Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προβληματα .......

μετα απο 7-8 hard reset (με ελληνικη ρομ)

δεν εχω καταφερει να βαλω

και να δουλεψουν

1.tcpmp flv plugin (για βιντεακια youtube)

2.diamond.cab (ρε με τιποτα...)

3.manila το δοκιμασα,ουτε για αστειο

4.το καπακι στην πανω μερια εχει αερα οταν το πιεζεις (δεν κουμπωνει καλα)

5.με την μπαταρια εχω κατι προστριβες

 

κατα τα αλλα μια χαρα ειναι

το ifonz παιζει κανονικα

 

Xaxaxa....wellcome to the club!

μετα απο 3 hard reset (με ελληνικη ρομ)

δεν εχω καταφερει να βαλω

και να δουλεψουν

1.tcpmp flv plugin (για βιντεακια youtube) - δεν με αφήνει να το κανω uninstall:lol:

2.Blackberry oute to 4...100 oute to 4..103:lol::lol:

3.youtube (ρε με τιποτα...):lol::lol::lol:

 

Κ μαλλον επεται κ συνεχεια....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα να βάλω το MioMap 2008 και μάλλον δεν βάζω το σωστό path για το ελληνικό ΟΜΝΙΑ. Μήπως ξέρει κανείς πιο είναι?

Εγώ βάζω \My Storage\MioMap

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να βάλω το MioMap 2008 και μάλλον δεν βάζω το σωστό path για το ελληνικό ΟΜΝΙΑ. Μήπως ξέρει κανείς πιο είναι?

Εγώ βάζω \My Storage\MioMap

 

Με συγχωρειτε για το οφ-τοπικ, αλλα 'κυκλοφορει' καπου το miomap 2008 ??

 

 

 

edit: Opppsss...κατι βρηκα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα guys.Μπορει καποιος να βοηθησει?Μολις το παρελαβα και θελω να μου πειτε τι θεωρειται καλυτερο να κανω με την πρωτη φορτιση?Να το βαλω κατευθειαν για φορτιση,να το δουλεψω να αδειασει πρωτα και με τι θα ηταν καλυτερο να το φορτισω (ρευμα η usb)?

Ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερα guys.Μπορει καποιος να βοηθησει?Μολις το παρελαβα και θελω να μου πειτε τι θεωρειται καλυτερο να κανω με την πρωτη φορτιση?Να το βαλω κατευθειαν για φορτιση,να το δουλεψω να αδειασει πρωτα και με τι θα ηταν καλυτερο να το φορτισω (ρευμα η usb)?

Ευχαριστω

 

Balto na fortisei kai otan gemisei mporeis na paikseis kanonika.

 

Synithizetai na proteinoume ti fortisi mesw USB i opoia argei ligo parapanw apo ton taxyfortisti mprizas alla afto kanei kalytero sti makroxronia apodosi tis mpatarias tis syskevis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Synithizetai na proteinoume ti fortisi mesw USB i opoia argei ligo parapanw apo ton taxyfortisti mprizas alla afto kanei kalytero sti makroxronia apodosi tis mpatarias tis syskevis.

 

Οχι ακριβως λιγο παραπανω, φορτιζει σχεδον 10 ωρες το δικο μου κι ακομα ειναι κοκκινο το λαμπακι.

Εκτος αν δεν πρασινισει ποτε αν δε γινει reset. Τα γνωστα προβληματα..

 

EDIT : Μετα απο 10 ωρες φορτιση εδειχνε 30% μπαταρια. Το σβηνω και το αναβω και δειχνει 100%.

Ας ελπισουμε οτι ειναι απλα softwariko το προβλημα γιατι το εχουν αντιμετωπισει κι αλλοι

Link to comment
Share on other sites

Οχι ακριβως λιγο παραπανω, φορτιζει σχεδον 10 ωρες το δικο μου κι ακομα ειναι κοκκινο το λαμπακι.

Εκτος αν δεν πρασινισει ποτε αν δε γινει reset. Τα γνωστα προβληματα..

 

EDIT : Μετα απο 10 ωρες φορτιση εδειχνε 30% μπαταρια. Το σβηνω και το αναβω και δειχνει 100%.

