Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

spyro thanks! από εκεί το είχα κατεβάσει και εγώ αλλά εγώ χρειάζομαι τους ελληνικούς χάρτες κυρίως.

 

pm check needed.... :ninja:

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια επειδη δεν ξερω μπορει καποιος να μου στειλει ενα pm πως το συχρονιζω με το outlook?????

 

+1 ! Πως περνάω κατάλογο?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ κλαίω τα λεφτά που έδωσα για το κινητό ε ?? ααχαχα ... το δικό μου είναι στο πλαίσιο και περιμενώ να δω αν θα μου το αλλάξουνε η θα πρέπει να καταφύγω στον ΙΝΚΑ .... χάλια μαύρα ...

 

λοιπον μου φαινεται αντιμετωπιζουμε τα προβληματα των πρωτων (αγοραστων)

αν δηλαδη εχει προβλημα η μπαταρια (σε καποια παρτιδα) ή αλλα προβληματα παιρνει χρονο μεχρι πλαισιο-germanos-vodafone-samsung

να παραδεχτουν τα προβληματα

εγω περα απο την μπαταρια που ακομα την τεσταρω εχω δει το εξης προβλημα(το χω ξαναγραψει)

το πισω καπακι (που καλυπτει την μπαταρια) στη μια γωνια (εκει που υπαρχει η λεξη"gps" στη ζελατινα,εκει που υπαρχει η τρυπα για τη γραφιδα)

αν το πατησεις ακουγεται ενας ηχος και υπαρχει ενας αερας δειγμα οτι το καπακι δεν εχει μονωσει καλα

αυτο το πραγμα το εδειξα στο καταστημα που το αγορασα και μου ειπαν οτι ειναι φυσιολογικο να εχει καπου στο καπακι ενα αερα για να αντεχει στα πεσιματα (μου το αναφεραν ως ελαστικοτητα

 

θελω να ρωτησω αν συμβαινει και σε εσας αυτο ή πρεπει να την παω αλλιως τη δουλεια...

Link to comment
Share on other sites

έπεσα έξω ε?

:)

Θα ψάξω να δω τι μπορώ να κάνω με το registry.

Για το μενού είναι:

HKLM\System\GWE\Menu\PopFnt: Ht (Αλλαγή σε 800)

HKLM\System\GWE\Menu\PopFnt: Wt (Αλλαγή σε 600)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπον μου φαινεται αντιμετωπιζουμε τα προβληματα των πρωτων (αγοραστων)

αν δηλαδη εχει προβλημα η μπαταρια (σε καποια παρτιδα) ή αλλα προβληματα παιρνει χρονο μεχρι πλαισιο-germanos-vodafone-samsung

να παραδεχτουν τα προβληματα

εγω περα απο την μπαταρια που ακομα την τεσταρω εχω δει το εξης προβλημα(το χω ξαναγραψει)

το πισω καπακι (που καλυπτει την μπαταρια) στη μια γωνια (εκει που υπαρχει η λεξη"gps" στη ζελατινα,εκει που υπαρχει η τρυπα για τη γραφιδα)

αν το πατησεις ακουγεται ενας ηχος και υπαρχει ενας αερας δειγμα οτι το καπακι δεν εχει μονωσει καλα

αυτο το πραγμα το εδειξα στο καταστημα που το αγορασα και μου ειπαν οτι ειναι φυσιολογικο να εχει καπου στο καπακι ενα αερα για να αντεχει στα πεσιματα (μου το αναφεραν ως ελαστικοτητα

 

θελω να ρωτησω αν συμβαινει και σε εσας αυτο ή πρεπει να την παω αλλιως τη δουλεια...

 

molis diapistosa oti to kanei kai se mena auto!!!

eleos re pousti mou dosame 555 euro gia ena kinito elatomatiko!!

dn ksero gia esas alla ego tha paro aurio stin samsung kai tha apaitiso amesi antikatastasi kai an theloun as arnithoun...

