Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα...

ρε παιδια πως 8α εγκαταστησω το active sync?Δεν μπορω να περασω μια ταινια μεσα...τι γινεται???Γενικοτερα μπορει καποιος να μου πει πως μεταφερω αρχεια απο το pc στο κινητο?

και πιο ειναι το Buy & Sell forum ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγώ δεν βλέπω αυτόν τον αέρα..

 

μπορείτε να μου πείτε πως γράφει αγγλικα και πως φορτώνω τους χάρτες? δεν έχω ιδέα!

 

στο πληκτρολογιο samsung keyboard

κρατας πατημενο το abc αριστερα

και παλι αλλαζει ελληνικα

το βελος τα κανει κεφαλαια

στο ms πατας δυο φορες το au

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με την μνήμη. Μπορεί να μας πει κάποιος τι παίζει?

 

 

 

Δεν νομίζω να χρειάζεται μετατροπή. Εγώ που έκανα ταξίδι 9 ώρες εχτές είδα 2 ταινιούλες divx που τις είχα περάσει από το pc όπως ήταν και τις έπαιζε τέλεια. Με το tcpmp που μπορείς να βρεις εδώ μέσα.

 

Το ξεθαψα απο πιο πισω , αλλα κρίμα να ξαναρωτάω , σας σέρνεται κι εσάς στη μετάφορα αρχειων απο το pc στο κινητο;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...

ρε παιδια πως 8α εγκαταστησω το active sync?Δεν μπορω να περασω μια ταινια μεσα...τι γινεται???Γενικοτερα μπορει καποιος να μου πει πως μεταφερω αρχεια απο το pc στο κινητο?

 

κατεβαζεις το setup.msi απο εδω

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=el&FamilyID=9E641C34-6F7F-404D-A04B-DC09F8141141

το τρεχεις ,επανεκιννηση και συδεεις το usb καλωδιο με το κινητο και το pc

πας ο υπολογιστης/κινητη συκευη και βλεπεις τι υπαρχει μεσα στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

Το ξεθαψα απο πιο πισω , αλλα κρίμα να ξαναρωτάω , σας σέρνεται κι εσάς στη μετάφορα αρχειων απο το pc στο κινητο;

 

sta tragoudia oxi stis tainies nai :S san na exei allon ry8mo!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα...

ρε παιδια πως 8α εγκαταστησω το active sync?Δεν μπορω να περασω μια ταινια μεσα...τι γινεται???Γενικοτερα μπορει καποιος να μου πει πως μεταφερω αρχεια απο το pc στο κινητο?

 

Windows XP έχεις ή Vista;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πανω σ αυτο εχω και εγω μια απορια κανω εγκατασταση το destinator και το βαζει στον αποθηκευτικο χωρο τον 95 mb πως το βαζουμε στην μεγαλη μνημη των 8gb?

 

Μεταφέρεις ολόκληρο τον φάκελο DestinatorApps στην Internal Storage σου και μετά διορθώνεις και το shortcut για να το σηκώνει από το νέο path.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζεις το setup.msi απο εδω

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=el&FamilyID=9E641C34-6F7F-404D-A04B-DC09F8141141

το τρεχεις ,επανεκιννηση και συδεεις το usb καλωδιο με το κινητο και το pc

πας ο υπολογιστης/κινητη συκευη και βλεπεις τι υπαρχει μεσα στο κινητο

 

σευχαριστω φιλε...δεν εχει download για το ac.sync ομως αυτη η σελιδα.:O

και πιο ειναι το Buy & Sell forum ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

σευχαριστω φιλε...δεν εχει download για το ac.sync ομως αυτη η σελιδα.:O

 

τωρα το τσεκαρα

 

το setup.msi κατεβαζεις αυτο ειναι

Link to comment
Share on other sites

καμια πρόταση για τα google maps και το πως να περάσω επαφές από outlook?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα το TCMP player το πιο καινούργιο για να παίζει και με υπότιτλους. Τι μορφή πρέπει να έχουν οι ταινίες? Avi κανουν?
Link to comment
Share on other sites

http://www.htcaccessorystore.com/gr/p.aspx?i=170528 prostateutiko othonis

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=174933&ref=pathfinder kai thiki

ego auta leo na paro

tha paro aurio til na rotiso poses imeres tha kanei i paradosi kai tha ta parageilo

Link to comment
Share on other sites

sta tragoudia oxi stis tainies nai :S san na exei allon ry8mo!

 

e logika , ta tragudia epeidh eiani mikra exun kai ligotera pieces me apotelesma ti pio grigori metafora...gia tis tainies...xtypaei kai 1 wra...

