Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως ανοιγουμε σελιδες flash, οπως π.χ. το zoo.gr?

 

ανοιγουνε?

εγω δεν εχω μπορεσει (οπως και αλλες σελιδες με flash,java )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω παιδια σημερα πηγα στο eshop point να το παραλαβω απο αντικατασταση DOA, 1 μηνα μετα απο την ημερα που τους το εστειλα πισω!!!!για να δουν οτι εχει 4 καμμενα pixel !!!!

και προς μεγαλη μου εκπληξη βλεπω οτι μου εστειλαν το ιδιο τηλεφωνο (ΙΜΕΙ και S/N τα ιδια)!!!

περνω τηλ την SMARTECH και μου λενε τα δικα τους,...μετα απο 10 λεπτα κραξιματος τους δινω τον υπευθυνο του eshop να δουνε τι θα γινει.τελικα η αποφαση ηταν να το ξαναστειλουν στην SMARTECH να δουν αν οντος εχει καμμενα πιχελ και αν ναι να μου στειλουν καινουργιο!!2 μηνες μετα???τα εχω παρει στο κρανιο!!!

Link to comment
Share on other sites

Το flashlite 3.1 δεν ειναι συμβατο με το widget να ξερετε.

Παντως και με το 2.1 μια χαρα κανετε δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Βρικε κανεις το κουμπι για το voise call? απο τα ακουστικα παντος δεν δουλευει. το εχει ενωσει κανεις με κιτ αυτοκινητου?
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο, αλλα ειναι ενα Diamond σε μεγαλυτερες διαστασεις! Το καναμε ενα review με τον Νεκ παρεα. Αξιολογο μηχανακι, φοβερη οθονη, αλλα το ομνια.....(αν εξαιρεσουμε τον αρχικο χρονο ευρεσης σηματος GPS), ειναι καλυτερο σε ολους τους τομεις.
Link to comment
Share on other sites

Το flash lite 2.1 δεν μου δουλεύει,το fp7_ppc_en.cab μου λεεί ότι δεν είναι συμβατό με το λειτουργικό,το Dvha79 AdobeFlash3.1 plugin πάλι δεν κάνει τίποτα.πως τελικά θ'ανοίξω τις flash σελίδες με το omnia?Ξέρει κανείς?????????????
Link to comment
Share on other sites

Ίσως και να έχει απαντηθεί αν και δε βρήκα κάτι στην αναζήτηση. Τα ελληνικά όμνια γράφουν μηνύματα 160 χαρακτήρων με Τ9? Πρέπει να μπει κάποιο πρόγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

Ίσως και να έχει απαντηθεί αν και δε βρήκα κάτι στην αναζήτηση. Τα ελληνικά όμνια γράφουν μηνύματα 160 χαρακτήρων με Τ9? Πρέπει να μπει κάποιο πρόγραμμα?

 

Οχι δεν χρειαζεται.οταν πας να γραψεις μηνυμα επελεξε το samsung keyboad,κατω αριστερα εκει που εχει το abc κανε ενα τικ και θ'αλλαξει σε xt9.τωρα γραφεις με τ9

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

θελω να ρωτησω κατι και παρακαλω την βοηθεια σας.

εχω περασει το spb weather αλλα στην αρχικη οθονη δεν εχω καποιο today 1 ή 2 αλλα την πλαινη μπαρα με τα gadget. Με αυτον τον τροπο καταλαβα οτι δεν μπορω να εμφανισω το προγραμμα και οταν κανω κλικ στο προγραμμα που ανοιγουν οι ρυθμισεις του. Μπορω να βλεπω το προγραμμα και να ενημερωνομαι για τον καιρο χωρις να βαλω καποιο today screen? αν ναι πως και αν οχι υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα που να μπορω να το ανοιγω και οχι να το βλεπω στην αρχικη οθονη?

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

θελω να ρωτησω κατι και παρακαλω την βοηθεια σας.

εχω περασει το spb weather αλλα στην αρχικη οθονη δεν εχω καποιο today 1 ή 2 αλλα την πλαινη μπαρα με τα gadget. Με αυτον τον τροπο καταλαβα οτι δεν μπορω να εμφανισω το προγραμμα και οταν κανω κλικ στο προγραμμα που ανοιγουν οι ρυθμισεις του. Μπορω να βλεπω το προγραμμα και να ενημερωνομαι για τον καιρο χωρις να βαλω καποιο today screen? αν ναι πως και αν οχι υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα που να μπορω να το ανοιγω και οχι να το βλεπω στην αρχικη οθονη?

Ευχαριστω πολυ!

 

 

Weather Watcher 1.09

 

 

 

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-weather-watcher-mobile-v1-0-8.html

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορω να βλεπω το προγραμμα και να ενημερωνομαι για τον καιρο χωρις να βαλω καποιο today screen?

