Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εφόσον θα πάρετε screen protector από εξωτερικό τότε η επιλογη ειναι μονόδρομος,μην ασχοληθείτε με κανένα άλλο screen protector

 

http://shop.brando.com.hk/prod_detail.php?prod_id=02652

 

εκτός του ότι είναι σαν να μην έχετε βάλει τίποτα,εκτός του ότι είναι ποιοτικά το Νο1,ε τελος δεν συγκρίνετε με κανένα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ακριβώς λίγο πιο πάνω υπάρχει link για την προστασία της οθόνης. Ήμαρτον:chair:.

Για την φόρτιση να μην μιλήσω καλύτερα. Πρέπει να υπάρχει σε κάθε σελίδα αυτού του forum.

 

κάτι απο το πλαίσιο.?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα άλλο πρόγραμμα με ελληνική υποστήριξη για τις επαφές, εκτός από το VITO Technology FunContact.v2.15 που προτείνει ο ηγέτης του Forum, SAXOVTS???

Δεν μου ανοίγει τη σελίδα για να κατεβάσω το VITO Technology FunContact.v2.15

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα άλλο πρόγραμμα με ελληνική υποστήριξη για τις επαφές, εκτός από το VITO Technology FunContact.v2.15 που προτείνει ο ηγέτης του Forum, SAXOVTS???

Δεν μου ανοίγει τη σελίδα για να κατεβάσω το VITO Technology FunContact.v2.15

 

για δες τα πμ σου

Link to comment
Share on other sites

κι αυτη εδω φαινεται καταπληκτικη http://cgi.ebay.com/LCD-CLEAR-SCREEN-PROTECTOR-GUARD-for-SAMSUNG-I900-OMNIA_W0QQitemZ370091976423QQihZ024QQcategoryZ20336QQtcZphotoQQcmdZViewItemQQ_trksidZp1713.m153.l1262

επισης εχει και ενα πολυ πρακτικο περιβλημα από σιλικονη για εξτρα προστασια του υπολοιπου τηλεφωνου http://cgi.ebay.com/BLACK-SILICONE-SKIN-CASE-COVER-for-SAMSUNG-I900-OMNIA_W0QQitemZ250308468799QQihZ015QQcategoryZ20336QQtcZphotoQQcmdZViewItemQQ_trksidZp1713.m153.l1262

λεω να τα χτυπησω

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα άλλο πρόγραμμα με ελληνική υποστήριξη για τις επαφές, εκτός από το VITO Technology FunContact.v2.15 που προτείνει ο ηγέτης του Forum, SAXOVTS???

Δεν μου ανοίγει τη σελίδα για να κατεβάσω το VITO Technology FunContact.v2.15

 

εγω το κατεβασα ,υπαρχει και το 2.16 αλλα δεν μπορω να το κανω default για τις επαφες πρεπει να το ανοιγω μεσα απο τα προγραμματα.Μηπως μπορει να βοηθησει ο γκουρου μας.

Link to comment
Share on other sites

εγω το κατεβασα ,υπαρχει και το 2.16 αλλα δεν μπορω να το κανω default για τις επαφες πρεπει να το ανοιγω μεσα απο τα προγραμματα.Μηπως μπορει να βοηθησει ο γκουρου μας.

 

εχεις βάλει το spb mobile shell ?

Link to comment
Share on other sites

οχι πρεπει να το βαλω μαλλον ε?

 

όχι,

κατέβασε το samsung omnia all you need,

μέσα θα βρεις ένα πρόγραμμα που λέγετε softkeymanager.ARM_WM5.cab

όταν το εγκαταστησεις θα μπορεις να αλλάξεις τα softkey που βλέπεις και να βάλεις ότι θες,ε στο ένα βάλε το funcontacts

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί μου ήρθε και εμένα από το pda4u. Το πρώτο πράγμα που θέλω να κάνω είναι αναβάθμιση της ROM γιατί έχει την MSHG1 που από ότι έχω διαβάσει είναι παλιά. Είναι ελληνική?

Έβαλα κανονικά το ActiveSync και το Οδηγός Εγκατάστασης συσκευής από το Cd , αυτά δεν χρειάζονται μόνο? Και κατέβασα το πρόγραμμα για την ΗΗ3 που έχει στο σιτε της samsung αλλά μου βγάζει Incorrect software version,Please check the devise. Τι φταίει?

Επίσης δοκίμασα το πρόγραμμα για την ΗΙ1 αλλά απλά περιμένει να συνδεθεί η συσκευή. Δεν μπορώ να πατήσω το START.

 

SaxoVTS σου είπα ότι θα σε χρειαστώ. χεχε!

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί μου ήρθε και εμένα από το pda4u. Το πρώτο πράγμα που θέλω να κάνω είναι αναβάθμιση της ROM γιατί έχει την MSHG1 που από ότι έχω διαβάσει είναι παλιά. Είναι ελληνική?

