι οτι ακομα δεν το εχω βγαλει απ το κουτι του γιατι απ οτι εχω διαβασει εδω και 3 μερες στο forum μαλλον θα τα βρω δυσκολα! ( ειναι το πρωτο μου wm κινητο ) καθε βοηθεια ειναι εφπροσδεκτη! ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας.

 

Θέμη καλορίζικο...

Λοιπόν κάπως έτσι ξεκίνησα πριν περίπου ένα μήνα... Καταρχάς το ξεπακετάρεις (δεν δαγκώνει :lol: ) και βάζεις μια ενεργή καρτο-sim που δεν χρησιμοποιείς (τσάμπα κυκλοφορούν ευρέως πια) και αρχίζεις το διάβασμα οδηγιών και φόρουμ και τις δοκιμές σου,μέχρι να το φτιάξεις στα μέτρα σου! Ναι,μέχρι τότε θα κυκλοφορείς με 2 κινητά (το παλιό σου με το νούμερο σου και το Omnia).Έτσι και θα μάθεις χωρίς να πάθεις και να σου σπάσει τα νεύρα και θα το δοκιμάσεις ότι όλα λειτουργούν σωστά! Μην ξεχνάς ότι ο χρόνος τρέχει και αν (το απεύχομαι φυσικά) είναι πχ Doa θα πρέπει να το επιστρέψεις άμεσα για αλλαγή!!! Μιλάμε για συσκευή με πάρα πολλά πράγματα που πρέπει να διαπιστώσεις ότι λειτουργούν σωστά (κάμερες,wi-fi,bluetooth,FM,gsm,GPS κλπ),μέσα σε λίγες ημέρες μόνο!!! Άνοιξε το τώρα και άρχισε να το μαθαίνεις. Καλορίζικο και πάλι... ;):rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

βοηθηστε ρε παιδια και εμενα τον αρχαριο τοτε. γιατι δεν οταν βρω δορυφορους το σημα ειναι χαλια? επειδη ειχα και εχω σοβαρο προβλημα με αυτο, ακολουθησα καποιες οδηγιες του ακις,

 

 

 

Gps Στο λεπτό.

1. Πηγαίνετε Settings > System > Enhanced GPS και καντε Disable τα παντα απο εκει.

2. Με εναν registry editor πηγαίνετε

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\GPS Intermediate Driver

3. Στις τιμές που θα δείτε εκεί μην διαγράψετε τίποτα απλός καθαρίστε μέσα την τιμή να είναι κενό δηλαδή:

CurrentLogFile (originally \GPSID_log.txt)

OldLogFile (originally \GPSID_log.bak)

4. Καντε ενα Soft-reset

5. Με τον File Explorer,πηγαίνετε στο My Device και διαγράψτε τα 2 GPSID_log αρχεία που θα δείτε καθώς και το xtra αν υπαρχει.

ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΕΤΕ SOFTRESET ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΑ ΣΒΗΣΕΤΕ

6. κάντε έναν έλεγχο πάλι στα 2 κλειδιά της registry να δείτε αν έχουν επαναφέρει τις τιμες τα windows mobile καθως ειναι ενα bug.

 

ήσαστε έτοιμοι να δοκιμάσετε το πρόγραμμα πλοήγησης και να μας πείτε αν δείτε πλέον διαφορά στο κλείδωμα των δορυφόρων.

 

 

 

αλλα και παλι τιποτα. εξακολουθω να εχω μεγαλο προβλημα. λετε να μην γλυτωσω το hard reset?? :X:X

Link to comment
Share on other sites

βοηθηστε ρε παιδια και εμενα τον αρχαριο τοτε. γιατι δεν οταν βρω δορυφορους το σημα ειναι χαλια? επειδη ειχα και εχω σοβαρο προβλημα με αυτο, ακολουθησα καποιες οδηγιες του ακις,

 

 

 

Gps Στο λεπτό.

1. Πηγαίνετε Settings > System > Enhanced GPS και καντε Disable τα παντα απο εκει.

2. Με εναν registry editor πηγαίνετε

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\GPS Intermediate Driver

3. Στις τιμές που θα δείτε εκεί μην διαγράψετε τίποτα απλός καθαρίστε μέσα την τιμή να είναι κενό δηλαδή:

CurrentLogFile (originally \GPSID_log.txt)

OldLogFile (originally \GPSID_log.bak)

4. Καντε ενα Soft-reset

5. Με τον File Explorer,πηγαίνετε στο My Device και διαγράψτε τα 2 GPSID_log αρχεία που θα δείτε καθώς και το xtra αν υπαρχει.

ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΕΤΕ SOFTRESET ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΑ ΣΒΗΣΕΤΕ

6. κάντε έναν έλεγχο πάλι στα 2 κλειδιά της registry να δείτε αν έχουν επαναφέρει τις τιμες τα windows mobile καθως ειναι ενα bug.

 

ήσαστε έτοιμοι να δοκιμάσετε το πρόγραμμα πλοήγησης και να μας πείτε αν δείτε πλέον διαφορά στο κλείδωμα των δορυφόρων.

 

 

 

αλλα και παλι τιποτα. εξακολουθω να εχω μεγαλο προβλημα. λετε να μην γλυτωσω το hard reset?? :X:X

Εγω παντως που το εκανα, δεν ειδα διαφορα στο χρονο που εντοπιζε δορυφορους.

Μονο με το gps test ανοιχτο. Αλλα οταν πιασει, πιανει.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

βοηθηστε ρε παιδια και εμενα τον αρχαριο τοτε. γιατι δεν οταν βρω δορυφορους το σημα ειναι χαλια? επειδη ειχα και εχω σοβαρο προβλημα με αυτο, ακολουθησα καποιες οδηγιες του ακις,

 

αλλα και παλι τιποτα. εξακολουθω να εχω μεγαλο προβλημα. λετε να μην γλυτωσω το hard reset?? :X:X

 

αν μπορεις γινε πιο αναλυτικος

γιατι να κανεις hard reset?

Link to comment
Share on other sites

το wifi δουλευει μια χαρα η καμερα τελεια το gps πως το κανω test ; ευχαριστω

 

βαζεις ενα προγραμμα πλοηγησης ή ενα προγραμμα που τεσταρει το gps

κοιτα εδω

http://gps.pdatopsoft.com/PocketPC/GPS-Test

ή(και)

 

http://www.turboirc.com/tgps/

κατεβασε και αυτο εδω

http://www.turboirc.com/tools/tgpssetup-wm5.cab

(δωρεαν και κανει ή μαλλον και τι δε κανει)

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεις γινε πιο αναλυτικος

γιατι να κανεις hard reset?

 

 

 

φίλε hellas200, δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο. έχω πλέον παραδώσει πνεύμα. :(

τι άλλο να κάνω? όταν τό είχα πρωτοπάρει και τό δοκίμασα, δούλευε άψογα. καί εύρεση και όλα. την άλλη μέρα ανεξήγητα , εκανε τουλάχιστον 5 λεπτά να μου βρεί δορυφόρους, αλλα δεν ειναι εκει το θεμα. δεν με πειραζει αυτο. οσο το οτι δεν εχει καθολου καλο σημα. χαλια και δειχνη αλλα ντι αλλων στην πλοηγηση. τωρα να πειραξε τον δεκτη κανενα προγραμμα που περασα? δεν ξερω. τι να πω? μπορεις να σκεφτεις κατι? α και κατι αλλο. το εχτρα το εχω απενεργοποιημενο. οταν το ενεργοποιησω και παω να κατεβασω δεδομενα απο wifi, κατι δειχνη οτι κανει και μετα υποτιθεται οτι κατι κατεβασε. αλλα και παλι τα ιδια. δεν ξερω ρε παιδια αλλα κατι δεν μου αρεσει στο ολο θεμα με το gps. και η πλακα ειναι οτι σε πολλα φορουμ ελληνικα και ξενα που εχω μπει, οι ποιο πολλοι αντιμετωπιζουν προβλημα με αυτο. καμια ιδεα κανεις?

Link to comment
Share on other sites

φίλε hellas200, δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο. έχω πλέον παραδώσει πνεύμα. :(

τι άλλο να κάνω? όταν τό είχα πρωτοπάρει και τό δοκίμασα, δούλευε άψογα. καί εύρεση και όλα. την άλλη μέρα ανεξήγητα , εκανε τουλάχιστον 5 λεπτά να μου βρεί δορυφόρους, αλλα δεν ειναι εκει το θεμα. δεν με πειραζει αυτο. οσο το οτι δεν εχει καθολου καλο σημα. χαλια και δειχνη αλλα ντι αλλων στην πλοηγηση. τωρα να πειραξε τον δεκτη κανενα προγραμμα που περασα? δεν ξερω. τι να πω? μπορεις να σκεφτεις κατι? α και κατι αλλο. το εχτρα το εχω απενεργοποιημενο. οταν το ενεργοποιησω και παω να κατεβασω δεδομενα απο wifi, κατι δειχνη οτι κανει και μετα υποτιθεται οτι κατι κατεβασε. αλλα και παλι τα ιδια. δεν ξερω ρε παιδια αλλα κατι δεν μου αρεσει στο ολο θεμα με το gps. και η πλακα ειναι οτι σε πολλα φορουμ ελληνικα και ξενα που εχω μπει, οι ποιο πολλοι αντιμετωπιζουν προβλημα με αυτο. καμια ιδεα κανεις?