Ας ελπισουμε οτι ειναι απλα softwariko το προβλημα γιατι το εχουν αντιμετωπισει κι αλλοι

Πατριώτη, αφού γλύτωσες από το άλλο και σου έκαναν αντικατάση μη μιλάς καθόλου. Δεν κανονίζουμε κανένα coffee meeting, να ανταλλάξουμε απόψεις και ιδέες για τη συσκευή; :):)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πατριώτη, αφού γλύτωσες από το άλλο και σου έκαναν αντικατάση μη μιλάς καθόλου. Δεν κανονίζουμε κανένα coffee meeting, να ανταλλάξουμε απόψεις και ιδέες για τη συσκευή; :):)

 

Γλυτωσα απο το αλλο και κανω το σταυρο μου τουλαχιστον αυτο να μη κανει τα ιδια κολπα με τη μπαταρια του.

Για coffee meeting ειμαι μεσα εγω, με τη λεπτομερια οτι δε μενω Αθηνα :p

Link to comment
Share on other sites

to pira kai ego.........

 

den ksero an exei apantithei afto pou tha rotiso alla 2 meres den aniksa ton ipologisti kai simera vlepo 40 selides ........pou den exo diavasei.......

 

 

otan mas kaloun kai den theloume na apantisoume,alla den theloume kai na ton aporipsoume ginete na to valoume sto athorivo opos ginete me allakinita.....????

 

efxaristo....

Link to comment
Share on other sites

Οχι ακριβως λιγο παραπανω, φορτιζει σχεδον 10 ωρες το δικο μου κι ακομα ειναι κοκκινο το λαμπακι.

Εκτος αν δεν πρασινισει ποτε αν δε γινει reset. Τα γνωστα προβληματα..

 

EDIT : Μετα απο 10 ωρες φορτιση εδειχνε 30% μπαταρια. Το σβηνω και το αναβω και δειχνει 100%.

Ας ελπισουμε οτι ειναι απλα softwariko το προβλημα γιατι το εχουν αντιμετωπισει κι αλλοι

 

1 σβηστο

2 βαλτο στα 220v

3 οταν πρασινισει (~4 ωρες) το βγαζεις απο το ρευμα

4 το ανοιγεις παλι

 

μην διακοψεις την πρωτη φορτιση.. και μην το πειραξεις γενικα.(ουτε ανογμα ουτε ρεμπουτ) !!

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

1 σβηστο

2 βαλτο στα 220v

3 οταν πρασινισει (~4 ωρες) το βγαζεις απο το ρευμα

4 το ανοιγεις παλι

 

μην διακοψεις την πρωτη φορτιση.. και μην το πειραξεις γενικα.(ουτε ανογμα ουτε ρεμπουτ) !!

 

Εδειχνε 30% το εσβησα, εβαλα το ρευμα και ηταν πρασινο.

Βγαζω το ρευμα επι τοπου, το αναβω και ηταν κανονικα στο 100%.

Εγινε η φορτιση δηλαδη κανονικα, αλλα ηταν λαθος η ενδειξη

Link to comment
Share on other sites

to pira kai ego.........

 

den ksero an exei apantithei afto pou tha rotiso alla 2 meres den aniksa ton ipologisti kai simera vlepo 40 selides ........pou den exo diavasei.......

 

 

otan mas kaloun kai den theloume na apantisoume,alla den theloume kai na ton aporipsoume ginete na to valoume sto athorivo opos ginete me allakinita.....????

 

efxaristo....

 

Απλά γύρνα το ανάποδα.. Πχ όπως είναι πάνω στο τραπέζι βάλε το να βλέπει η οθόνη προς τα κάτω.

Link to comment
Share on other sites

to pira kai ego.........

 

den ksero an exei apantithei afto pou tha rotiso alla 2 meres den aniksa ton ipologisti kai simera vlepo 40 selides ........pou den exo diavasei.......

 

 

otan mas kaloun kai den theloume na apantisoume,alla den theloume kai na ton aporipsoume ginete na to valoume sto athorivo opos ginete me allakinita.....????

 

efxaristo....