Έβαλα κανονικά το ActiveSync και το Οδηγός Εγκατάστασης συσκευής από το Cd , αυτά δεν χρειάζονται μόνο? Και κατέβασα το πρόγραμμα για την ΗΗ3 που έχει στο σιτε της samsung αλλά μου βγάζει Incorrect software version,Please check the devise. Τι φταίει?

Επίσης δοκίμασα το πρόγραμμα για την ΗΙ1 αλλά απλά περιμένει να συνδεθεί η συσκευή. Δεν μπορώ να πατήσω το START.

 

SaxoVTS σου είπα ότι θα σε χρειαστώ. χεχε!

 

αγγλικό είναι σωστά ?

Link to comment
Share on other sites

Σαν γλώσσα ναι έχει αγγλικά. Αλλά δεν βγάζω άκρη με την Ρομ.

 

 

If you get 'Incorrect Software Version' when trying to update, here's the fix! biggrin.gif

 

QUOTE

 

* Press the 'dial' key to the left of the optical pad to bring up the dialer

* With the onscreen keypad input *#1546792*#

* Select 'Preconfiguration'

* Enter code *#81230*# and select OK

* Select 'Singapore', with the default Operator

* Accept this, DEVICE WILL HARD RESET

* Run update, and all should be well.

 

αν δεν πιάσει αυτό τότε κάνεις αυτό

 

http://www.modaco.com/content/i900-omnia-http-i900-modaco-com/271641/pauls-complete-guide-to-upgrading-your-omnia-to-hh1-and-what-to-do-when-things-go-wrong/

 

μετά θα μπορείς να βάλεις ότι ρομ θες.

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνιση, όταν λέτε ότι η μπαταρία σας διαρκεί 3~4 μέρες… ενοείτε ότι

το έχετε ανοιχτό μέρα/νύχτα?? Αν ναι, τότε έχω και εγώ πρόβλημα με μπαταρία… (με κανονική χρήση λίγο Wi-Fi κάθε 3η μέρα θέλει φόρτιση…:p) Για να ξέρω δηλαδη :)

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

SaxoVts με τον πρώτο τρόπο δεν κατάφερα τίποτα. Πάλι λέει Incorrect version. Γιατί όμως να μην μπορώ να βάλω την γνήσια ROM απο το επίσημο site, δεν είναι λογικό!

 

Ο δεύτερος τρόπος μου φαίνεται κάπως μπελαλίδικος, λέω να τον αποφύγω για αρχή. Εσύ αυτόν εκανες? Η έκδοση που έχω είναι πράγματι παλιά?

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνιση, όταν λέτε ότι η μπαταρία σας διαρκεί 3~4 μέρες… ενοείτε ότι

το έχετε ανοιχτό μέρα/νύχτα?? Αν ναι, τότε έχω και εγώ πρόβλημα με μπαταρία… (με κανονική χρήση λίγο Wi-Fi κάθε 3η μέρα θέλει φόρτιση…:p) Για να ξέρω δηλαδη :)

 

Εγω χοντρικα το περιμενω να ψοφησει γυρω στα μεσανυχτα...χοντρικα με τη χρηση που θα του κανω...1η φορτιση εληξε στις 9 το πρωι της κυριακης...μια χαρα παει η μπαταρια..και δεν το κλεινω την νυχτα...:up:

Sony Vaio P VGN-P31ZK/Q(still rocks ;) )

Nokia 700 Symbian belle FP2

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ κλαίω τα λεφτά που έδωσα για το κινητό ε ?? ααχαχα ... το δικό μου είναι στο πλαίσιο και περιμενώ να δω αν θα μου το αλλάξουνε η θα πρέπει να καταφύγω στον ΙΝΚΑ .... χάλια μαύρα ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Το προγραμμα Face Call τι ακριβως κανει?

 

Τίποτα το σπουδαίο ρε συ .. περισσότερο για πλακά είναι, το βάζεις να κάνει “ψεύτικη κλήση” με όποια επαφή θές…. Μακακία στην τελική απλά έχει πλακά… το λέει και το ονομα του "Fake Call" :p

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

SaxoVts με τον πρώτο τρόπο δεν κατάφερα τίποτα. Πάλι λέει Incorrect version. Γιατί όμως να μην μπορώ να βάλω την γνήσια ROM απο το επίσημο site, δεν είναι λογικό!

 

Ο δεύτερος τρόπος μου φαίνεται κάπως μπελαλίδικος, λέω να τον αποφύγω για αρχή. Εσύ αυτόν εκανες? Η έκδοση που έχω είναι πράγματι παλιά?

 

 

όσο και να σου φαίνεται μπελαλίδικος είναι πανεύκολο,ουσιαστικά αντί να κάνεις το update με την ρομ κάνεις το update με το grand prix μετά βαζεις ότι ρομ θες,όλα μαζί είναι ιστορία 15 -20 λεπτών.

Ναι είναι παλιά η έκδοση που εχεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...