 

Mporeis na deis kai afto tou dikou mas ioma: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=197755

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εαν καποιοs εχει βαλει διαφορετικη rom και δεν μπορει να συνδεθει στο INTERNET θα κατεβασει το συγκεκριμενο πακετο του ΟPERA-MOBILE απο εδω: http://rapidshare.com/files/164976463/OperaOEM95b2520.rar επισηs εαν καποιοs εχει βαλει διαφορετικη rom και δεν μπορει να στειλει MMS η να συνδεθει με GPRS θα κατεβασει το συγκεκριμενο πακετο αυτοματων ριθμησεων ελλ.δικτυων απο εδω: http://rapidshare.com/files/164979297/Htc_Network_Wizard_GR.rar Δουλευουν ολα αψογα σε οποιαδηποτε ROM! :cool:
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως κανω hard reset?

να προσεξω κατι?εκτος απο επαφες κτλ θα χασω τπτ αλλο?

αναφορικα εχω την εκδοση

PDA: i900BDHI2/BDHI2

ΤΗΛΕΦΩΝΟ : i900XXHH9

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως κανω hard reset?

να προσεξω κατι?εκτος απο επαφες κτλ θα χασω τπτ αλλο?

αναφορικα εχω την εκδοση

PDA: i900BDHI2/BDHI2

ΤΗΛΕΦΩΝΟ : i900XXHH9

 

εαν οι επαφεs σου ειναι στην sim δεν τιs χανειs.ολα τα υπολοιπα χανονται:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως κανω hard reset?

να προσεξω κατι?εκτος απο επαφες κτλ θα χασω τπτ αλλο?

αναφορικα εχω την εκδοση

PDA: i900BDHI2/BDHI2

ΤΗΛΕΦΩΝΟ : i900XXHH9

 

οτι εχεις βαλει εσυ θα χαθει

 

hard reset

http://www.hardreset.eu/samsung_i900_omnia_hard_reset_soft_reset_en.html

Link to comment
Share on other sites

παιδια μερικες ερωτησης εχω για το ομνια ¨΄

1 . αυτα που ειναι ελληνικα φορανε ρομ επισημη απο samsung ?

2. καλυτερη η αγγλικη ρομ η ελλινικη ?

3. καποια λυση με το πενακι εχει βρεθει να μενει επανω εννοω ?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια μερικες ερωτησης εχω για το ομνια ¨΄

1 . αυτα που ειναι ελληνικα φορανε ρομ επισημη απο samsung ?

2. καλυτερη η αγγλικη ρομ η ελλινικη ?

3. καποια λυση με το πενακι εχει βρεθει να μενει επανω εννοω ?

ευχαριστω

 

1.ναι (αν και υπαρχει και ανεπισημη για να βαλεις σε αγγλικο χανοντας ομως την εγγυηση)

2.αγγλικη

3.μπρελοκ στα κλειδια σου(μεσα δεν μπορει ,επανω μπορει να το δεσεις απο την τρυπουλα που εχει)

Link to comment
Share on other sites

1.ναι (αν και υπαρχει και ανεπισημη για να βαλεις σε αγγλικο χανοντας ομως την εγγυηση)

2.αγγλικη

3.μπρελοκ στα κλειδια σου(μεσα δεν μπορει ,επανω μπορει να το δεσεις απο την τρυπουλα που εχει)

 

κατι τελευταιο

υπαρχει και με λευκο χρωμα ? ειναι καλυτερο απο το μαυρο οσοι το εχετε δει ?

 

ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα με λενε θεμη και απ την παρασκευη ειμαι κι εγω ενας απ την μεγαλη σας παρεα.(omnia 16gb ) το θεμα ειναι οτι ακομα δεν το εχω βγαλει απ το κουτι του γιατι απ οτι εχω διαβασει εδω και 3 μερες στο forum μαλλον θα τα βρω δυσκολα! ( ειναι το πρωτο μου wm κινητο ) καθε βοηθεια ειναι εφπροσδεκτη! ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα με λενε θεμη και απ την παρασκευη ειμαι κι εγω ενας απ την μεγαλη σας παρεα.(omnia 16gb ) το θεμα ειναι οτι ακομα δεν το εχω βγαλει απ το κουτι του γιατι απ οτι εχω διαβασει εδω και 3 μερες στο forum μαλλον θα τα βρω δυσκολα! ( ειναι το πρωτο μου wm κινητο ) καθε βοηθεια ειναι εφπροσδεκτη! ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας.

 

καλως ηρθες

(πρεπει να το βγαλεις ομως απο το κουτι, τι λες? :))

Link to comment
Share on other sites

οτι εχεις βαλει εσυ θα χαθει

 

hard reset

http://www.hardreset.eu/samsung_i900_omnia_hard_reset_soft_reset_en.html

 

εκανα και για τις 2 επιλογες που εχει ,και τηλεφωνο και αποθηκη!τον κερσορα πως θα τον κανω να φαινεται?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...