 

αφου εχει πειραχτει η registry

κανε ενα hard reset και πες αν αλλαξε κατι

(γραψε μας εχεις ελληνικο,τι εκδοση και τι προγραμματα πλοηγησης ετρεξες)

Link to comment
Share on other sites

αφου εχει πειραχτει η registry

κανε ενα hard reset και πες αν αλλαξε κατι

(γραψε μας εχεις ελληνικο,τι εκδοση και τι προγραμματα πλοηγησης ετρεξες)

 

ελληνικο εχω ναι. και με την παλια ρομ. igo8, destinator τωρα με αυτο που μου ειπες για hard reset, μου επεσε το σαγονι.! αντε να το ξαναστησω παλι.! γα***τα :X

Link to comment
Share on other sites

ελληνικο εχω ναι. και με την παλια ρομ. igo8, destinator τωρα με αυτο που μου ειπες για hard reset, μου επεσε το σαγονι.! αντε να το ξαναστησω παλι.! γα***τα :X

 

πηγαινε και γραψε οπως τα βλεπεις τα παρακατω

CurrentLogFile : REG_SZ

OldLogFile : REG_SZ

και κανε soft reset

 

αυτο θα τα κανει οπως ηταν πριν

τσεκαρε αν ξαναφτιαχτηκαν και μετα κανε τεστ το gps

Link to comment
Share on other sites

βοηθηστε ρε παιδια και εμενα τον αρχαριο τοτε. γιατι δεν οταν βρω δορυφορους το σημα ειναι χαλια? επειδη ειχα και εχω σοβαρο προβλημα με αυτο, ακολουθησα καποιες οδηγιες του ακις,

 

 

 

Gps Στο λεπτό.

1. Πηγαίνετε Settings > System > Enhanced GPS και καντε Disable τα παντα απο εκει.

2. Με εναν registry editor πηγαίνετε

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\GPS Intermediate Driver

3. Στις τιμές που θα δείτε εκεί μην διαγράψετε τίποτα απλός καθαρίστε μέσα την τιμή να είναι κενό δηλαδή:

CurrentLogFile (originally \GPSID_log.txt)

OldLogFile (originally \GPSID_log.bak)

4. Καντε ενα Soft-reset

5. Με τον File Explorer,πηγαίνετε στο My Device και διαγράψτε τα 2 GPSID_log αρχεία που θα δείτε καθώς και το xtra αν υπαρχει.

ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΕΤΕ SOFTRESET ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΑ ΣΒΗΣΕΤΕ

6. κάντε έναν έλεγχο πάλι στα 2 κλειδιά της registry να δείτε αν έχουν επαναφέρει τις τιμες τα windows mobile καθως ειναι ενα bug.

 

ήσαστε έτοιμοι να δοκιμάσετε το πρόγραμμα πλοήγησης και να μας πείτε αν δείτε πλέον διαφορά στο κλείδωμα των δορυφόρων.

 

 

 

αλλα και παλι τιποτα. εξακολουθω να εχω μεγαλο προβλημα. λετε να μην γλυτωσω το hard reset?? :X:X

 

Αυτες φίλε μου δεν ειναι οδηγίες του ακις, ειναι γραμμενες παντου στα φορα για το ομνια αλλα μαλλον δεν χρησιμευουν και πολυ!

Ακου οδηγίες του ακις!:lol:

Link to comment
Share on other sites

τα κατεβασα τα αρχειακια τωρα πως τα στελνω στο ομνια ;

 

λοιπον

συνδεεις το κινητο με το καλωδιο με το pc εχεις εγκαταστησει αυτο activesync

απο εδω το κατεβαζεις

http://downloadcenter.samsung.com/content/SW/200807/20080717104637218_ActiveSync4.5_OfficialRelease.msi

 

οταν τα κανεις στο mycomuter θα εμφανιστει "κινητη συσκευη" και ετσι θα εχεις προσβαση στο κινητο

αντιγραφεις τα αρχεια στο "η αποθ.μου"

μετα βγαζεις το καλωδιο και πας και βρισκεις το αρχειο στο κινητο σου και το τρεχεις (ακουμπας τη γραφιδα επανω)

τα αρχεια που μπορεις να τρεξεις εχουν καταληξη cab

Link to comment
Share on other sites

Αυτες φίλε μου δεν ειναι οδηγίες του ακις, ειναι γραμμενες παντου στα φορα για το ομνια αλλα μαλλον δεν χρησιμευουν και πολυ!

