Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν κάτι δεν υπάρχει από τις απορίες σας είναι τουλάχιστον πλεονασμός να λύνεται το πρόβλημα σας στο backround και οι άλλοι να μένουν 'αδιάβαστοι'.

 

sostos o saxovts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οκ thanks. θα το κανω μετα. :rolleyes:

 

κατεβασε το εκκινηση απο εδω

http://rapidshare.com/files/154305387/__917___954___954___943___957___951___963___951_.zip.html

Link to comment
Share on other sites

όταν είσαι στο μενού του destinator η κατά την διάρκεια της πλοήγησης ?

 

κ στα δυο.εχω ενεργοποιησει το κλειδωμα απο το s2u2.

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Θερμή παράκληση ... ΑΝ κάποιος που έχει ΚΑΙ Αγγλικό OMNIA και Ελληνικό ΟΜΝΙΑ (με πρόβλημα αυτονομίας) να κάνει μια τράμπα τις μπαταρίες μετξύ τους για να δούμε αν φταίει η μπαταρία ή το τηλέφνο ώς συσκευή . Ευχαριστώ και χίλια συγγνωμη για την επανάληψη ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

απο εσενα το εχω τσιμπησει συμπολιτη...κοιτα να δεις τι γινεται .βαζω για κλειδωμα το s2u2 που το βρηκα απο εσενα.οπου κ αν ειμαι στο κινητο κλειδωνει ετσι.(δεν με ενοχλει αυτο)οταν ανοιγω ομως το destinator7 στην πλοηγηση αλλα κ στις ρυθμισεις του μου κλειδωνει κ ακουω μονο αλλα δεν βλεπω.
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

όταν είσαι στο μενού του destinator η κατά την διάρκεια της πλοήγησης ?

 

απο εσενα το εχω τσιμπησει συμπολιτη...κοιτα να δεις τι γινεται .βαζω για κλειδωμα το s2u2 που το βρηκα απο εσενα.οπου κ αν ειμαι στο κινητο κλειδωνει ετσι.(δεν με ενοχλει αυτο)οταν ανοιγω ομως το destinator7 στην πλοηγηση αλλα κ στις ρυθμισεις του μου κλειδωνει κ ακουω μονο αλλα δεν βλεπω.

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Νεος , οπως λεμε νεος στο στρατο. omnia i900 16gb , η γραματοσειρα του στις εισερχομενες κλησεις ειναι πολυ μικρη , αλαζει μηπως απο καπου. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

απο εσενα το εχω τσιμπησει συμπολιτη...κοιτα να δεις τι γινεται .βαζω για κλειδωμα το s2u2 που το βρηκα απο εσενα.οπου κ αν ειμαι στο κινητο κλειδωνει ετσι.(δεν με ενοχλει αυτο)οταν ανοιγω ομως το destinator7 στην πλοηγηση αλλα κ στις ρυθμισεις του μου κλειδωνει κ ακουω μονο αλλα δεν βλεπω.

το δεστινατορ μου σκουρενει και εμενα στο μενυ αλλα οχι στην πλοηγηση, οποτε εχεις 2 επιλογες !!

 

1 (παλια το ειχα ετσι)

- πριν τρεξω το δεστινατορ τρεχω lock2 (κανει close το s2u2)

- τρεχω gpsgate

- τρεχω δεστ

 

2. (αυτο εχω αφησει τωρα γιατι το s2u2 μου εχει σπασει τα νευρα κλειδωνει συνεχεια και εχω βαρεθει να κανω slide) .

- s2u2 τρεχει παντα αλλα δεν κανει ποτε lock μονο του, το εχω βαλει παρατεταμενα στο menu hard key

οποτε το κλειδωνω με το menu key, και εχω callerid photo full screen και s2u2 volume control :)

- και μετα τρεχω παλι gpsgate kai dest. και δεν κλεινει η οθονη οταν κανει πλοηγηση.

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ SOS..............:cry::cry::cry:

 

Eνω κατεβαζα ενα προγραμμα(εορτολογιο) το κινητο κολησε...

 

η ο8oνη ειναι νεκρη.soft reset...hard reset alla tipota...

 

στην επανεκινηση μου ζηταει κανονικα κωδικο πιν αλλα δεν λειτουργει τπτ στο touch...

