Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΤΟ ξαναλέω ... όποιος έχει πρόβλημα με την μπαταρία του ... και δυστηχώς είμαστε πολλοί ... ας κάνει τον κόπο να τηλεφωνήσει στην Εξυπηρέτηση πελατών της SAmsug ... στο 801 11 64000 .

Εκεί θα του πουν ότι το τηλεφωνό του έχει πρόβλημα :P και θα του ζητήσουν να το πάει στο κατάστημα που το αγόρασε για αντικατάσταση ή σε κάποιο εξουσιοδοτημένο service. Αυτά ...

 

συνέχισε το ολο....θα του πουν ότι έχει πρόβλημα η συσκευή του γιατί το ομνια μόνο πρόβλημα στην αυτονομία δεν έχει.....

όχι ότι έχει αλλού,αλλά λέμε τώρα.

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυριο ειναι να το παραλαβω αλλα δεν νομιζω τελικα να το παρω. Αρκετοι αναφερουν προβληματα με την διαρκεια της μπαταριας. Αυτο που με ενοχλει περισσοτερο ομως ειναι οτι ακομα και για απλα πραγματα, οπως πχ η διαρκεια των κλησεων, πρεπει να εγκαταστησουμε προγραμμα. Ποσο για τον π****ο ειναι αυτα τα Windows Mobile ρε παιδια? Ημαρτον δηλαδη. Δεν μπορουνε ουτε τα βασικα να συμπεριλαβουν? Πρεπει να βαλω 10 προγραμματα για να το κανω να συμπεριφερεται σαν κανονικο τηλεφωνο??Και υστερα αυτα τα 10 προγραμματα να μου ρουφανε την μπαταρια??

Αν ειναι ετσι να λειπει το βυσσινο...Με το Ν95 8GB που ειχα οποτε εβρισκα WiFi διαθεσιμο το μονο που επρεπε να εισαγω ηταν το key. Τιποτα αλλο. Στα Windows Mobile πρεπει να εισαι Network Expert για να το κανεις να συνδεθει...Και αν δεν ηταν καποια παιδια εδω που βοηθανε απιστευτα ολους τους υπολοιπους θα το ειχανε πεταξει οι μισοι...

Τελικα για ποιο λογο λεγονται Smart Phone? επειδη σου επιτρεπουν να περνας 1000000 εφαρμογες?

Το ξερω οτι ειμαι λιγο offtopic (εως και πολυ) αλλα ετσι ειναι η πραγματικοτητα...Και δεν εχω κατι προσωπικα με το ΟΜΝΙΑ.

Πραγματικα ειμαι σε μεγαλο διλημμα για να τοπαρω ή οχι....

Link to comment
Share on other sites

nai elliniki exw

h i900DXHI1 ti einai,...

thelw na thn dokimasw kai an den mou aresei pou tha xana brw thn ellinikh?

 

η ΗΙ1 είναι αγγλική,αν δεν σαρεσει δεν εχεις ακόμα επιλογη να επιστρέψεις στην ελληνική,αλλά πίστεψε με αν βάλεις οποιαδήποτε αγγλική θα λες γιατί τελικά αγόρασες ομνια ελληνικό.

 

:D

Link to comment
Share on other sites

συνέχισε το ολο....θα του πουν ότι έχει πρόβλημα η συσκευή του γιατί το ομνια μόνο πρόβλημα στην αυτονομία δεν έχει.....

όχι ότι έχει αλλού,αλλά λέμε τώρα.

:)

 

Ναι ρε αρχηγέ :) Είναι ελλατωματικές οι συσκευές ή οι μπαταρίες :)

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

upostirizei ellinikous xaraktires

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

η ΗΙ1 είναι αγγλική,αν δεν σαρεσει δεν εχεις ακόμα επιλογη να επιστρέψεις στην ελληνική,αλλά πίστεψε με αν βάλεις οποιαδήποτε αγγλική θα λες γιατί τελικά αγόρασες ομνια ελληνικό.

 

:D

 

 

upostirizei ellinikous xaraktires

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

Αυριο ειναι να το παραλαβω αλλα δεν νομιζω τελικα να το παρω. Αρκετοι αναφερουν προβληματα με την διαρκεια της μπαταριας. Αυτο που με ενοχλει περισσοτερο ομως ειναι οτι ακομα και για απλα πραγματα, οπως πχ η διαρκεια των κλησεων, πρεπει να εγκαταστησουμε προγραμμα. Ποσο για τον π****ο ειναι αυτα τα Windows Mobile ρε παιδια? Ημαρτον δηλαδη. Δεν μπορουνε ουτε τα βασικα να συμπεριλαβουν? Πρεπει να βαλω 10 προγραμματα για να το κανω να συμπεριφερεται σαν κανονικο τηλεφωνο??Και υστερα αυτα τα 10 προγραμματα να μου ρουφανε την μπαταρια??