Ακου οδηγίες του ακις!:lol:

Επιβεβαιωνω. Δεν κανουν τιποτα!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ...πριν απο λιγο καιρο σε φορουμ του iPhone ειχε εμφανιστει ενα προγραμματακι που χρησιμοποιουσε το ασελερομετρο του για καταγραφη δεδομενων δυναμομετρησης..! μηπως ξερετε καποια παρομοια εφαρμογη για Wm6..?

Sony Vaio P VGN-P31ZK/Q(still rocks ;) )

Nokia 700 Symbian belle FP2

Link to comment
Share on other sites

λοιπον

συνδεεις το κινητο με το καλωδιο με το pc εχεις εγκαταστησει αυτο activesync

απο εδω το κατεβαζεις

http://downloadcenter.samsung.com/content/SW/200807/20080717104637218_ActiveSync4.5_OfficialRelease.msi

 

οταν τα κανεις στο mycomuter θα εμφανιστει "κινητη συσκευη" και ετσι θα εχεις προσβαση στο κινητο

αντιγραφεις τα αρχεια στο "η αποθ.μου"

μετα βγαζεις το καλωδιο και πας και βρισκεις το αρχειο στο κινητο σου και το τρεχεις (ακουμπας τη γραφιδα επανω)

τα αρχεια που μπορεις να τρεξεις εχουν καταληξη cab

 

φιλε μου αυτο ActiveSync4.5_OfficialRelease δεν παιζει στα vista αν ξερεις κατι πες μου . ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αυτο ActiveSync4.5_OfficialRelease δεν παιζει στα vista αν ξερεις κατι πες μου . ευχαριστω

 

λιγο που κοιταξα θελεις αυτο

http://www.microsoft.com/windowsmobile/en-us/help/synchronize/device-center.mspx

κατεβασε το και βαλτο στο pc

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Εχω ενεργοποιησει 30ΜΒ δωρεαν download στην συνδεση μου. Υπαρχει καποιο δοκιμασμενο προγραμμα που να μετραει ποσα mb εχω κανει download στο κινητο μου? Αλλα το θεμα ειναι να μπορει να διαχωριζει αυτο που κατεβαινουν απο την συνδεση του κινητου και αυτα που κατεβαινουν απο wi-fi ετσι ωστε να ξερω τι μου γινεται.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπαρχει καποιο δοκιμασμενο προγραμμα που να μετραει ποσα mb εχω κανει download στο κινητο μου? Αλλα το θεμα ειναι να μπορει να διαχωριζει αυτο που κατεβαινουν απο την συνδεση του κινητου και αυτα που κατεβαινουν απο wi-fi ετσι ωστε να ξερω τι μου γινεται.

 

Spb GPRS Monitor

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ερρ... παιδιά για δείτε το βιντεάκι εδώ http://www.youtube.com/watch?v=1OGSTfHEOSg ... Να κάνω ΤΟΣΟ ΛΑΘΟΣ ? BILION λέει ο άνθρωπος ΚΑΘΑΡΑ.

 

Όχι ότι είναι κανα σοβαρό θέμα, αλλά επειδή έχει αναφερθεί σε πολλά ποστ ο άνθρωπος μιλάει γενικώς για τη βιομηχανία κινητών τηλεφώνων και ότι πέρυσι πουλήθηκαν 1.1 δiσεκατομύρια κινητά συνολικά... (το 1.8 απο που το βγάλατε?:p)

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω και παλι αφου κανενας δεν μου εδωσε καποια λυση που να λειτουργει σε μενα τουλαχιστον.τι γινεται με τις flash σελιδες πως θα τις ανοιξω?δοκιμασα το flash lite 2.1,τιποτα.δοκιμασα και το fp7_ppc_en.cab,παλι τιποτα.δοκιμασα το Dvha79 AdobeFlash3.1 plugin που μου ειπε καποιος φιλος απο εδω μεσα,τιποτα again.κατι αλλο να δοκιμασω?εχω το ελληνικο omnia
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...