Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι να το κάνει αυτό ρεσυ εφόσον μπορεί να το κάνει χωρίς πρόγραμμα?

άκουσες ότι δεν ξέρει και βάλθηκες να τον ξενυχτίσεις ?

 

:D

 

soft buttons ???

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

HI1 ποια? DX, XX...???

 

DXHI1 (full update, tested OK): http://www.mediafire.com/download.php?mtze1znuumn

 

δεν υπάρχει ΧΧ ΗΙ1

 

:)

Link to comment
Share on other sites

soft buttons ???

 

για hard button μιλάει ο άνθρωπος..................

πάτησε το πλαϊνό και του άνοιξε ο task switcher και του λέμε ότι μπορεί να αλλάξει τα κουμπιά και να βάλει να ανοίγει ότι θέλει!!!!

 

:ninja::ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

H E L P !!!!!!

Θελω να βγαλω την ελληνικη ROM κ να βαλω UK..Δεν ξερω ομως πως (νεος σε WM.....).

Mπορει καποιος εμπειρος να μου στειλει την διαδικασια step by step γιατι εχω μπερδευτει??

 

Δεκτη καθε βοηθεια !!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

H E L P !!!!!!

Θελω να βγαλω την ελληνικη ROM κ να βαλω UK..Δεν ξερω ομως πως (νεος σε WM.....).

Mπορει καποιος εμπειρος να μου στειλει την διαδικασια step by step γιατι εχω μπερδευτει??

 

Δεκτη καθε βοηθεια !!!!!!!!!!!!

 

πάρε μια απόφαση,ποια ρομ θες?

αγγλική πειραγμένη,η αγγλική offical ?

και στις 2 περιπτώσεις είσαι εκτός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγγνωμη που ξαναρωταω επειδη δεν πηρα απαντηση ην πρωτη φορα, πως μπορω να σβησω απο τα προγραμματα το ενα απο τα 2 εικονιδια του οπερα(ειχε ενα στην αρχη μετα εμφανιστηκε και 2ο ποθ κανει το ιδιο πραγμα υστερα απο αποτυχημενη προσπαθεια εγκαταστασης του diamond shell)και πως μπορω επισης να δημιουργησω shortcut tou destinator στα προγραμματα?εχω ρομ ΗΙ2 ελληνικη(συσκευη απο πλαισιο)
Link to comment
Share on other sites

και αναποδα κανει το spb mobile shell minimize..:lol::lol:

 

δεν 3ερω ομως αμα πρεπει να εχεις μεμβρανη η οχι :lol::lol:

 

Εμένα αυτό με το task δεν τo κάνει. Γιατί?

 

 

soft buttons ???

Με το spb shell.

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγγνωμη που ξαναρωταω επειδη δεν πηρα απαντηση ην πρωτη φορα, πως μπορω να σβησω απο τα προγραμματα το ενα απο τα 2 εικονιδια του οπερα(ειχε ενα στην αρχη μετα εμφανιστηκε και 2ο ποθ κανει το ιδιο πραγμα υστερα απο αποτυχημενη προσπαθεια εγκαταστασης του diamond shell)και πως μπορω επισης να δημιουργησω shortcut tou destinator στα προγραμματα?εχω ρομ ΗΙ2 ελληνικη(συσκευη απο πλαισιο)

 

κανε ένα hard reset γιατί μπλεχτήκανε τα πράγματα στο κινητό σου.

όταν με το καλό επαναφερθεί,πήγαινε με τον file explorer βρες το destinator το εικονίδιο με το κόκκινο σύμβολο,πάτησε επάνω του και επέλεξε copy-αντιγραφή,μετά πήγαινε με τον file explorer στο windows>start menu>programs>και επέλεξε από το μενού κάτω δεξιά,past-επικόλληση .

Link to comment
Share on other sites

πάρε μια απόφαση,ποια ρομ θες?

αγγλική πειραγμένη,η αγγλική offical ?

και στις 2 περιπτώσεις είσαι εκτός εγγύησης.