Αν ειναι ετσι να λειπει το βυσσινο...Με το Ν95 8GB που ειχα οποτε εβρισκα WiFi διαθεσιμο το μονο που επρεπε να εισαγω ηταν το key. Τιποτα αλλο. Στα Windows Mobile πρεπει να εισαι Network Expert για να το κανεις να συνδεθει...Και αν δεν ηταν καποια παιδια εδω που βοηθανε απιστευτα ολους τους υπολοιπους θα το ειχανε πεταξει οι μισοι...

Τελικα για ποιο λογο λεγονται Smart Phone? επειδη σου επιτρεπουν να περνας 1000000 εφαρμογες?

Το ξερω οτι ειμαι λιγο offtopic (εως και πολυ) αλλα ετσι ειναι η πραγματικοτητα...Και δεν εχω κατι προσωπικα με το ΟΜΝΙΑ.

Πραγματικα ειμαι σε μεγαλο διλημμα για να τοπαρω ή οχι....

 

Στον υπολογιστή σου, δεν εχεις περάσει προγράμματα ?

Γιατί θα πρέπει μια συσκευή με WM να είναι διαφορετική ?

 

Εξάλλου πόσο δύσκολο είναι να περάσεις το πρόγραμμα που θέλεις.Υπάρχει πληθώρα για κάθε χρήση και γούστα.Εμένα π.χ. το να βλέπω το κόστος κλήσεων μου είναι παντελώς αδιάφορο.Οπότε γιατί να έχω στη ROM μια εφαρμογή άχρηστη ΓΙΑ ΜΕΝΑ ?

 

Εαν κάποιος θέλει ενα απλό τηλέφωνο, τότε καμία συσκευή με WM δεν είναι κατάλληλη και μάλλον θα του δυσκολέψει τη ζωή τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Αυριο ειναι να το παραλαβω αλλα δεν νομιζω τελικα να το παρω. Αρκετοι αναφερουν προβληματα με την διαρκεια της μπαταριας. Αυτο που με ενοχλει περισσοτερο ομως ειναι οτι ακομα και για απλα πραγματα, οπως πχ η διαρκεια των κλησεων, πρεπει να εγκαταστησουμε προγραμμα. Ποσο για τον π****ο ειναι αυτα τα Windows Mobile ρε παιδια? Ημαρτον δηλαδη. Δεν μπορουνε ουτε τα βασικα να συμπεριλαβουν? Πρεπει να βαλω 10 προγραμματα για να το κανω να συμπεριφερεται σαν κανονικο τηλεφωνο??Και υστερα αυτα τα 10 προγραμματα να μου ρουφανε την μπαταρια??

Αν ειναι ετσι να λειπει το βυσσινο...Με το Ν95 8GB που ειχα οποτε εβρισκα WiFi διαθεσιμο το μονο που επρεπε να εισαγω ηταν το key. Τιποτα αλλο. Στα Windows Mobile πρεπει να εισαι Network Expert για να το κανεις να συνδεθει...Και αν δεν ηταν καποια παιδια εδω που βοηθανε απιστευτα ολους τους υπολοιπους θα το ειχανε πεταξει οι μισοι...

Τελικα για ποιο λογο λεγονται Smart Phone? επειδη σου επιτρεπουν να περνας 1000000 εφαρμογες?

Το ξερω οτι ειμαι λιγο offtopic (εως και πολυ) αλλα ετσι ειναι η πραγματικοτητα...Και δεν εχω κατι προσωπικα με το ΟΜΝΙΑ.

Πραγματικα ειμαι σε μεγαλο διλημμα για να τοπαρω ή οχι....

 

σορρυ άλλα είσαι τελείως εκτός,ότι κάνεις στο νοκια για το wifi κάνεις και στο ομνια και σε καθε windows mobile συσκευή ,αποδειχτικε οτι αυτοι που ειχαν πρόβλημα στο να συνδεθούν είχαν λάθος ρυθμίσεις και ξαναλέω ότι το ομνια από μπαταρία φυσάει μην μετράτε τις απόψεις 2-3 παιδιων που έτυχε να έχουν πρόβλημα,μετρήστε καλύτερα τους υπολοίπους 100.

