Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω εγκαταστήσει το πρόγραμμα Vito FunContacts, που πρότεινε ο φίλος SAXOVTS, τον οποίο υπέρευχαριστώ. Στην πλευρινή μπάρα όμως τα γράμματα δεν εμφανίζονται με αλφαβητική σειρά. Πως μπορώ να το διορθώσω;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. επειδη εχω μπερδευτει λιγο, πως μπορουμε να βαλουμε mp3 για τονους κλισης??

 

 

Είτε κάνεις παρατεταμένο κλικ, πάνω στο mp3 που θέλεις και απο το μενού επιλέγεις Set as ringtone, είτε αντιγράφεις τα αρχεία που θέλεις στο φάκελο My Ringtones

Link to comment
Share on other sites

Ναι...μου εχει συγχονισει μονο αρχεια.Δεν με αφινει να μπω στις επαφες(απο το pc).Δεν εχω ιδεα πως 8α το συγχρονισω με το outlook!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είτε κάνεις παρατεταμένο κλικ, πάνω στο mp3 που θέλεις και απο το μενού επιλέγεις Set as ringtone, είτε αντιγράφεις τα αρχεία που θέλεις στο φάκελο My Ringtones

 

Tha proteina tin teleftaia lysi kai na psakseis ta ringtones sou sto Start -> Settings -> Sounds & Notifications -> Notifications (tab) kai na ginei apo ekei i epilogi tou epithymitou mp3.

 

To "Set as ringtone" pou perigrafeis pio panw nomizw oti kanei coly tou mp3 sto fakelo /Windows kati to opoio den einai epithymito.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...

 

Η κατασταση μου ειναι τραγικη...δεν μπορω με τιποτα συγχρονησω το κινητο με το pc με αποτελεσμα να μην μπορω να κανω τιποτα.Εχω τα vista οποτε και κατεβαζω το Windows Mobile Device Center 6.1 οπως μου ειπαν παραπανω...Οταν το κατεβαζω ομως και το κανω εγκατασταση και δειχνει οτι ολα ειναι οκ,αυτο εξαφανιζεται απτο pc και δεν μπορω να το βρω πουθενα...ακομα και στην προσθαφαιρεση προγραμματων δεν ειναι...ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ...

και πιο ειναι το Buy & Sell forum ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

To βρηκααααααααααααααααααααα...συνδεεις το κινητο και ανογει μονο του..:wacko:

 

να σας πω τωρα...ποιος 8α με βοηθησει τωρα για τα βηματα που κανουμε για να περασω καποια δεδομενα στο κινητο,οπως πχ μια ταινια...ενα προγραμμα,φοτο κλπ?

και πιο ειναι το Buy & Sell forum ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδια!!! για το θέμα της μπαταρίας μηπως μπορούν αυτοι που έχουν το πρόβλημα να γραψουν απο που πήραν το κινητό τους και αν είναι ελληνικο, για να δούμε και το μέγεθος του προβλήματος αλλα και αν υπάρχει κατι κοινο σε όλους εσας. ετσι αν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο θα μπορέσουμε να βγάλουμε ενα συμπέρασμα και αυτοι που θελουν να αγοράσουν την συσκευή να μην ταλαιπωρηθούν και αυτοί (αν πχ το πρόβλημα το εχουν μονο ελληνικές η μονο συσκευές του πλαισίου)!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα…

είναι το πρώτο μου κινητό με windows θα ήθελα να μου πείτε με λεπτομέρειες αν γίνετε πως περνώ πρόγραμμα στο τηλέφωνο....:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

 

Τελικά αποφάσισα και εγώ να αγοράσω το samsung omnia 16G.Το έχω βρει σε ενα site το οποίο λέγεται apothema.gr...

Αποτι γνωρίζετε είναι έμπιστο να το αγοράσω από εκεί???Μέχρι στιγμής το δίνει στη καλύτερη τιμή που έχω δει.

Δεύτερη επιλογή είναι το e-shop τι θα μου προτείνατε

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Tha proteina tin teleftaia lysi kai na psakseis ta ringtones sou sto Start -> Settings -> Sounds & Notifications -> Notifications (tab) kai na ginei apo ekei i epilogi tou epithymitou mp3.

 

To "Set as ringtone" pou perigrafeis pio panw nomizw oti kanei coly tou mp3 sto fakelo /Windows kati to opoio den einai epithymito.

 

kai an thes na valeis mp3 gia minimata i epafes,ti kaneis?????

prospathisa apo rithmiseis>prosopiko>ixoi kai idopoiiseis>eidopoiiseis>simvanta>amesa minimata kai meta mou vgazei mia lista me proepilegmenous ixous kai den mporo na epilekso mp3

 

 

ti kano lathos????

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

 

Τελικά αποφάσισα και εγώ να αγοράσω το samsung omnia 16G.Το έχω βρει σε ενα site το οποίο λέγεται apothema.gr...

Αποτι γνωρίζετε είναι έμπιστο να το αγοράσω από εκεί???Μέχρι στιγμής το δίνει στη καλύτερη τιμή που έχω δει.