Link to comment
Share on other sites

re paidia me tin mpataria ti ginetai ???

me ena 12oro arketis xrisis bgainei off!!!

lete na einai elatomatiki???

se esas poso antexei?

Ισως τα σκ@τωσανε στο customisation της Voda και έχουνε χαλάσει πολύ την διαχείρηση ενέργειας της συσκευής, δεν πιστευω να είναι Hardware,μια λύση είναι η αλλαγή ΡΟΜ,στο Modaco εχει οδηγιες για αλλαγή ΡΟΜ ακομα και σε Branded συσκευές ...

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγη βοήθεια γιατί θα το σπάσω!!

Το πήρα χθες από τον Γερμανό και απο την αρχή με εντυπωσίασε αλλα στην συνέχεια προσπάθησε ένας φίλος μου να μου στείλει μέσω bluetooth ένα vibeo 85mb αλλα μου έβγαλε οτι δεν έχω αρκετή μνήμη και μετά από λίγη ώρα ψάξιμο είδα ότι όταν λαμβάνω κάτι αυτό μπαίνει σε μία μνήμη που λέγεται 'αποθηκευτικός χώρος' και είναι 93,59mb...

Είπα o.k και σκέφτηκα να πάμε στον υπολογιστή μου και να το συνεχίσουμε από εκεί.

Έκανα εγκατάσταση στο ActiveSync και το πήρα -όλα φαινόταν κανονικά -και έτσι στην συνέχεια έβαλα στο κινητό ακόμα 2 βιντεάκια -μέχρι εδώ μια χαρά- αλλά σκέφτηκα να βάλω και μία ταινία για να δω πως δείχνει στο κινητό...Δεν γίνόταν με τίποτα!!

Ξεκίνησα πάλι να ψάχνω τι φταίει και είδα ότι η μνήμη που λέγεται 'αποθηκευτικός χώρος' ήταν πλέον σχεδόν γεμάτη...

Πως γίνεται να βάλω αυτά που θέλω στα 8gb μνήμη που έχει το κινητό;;;;

Μπορεί να σας φανεί λίγο χαζή η ερώτηση μου αλλα είναι το πρώτο μου WM κινήτο και ουσιαστικά δεν ξέρω τίποτα ως προς το πως λειτουργούν:O

Link to comment
Share on other sites

Ισως τα σκ@τωσανε στο customisation της Voda και έχουνε χαλάσει πολύ την διαχείρηση ενέργειας της συσκευής, δεν πιστευω να είναι Hardware,μια λύση είναι η αλλαγή ΡΟΜ,στο Modaco εχει οδηγιες για αλλαγή ΡΟΜ ακομα και σε Branded συσκευές ...

file mou apo to plaisio to pira!!!

kai episis dn mporo na katalabo gt les oti einai thema software

einai dinaton kinito pou dn exei kleisei ebdomada na mn mporei na kratithei me full xrisi 24ore anoikto???

Link to comment
Share on other sites

file mou apo to plaisio to pira!!!

kai episis dn mporo na katalabo gt les oti einai thema software

einai dinaton kinito pou dn exei kleisei ebdomada na mn mporei na kratithei me full xrisi 24ore anoikto???

ειπα οτι ειναι θέμα software γιατι οι Ρομ επηρεαζουν πολυ την καταναλωση μπαταρίας και πολλοί παραπονέθηκαν που το είχανε πάρει απο Voda που αποδεδειγμένα το εχει πειραξει (λόγω live κτλ)...

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγη βοήθεια γιατί θα το σπάσω!!

Το πήρα χθες από τον Γερμανό και απο την αρχή με εντυπωσίασε αλλα στην συνέχεια προσπάθησε ένας φίλος μου να μου στείλει μέσω bluetooth ένα vibeo 85mb αλλα μου έβγαλε οτι δεν έχω αρκετή μνήμη και μετά από λίγη ώρα ψάξιμο είδα ότι όταν λαμβάνω κάτι αυτό μπαίνει σε μία μνήμη που λέγεται 'αποθηκευτικός χώρος' και είναι 93,59mb...