ωστόσο σου προτείνω να παραμείνεις στο νοκια μιας και είσαι σε άλλο χώρο από τον χώρο τον windows mobile.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

η ΗΙ1 είναι αγγλική,αν δεν σαρεσει δεν εχεις ακόμα επιλογη να επιστρέψεις στην ελληνική,αλλά πίστεψε με αν βάλεις οποιαδήποτε αγγλική θα λες γιατί τελικά αγόρασες ομνια ελληνικό.

 

:D

 

h HI1 upostirizei ellinikous xaraktires?

mporw na kanw backup tis rom pou exw?

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

σορρυ άλλα είσαι τελείως εκτός,ότι κάνεις στο νοκια για το wifi κάνεις και στο ομνια και σε καθε windows mobile συσκευή ,αποδειχτικε οτι αυτοι που ειχαν πρόβλημα στο να συνδεθούν είχαν λάθος ρυθμίσεις και ξαναλέω ότι το ομνια από μπαταρία φυσάει μην μετράτε τις απόψεις 2-3 παιδιων που έτυχε να έχουν πρόβλημα,μετρήστε καλύτερα τους υπολοίπους 100.

ωστόσο σου προτείνω να παραμείνεις στο νοκια μιας και είσαι σε άλλο χώρο από τον χώρο τον windows mobile.

 

:)

 

Καλά όχι και 2-3 παιδιών ... νομίζω ότι είμαστε πάνω από 10 που έχουμε postarei για πρόβλημα με την διάρκεια της μπαταρίας ... αλλά θα συμφωνήσω με τον SAXOVTS ... το κινητό είναι ότι καλύτερό υπάρχει αυτή τη στιγμή τουλάχιστον κατά την άποψή μου ... βέβαια η μαμά Samsung έκανε το θαύμα της και προφανώς υπάρχει μια παρτίδα στην αγορά που έχει πρόβλημα ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Αυριο ειναι να το παραλαβω αλλα δεν νομιζω τελικα να το παρω. Αρκετοι αναφερουν προβληματα με την διαρκεια της μπαταριας. Αυτο που με ενοχλει περισσοτερο ομως ειναι οτι ακομα και για απλα πραγματα, οπως πχ η διαρκεια των κλησεων, πρεπει να εγκαταστησουμε προγραμμα. Ποσο για τον π****ο ειναι αυτα τα Windows Mobile ρε παιδια? Ημαρτον δηλαδη. Δεν μπορουνε ουτε τα βασικα να συμπεριλαβουν? Πρεπει να βαλω 10 προγραμματα για να το κανω να συμπεριφερεται σαν κανονικο τηλεφωνο??Και υστερα αυτα τα 10 προγραμματα να μου ρουφανε την μπαταρια??

Αν ειναι ετσι να λειπει το βυσσινο...Με το Ν95 8GB που ειχα οποτε εβρισκα WiFi διαθεσιμο το μονο που επρεπε να εισαγω ηταν το key. Τιποτα αλλο. Στα Windows Mobile πρεπει να εισαι Network Expert για να το κανεις να συνδεθει...Και αν δεν ηταν καποια παιδια εδω που βοηθανε απιστευτα ολους τους υπολοιπους θα το ειχανε πεταξει οι μισοι...

Τελικα για ποιο λογο λεγονται Smart Phone? επειδη σου επιτρεπουν να περνας 1000000 εφαρμογες?

Το ξερω οτι ειμαι λιγο offtopic (εως και πολυ) αλλα ετσι ειναι η πραγματικοτητα...Και δεν εχω κατι προσωπικα με το ΟΜΝΙΑ.

Πραγματικα ειμαι σε μεγαλο διλημμα για να τοπαρω ή οχι....

 

Επειδη πριν χρονια ειχα ενα qtek 2020 με windows mobile και μετα πηγα σε symbian, αν και το ομνια το γουσταρα απο την πρωτη στιγμη που βγηκε, μεχρι να το παρω στα χερια μου ειχα κι εγω τις φοβιες μου.

Οταν το παρεις στα χερια σου και ασχοληθεις λιγο μαζι του, θα σου λυθουν οι αποριες και οι αναστολες..

Link to comment
Share on other sites

Στον υπολογιστή σου, δεν εχεις περάσει προγράμματα ?

Γιατί θα πρέπει μια συσκευή με WM να είναι διαφορετική ?