Link to comment
Share on other sites

τωρα το τσεκαρα

 

το setup.msi κατεβαζεις αυτο ειναι

 

 

den kanei gia vista :mad:

και πιο ειναι το Buy & Sell forum ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

Έχω ακόμα μια ερώτηση...

Μήπως ξέρει κάποιος πως μπορούμε να αδιάσουμε την μνήμη 'αποθηκευτικός χώρος';;

Ψάχνω μία ώρα τώρα και δεν μπορώ να βρω τι μου τρώει 68mb από αυτήν...:confused:

Link to comment
Share on other sites

επειδη αυτη τη στιγμη ειμαστε μεσα αρκετοι μονο εγω και ο ninja7 εχουμε το προβλημα με το καπακι ?γιατι τοτε θελει επιστροφη

αν μπορειτε να βοηθησετε

 

...Ετσι οπως το λες μοιαζει να ειναι στραβωκουμπομενο..ξεκουμπωσε προσεκτικα και ξαναπροσπαθησε μαλακα ομως...

Sony Vaio P VGN-P31ZK/Q(still rocks ;) )

Nokia 700 Symbian belle FP2

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακόμα μια ερώτηση...

Μήπως ξέρει κάποιος πως μπορούμε να αδιάσουμε την μνήμη 'αποθηκευτικός χώρος';;

Ψάχνω μία ώρα τώρα και δεν μπορώ να βρω τι μου τρώει 68mb από αυτήν...:confused:

 

Αν δεν βρισκεις με τιποτα, κανε ενα hard reset μονο του μικρου χωρου. Αφου κανεις backup πρωτα.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

e logika , ta tragudia epeidh eiani mikra exun kai ligotera pieces me apotelesma ti pio grigori metafora...gia tis tainies...xtypaei kai 1 wra...

 

αν ειναι ετσι συμφερει να βγαζεται την καρτα μνημης και να τα περνατε εκει και να την ξαναβαζεται. καποια δευτερολεπτα θελει να περασει ο υπολογιστης στην καρτα μνημης ταινια divx 700 mb.

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

...Ετσι οπως το λες μοιαζει να ειναι στραβωκουμπομενο..ξεκουμπωσε προσεκτικα και ξαναπροσπαθησε μαλακα ομως...

 

ειναι κανονικα κουμπωμενο

το προβλημα ειναι σε σχεση με τις αλλες τρεις γωνιες που ειναι σταθεροτατες

μην νομισεις οτι ειναι πολυπερισσοτερο σαν κουφιο φαινεται

για να το καταλαβεις θελει να το προσεξεις

αλλα αν αυτο ειναι 6 ημερων τι θα γινει αργοτερα

Link to comment
Share on other sites

...Ετσι οπως το λες μοιαζει να ειναι στραβωκουμπομενο..ξεκουμπωσε προσεκτικα και ξαναπροσπαθησε μαλακα ομως...

 

σωστος. και εγω ετσι πιστευω. εμενα μου το εκανε την πρωτη φορα που πηγα να το κουμπωσω. το εβγαλα και το ξανακουμπωσα κανονικα. ολα οκ.

αν δεν δειτε να γινεται...τηλ samsung.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι ετσι συμφερει να βγαζεται την καρτα μνημης και να τα περνατε εκει και να την ξαναβαζεται. καποια δευτερολεπτα θελει να περασει ο υπολογιστης στην καρτα μνημης ταινια divx 700 mb.

:rolleyes:

 

προσωπικά εγώ δεν έχω αγοράσει (ακόμη ίσως ) κάρτα μνημης , οπότε το καλώδιο είναι μονόδρομος...και δυστυχως έχει χαμηλη ταχύτητα μεταφοράς...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια βοηθεια...το πηρα σημερα...Θελω να περασω καμια ταινια και κανενα τραγουδι...ττι να κανω?
και πιο ειναι το Buy & Sell forum ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

Το ξεθαψα απο πιο πισω , αλλα κρίμα να ξαναρωτάω , σας σέρνεται κι εσάς στη μετάφορα αρχειων απο το pc στο κινητο;

 

Δεν ξέρω γιατί έκανες παράθεση το μνμ μου αλλά εγώ πάντως ότι θέλω το περνάω στην κάρτα από το card reader και δεν ξέρω πόση ώρα κάνει από το pc στο κινητό κατευθείαν. Πάντως θα σε συμβούλευα να κάνεις αυτό που κάνω κι εγώ. Σίγουρα θα είναι πιο γρήγορο.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τους νυν και μέλλοντες κατόχους του εξαίρετου Omnia!