 

 

Εφοσον η πειραγμενη ειναι καλυτερη απ οτι εχω καταλαβει,θα επιλεξω να εγκατασταθει αυτη στο omnia μου.

Can u help me?

Link to comment
Share on other sites

Θελω να σας ευχαριστησω προσωπικα για την αστειρευτη παροχη γνωσεων....η μπαταρια μου συνεχιζει ακαθεκτη μετα το καθαρισμα ,με απωλεια 1 παυλας μονο...και μετα απο μερικες μαιμουδιες με το 3G και την φωτεινοτητα αναμενεται τρελλη διαρκεια..!!!!

 

Εχω κατεβασει και μερικες rom ....εντυπωση μου κανει η διαφορα στο μεγεθος ...132 καποιες ,93 οι αγγλικες...εχουν διαφορα στα ενσωματωμενα προγραμματα..?...

Ποια rom βρισκετε πιο ολοκληρωμενη την DXHI1 ,DXHI2 η την DXHI3...?

επσης ειναι κλειδωμενες σε παροχο η open..?

Sony Vaio P VGN-P31ZK/Q(still rocks ;) )

Nokia 700 Symbian belle FP2

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον η πειραγμενη ειναι καλυτερη απ οτι εχω καταλαβει,θα επιλεξω να εγκατασταθει αυτη στο omnia μου.

Can u help me?

κατεβαζεις την ρομ,

http://www.mediafire.com/download.php?mtze1znuumn

κατεβαζεις τον driver(samsung modem driver)

http://www.samsungmobile.com/promotion/omnia/sg/sub02_xp.jsp

εχεις το κινητό στο pc συνδεδεμένο,το pc έχει windows xp και όχι vista.

μόλις κάνεις εγκατάσταση τον driver τρεχεις το αρχείο της ρομ κλείνεις το κινητό από το οn/off θα το πατήσεις μέχρι να σβήσει τελείως,πάντα συνδεδεμένο με το καλώδιο θα πατήσεις το on για να ανοίξει,τότε στην ρομ θα δεις ότι μπορείς να πατήσεις το κουμπί start.

άπλα το πατάς και ξεκινάει το update αν εχεις λάθος μου το λες.

 

αν το κάψεις το ομνια είσαι ο μόνος υπεύθυνος επίσης.:)

Link to comment
Share on other sites

Θελω να σας ευχαριστησω προσωπικα για την αστειρευτη παροχη γνωσεων....η μπαταρια μου συνεχιζει ακαθεκτη μετα το καθαρισμα ,με απωλεια 1 παυλας μονο...και μετα απο μερικες μαιμουδιες με το 3G και την φωτεινοτητα αναμενεται τρελλη διαρκεια..!!!!

 

Εχω κατεβασει και μερικες rom ....εντυπωση μου κανει η διαφορα στο μεγεθος ...132 καποιες ,93 οι αγγλικες...εχουν διαφορα στα ενσωματωμενα προγραμματα..?...

Ποια rom βρισκετε πιο ολοκληρωμενη την DXHI1 ,DXHI2 η την DXHI3...?

επσης ειναι κλειδωμενες σε παροχο η open..?

 

τίποτα δεν είναι κλειδωμένο,τα πάντα δουλεύουν ρολόι!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια θερμή παράκληση σε όλους...

Βλέπω συνέχεια να επαναλαμβάνονται ξανά και ξανά και οι απαντήσεις έχουν δωθεί πάνω από μία φορά. Και ο SaxoVts επειδή έτυχε να το έχει ψάξει παραπάνω το θέμα δεν νομίζω να μπορεί να απαντάει όλη την ώρα, σίγουρα το θέλει και το κάνει αλλά δεν έχει νόημα να γράφουμε τα ίδια και τα ίδια. Είναι και κουραστικό και για τους υπόλοιπους που ψάχνουν κάτι που δεν έχει απαντηθεί ακόμα.