 

Εξάλλου πόσο δύσκολο είναι να περάσεις το πρόγραμμα που θέλεις.Υπάρχει πληθώρα για κάθε χρήση και γούστα.Εμένα π.χ. το να βλέπω το κόστος κλήσεων μου είναι παντελώς αδιάφορο.Οπότε γιατί να έχω στη ROM μια εφαρμογή άχρηστη ΓΙΑ ΜΕΝΑ ?

 

Εαν κάποιος θέλει ενα απλό τηλέφωνο, τότε καμία συσκευή με WM δεν είναι κατάλληλη και μάλλον θα του δυσκολέψει τη ζωή τελικά.

 

η απαντηση ειναι μια

 

- θες full customization και λιώσιμο στο setup ? παρε WM.

 

- θες plug n play με την μονη δυνατοτητα να βαλεις κανα καλο theme ? παρε κινητο

 

τελος....:lock:

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

η απαντηση ειναι μια

 

- θες full customization και λιώσιμο στο setup ? παρε WM.

 

- θες plug n play με την μονη δυνατοτητα να βαλεις κανα καλο theme ? παρε κινητο

 

τελος....:lock:

 

χαχαχαχα,ναι παρακαλούμε οι διαχειριστές να κλειδώσουν το θέμα του ομνια,δεν το θέλουμε άλλο.

 

:ninja::ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Οι νιντζα σ'αυτο το thread παντως εχουν γραψει ιστορια :lol::lol::lol::ninja:
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα,ναι παρακαλούμε οι διαχειριστές να κλειδώσουν το θέμα του ομνια,δεν το θέλουμε άλλο.

 

:ninja::ninja::ninja:

 

να σε ρωτησω... πια εχεις ? ΗΙ3 ? UK ? και απο μπαταρια πως πας ?

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω... πια εχεις ? ΗΙ3 ? UK ? και απο μπαταρια πως πας ?

 

ΗΙ1 με bluetooth πάντα ανοιχτό,με καμιά 30αρια λεπτά χρόνο ομιλίας,ασύρματο δίκτυο και κάθε 2,5 μέρες περίπου το κοιτάω και του λέω.......μα τι έγινε γεννήτρια σου έβαλαν!!!!!!

με την ίδια χρήση το diamond στην μισή μέρα παρεδιδε ψυχή.

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

h ΗΙ1 upostirizei ellinikous xaraktires...

mporw na stilw ellinika minimata

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

έπαθα πλάκα....

μέσα στο δομάτιο με κλειστά παντζουρια και 2 μετρα απο το παραθυρο....ενω πήγα να περάσω τον χάρτη του destinator βρήκε 4 δορυφόρους και ακριβώς την θέση που βρησκόμουν σε 15 sec!!!!!! :blink::D

hthp://telisv.wordpress.com/2008/10/08/61

οδηγός samsung omnia i900 με πολλά απο όσα έχουν γραφεί στο forum!

Link to comment
Share on other sites

έπαθα πλάκα....

μέσα στο δομάτιο με κλειστά παντζουρια και 2 μετρα απο το παραθυρο....ενω πήγα να περάσω τον χάρτη του destinator βρήκε 4 δορυφόρους και ακριβώς την θέση που βρησκόμουν σε 15 sec!!!!!! :blink::D

 

kai to n95 8g me iliolousti mera kanei 1 ora

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

h ΗΙ1 upostirizei ellinikous xaraktires...

mporw na stilw ellinika minimata

 

μπορείς αρκεί να πατήσεις στην υπογραφή μου και πίστεψε με θα σου λυθούν όλες οι απορίες.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή είναι ιεροσυλία να γράφουμε μόνο την λέξη νοκια Ν95 εδώ μέσα ρε παιδιά,τι σχέση μπορεί έχει το νοκια με το ομνια και με τι μπορεί να συγκριθεί ?????
Link to comment
Share on other sites

STO: Samsung Omnia All You Need!!!!!

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...ειμαι ετοιμος να το παρω...εχω ομως μια ερωτηση...σε ερευωα που εκανα για τα 16 gb βρικα τιμες που κυμαινονται απο 575 έως 672 €.

 

Πρεπει να προσεξω κατι?Γιατι εχουν τετοια αποκλιση?

 

Δειτε και εδω:http://www.skroutz.gr/s/55018/Samsung-i900-Omnia-16GB.html

και πιο ειναι το Buy & Sell forum ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

STO: Samsung Omnia All You Need!!!!!

 

Samsung Omnia All You Need!!!!!

Samsung Omnia:Ας τα πάρουμε λοιπόν από την αρχή

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...