 

BΟΗΘΕΙΑ:!::!::!:

και πιο ειναι το Buy & Sell forum ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ SOS..............:cry::cry::cry:

 

Eνω κατεβαζα ενα προγραμμα(εορτολογιο) το κινητο κολησε...

 

η ο8oνη ειναι νεκρη.soft reset...hard reset alla tipota...

 

στην επανεκινηση μου ζηταει κανονικα κωδικο πιν αλλα δεν λειτουργει τπτ στο touch...

 

BΟΗΘΕΙΑ:!::!::!:

 

τη εννοεις "κατεβαζα" ?

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

οχι κατεβαζα...λαθος...

 

το εκανα εγκατασταση.

 

εχεις βαλει κανα προγραμμα που κανει remote access apo pc.?

mdesktop ?

να δεις αμα μπορεις να το παρεις με ποντικι και πληκτρολογιο..

και να δοκιμασεις να κανεις unistall το προγραμμα... η να το κανεις remove απο startup η απο το today plugins..

 

προσωπικα δεν ειχα προβλημα με το προγραμμα.. ενας φιλος μου ειχε το ιδιο προβλημα με ενα cruise.. εκανε αναβαθμιση σε wm6.1 και οταν πηγε να το περασει παλι τα επαιξε και μου ειπε οτι επρεπε να το κανει φορματ για να στρωσει..

 

βεβαια δεν 3ερω τη ειναι το φορματ. σε περιβαλον wm και πως γινεται .. καποιος παλιος wm user μπορει να δωσει καποια hints..

παντος boot cd/floppy δεν νομιζω να χρειαστεις :)

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το εχω βαλει...αλλα ουτως η αλλως το πσ δεν το διαβαζει.

 

θυμισε μου λιγο...hard reset= πατημα ταυτοχρονα το reset kai τα 2 κουμπια δεξια κιαριστερα απο το κεντρικο,σωστα?

 

εγω ξερω τι θα χρειαστει...να το βαλω κατω απο τη ροδα του αυτοκινητου και να το αφησω φωτοτυπια στο δρομο...

 

δεν δικαιολογουνται αυτα για μηχανημα 620 ευρω και 24 ωρες λειτουργειας...ΕΛΕΟΣ.

και πιο ειναι το Buy & Sell forum ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το εχω βαλει...αλλα ουτως η αλλως το πσ δεν το διαβαζει.

 

θυμισε μου λιγο...hard reset= πατημα ταυτοχρονα το reset kai τα 2 κουμπια δεξια κιαριστερα απο το κεντρικο,σωστα?

 

εγω ξερω τι θα χρειαστει...να το βαλω κατω απο τη ροδα του αυτοκινητου και να το αφησω φωτοτυπια στο δρομο...

 

δεν δικαιολογουνται αυτα για μηχανημα 620 ευρω και 24 ωρες λειτουργειας...ΕΛΕΟΣ.

 

hard reset

Press and hold the send and end button then use the stylus to reset Samsung i900 Omnia

 

πρωτα ομως βγαλε τη μπαταρια αστην 2 λεπτα και βαλτη παλι ,μπορει και να ...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...μολις ειδα πως οταν κανεις hard reset σου ζηταει να πατησεις το "yes"...

 

εμενα ομως δεν μου το βγαζει αυτο...το προσπαθησα πολλες φορες...

 

οσον αφορα τη μπαταρια,προσπαθησα αλλα δεν καταφερα να τη βγαλω.

 

edit...την εβγαλα.

και πιο ειναι το Buy & Sell forum ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα hard reset και σου ανεβασα εδω το φαλεκο εκκινηση

κοιτα μηπως σε βοηθησει

http://rapidshare.com/files/154305387/__917___954___954___943___957___951___963___951_.zip.html

 

 

:dance::up::bow:

εγινε κανονικα οπως ηταν

:thanks::thanks::thanks:

Link to comment
Share on other sites

*#0206*8376263# - Shows a screen with the PDA/Phone version numbers, H/W and RFCalDate.

*#197328640# - Root debug menu

*#1546792*# - (Executes \Windows\AdminSettings.exe) Shows the Administrator Settings menu. In there:

1. Version - Shows a menu where you can access the version numbers for the PDA and the Software (redirects to the Settings Version applet)

2. Preconfiguration - Password is *#81230*#. Allows to preconfigure the Omnia Operator settings by changing the country and operator. Note: Changing this will hard-reset the device. This won't lock the device with the specified operator.

