Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

α! τοσο καλα. εγω απο τις 4μμ το σαββατο σημερα ειναι η τριτη φορα που το εχω στην φορτιση,πηγα πριν στον γερμανο τον ειπα το προβλημα και με ειπε οτι επειδη ειναι καινουργια η συσκευη ακομα δεν μπορει να πει με σιγουργια οτι εχει προβλημα η μπαταρια.εγω θα δω πως παει μεχρι τεταρτη και ειναι ακομα ετσι θα το παω πισω,το θεμα ειναι οτι πολυ πιθανον να εχει και η αλλη το ιδιο προβλημα:mad:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να ρωτησω λιγο κατι? το 10-20% κτλ που το βλεπετε εχει ενδειξη πουθενα η το λετε ετσι στο περιπου βλεποντας την μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω λιγο κατι? το 10-20% κτλ που το βλεπετε εχει ενδειξη πουθενα η το λετε ετσι στο περιπου βλεποντας την μπαταρια?

 

οχι πρεπει να εγκαταστησεις καποιο προγραμμα

(την εχω κανει και γω την ιδια ερωτηση πριν 1-2 μερες)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω λιγο κατι? το 10-20% κτλ που το βλεπετε εχει ενδειξη πουθενα η το λετε ετσι στο περιπου βλεποντας την μπαταρια?

 

Δεν ξέρω για τους άλλους αλλά εγώ το βλέπω από το spb shell. Εκεί που σου σου έχει το εικονίδιο της μπαταρίας έχει πάνω ποσοστό.

Link to comment
Share on other sites

εχω το ιδιο προβλημα με την μπαταρια αλλα οχι συνεχεια

δηλ. μια φορτιση μου κρατησε 15 ωρες η δευτερη 26 ,η τριτη 16 ....

το 1000 που το γραφει ?\

εμενα απο τη μια πλευρα γραφει samsung

samsungmobiles.com

και απο την αλλη

standard battery

 

type 3.7 v li-on

model :

 

(για να το πιασουμε απο την αρχη)

:mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν θα κάνω την πρώτη φόρτιση θα πρέπει να περιμένω να πέσει η μπαταρία στο 20% και μετά θα το βάλω να φορτίζει στον υπολογιστεί με usb ή με τον φορτιστή στην μπρίζα?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

απο οτι καταλαβα δεν πρεπει να το αφηνουμε να πεσει κατω απο το 20%

 

βασικα πιστευω πως θελει ρυθμισμα η μπαταρια μεσα απο το μενου. σε εσας ολους που η μπαταρια κραταει 3-4 μερες ειναι τα αγγλικα? κανατε καμια ρυθμιση απο το μενου τις μπαταριας η δεν το πειραξατε καθολου?

 

 

εγω θα σε ελεγα να το αφησεις να παει στο 20% και μετα με τον φορτιστη γιατι θα περιμενεις καμια μερα με το usb.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μηπως συμβαινει και σε αλλον αυτο.

μου λεει 40% η μπαταρια. βαζω για φορτιση και μου λεει 70% και φορτιζει. εκανε λαθος 30% ? οταν ειχε 10% και το εβαζα για φορτιση ελεγε 20%. οταν ειχε 20% ελεγε 40%. μας δουλευει?

κατι αλλο. το εβαλα να φορτισει το βαρδυ απο usb. ειχε 10% εγραψε κατευθειαν 20% και μεχρι τις 6 το πρωι ειχε παει 60% χωρις να το ακουμπησω εννοειται. στις 7 το πρωι χωρις να γινει κατι ελεγε 50%:confused: :wacko: μηπως ειναι τρελο μηπως τα'χει χαμενα ? ? ?

ααα και κατι αλλο γιατι οταν ειναι στο USB ενω εχω επιλεξει να σβηνει η οθονη με εξωτερικο ρευμα στο 1 λεπτο δεν σβηνει ? ? ?