Είπα o.k και σκέφτηκα να πάμε στον υπολογιστή μου και να το συνεχίσουμε από εκεί.

Έκανα εγκατάσταση στο ActiveSync και το πήρα -όλα φαινόταν κανονικά -και έτσι στην συνέχεια έβαλα στο κινητό ακόμα 2 βιντεάκια -μέχρι εδώ μια χαρά- αλλά σκέφτηκα να βάλω και μία ταινία για να δω πως δείχνει στο κινητό...Δεν γίνόταν με τίποτα!!

Ξεκίνησα πάλι να ψάχνω τι φταίει και είδα ότι η μνήμη που λέγεται 'αποθηκευτικός χώρος' ήταν πλέον σχεδόν γεμάτη...

Πως γίνεται να βάλω αυτά που θέλω στα 8gb μνήμη που έχει το κινητό;;;;

Μπορεί να σας φανεί λίγο χαζή η ερώτηση μου αλλα είναι το πρώτο μου WM κινήτο και ουσιαστικά δεν ξέρω τίποτα ως προς το πως λειτουργούν:O

Απλά ο,τι στείλεις απο bluetooth πηγαινει στη μνήμη της συσκευής -Μy Documents-(όχι την 8GB που την βλέπει σαν κάρτα).Υπάρχει προγραμμα που μπορεις να το ρυθμίσεις νομίζω, κανε μια αναζήτηση στο thread νομιζω εχει αναφερθει

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και μέσω του activesync ότι βάζεις πηγαίνει στην μνήμη 'αποθηκευτικός χώρος' ;;

Πως μπορώ να σβήσω αυτά που είναι γραμμένα στην μνήμη 'αποθηκευτικός χώρος' ;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγη βοήθεια γιατί θα το σπάσω!!

Το πήρα χθες από τον Γερμανό και απο την αρχή με εντυπωσίασε αλλα στην συνέχεια προσπάθησε ένας φίλος μου να μου στείλει μέσω bluetooth ένα vibeo 85mb αλλα μου έβγαλε οτι δεν έχω αρκετή μνήμη και μετά από λίγη ώρα ψάξιμο είδα ότι όταν λαμβάνω κάτι αυτό μπαίνει σε μία μνήμη που λέγεται 'αποθηκευτικός χώρος' και είναι 93,59mb...

Είπα o.k και σκέφτηκα να πάμε στον υπολογιστή μου και να το συνεχίσουμε από εκεί.

Έκανα εγκατάσταση στο ActiveSync και το πήρα -όλα φαινόταν κανονικά -και έτσι στην συνέχεια έβαλα στο κινητό ακόμα 2 βιντεάκια -μέχρι εδώ μια χαρά- αλλά σκέφτηκα να βάλω και μία ταινία για να δω πως δείχνει στο κινητό...Δεν γίνόταν με τίποτα!!

Ξεκίνησα πάλι να ψάχνω τι φταίει και είδα ότι η μνήμη που λέγεται 'αποθηκευτικός χώρος' ήταν πλέον σχεδόν γεμάτη...

Πως γίνεται να βάλω αυτά που θέλω στα 8gb μνήμη που έχει το κινητό;;;;

Μπορεί να σας φανεί λίγο χαζή η ερώτηση μου αλλα είναι το πρώτο μου WM κινήτο και ουσιαστικά δεν ξέρω τίποτα ως προς το πως λειτουργούν:O

 

Πανω σ αυτο εχω και εγω μια απορια κανω εγκατασταση το destinator και το βαζει στον αποθηκευτικο χωρο τον 95 mb πως το βαζουμε στην μεγαλη μνημη των 8gb?

