Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
ας διαμαρτυρηθουμε καλυτερα για τις εγγυησεις

που δεν καλυπτουνε αγγλικες rom!!!!!!!!!!!!

 

Afto dystyxws den einai sto xeri tis Samsung i opoiadipote allis etairias alla tis Microsoft. To idio symbainei kai stis syskeves twn allwn etairiwn.

 

(Endiaferousa i diapistwsi tous pantws)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά ακούω-διαβάζω για GPSGate αλλά δεν έχω καταλάβει πως τα εγκαθηστούμε στο Omnia...

το έχω κατεβάσει και είναι σε .exe μορφή.

 

καμία βοήθεια; please

Link to comment
Share on other sites

αγαπητοι φιλοι της συσκευης.επειδη ετυχε να μιλησω με καποιον τεχνικο της samsung να σας πληροφορησω

οτι για να μπει η μπαταρια στη κανονικη της ροη θελει 7-8 πληρες φορτιισεις και οταν πεφτει

να το αφηνουμε να σβηνει απο μπαταρια.εγω προσωπικα οταν το πηρα ειχα ελληνικη version

και μολις εβαλα την HI3ειδα τεραστιες διαφορες στη διαρκεια ζωης της μπαταριας

οποτε το προβλημα για μενα προσωπικα παντα δεν ειναι να διαμαρτυρηθουμε για την μπαταρια

αλλα για τις ελληνικες version...

αυτη τη στιγμη γραφω απο το omnia και ειχα το ιδιο προβλημα με εσας οσους εχουνε

προβληματα και ειμαι ενα 24ωρο με χρηση και εχω ακομα μιση μπαταρια..

ειμουνα τοσο σιγουρος οτι το προβλημα ητανε η ελληνικη rom που δεν μπηκα καν

στο κοπο να το παω πισω...

πιστευω να σας ελυσα πολλες αποριες και ας διαμαρτυρηθουμε καλυτερα για τις εγγυησεις

που δεν καλυπτουνε αγγλικες rom!!!!!!!!!!!!

φιλιικα Παναγιωτης

 

 

TO THEMA EINAI OTI DEN YPARXEI DIATHESIMH KAI H ELLINKH ROM GIA NA KANOUME DOKIMES ME TIN AGGLIKH KAI SE PERIPTOSH POU KAI STHN AGLIKH MAS KANEIS TO IDIO PROBLIMA NA XANAPERASOUME TIN ELLINIKH KAI NA HSXIEI H EGGISH...

 

SIMIOSI EGW DEN EXW PROBLIMA ME OMNIA APO E-SHOP KAI H MPATARIA MOU LEEI 1440 KATHOS KAI H ROM MOU BDHI2 ELLINIKH

 

ALLA THA ITHELA NA PIRAMATISTO LIGO KAI ME TIN AGLIKH

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν κατάλαβα ποιο είναι ακριβός το πρόβλημα τις μπαταριάς η της ελληνικής ρομ....?

athanaso77 thanks αυτο ειναι...:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μηπως εβαλε κανεις προγραμμα για να βλεπουμε τις εικονες επαφων σε ολη την οθονη

 

Afta ta programmata den exoun bgei kai ta pio aksiopista. Dimiourgoun diafora problimata stis syskeves kai den tha ta synistousa.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι.

εχω ενα σοβαρο προβλημα με το omnia, οταν παταω το κουμπι της καμερας,μου εμφανιζει το εξης μηνυμα(σφαλμα κατα το ανοιγμα της συντομευσης η κατα τον εντοπισμο του ονοματος αρχειου προορισμου)

αν μπορει καποιος ας βοηθησει.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι.

εχω ενα σοβαρο προβλημα με το omnia, οταν παταω το κουμπι της καμερας,μου εμφανιζει το εξης μηνυμα(σφαλμα κατα το ανοιγμα της συντομευσης η κατα τον εντοπισμο του ονοματος αρχειου προορισμου)

αν μπορει καποιος ας βοηθησει.ευχαριστω

 

Πήγαινε Start->Settings->Buttons (ειναι στην κατηγορία Personal)

 

Εκεί έχει μια λίστα με το τι κάνει το κάθε κουμπί , για δες στο Camera Hold και στο Camera τι γράφει δίπλα?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ακούω-διαβάζω για GPSGate αλλά δεν έχω καταλάβει πως τα εγκαθηστούμε στο Omnia...

το έχω κατεβάσει και είναι σε .exe μορφή.