μπορει καποιος να απαντησει ? ? ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα το προγραμμα που δειχνει για το ποσο τις % για την μπαταρια το εκνα επανακινιση και προσεξα οτι το mouse τρεμοπαιζει πολυ . τι συμβαινει? θελει καποια ρυθμιση?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειναι ηλιθιο το κινητο απο 40% που το εβαλε μου εδειξε κατευθειαν 70 % και μεσα σε 25 λεπτα πηγε 90%. απο το usb ετσι ?

το πρωι απο οτι ειπα παραπανω στις 6 ηταν 60% στις 7 ηταν 50% το εβαλα 25 λεπτα στην πριζα να φορτισει γιατι βιαζομουν και μολις που επιασε τα 90%.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...σας διαβαζω εδω και αρκετες μερες και παρελαβα κι εγω την προηγουμενη Τεταρτη το Omnia mou apo το πλαισιο..ελληνικοτατο με ΗΙ2 ρομ..εγκατεστησα τα περισσοτερα προγραμματα του φιλου μας :p saxovts χωρις πολλα προβληματα...λιγο η εγκατασταση του diamond μπερδεψε τα πραγματα στο κινητο...εμφανιζονται μεσα στο default sbp skin απο το πουθενα 2 εικονιδια για το OPERA ena που λεγεται OPERA kai ena OPERA BROWSER που τρεχουν το ιδιο προγραμμα...αν μπορειτε να μου πειτε που mporw να παω για να διαγραψω το ενα και επισης θελω να δημιοθργησω ενα shortcut στα προγραμματα gia ton Destinator(ekdosh copy-paste) alla οταν παω απο το PC mou να το κανω(κανοντας copy to arxeio exe tou destinator kai κατοπιν δεξι κλικ και δημιουργια shortcut) δεν μπορω να δω μεσω του explorer (exontas φισικα συγχρονισμενο το pc me to omnia) ton fakelo windows στο κινητο ετσι ωστε να πας και να κανω το shortcut mesa sto windows\programs..ευχαριστω:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό απο το μόνο που δεν πάσχει είναι η μπαταρία.

Δεν ξέρω τι χρήση του κάνετε, αλλά το δικό μου (αγγλικό) 24 ώρες ανοικτό. ομιλία, sms, κλπ, κρατάει άνετα 3-4 μέρες.

 

Φαντάζομαι οτι το έχετε ρυθμίσει να κλείνει εντελώς η οθόνη μετά απο κανα λεπτό απραξίας, κλπ ?

 

Αν σας βγάζει λιγότερο απο 1 μέρα, τότε έχει πρόβλημα το κομμάτι που πήρατε.

Link to comment
Share on other sites

kati ligo asxeto apo to thema mas,to flas pos douleyei san fakos pou diavasa sto my device?patame kapoio pliktro?eyxaristo prokatavolika.

 

το θεμα μας ? το θεμα μας ειναι το Omnia. και εδω και ποσες σελιδες μιλαμε για την μπαταρια.αρα ειμαι μεσα στο θεμα. εδω ειμαστε για να βοηθαμε ο ενας τον αλλον για πραγματα που δεν υπαρχουν σε εκεινο το βιβλιαρακι που εχει μεσα στο κουτι του το κινητο που πηραμε. αυτο που ρωτησες υπαρχει μεσα σε αυτο το βιβλιαρακι.

και απο οτι ειπε καποιος σοφος... δινετε ενα μηνιατικο δηλαδη 200 ωρες δουλειας για αυτο το κινητο και δεν μπορειται να αφιερωσετε 2-3 ωρες να διαβασετε αυτο το βιβλιαρακι που θα σας λυσει τοσες αποριες ?:wink:

Link to comment
Share on other sites

το θεμα μας ? το θεμα μας ειναι το Omnia. και εδω και ποσες σελιδες μιλαμε για την μπαταρια.αρα ειμαι μεσα στο θεμα. εδω ειμαστε για να βοηθαμε ο ενας τον αλλον για πραγματα που δεν υπαρχουν σε εκεινο το βιβλιαρακι που εχει μεσα στο κουτι του το κινητο που πηραμε. αυτο που ρωτησες υπαρχει μεσα σε αυτο το βιβλιαρακι.