Link to comment
Share on other sites

@darkang3l

οταν συνδεθει το κινητο μεσω activesync

και πας απο το pc "κινητη συσκευη" και βρεις "η αποθ. μου" εκει μεσα μπορεις να βαλεις την ταινια σου αν δεν τη χωραει τοτε υπαρχει προβλημα

τοχεις παρει απο vodafone?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά συγγνώμη έψαξα αλλά δεν το βρήκα. πως γράφω αγγλικά :wacko: και πως περνάω google maps για να μην τους κατεβάζει??

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

γιατί το άλλαξες το baund rate?

βάλε το πάλι στο 4800

 

φιλε saxovts μια ακομα ερωτηση πανς στο gps..to destinator οταν το βαζω να ψαξει(απο το μενου ρυθμισεις\εντοπισμος gps) για να βρει την θυρα com tou gps vriskei την com3 και βαζει απο μονο του baud rate 115400...οταν παω στις ρυθμισεις του gps tis συσκευης εχει default tin com3 kai 4800 baud rate...μηπως να επιλεξω καποια αλλη θυρα(πχ com2) και να την ορισω και μεσα στο destinator ή να αφησω τα default???kapou se ξενο site διαβασα εναν τυπο που ελεγε οτι ειχε αργο λοκαρισμα και αλλαξε την θυρα στην συσκευη σε com2 και εγινε ΟΚ...τι προτεινεις??

Link to comment
Share on other sites

@darkang3l

οταν συνδεθει το κινητο μεσω activesync

και πας απο το pc "κινητη συσκευη" και βρεις "η αποθ. μου" εκει μεσα μπορεις να βαλεις την ταινια σου αν δεν τη χωραει τοτε υπαρχει προβλημα

τοχεις παρει απο vodafone?

Όχι...Το πήρα με Cosmote-Ελπίζω να δουλέψει αυτό που μου λες!!

Link to comment
Share on other sites

εγω περα απο την μπαταρια που ακομα την τεσταρω εχω δει το εξης προβλημα(το χω ξαναγραψει)

το πισω καπακι (που καλυπτει την μπαταρια) στη μια γωνια (εκει που υπαρχει η λεξη"gps" στη ζελατινα,εκει που υπαρχει η τρυπα για τη γραφιδα)

αν το πατησεις ακουγεται ενας ηχος και υπαρχει ενας αερας δειγμα οτι το καπακι δεν εχει μονωσει καλα

αυτο το πραγμα το εδειξα στο καταστημα που το αγορασα και μου ειπαν οτι ειναι φυσιολογικο να εχει καπου στο καπακι ενα αερα για να αντεχει στα πεσιματα (μου το αναφεραν ως ελαστικοτητα

 

θελω να ρωτησω αν συμβαινει και σε εσας αυτο ή πρεπει να την παω αλλιως τη δουλεια...

 

 

επειδη αυτη τη στιγμη ειμαστε μεσα αρκετοι μονο εγω και ο ninja7 εχουμε το προβλημα με το καπακι ?γιατι τοτε θελει επιστροφη

αν μπορειτε να βοηθησετε

Link to comment
Share on other sites

επειδη αυτη τη στιγμη ειμαστε μεσα αρκετοι μονο εγω και ο ninja7 εχουμε το προβλημα με το καπακι ?γιατι τοτε θελει επιστροφη

αν μπορειτε να βοηθησετε

 

εγώ δεν βλέπω αυτόν τον αέρα..

 

μπορείτε να μου πείτε πως γράφει αγγλικα και πως φορτώνω τους χάρτες? δεν έχω ιδέα!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

επειδη αυτη τη στιγμη ειμαστε μεσα αρκετοι μονο εγω και ο ninja7 εχουμε το προβλημα με το καπακι ?γιατι τοτε θελει επιστροφη

αν μπορειτε να βοηθησετε

 

ουτε εγω ,αγορασμενο απο expansys

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...