 

καμία βοήθεια; please

 

Συγχρόνισε το κινητό σου με τον υπολογιστή και απλά τρέξε το πρόγραμμα (από τον υπολογιστή σου) για να γίνει η εγκατάσταση αυτόματα από τον υπολογιστή στο κινητό…

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

Ας μιλήσω για την δική μου εμπειρία για την μπαταρία. Την πρώτη μέρα με φόρτιση απο τον φορτιστή, την επόμενη μέρα είχε πέσει στο 30%. Το έβαλα να φορτίσει στο PC μεσω USB έκανε 9 ώρες περίπου αλλά είμαι 3η μέρα σήμερα στο 50% με κανονική χρήση. Θα κάνω καμια δυο φορτίσεις ακόμα στο PC και μετά θα δοκιμάσω με τον φορτιστή πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου στο κινητό μια δυνατότητα να αυξάνεις την φωτεινότητα της εικόνας που έχεις βάλει στο today screen… πείτε μου που στο .. :X είναι αν ξέρει κάποιος! :p
Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Start->Settings->Buttons (ειναι στην κατηγορία Personal)

 

Εκεί έχει μια λίστα με το τι κάνει το κάθε κουμπί , για δες στο Camera Hold και στο Camera τι γράφει δίπλα?

και στα δυο εχει καμερα πως πρεπει να τα βαλω?

Link to comment
Share on other sites

με ποιο προγραμμα παιζετε ταινιες κ βιντεο?αν εχετε κανενα λινκ...ευπροσδεκτο...

 

Εβαλα μεσα 2 ταινιες και μου λεει οτιι δεν ειναι δυνατο το ανοιγμα του αρχειου επειδη δεν ειναι υπογεγραμμενομε αξιοπιστο πιστοποιητικο η καποιο απο τα αρχεια του δεν μπορει να βρεθει...

 

ξερει κανεις τι γινεται?

και πιο ειναι το Buy & Sell forum ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

και στα δυο εχει καμερα πως πρεπει να τα βαλω?

το εκανα.

ευχαριστω πολλυ φιλε antstyl νασαι καλα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
με ποιο προγραμμα παιζετε ταινιες κ βιντεο?αν εχετε κανενα λινκ...ευπροσδεκτο...

 

Core Player kai TCPMP (to teleftaio einai free)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Core Player kai TCPMP (to teleftaio einai free)[/Quote]

 

to core player to egkatesthsa αλλα παλι δεν παιζει τις ταινιες...θα δοκιμασω και το αλλω.

 

Δεν ξερω αν κανω κατι λαθος...αλλα μαλλον αυτο γινεται.

και πιο ειναι το Buy & Sell forum ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
to core player to egkatesthsa αλλα παλι δεν παιζει τις ταινιες...

 

Parakseno! Poia ekdosi tou Core Player egkatestises kai ti Video format den sou paizei?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ξερεις κανεις τις ρυθμθσεις για το s2u2 ?1.θελω να βαλω μια δικια μου εικονα εχω δοκιμασα τα παντα κατα την γνωμη μου αλλα τζιφος 2. επισης θελω αν ξερετε να μου οειτε οταν ειμαι στο μενου του ομνια πως γινεται να μην κλειδωνει εκει αλλα να κλειδωνει μονο οταν ειμαι τελειως εκτος μενου.θα ηθελα την βοηθεια σας .ευχαριστω.
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω κατι αν ξερει κανεις. εψαξα το ελληνικο site της σαμσουνκ για να δω για update. διαπιστωσα οτι σε κανενα απο τα κινητα δεν ειχε κατι. update ειχε μονο σε mp3 player. ξερει καποιος αν βγαινει ελληνικο update ή firmware που θα το βρισκουμε; μεχρι τωρα ειχα ενα qtek και τα εβρισκα ευκολα.
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω κατι αν ξερει κανεις. εψαξα το ελληνικο site της σαμσουνκ για να δω για update. διαπιστωσα οτι σε κανενα απο τα κινητα δεν ειχε κατι. update ειχε μονο σε mp3 player. ξερει καποιος αν βγαινει ελληνικο update ή firmware που θα το βρισκουμε; μεχρι τωρα ειχα ενα qtek και τα εβρισκα ευκολα.

 

Προφανως στο site της samsung οπου εχει και σχετικο link στη σελιδα της συσκευης, αλλα ακομα ειναι πολυ νωρις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σοβαρά δεν υπάρχει τρόπος να φορτώσουμε τα google maps στο κινητό για να δουλεύει σαν gps? Πρέπει να τους φορτώνει συνέχεια με internet connection?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

σχετικο λινκ δεν εχει για software εχει. αντιθετως στο αγγλικο site της σαμμυ εχει για update. γιαυτο και αμφεβαλα γιατι σε ολα τα κινητα που εχει ως τωρα δεν εχει ενα upadate.
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά σοβαρά δεν υπάρχει τρόπος να φορτώσουμε τα google maps στο κινητό για να δουλεύει σαν gps? Πρέπει να τους φορτώνει συνέχεια με internet connection?

 

Nai... yparxei to Destinator gia afti ti douleia.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Nai... yparxei to Destinator gia afti ti douleia.

 

Μου φαίνεται απίστευτο! Υπάρχουν κάπου αναλυτικές οδηγίες για το πως να βάλω το destinator? Πρέπει να το αγοράσω μήπως?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...