και απο οτι ειπε καποιος σοφος... δινετε ενα μηνιατικο δηλαδη 200 ωρες δουλειας για αυτο το κινητο και δεν μπορειται να αφιερωσετε 2-3 ωρες να διαβασετε αυτο το βιβλιαρακι που θα σας λυσει τοσες αποριες ?:wink:

 

Η οπως λενε και οι φιλοι μας οι αμερικανοι rtfm= read the f***ing manual !

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό απο το μόνο που δεν πάσχει είναι η μπαταρία.

Δεν ξέρω τι χρήση του κάνετε, αλλά το δικό μου (αγγλικό) 24 ώρες ανοικτό. ομιλία, sms, κλπ, κρατάει άνετα 3-4 μέρες.

 

Φαντάζομαι οτι το έχετε ρυθμίσει να κλείνει εντελώς η οθόνη μετά απο κανα λεπτό απραξίας, κλπ ?

 

Αν σας βγάζει λιγότερο απο 1 μέρα, τότε έχει πρόβλημα το κομμάτι που πήρατε.

 

αμα δεν παιζω με το gps 3~4 μερες τις εχω χαλαρα !!!!!

 

uk ΟΛΕ !!!

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως τα είπε ο Johnkokkin ... Όσοι έχετε πρόβλημα με μπαταρία έχει πρόβλημα η συσκευή ή η μπαταρία ... μπορείτε να τηλεφωνήσετε και στο 801 11 64000 της Euroelectronics και να το πείτε στην εξυπηρέτηση πελατών ... θα σας απαντήσουν ότι έχει πρόβλημα το τηλέφωνο ....

Απευθυνθείτε στα καταστήματα που πήρατε το κινητό ή στα service της Samsung ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχετε παρατηρησει κατι ωραιο. Το wifi κλειστο, συνδεδεμενο το κινητο μου μεσω usb στο πισι, εχω βαλει youtube και βλεπω κανονικα. Μαλλον λειτουργει ως ενσυρματη συνδεση αυτο το καλωδιο.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Zenyee Notif Blinker

Αυτό είναι τρίτη εφαρμογή ή του τηλεφώνου;

Αν είναι του τηλεφώνου, στο Ελληνικό που υπάρχει.

 

Edo to vriskis!!!

Link to comment
Share on other sites

για τους κατοχους συσκευων με αγγλικη ρομ, που φλερταρουν την ελληνικη ρομ υπαρχει πλεον εδω (η πρωτη beta, οχι η τελευταια που φορανε τα ελληνικα omnia). πρεπει να εγγραφειτε και να πλερωσετε 15 ευρω minimum

 

http://share4gsm.com/index.php?strona=files&act=%2FSamsung%2Fi900%2Fi900_Greek_BYHH1%5B1%5D.part1.rar

http://share4gsm.com/index.php?strona=files&act=%2FSamsung%2Fi900%2Fi900_Greek_BYHH1%5B1%5D.part2.rar

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί μου φάνηκε πολύ δύσκολο το menu του. Πήγα το Σαββάτο στο saturn και έπαιξα με το menu του .Ήταν πολύ δύσκολο και κάπου ήθελε και την γραφίδα του.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχετε παρατηρησει κατι ωραιο. Το wifi κλειστο, συνδεδεμενο το κινητο μου μεσω usb στο πισι, εχω βαλει youtube και βλεπω κανονικα. Μαλλον λειτουργει ως ενσυρματη συνδεση αυτο το καλωδιο.

 

τη με λες τωρα... κανει τετοιο πραγμα ? :shock:

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...