 

Έχω διαβάσει σχεδόν το 90% των σελίδων, και τις τελευταίες μέρες οι 30-40 σελίδες αναφερόμαστε στα ίδια και στα ίδια πάρα πολλές φορές.. Λίγο ψάξιμο πρώτα και μετά όλα τα άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια θερμή παράκληση σε όλους...

Βλέπω συνέχεια να επαναλαμβάνονται ξανά και ξανά και οι απαντήσεις έχουν δωθεί πάνω από μία φορά. Και ο SaxoVts επειδή έτυχε να το έχει ψάξει παραπάνω το θέμα δεν νομίζω να μπορεί να απαντάει όλη την ώρα, σίγουρα το θέλει και το κάνει αλλά δεν έχει νόημα να γράφουμε τα ίδια και τα ίδια. Είναι και κουραστικό και για τους υπόλοιπους που ψάχνουν κάτι που δεν έχει απαντηθεί ακόμα.

 

Έχω διαβάσει σχεδόν το 90% των σελίδων, και τις τελευταίες μέρες οι 30-40 σελίδες αναφερόμαστε στα ίδια και στα ίδια πάρα πολλές φορές.. Λίγο ψάξιμο πρώτα και μετά όλα τα άλλα.

 

σε λίγο θα πάψω να απαντώ στα ίδια,dont worry.

 

:D:D

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1 μήνα και 2 μέρες χρησιμοποίησης του Οmnia... έχω απογοητευτεί... Δηλαδή να ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΦΡΑΠΕ??!!! :lol::lol::lol:

 

To έχουμε παρακάνει , το σπάσαμε το 300αρι Οεο.. Καποιος Μοd να κλεισει το Φορουμ pls !! :p :lock:

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

http://www.modaco.com/content/i900-omnia-http-i900-modaco-com/271215/rom-download-links-naming-scheme-incorrect-software-version-fix/

 

edw exei kapoies rom DXHI1 thn 2 kai thn 3 antistixa

 

poia einai h poio teleftea... logika den tha eprepe na einai h 3 me bash tin sira

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

http://www.modaco.com/content/i900-omnia-http-i900-modaco-com/271215/rom-download-links-naming-scheme-incorrect-software-version-fix/

 

edw exei kapoies rom DXHI1 thn 2 kai thn 3 antistixa

 

poia einai h poio teleftea... logika den tha eprepe na einai h 3 me bash tin sira

 

ακριβώς όπως τα λες.

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς όπως τα λες.

 

den exw balei akoma kati

diladi na balo thn HI3?

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

den exw balei akoma kati

diladi na balo thn HI3?

 

καθαρά δική σου επιλογη,εγώ έχω την ΗΙ1

βάλε όποια θες το αποτέλεσμα θαναι πολύ καλύτερο από αυτήν που εχεις τώρα.

Link to comment
Share on other sites

καθαρά δική σου επιλογη,εγώ έχω την ΗΙ1

βάλε όποια θες το αποτέλεσμα θαναι πολύ καλύτερο από αυτήν που εχεις τώρα.

 

den xereis kapoio site pou na leei ti deafores kai dorthoseis exoun oi version

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

για να σς δω τωρα....γιατι το ελιωσα για ναβρω κ αυτο...κ σιγουρα δεν εχει ζυτηθει απο κανεναν στις 300(αντε να τις χιλιασουμε).δεν ειναι τπτ αλλα καλη αισθηση εχει οπτικα...η μπαριτσα για να ξεκλειδωση η τηλεφωναρα(οπως δηλ το iphone) πως γινεται?
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

για να σς δω τωρα....γιατι το ελιωσα για ναβρω κ αυτο...κ σιγουρα δεν εχει ζυτηθει απο κανεναν στις 300(αντε να τις χιλιασουμε).δεν ειναι τπτ αλλα καλη αισθηση εχει οπτικα...η μπαριτσα για να ξεκλειδωση η τηλεφωναρα(οπως δηλ το iphone) πως γινεται?

 

βάζεις το πρόγραμμα s2u! ψάξε στο xda-developers.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...