 

Λοιπόν το πήρα και γω πριν 4 μέρες και παίζω ακόμα μαζί του...

 

Ερώτηση 1)

Ένα θέμα που αντιμετωπίζω είναι το εξής:έχω ενα bluetooth handsfree συνδεδεμένο στο Omnia,το Jabra BT500v ,το οποίο όταν καλώ εγώ δεν έχει κανένα θέμα,αλλά όταν δέχομαι κλήση και απαντώ από το hands - free, μου ανοίγει την κλήση στο ακουστικό του τηλεφώνου κι όχι στο ακουστικό του hands - free.Η κλήση μεταφέρεται εκεί μετά από 20-30 δεύτερα,οπότε καταλαβαίνετε.....ψάχνεις να δεις που μιλάς.....:mad:

Το 'χει αντιμετωπίσει κανείς το θέμα μ'αυτο ή με άλλο ακουστικό,κι αν ναι,πώς το 'λυσε?

Ερώτηση 2)

Είναι δυνατόν να προσθαφαιρέσεις στοιχεία από το Samsung widget?

Ερώτηση 3)

Πόσες φορτίσεις θέλει η μπαταρία για να στώσει,γιατί μου κάνει τα τρελά που διαβάζω κι από άλλους εδώ μέσα....μονίμως στο 20% είναι ρε ^&%*&

 

 

Λοιπόν το ΞΑΝΑ επαναλαμβάνω ... ΟΣΟΙ ... έχετε πρόβλημα με την μπαταρία (δηλαδή δεν σας κραάταει πάνω από 20-22 ώρες ) ΠΡΕΠΕΙ να ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΤΕ τα κινητά σας γιατί πρόκειται για ελλατωματικό κομμάτι. Αν επικοινωνήσετε με την εξυπηρέτηση πελατών της Samsung θα σας το πει κι η ίδια ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια βοηθεια...το πηρα σημερα...Θελω να περασω καμια ταινια και κανενα τραγουδι...ττι να κανω?

 

Καταρχας ψυχραιμία....

Προτείνω δευτερον να το αφησεις να φορτίσει full time 12ωρο πριν το ανοιξεις.

Τώρα όταν με το καλό το ανοίξεις για τα καλά , περνάς

Α) Το ActiveSync στον υπολογιστή σου

Β) Συνδέεις το συνοδευομενο usb καλώδιο με pc & κινητο

Γ) στη περιπτωση που σου εμφανισει αδυναμία συνδεσης τρέχεις γρήγορα στο κινητο σου και πας στη ρυθμίσεις > συνδέσεις > usb σε pc : και ξετσεκάρεις την επιλογη "Ενεργοποιηση προηγμένης λειτουργίας δικτύου" .

 

Δεν ξέρω γιατί έκανες παράθεση το μνμ μου αλλά εγώ πάντως ότι θέλω το περνάω στην κάρτα από το card reader και δεν ξέρω πόση ώρα κάνει από το pc στο κινητό κατευθείαν. Πάντως θα σε συμβούλευα να κάνεις αυτό που κάνω κι εγώ. Σίγουρα θα είναι πιο γρήγορο.

 

Το μήνυμα σου το έκανα παράθεση για να αναφερθω κυριως σε εσένα ή σε κάποιον άλλο που έχει περάσει ταίνίες οπότε και θα ήξερε το χρόνο μετάφορας.Μόλις πάρω καρτούλα θα το κάνω...προς το παρόν usb ole...

 

Λοιπόν το ΞΑΝΑ επαναλαμβάνω ... ΟΣΟΙ ... έχετε πρόβλημα με την μπαταρία (δηλαδή δεν σας κραάταει πάνω από 20-22 ώρες ) ΠΡΕΠΕΙ να ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΤΕ τα κινητά σας γιατί πρόκειται για ελλατωματικό κομμάτι. Αν επικοινωνήσετε με την εξυπηρέτηση πελατών της Samsung θα σας το πει κι η ίδια ...

 

εγω που το έβγαλα απο τη φορτιση (πληρως φορτισμένο , πρασινο ower button) περίπου στις 7,30 π.μ. , και αυτη τη στιγμή βρίσκεται στο 20% με πεοειδοποιηση τι να κάνω;;

 

ΣΗμειωτέων , σήμερα έπαιξε λίγο gps , mp3 , radio και ένα τεταρτάκι ταινια...είναι σε λογικά πλαίσια;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...