3. Network-Call Setting:

>1. Power On Attach: (Attach [default] or Detach) ???

>2. Service Domain: (Combined [default], CS or PS) Changes which service domain to use.

>3. Network mode: (Auto [default], GSM or WCDMA) Changes the data connexion mode. WCDMA is 3G.

>4. Network order (Auto [default], GSM first, WCDMA first or No change) Changes which mode to try first when connecting, with Network Mode on Auto.

4. Internal - Password is unknown. I'm not sure what it does.

 

*#0002*28346# - Opens the Audio control utility, where you can adjust low-level volumes.

*#7465625# - (Executes \Windows\Personalize.exe %LOCK_STATUS_INFO) Shows the status of the Network, Service Provider, SIM or Corporation lock.

*#92782# - (Executes \Windows\uamgr.exe) Shows the UA profile settings.

*#232337# - (Executes \Windows\bthrftest.exe) Shows the Bluetooth RF tester and the device address.

*#32489# - (GSM test) Shows the ciphering status and options to enable or disable it.

*#7451# - (Nothing happens?)

*#7450# - (Nothing happens?)

*#2263# - (Executes \Windows\bandsel.exe -band) (GSM test) Shows the GSM band selection screen, with the options Automatic [default], GSM 850, 900, 1800, 1900, 850/190 and 900/1800.

*#1234# - (Executes \Windows\KSReset.exe #Version) Shows the PDA and the Phone version number.

*#0782# - (Executes \Windows\RTCViewer.exe) Shows the Clock & Alarms settings.

*#0673# - (Executes \Windows\PlaySound.exe) Shows Audio sound tests.

*#9090# - (GSM test) UART/USB settings.

*#0842# - Shows tests for the Vibration, the Back Light and the Alert LED (Power buttton LED).

*#2580# - (GSM test) Integrity settings.

*#0228# - (GSM test) Shows the detailed GSM status: Antenna signal power, served network mode, temperature, Battery, Voltage (Antenna ADC test)

*#2222# - (GSM test) Shows the FTA hardware version.

*#1111# - (GSM test) Shows the FTA software version.

*#0011# - (Executes \Windows\TestMode.exe) (GSM test) Shows some more detailed GSM (Basic Information) status.

*#745# - Dumps SLOG, whatever it is, and shows a message.

*#06# - Shows IMEI number.

*#1*# - (Executes \Windows\Line_KeyTest.exe)

*#0*# - (Executes \Windows\LCDTest.exe) Shows a menu to test LCD colors, bootup melody, vibration, dimming, back camera, front camera, touchscreen, light sensor, sleep mode and mouse. The accelerometer data is also displayed at the bottom.

Link to comment
Share on other sites

sorry gia tin erotisi,ksero oti exei apantithei alla den mporo na vro apo pou mporoume na katevasoume to destinator 7.tha mporouse kapoios na apantisei?eyxaristo

 

http://www.google.gr

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

δεν κανει τιποτα...ουτε hard reset...

 

bye bye omnia;)

 

δεν μπορείς να κάνεις τίποτα στην οθόνη ?

είναι μαύρη τελείως η λέει samsung ?

και όταν είναι συνδεδεμένο στο pc τι σου λένε τα windows?

Link to comment
Share on other sites

δεν κανει τιποτα...ουτε hard reset...

 

bye bye omnia;)

 

βαλτο στο φορτιστη στην πριζα και κοιτα αν αναβει το κοκκινο λαμπακι

κοιτα μετα να το ανοιξεις ,μηπως λεμε τωρα ,εχει ξεμεινει απο μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορείς να κάνεις τίποτα στην οθόνη ?

είναι μαύρη τελείως η λέει samsung ?

και όταν είναι συνδεδεμένο στο pc τι σου λένε τα windows?

 

μετα απο το ρεσετ λειτουργει κανονικα μεχρι εκει που ζηταει πιν...

 

εκει ακριβως δεν κανει τπτ...η οθονη δειχνει κανονικα...ζηταει πιν αλλα δεν λειτουργει κανενα κουμπι...ουτε το touch,,,

 

ta windows δεν το "διαβαζουν."

 

Η μπαταρια ειναι γεματη.

και πιο ειναι το Buy & Sell forum ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...