 

Μπορεις να πατησεις απο το πλαι καποιο απο τα κουμπακια που ειναι για την αυξηση/μειωση του ηχου. Σταματαει αμεσως.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

για να βαλουμε το σκινΟΜΝΙΑ στο destinator πρεπει πρωτα να αντικαταστησουμε αυτο που εχει το default, η μπορει να τα κρατησει και τα δυο???
Link to comment
Share on other sites

otan mas kaloun kai den theloume na apantisoume,alla den theloume kai na ton aporipsoume ginete na to valoume sto athorivo opos ginete me allakinita.....????

 

Αν προτιμησεις να το γυρνας αναποδα, πρεπει να ενεργοποιησεις τη συγκεκριμενη επιλογη του ανιχνευτη κινησης :

 

http://img136.imageshack.us/img136/1249/sshot000cb4.jpg

Link to comment
Share on other sites

για να βαλουμε το σκινΟΜΝΙΑ στο destinator πρεπει πρωτα να αντικαταστησουμε αυτο που εχει το default, η μπορει να τα κρατησει και τα δυο???

 

κραταει και τα δυο και μεσα απο το μενου του dest επιλέγεις το σκιν που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν προτιμησεις να το γυρνας αναποδα, πρεπει να ενεργοποιησεις τη συγκεκριμενη επιλογη του ανιχνευτη κινησης :

 

http://img136.imageshack.us/img136/1249/sshot000cb4.jpg

 

Από που το έχεις πάρει?Vodafone ή πλάισιο? Ρωτάω γιατί εμένα είναι από vodafone και στο μενού "Ανιχ. κίνησης" έχει μόνο τις επιλογές οθόνη και διακρ. λειτουργία. Περιστροφή δεν έχει.

Μήπως σου είναι εύκολο ένα screeshot από το μενού της οθόνης?(αριστερά από την διακριτική λειτουργία)

Link to comment
Share on other sites

Από που το έχεις πάρει?Vodafone ή πλάισιο? Ρωτάω γιατί εμένα είναι από vodafone και στο μενού "Ανιχ. κίνησης" έχει μόνο τις επιλογές οθόνη και διακρ. λειτουργία. Περιστροφή δεν έχει.

Μήπως σου είναι εύκολο ένα screeshot από το μενού της οθόνης?(αριστερά από την διακριτική λειτουργία)

 

Απο Πλαισιο ειναι

Δεξια που εχει tab "Περιστροφη εφε κινησης" ειναι μονο για να διαλεγεις με τι εφε θα κανει την περιστροφη

 

http://img523.imageshack.us/img523/4404/sshot001ur2.png

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξέρετε τι χαρτιά χρειάζονται για να πάρω την επιδότηση της vodafone από το πλαίσιο.?

 

Giati den rwtas sto Plaisio? :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανεις που να θελει να πουλησει το κινητο και να ειναι 16ΜΒ?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να πατησεις απο το πλαι καποιο απο τα κουμπακια που ειναι για την αυξηση/μειωση του ηχου. Σταματαει αμεσως.

 

 

 

ok....

 

 

 

exo piasei apo tin arxi to forum kai simiono oti me endiaferei(exo ftasei stin 160)

an den vro kapia pragmata i den ta exo proseksei tha sas ksanaenoxliso me alles apories....

 

 

sas efxaristo poli olous .

Link to comment
Share on other sites

Γλυτωσα απο το αλλο και κανω το σταυρο μου τουλαχιστον αυτο να μη κανει τα ιδια κολπα με τη μπαταρια του.

Για coffee meeting ειμαι μεσα εγω, με τη λεπτομερια οτι δε μενω Αθηνα :p

Πάτρα είμαι κι εγώ ρε συ, γι αυτό το είπα....:p:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Me to Vito Audio Notes Touch den exw kanena problima alla den to exw dokimasei sti sygkekrimeni syskevi.

 

Μην το λες στο htc to diamond που έχω με bt ακουστικά δεν ηχογραφεί αυτόν που μιλάω και κάνει και προσωρινό κλείσιμο γραμμής και εγώ περιμένω να δω κανένα omnia από κοντά να δω πως γράφει με bt γαι να το πάρω

Καλύτερη η πορεία απο τον προορισμό
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...