Δεύτερη επιλογή είναι το e-shop τι θα μου προτείνατε

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

pda4u.gr - βέβαια δε ξέρω αν έχει το 16gb

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ:

διεγραψα το s2u2 k οταν κλεινω κ μετα ξαναανοιγω το κινητο μου λεει τα εξης:

δεν ειναι δυνατο το ανοιγμα αρχειου scanstatus.k στα καπακια ακριβως το ιδιο κειμενο με την λεξη iLock2.τι πρεπει να κανω?

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ:

διεγραψα το s2u2 k οταν κλεινω κ μετα ξαναανοιγω το κινητο μου λεει τα εξης:

δεν ειναι δυνατο το ανοιγμα αρχειου scanstatus.k στα καπακια ακριβως το ιδιο κειμενο με την λεξη iLock2.τι πρεπει να κανω?

 

την επομενη φορα κανε add/remove programs.

 

μπες windows startup και σβησε και το shortcut που 3εκιναει το s2us λεγεται ilock2.lnk

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
kai an thes na valeis mp3 gia minimata i epafes,ti kaneis?????

prospathisa apo rithmiseis>prosopiko>ixoi kai idopoiiseis>eidopoiiseis>simvanta>amesa minimata kai meta mou vgazei mia lista me proepilegmenous ixous kai den mporo na epilekso mp3

 

Petakse ta mp3 sou xyma ston fakelo /Internal Storage/My Documents. Ean den yparxei... na ton ftiakseis akribws opws to grafw.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα…

είναι το πρώτο μου κινητό με windows θα ήθελα να μου πείτε με λεπτομέρειες αν γίνετε πως περνώ πρόγραμμα στο τηλέφωνο....:wacko:

 

κανενας......?

 

Στις τελευταίες 10 σελίδες πρέπει να έχει αναφερθεί σίγουρα. Δες και την υπογραφή του saxo και του septic.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα…

είναι το πρώτο μου κινητό με windows θα ήθελα να μου πείτε με λεπτομέρειες αν γίνετε πως περνώ πρόγραμμα στο τηλέφωνο....:wacko:

 

Parolo pou exoun xilioeipwthei...

 

Ean ta programmata sou exoun kataliksi .exe ta trexeis apo to PC sou afou exeis syndesei ti syskevi sou me to PC kai exeis kanei sygxronismo me ActiveSync.

 

Ean to programma sou exei kataliksi .cab to petas opws einai mesa sti syskevi sou kai to trexeis apo ekei me ena aplo click stin explorer tis syskevis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημέρα παιδια!!! για το θέμα της μπαταρίας μηπως μπορούν αυτοι που έχουν το πρόβλημα να γραψουν απο που πήραν το κινητό τους και αν είναι ελληνικο, για να δούμε και το μέγεθος του προβλήματος αλλα και αν υπάρχει κατι κοινο σε όλους εσας. ετσι αν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο θα μπορέσουμε να βγάλουμε ενα συμπέρασμα και αυτοι που θελουν να αγοράσουν την συσκευή να μην ταλαιπωρηθούν και αυτοί (αν πχ το πρόβλημα το εχουν μονο ελληνικές η μονο συσκευές του πλαισίου)!!!!!!!!!

 

Exei anoiksei idi kainourgio thread edw kai ginetai anafora se afto pou les.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

την επομενη φορα κανε add/remove programs.

 

μπες windows startup και σβησε και το shortcut που 3εκιναει το s2us λεγεται ilock2.lnk

ΤΟ ilock2 einai ok alla to scanStatus den svini,giati re gamvto?:(

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ilock2 einai ok alla to scanStatus den svini,giati re gamvto?:(

 

αν το ξαναπερναγα θα διμιουργουσε προβλγμα?

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω προγράμματα για το ΟΜΝΙΑ εκτός από αυτά που έχει ο saxovts στη υπογραφή του….

Πριν λίγο καιρό είχε αναφερθεί σε αυτό το φόρουμ μια σελίδα με προγράμματα αλλά όσο κ αν έψαξα να την βρω δεν την βρήκα….

Μπορεί να με βοηθήσει κανένας.?

Link to comment
Share on other sites

αγαπητοι φιλοι της συσκευης.επειδη ετυχε να μιλησω με καποιον τεχνικο της samsung να σας πληροφορησω

οτι για να μπει η μπαταρια στη κανονικη της ροη θελει 7-8 πληρες φορτιισεις και οταν πεφτει

να το αφηνουμε να σβηνει απο μπαταρια.εγω προσωπικα οταν το πηρα ειχα ελληνικη version

και μολις εβαλα την HI3ειδα τεραστιες διαφορες στη διαρκεια ζωης της μπαταριας

οποτε το προβλημα για μενα προσωπικα παντα δεν ειναι να διαμαρτυρηθουμε για την μπαταρια

αλλα για τις ελληνικες version...

αυτη τη στιγμη γραφω απο το omnia και ειχα το ιδιο προβλημα με εσας οσους εχουνε

προβληματα και ειμαι ενα 24ωρο με χρηση και εχω ακομα μιση μπαταρια..

ειμουνα τοσο σιγουρος οτι το προβλημα ητανε η ελληνικη rom που δεν μπηκα καν

στο κοπο να το παω πισω...

πιστευω να σας ελυσα πολλες αποριες και ας διαμαρτυρηθουμε καλυτερα για τις εγγυησεις

που δεν καλυπτουνε αγγλικες rom!!!!!!!!!!!!

φιλιικα Παναγιωτης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...